خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

جدال من و زیست

دوستان سلام یه راهنمایی جامع میخوام راجع به زیست ، خوب تو پست قبلی هم گفتم راجع به زیست و درسنامه ،خوب بیشتر دوستان گفتن که درسنامه لازمه ،یکی دیگه از دوستان گفت راه خودتو پیدا کن واقعیت اینه گیج میشم وقتی درسنامه میخونم یعنی نه متن کتاب تو ذهنم میمونه نه اون نکات ترکیبی ولی اینو میدونم که یه نکاتی که کتاب نگفته ولی برای جواب دادن به زیست لازم و ضروریه حالا سوال اینه دقیقا برای مواجهه با این مشکل چیکار کنم !؟فیلمای پوریا رحیمی الا میتونه پاسخگو نکات ترکیبی زیست باشه !؟یا دی وی دی دیگه بخرم اصلا باید چیکار کنم اصلا نمیتونم بخونمش اینجوری کلا وقتم میره و به درسای دیگه هم نمیتونم برسم سر این موضوع

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      یه سوال تو بخشای زیست دارم کسی میدونه دقیق بگه خواهشا
      فرق دیپلوئید و هاپلویید در اینه که دیپلوئید دو مجموعه کروموزوم داره و هاپلوئید یه مجموعه ، کروموزوم مضاعف شده یعنی دو کروماتید خواهری داره ، وقتی یه سانتریول و یه کروماتید هست بهش میگن تک کروماتیدی تا اینجا درست اما وقتی یه سلول مثل اووسیت ثانویه چرا بهش میگن هاپلوئید در حالی که کروموزوم دو کروماتیدی داره و یا تخمک مگه تک کروماتیدی نیست بعد تو فصل 11 شکل 8 برای تخمک دو تا کروموزوم تک کروماتیدید کشیده بعد میگه که تخمک هاپلوئیده !؟اصلا تشخیص هاپلوئید و دیپلوئید به چیه!؟

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      این که سلول یه جا کروموزومش تک کروماتیدی هست یه جا دو کروماتیدی چیو نشون میده !؟

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط intouchable نمایش پست ها
      یه سوال تو بخشای زیست دارم کسی میدونه دقیق بگه خواهشا
      فرق دیپلوئید و هاپلویید در اینه که دیپلوئید دو مجموعه کروموزوم داره و هاپلوئید یه مجموعه ، کروموزوم مضاعف شده یعنی دو کروماتید خواهری داره ، وقتی یه سانتریول و یه کروماتید هست بهش میگن تک کروماتیدی تا اینجا درست اما وقتی یه سلول مثل اووسیت ثانویه چرا بهش میگن هاپلوئید در حالی که کروموزوم دو کروماتیدی داره و یا تخمک مگه تک کروماتیدی نیست بعد تو فصل 11 شکل 8 برای تخمک دو تا کروموزوم تک کروماتیدید کشیده بعد میگه که تخمک هاپلوئیده !؟اصلا تشخیص هاپلوئید و دیپلوئید به چیه!؟
      سلام
      اول 4 تا اصطلاح زیر رو دقیق فرقشون رو یاد بگیر ...
      سلول هاپلوئید(n) : سلولی که کروموزوم هاش به هم شبیه نیستند
      سلول دیپلوئید (2n) : سلولی که که کروموزوم هاش دو به دو شبیه اند
      در سلول های 2n ، به ازای هر کروموزوم ، یک کروموزوم همتا وجود داره

کروموزوم غیر مضاعف : که بهش تک کروماتیدی هم میگن چون فقط از یک کروماتید یا در واقع یک مولکول DNA ساخته شده
      کروموزوم مضاعف : که بهش دو کروماتیدی هم میگن چون از دو کروماتید یا در واقع دو مولکول DNA ساخته شده

پس تا اینجا متوجه باید شده باشی که هاپلوئید بودن یا به عبارت بهتر ، مجموعه های کروموزومی به شکل و حالت خود کروموزوم ها ربطی نداره
      مثلا اسپرماتوسیت ثانویه با اینکه هاپلوئیده ولی کروموزوم مضاعف داره و اسپرماتید ها با اینکه هاپلودید هستند ، کروموزوم غیر مضاعف دارند

پ ن :
      سوالات درسیت رو برای درس زیست توی تاپیک سوالات زیست شناسی مطرح کن

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      سلام
      اول 4 تا اصطلاح زیر رو دقیق فرقشون رو یاد بگیر ...
      سلول هاپلوئید(n) : سلولی که کروموزوم هاش به هم شبیه نیستند
      سلول دیپلوئید (2n) : سلولی که که کروموزوم هاش دو به دو شبیه اند
      در سلول های 2n ، به ازای هر کروموزوم ، یک کروموزوم همتا وجود داره

کروموزوم غیر مضاعف : که بهش تک کروماتیدی هم میگن چون فقط از یک کروماتید یا در واقع یک مولکول DNA ساخته شده
      کروموزوم مضاعف : که بهش دو کروماتیدی هم میگن چون از دو کروماتید یا در واقع دو مولکول DNA ساخته شده

پس تا اینجا متوجه باید شده باشی که هاپلوئید بودن یا به عبارت بهتر ، مجموعه های کروموزومی به شکل و حالت خود کروموزوم ها ربطی نداره
      مثلا اسپرماتوسیت ثانویه با اینکه هاپلوئیده ولی کروموزوم مضاعف داره و اسپرماتید ها با اینکه هاپلودید هستند ، کروموزوم غیر مضاعف دارند

پ ن :
      سوالات درسیت رو برای درس زیست توی تاپیک سوالات زیست شناسی مطرح کن

ممنون از پااسختون ولی روش خوندن رو هم کمک کنید به خدا خیلی سردرگمم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن