خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: 3راهی زندگی

1. Top | #1
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

3راهی زندگی

سلام
      2سال پشت کنکور وقتم حروم شد، مشکلی داشتم که مدام بهش فکر میکردم و تمرکزمو میگرفت / خداروشکر مشکلم حل شده ولی از وضعیتم اصلا راضی نیستم.
      هرکاری بگین کردم از بچگی و ارزوی های بزرگی داشتم و تصورات که 180درجه با وضعیت الانمم فرق میکنه ادم تنبلی نیستم بچگی همیشه کارکردم مغازه و ساختمون کردم ، دستفروشی، کارسخت کشاورزیو ... ، هزار کار کردم 3-4 سالی هم هست برنامه نویسی وب و طراحی انجام میدم و خرجمو درمیارم - بی استعداد نبودم والله تو مسابقات اواز ، تو نقاشی و کاریکاتور ،صوت مقام دارم همیشه هم معدلم بالای 18-19 بوده تا سال دیپلم که نهایی مشکل برام پیش اومد و خراب کردم .
      نمیدونم چطور بگم براتون ، خودمو میشناسم من ادمیم که هیچی واسه خودم نمیخوام ،به بقیه که کمک میکنم لذت میبرم و اصلا هیچ توقعی هم ندارم – تازگیا 3 راهی تو دلم افتاده که واقعا نمیدونم چکار کنم

*اول این که بیخیال کنکور بشم و برم دنبال موسسه خیریه زدن ، خدا میدونه پولدار هم نیستم و حقوقم پایینه اونم با این وضعیت، ولی چون با فضای وب و بازاریابی و سوشیال مدیا اشنایی دارم میدونم و مطمعنم این کارو میتونم پیش ببرم . و با کمک های دیگران به چند نفر کمک کنم
      *دوم این "فعلا"بیخیال موسسه و ... که برم دنبال نوشتن یک مقاله یا تحقیق برای بورسیه گرفتن ،کتابی خونم در مورد عظمت خدا و این که فقط ما انسانها نیستیم تو این دنیایم و از راه علم هم میشه به دیگران کمک کرد، زندگی فقط پول نیست ، میدونم این سن دیره برای این کارا ولی اعتقاد دارم میشه هارکاری رو هر زمانی انجام داد ، خیلی دوست داشتم تو شرکت خارجی مثل گوگل یا ناسا یا ... کار کنم یا اختراع یا کشفی انجام بدم ، خلاقیت و هنرم خوبه ، ضمینه ساختن وسیله، برقکشی و کارای فنی مهارت دارم ولی نمیدونم راهش چیه، چطور میشه یک کار بزرگ انجام داد در چه شاخه ای ...
      *سوم این که بشینم درسمو بخونم شاید دانشگاه خوبی قبول شدم ، که اینم نمیدونم تجربی خوبه یا ریاضی ، از کدوم راه میتونم مفید باشه یه کار بزرگ بکنم
      هرکدوم از این راها اسون نیست ، چیزی که میدونم الان هدف برام مشخص باشه کوه هم شده میکنم ، مهم نیست چ شاخه ای باشه فقط میخوام بهترین شاخته برای مفید بودن باشه، برا خودم چیزی نمیخوام بخدا فقط اون احساس مفید بود بیشترو میخوام.الان خودم رو با تصوراتم مقایسه میکنم خجالت میکشم که به اون چیزایی که میخواستم نرسیدم ،اشک تو شمام میاد .
      شما جای من بودید چیکار میکردید
      ویرایش توسط miladc : 19 مهر 1397 در ساعت 15:46

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miladc نمایش پست ها
      سلام
      2سال پشت کنکور وقتم حروم شد، مشکلی داشتم که مدام بهش فکر میکردم و تمرکزمو میگرفت / خداروشکر مشکلم حل شده ولی از وضعیتم اصلا راضی نیستم.
      هرکاری بگین کردم از بچگی و ارزوی های بزرگی داشتم و تصورات که 180درجه با وضعیت الانمم فرق میکنه ادم تنبلی نیستم بچگی همیشه کارکردم مغازه و ساختمون کردم ، دستفروشی، کارسخت کشاورزیو ... ، هزار کار کردم 3-4 سالی هم هست برنامه نویسی وب و طراحی انجام میدم و خرجمو درمیارم - بی استعداد نبودم والله تو مسابقات اواز ، تو نقاشی و کاریکاتور ،صوت مقام دارم همیشه هم معدلم بالای 18-19 بوده تا سال دیپلم که نهایی مشکل برام پیش اومد و خراب کردم .
      نمیدونم چطور بگم براتون ، خودمو میشناسم من ادمیم که هیچی واسه خودم نمیخوام ،به بقیه که کمک میکنم لذت میبرم و اصلا هیچ توقعی هم ندارم – تازگیا 3 راهی تو دلم افتاده که واقعا نمیدونم چکار کنم

*اول این که بیخیال کنکور بشم و برم دنبال موسسه خیریه زدن ، خدا میدونه پولدار هم نیستم و حقوقم پایینه اونم با این وضعیت، ولی چون با فضای وب و بازاریابی و سوشیال مدیا اشنایی دارم میدونم و مطمعنم این کارو میتونم پیش ببرم . و با کمک های دیگران به چند نفر کمک کنم
      *دوم این "فعلا"بیخیال موسسه و ... که برم دنبال نوشتن یک مقاله یا تحقیق برای بورسیه گرفتن ،کتابی خونم در مورد عظمت خدا و این که فقط ما انسانها نیستیم تو این دنیایم و از راه علم هم میشه به دیگران کمک کرد، زندگی فقط پول نیست ، میدونم این سن دیره برای این کارا ولی اعتقاد دارم میشه هارکاری رو هر زمانی انجام داد ، خیلی دوست داشتم تو شرکت خارجی مثل گوگل یا ناسا یا ... کار کنم یا اختراع یا کشفی انجام بدم ، خلاقیت و هنرم خوبه ، ضمینه ساختن وسیله، برقکشی و کارای فنی مهارت دارم ولی نمیدونم راهش چیه، چطور میشه یک کار بزرگ انجام داد در چه شاخه ای ...
      *سوم این که بشینم درسمو بخونم شاید دانشگاه خوبی قبول شدم ، که اینم نمیدونم تجربی خوبه یا ریاضی ، از کدوم راه میتونم مفید باشه یه کار بزرگ بکنم
      هرکدوم از این راها اسون نیست ، چیزی که میدونم الان هدف برام مشخص باشه کوه هم شده میکنم ، مهم نیست چ شاخه ای باشه فقط میخوام بهترین شاخته برای مفید بودن باشه، برا خودم چیزی نمیخوام بخدا فقط اون احساس مفید بود بیشترو میخوام.الان خودم رو با تصوراتم مقایسه میکنم خجالت میکشم که به اون چیزایی که میخواستم نرسیدم ،اشک تو شمام میاد .
      شما جای من بودید چیکار میکردید
      با این استعدادی ک تو داری اگه بری مهندسی کامپیوتر بخونی آینده خوبی در انتظارته
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      درس بخونید بهتره

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      بهترین راه اینه بری کنکور ریاضی بدی و‌مهندسی کامپیوتر بخونی گرایش نرم افزار یا سخت افزار رشته ی ریاضی کنکورش راحته و راحت میتونی قبول شی اینطور هم توی دانشگاه تحصیل میکنی توی چیزی که مهارت داری هم در کنارش درامدتو داری از وب مسترب

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      بهترین راه اینه بری کنکور ریاضی بدی و‌مهندسی کامپیوتر بخونی گرایش نرم افزار یا سخت افزار رشته ی ریاضی کنکورش راحته و راحت میتونی قبول شی اینطور هم توی دانشگاه تحصیل میکنی توی چیزی که مهارت داری هم در کنارش درامدتو داری از وب مسترب
      نه سخت افزاز نه , تو ایران نرم افزار بدرد میخوره
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام علیکم
      3 تا گزینه با هم تفاوت داره ، سه راه متفاوت هست
      هر کدومش آینده و راه خودش رو داره ، هدف یکی نیست از سه راه ، بلکه سه راه هست و سه هدف
      اینطور مواقع باید خودت انتخاب کنی نه بقیه چون خودت استعداد خودت رو میشناسی
      گزینه اول: خب تقریبا پردرآمدترین شغل میتوانه کامپیوتر و اینترنت باشه اما نه در ایران !!! توی ایران حتی بهترین سازمان ها ، یک سایت درست و درمان ندارن ، همیشه یا خرابه یا گیر میکنه یا سرعتش کمه ، از لحاظ اپلیکشن هم که کلا ضعیفیم ، پس ممکنه اگر داخل این راه قدم برداری ، تهش اونی ک میخوای رو بدست نیاری ولی اگر بتوانی کار های خارجی بگیری و بیرون از اینجا وب توسعه بدی ، خب خیلی خوبه ... البته ایران در حال توسعه هست ینی تا قبل از دوره ی دوم حسن روحانی درحال توسعه بود ، با وضعیت اقتصادی فعلی ، در حال عقب نشینی هست ... موسسه ی خیریه هم دردسر های زیادی داره ، این روزا خیلی از این موسسه ها زیاد شده و مردم هم اعتمادشون خیلی کم شده نسبت به موسسه و غیره و به صورت مستقیم یا نهایت از طریق واسته خودشون کمک میکنند
      گزینه دوم: خب اینو نمیشه بعنوان شغل دید ، اینو میشه بعنوان هنر دوم در نظر گرفت شما شما عملا تا اون اختراع رو نسازی و تست نکنی و جواب نده ، و داخل جشنواره شرکتش ندی و مقام نیاره ، از بورسیه و مدال علمی خبری نیست ، ممکنه چندین بار شکست بخوره پروژه ، حتی ممکنه مجبور بشید برای ثبت به خارج ازکشور ببریدو البته کشف و اختراع هر چیزی نیاز به دانش قبلی داره پس شما لازم دارید قبل از اون کار کلی مطالعه داشته باشید ، بورسیه شدن بدون نیاز به این چیزا هم میشه ، یه سری سازمان ها هستن که بورسیه میکنند به کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل ، این سوباق و رزومه علمی بدرد اپلای و شغل در خارج از کشور و کشورهای پیشرفته میخوره ... خلاصه ریسکش و زمانش بالاس
      گزینه سوم: خب این یک راه عامیانه هست ، شما با کنکور ، صد تا رشته جلوت هست باید ببینی بالاخره هدفت اینه توی کدوم رشته تحصیل کنی و به چی علاقه داری ، طبق گفته های شما ، شما علاقه ات به حرفه و فن و مهندسی بیشتراز مولکول و سلول و بدن و تجربیه .. البته بازار کارش توی ایران جالب نیست ، در خارج از کشور مهندسین با ارزشن ، اما اگر خلاق و حرفه ای توی هررشته ای کار کنید از بقیه سبقت میگیرید

من نگفتم کدوم رو انتخاب کن ، خودت با توجه به تواناییات بسنج ببین کدوم رو میخوای.
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_tezar نمایش پست ها
      نه سخت افزاز نه , تو ایران نرم افزار بدرد میخوره
      آره به نظر منم نرم افزار بهتره همون نرم افزار خوبه

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      گزینه3،
      اگه ایران زندگی نمیکردیم،شاید میشد به گزینه های دیگه فکر کرد،ولی متاسفانه اینجا ایرانه وباید واقع بین بود،بهتره درستونو بخونین وادامه بدین.وزمانی که از لحاظ مالی به ثبات رسیدین،موسسه خیریه بزنین.
      یا درمورد گزینه دو،شما زمانی می تونی بورسیه بگیری،که حداقل لیسانس یکی از رشته های ریاضی رو داشته باشی..با دیپلم فکر نکنم بشه بورسیه گرفت.
      بهترین راه بنظر من همون درس خوندنه.
      ویرایش توسط Morphine : 19 مهر 1397 در ساعت 21:13

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ، من هم در مورد اینده ای که میخوام بسازم و چیزی که میخوام از خودم در زندگی به جا بزارم خیلی شبیه تو فکر میکنم ، مخصوصا تو مورد یک ، البته چون خیلی وقته دارم بهش فکر میکنم خیلی موارد و گزینه های دیگه غیر از این سه موردی که گفتی هم به ذهن ام اومده . کدوم شهر هستید ؟ یک راه ارتباطی بگو تا باهم صحبت کنیم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بنظرم درس بخون تو اون زمینه ای که علاقه داری بعدن کار کن موسسه خیریه بزن به چندنفر کمک کن هم کار مورد علاقتو انجام میدی هم موسسه میزنی

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوست عزیز شما ک ان قد روح لطیفی دارین و دوست دارین ب دیگران کمک کنید بنظر من بیا کنکور تجربی بده سخت درس بخون پزشکی قبول شی تو با این کار هم درست و میتونی هم میتونی هر وقت خاستی از ایران بری هم میتونی کمک کنی ب بیمارات کمک کردن ب کسی ک ممکنه لحظات آخر عمرش باشه بنظر من بهترین گزینه برا شما همینه

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      دوست عزیز درستو بخون .. تو هر رشته ای ک دوس داری .. مهم ترین اولویتت درست باشه ..
      بعد هرچقدر دوست داشتی از سرمایت وقف عام کن ..
      تفکراتت خیلی شبیه منه ..کاملا درکت میکنم .. حس انسان دوستیتو حفظ کن همیشه و در کنارش برای حفظ و برتری زندگی خودت هم بکوش
      موفق باشی ان شاالله

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام خوب هستید ؟ ماشالا استعداد
      به نظرم اگه بخوای توی ایران وقت بزاری یکسال کنکور بدی و توی ایران درس بخونی نتیجه مطلوبت رو نمیگیری
      با توجه به چیزی که گفتی مثل یه موسسه خیریه .. فکر کنم پزشکی رشته خوبی برای تو باشه هم میتونی پزشک بشی کمک کنی هم به صورت مالی
      با اینحال اگه میخوای به یه رشته مهندسی بری و به قول خودت برنامه نویسی و برق و اینا کار کنی ... تو ایران به جایی نمیرسی چون ارزشی بهش نمیدن تهش بیکار میمونی من یکیو میشناسم مهندسی برق تبریز خونده داره سیمکشی ساختمون میکنه
      خلاصه اینکه ... تونستی بورسیه ای چیزی بگیری یا چه میدونم یه جوری از این مملکت بری ... فقط برو اونور ادامه تحصیل بده بعدشم از اونور راهت برای کمک به بقیه هموار تره
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      متاسفانه توی ایران یه فرهنگ غلطی هست که همه باید برن دانشگاه!همه باید درس بخونن!
      فقط و فقط علاقتون رو دنبال کنید.اگه دنبال علاقه برید صد در صد موفق میشید.

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      هر سه تا با هم
      به نظرم اول بشینین درس بخونین ( اگه هدفتون خارج رفتنه ، ریاضی به نظرم بهتره)
      بعد لیسانس هم میتونین بورسیه بشین خارج از کشور
      کمک به همنوع هم که همیشه و هر زمان میشه انجام داد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن