خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 74 از 74
    1. Top | #61
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majede نمایش پست ها
      صدسال سیاه این امکاناتو نمیخام جاش ارزوم بوده اعصابم اروم بود ارامش داشتم پدرم همچنان بود همچنان میخندید میتونست از زندگیش لذت ببره وقتی ازهیچی لذت نبری تموم دنیارو هم بهت بدن مفت نمی ارزه تو درد داشته باش برو تو بهشت زندگی کن اگ لذت بردی حرف تو درست...مشکل شمااینه از زندگی جانباز وایثارگر فقط بیرونشو میبینید بچه ای خب عقلت نمیرسه بزرگتر ک شدی میفهمی

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
      ببین عزیز زندگی درد داره قطعا باید به شماها خدمت کرد حرفم اینه از راه خریدن خانه ماشین هم میشه خدمت کرد ولی حق کسی رو پایمال کردنکار خوبی نیس و همه عصبانین از این کار چون راه خوبی برای جبران این رزمنده ها نیس به هر حال سهمیه هس ولی من اگه جای شما بودم استفاده نمیکردم چون خوشحالی و اعتماد به نفس و غلبه ای که تو قبول شدن با زحمت و تلاش و عرق ریختن خود ادم هس تو سهمیه نیس چون واقعا پزشکی رو تقدیم کردن و شماها با له کردن بسیاری از ماها به اون بالاها میرسین موفق باشین

2. Top | #62
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      صدسال سیاه این امکاناتو نمیخام جاش ارزوم بوده اعصابم اروم بود ارامش داشتم پدرم همچنان بود همچنان میخندید میتونست از زندگیش لذت ببره وقتی ازهیچی لذت نبری تموم دنیارو هم بهت بدن مفت نمی ارزه تو درد داشته باش برو تو بهشت زندگی کن اگ لذت بردی حرف تو درست...مشکل شمااینه از زندگی جانباز وایثارگر فقط بیرونشو میبینید بچه ای خب عقلت نمیرسه بزرگتر ک شدی میفهمی

زندگی همینه. اونی که باباشو توی تصادف از دست داده چیش از شما کمتره؟ اونی که از شما فقیرتره چطور؟ اونی که باباش معتاده هرروز زن وبچه اش رو میزنه چطور؟ خیلی ها شرایط خانواده شون از من بهتره. حکومت برای مشکلات خانوادگی من چکار میکنه؟ حکومت باید تا جای ممکن از خانواده این افراد حمایت مالی کنه ولی در کشوری که برابری و آزادی در اون نباشه اون کشور بالاخره ****** میره و همین هم میبینیم که شده. سهمیه دادن برای هرچیزی فقط باعث میشه تا ارزش معنوی کار اون افراد کاملا زیر سوال بره و خانواده هاشون مورد قضاوت و نفرت بقیه قرار بگیرند. این موضوع باعث میشه تا کشور دچار تفرقه بشه و نه من درد شما رو بفهمم و نه شما درد من رو بفهمید و آخرش هم این بشه که یکسری افراد با گرایشات سیاسی و مذهبی خاص از خانواده های خاص همه قدرت رو توی این جامعه در دست باشن و بقیه مردم احساس کنند این کشور متعلق بهشون نیست.

3. Top | #63
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Accident نمایش پست ها
      زندگی همینه. اونی که باباشو توی تصادف از دست داده چیش از شما کمتره؟ اونی که از شما فقیرتره چطور؟ اونی که باباش معتاده هرروز زن وبچه اش رو میزنه چطور؟ خیلی ها شرایط خانواده شون از من بهتره. حکومت برای مشکلات خانوادگی من چکار میکنه؟ حکومت باید تا جای ممکن از خانواده این افراد حمایت مالی کنه ولی در کشوری که برابری و آزادی در اون نباشه اون کشور بالاخره ****** میره و همین هم میبینیم که شده. سهمیه دادن برای هرچیزی فقط باعث میشه تا ارزش معنوی کار اون افراد کاملا زیر سوال بره و خانواده هاشون مورد قضاوت و نفرت بقیه قرار بگیرند. این موضوع باعث میشه تا کشور دچار تفرقه بشه و نه من درد شما رو بفهمم و نه شما درد من رو بفهمید و آخرش هم این بشه که یکسری افراد با گرایشات سیاسی و مذهبی خاص از خانواده های خاص همه قدرت رو توی این جامعه در دست باشن و بقیه مردم احساس کنند این کشور متعلق بهشون نیست.
      پدرمن وخانواده من مشکل روانی نداشتیم ک بگیم حکومت بما لطف کرده اومده زیر بال و پرمونو گرفته..اگ پدرم جانباز نبود بهترین زندگی رو میساخت ب خانوادش طوری میرسید ک کسی جرات نکنه بهشون بگه مفت خور.این ب اصطلاح امتیازات مثلا قراره گوشه ای از زجر زندگی ماهارو جبران کنه..سهمیه ای هم ک ب جانبازا دادن صندلیشو از زیر پای شما بیرون نکشیدن صندلی هس ک درکنار تعداد اصلی قرار داده شده..وبعداز کنکور تلاش خود بچه هاس ک تعیین میکنه کی میتونه پزشک بشه و کی نمیتونه..اگ اینارو درک کنید خیلی عالی میشه

4. Top | #64
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      ببین عزیز زندگی درد داره قطعا باید به شماها خدمت کرد حرفم اینه از راه خریدن خانه ماشین هم میشه خدمت کرد ولی حق کسی رو پایمال کردنکار خوبی نیس و همه عصبانین از این کار چون راه خوبی برای جبران این رزمنده ها نیس به هر حال سهمیه هس ولی من اگه جای شما بودم استفاده نمیکردم چون خوشحالی و اعتماد به نفس و غلبه ای که تو قبول شدن با زحمت و تلاش و عرق ریختن خود ادم هس تو سهمیه نیس چون واقعا پزشکی رو تقدیم کردن و شماها با له کردن بسیاری از ماها به اون بالاها میرسین موفق باشین
      تا جای کسی نباشی نمیتونی شرایطشو درک کنی من تا صبحم اینجا حرف بزنم شما متوجه نمیشی چون حسش نکردی

5. Top | #65
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تا جای کسی نباشی نمیتونی شرایطشو درک کنی من تا صبحم اینجا حرف بزنم شما متوجه نمیشی چون حسش نکردی

برای اینکه فرق یه سهمیه ایثارگر و یه فرد عادیو ببینین میگم
      یکی از دوستای من 1448 شد رتبش و روزانه دندون و پزشکی تو هیجا قبول نشد!!! موند پشت کنکور لعنتی پارسال(سال 97) و رتبه اش با این که یه سال دیگه خودشو زندونی کرد تو اتاقش و خیلی تلاش کرد سال بعد 400 تا بدتر هم شد!! چیکار کنه باباش پول آزاد و پردیس نداشت بده میفهمی ؟؟؟ نداشت!!!!! حقش رو دو سال با بهترین رتبه خوردین...اگه سهمیه ها نبود الآن دوستم داشت پزشکی میخوند و ترم 4 رو شروع کرده بود ولی الآن رفته سربازی یه منطقه دور افتاده تا برگرده کتابای نظام جدید رو بخونه....چون عاشق پزشکی بود....چندین سال بهش ظلم کردین...نوش جونتون...ولی اون دنیایی هم هست....
      ولی امسال یکی از دوستام 1800 شد و با پنج درصد سهمیه ایثارگری شد 700 و میره دندون روزانه. این ادم پدرش جراحه و تو بهترین وضعیت رفاهی.
      حالا هی بیا چرت و پرت بنویس اینجا
      برو از سهمیه ات استفاده کن نوش جونت ولی نیا اینجا بیخودی دفاع کن....
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 14 اسفند 1397 در ساعت 23:15

6. Top | #66
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بحث کردن با شما بیهودس، فکر نکن معضل ما مردم شما هاییدااا،
      نه اصلا خودتونو انقد گنده فرض نکنید، مشکل ما اون آشغالاییه که همه چیزو به گند کشیدن،یکی از هزاران شیرابه های کثیفشم شما ها و صد البته همین کنکور لعنتیه که کلی جوون با استعداد و پتانسیلو، با اون همه آرزوها و اهداف زیباشون پیر و داغون کردن.

آقا جان پدرت داغونه؟ موجیه؟ نوسان رفتاری داره؟

خو لااااااامصب به ما بدبختا چه ربطی داره،که داریم صبح تا شب از استرس قبول نشدن و حجم زیاد دروس و ظرفیت پایین دانشگاه ها و تصمیمات(و صدالبته تصویبات) دقیقه ای دولت با اندیشه و و و و هر لحضه داریم پیرتر و افسرده تر و ناامیدتر میشیم؟
      اون بدبختی که سه ساله از همه چیزش زده تا باعث افتخار خونوادش بشه و یه لبخند واقعی و از ته دل هدیه بده به پدر و مادرش چه گناهی کرده؟
      اونی که تنها محقق شدن هدف بزرگشو،فقط و فقط با ورود به دانشگاه های دولتی میبینه چی؟اون چه گناهی کرده؟
      چشم امیدش فقط تو کل زندگیش به رشته و دانشگاهیه که تو کشور عقب افتاده ی ما بهش میگن تااااااپ.

اگه راه دومی هم وجود میداشت( راه سوم و ... پیشکش دولت محترم) بازم یه چیزی، نه به این وضعیت داغونی دیگه.

پس لطفا دهنتو ببندو بشین با خیال راحت از همین الان درسای رشته پزشکیتو(یه وقت به خودت فشار نیاری درسای کنکورو بخونیاااا، عزیزم به سلامتیت اهمیت زیادی بده)مطالعه کن که اقلا تو دانشگاه نلنگی، هر چند که کمکای اونور آبی هم واستون خوووووب در نظر گرفتن.

به پدر بزرگوار هم سلام منو برسون.بگو نسل هفتاد از شصتشم سوخته تره.بگو ما هممون بدبختیم. من،تو ....... ما
      99

7. Top | #67
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      متاسفانه انگار بعضیا سرشون رو کردن تو‌برف و حرفی که میزنن حالیشون نیست چی میگن
      هفتاد درصد تراز اخرین فرد قبولی رو‌باید بیارن !!! وای چه سخت اون شخصی که همچین حرفی میزنه خودشو زده کوچه علی چپ اگر تراز اخرین فرد قبولی رو‌مثلا ده هزار فرض کنیم که میشه رتبه ی حدود هزار هفتاد درصدش میشه تراز هفت هزار که میشه رتبه حدود ۱۸۰۰۰ یعنی کسی که نمره هاش شبیه نمره های کارنامه اس نه معدل کنکور
      اگر راست میگن به جای هفتاد درصد تراز بکنن هفتاد درصد میانگین درصدهای اخرین فرد قبولی ...

8. Top | #68
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حکایت این سهمیه ای ها اینه! هم میخورن هم میگن حقمونه! بابا بخور ولی دیگه بچه پررو بازی درنیار!
      بر می خیزم!

9. Top | #69
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.bahtiyar نمایش پست ها
      حکایت این سهمیه ای ها اینه! هم میخورن هم میگن حقمونه! بابا بخور ولی دیگه بچه پررو بازی درنیار!
      یه لحظه فرض کنید این رو توی ورزش داشتیم"
      طرف پنالتی میزنه گل نمیشه." من چون بابام توی جبهه معلول شده امکانات شما رو نداشتم و از لحاظ روحی بهم ریختم توپم گل نشد باید دوباره پنالتی بزنم"
      توی دوی صد متر." من چون بابام توی جبهه معلول شده غذا نداشتیم بخوریم دچار سوتغذیه شدم باید 50 متر جلوتر از بقیه استارت بزنم."
      بهش میگی اولا پس به بابات بگو بیاد شرکت کنه چون تو کاری برای این کشور نکردی که اینقدر توقع داری. دوما عجیب نیست که مسائل غیرورزشی توی یک رقابت ورزشی تعیین کننده باشه؟ ذات رقابت کردن برای تعیین بهترین افراد اون رشته است و این کار با روح و ذات رقابت در تضاده. نمیشه که ادم ضعیف بودن خودش رو توجیه کنه و بندازه گردن مسائل دیگه. بخدا همه بلدن اینکار رو بکنند. ایجاد کردن یه عده ادم طلبکار که فقط انتظار سهمیه و امتیاز گرفتن به خاطر سوابق پدرشون دارند و یه عده دیگه که بخاطر بی عدالتی دچار حس سرخوردگی و افسردگی و نفرت هستند فقط باعث نابودی جامعه میشه. توی یک کشور جهان سومی مثل ایران مگه چند راه موفق شدن برای یک جوون 18 ساله غیراز دانشگاه رفتن وجود داره؟ این ادم که سهمیه دانشگاه رو حق خودش میدونه چرا برای سایر مسائل نباید انتظار داشته باشه بین خودش و بقیه تفاوت قائل بشن؟
      اگر نخوندید خواندن زندگی نامه علیرضا بیرانوند رو توصیه می کنم. واقعا ازش خوشم اومد که چقدر سختی کشیده و به اینجا رسیده. بدون رانت بدون سهمیه زحمت کشید و حقش رو گرفت. جیم ران یه جمله زیبا داره: "دنبال میلیونر شدن باش نه به خاطر میلیونر شدن بلکه به خاطر ادمی که در راه رسیدن به این هدف میشی." اگر از یک شخصیت میلیونر، همه پولش روبگیری بزودی دوباره همه اون پول رو بدست میاره چون مهارت وعلمش رو داره.
      ویرایش توسط Accident : 15 اسفند 1397 در ساعت 17:11

10. Top | #70
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داخل کنکور95 رشته تجربی ...
      تعداد شرکت کنندگان سمهمیه ایثارگران طبق امار منتشرشده سازمان سنجش 17هزار و خورده ای بود....
      تعداد شرکت کنندگان منطقه3 بالای 180هزار نفربود...
      ولی نکته جالب میدونید کجاست؟

نکته جالب اینه که تعداد ظرفیت تعلق گرفته برای رشته های پرطرفدار در هردوسهمیه تفاوت چندانی باهم نداشت و این درحالی بود که بین دو سهمیه تفاوتی حدودا 160هزارنفری وجود داشت خب سوال مهم اینه که مگه انقلاب و کشور رو خانواده همین 17هزار نفر که کارت ایــثارگری داشتن نجات دادن؟ پس تکلیف اونایی که ایثارگربودن ولی اهل دریافت کارت ایثارگری و خدمات بعداز جنگ نبودن چی میشه؟ ...
      خب دیگه قضاوت با شما....
      ولی همه اینا مهم نیست چون تجربه ثابت کرده که داخل زندگی همیشه یه فیلتر چندلایه برای موفقیت وجود داره که فقططططططططططط آدمایی که به تلاش خودشون تکیه میکنن میتونن از تمام لایه ها عبور کنن ولی بقیه فکرمیکنن چون از لایه اول عبور کردن دیگه همه چی تموم شده...

کارت موفقیت ما داخل تمام دنیا اعتبار داره و فقط مخمصوص کنکور نیست........>>>>>>>>> و اون کارت چیزی نیست جز تلاش خودمون و خدا که بهش تکیه میکنیم.

یا علی....
      ویرایش توسط KAVEH.MZ : 16 اسفند 1397 در ساعت 03:45

11. Top | #71
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من هم داییم توی جبهه شهید شده، هم عمه ام و همه خانوادش توی بمبارون... تا حد زیادی این مسائلو از نزدیک دیدم. ولی واقعا به نظرم سهمیه ( بخونید رانت) حق خوری محضه. خودمم فکر میکنم شرایط ۵ درصدی رو داشته باشم ( پیگیری نکردم، دقیق نمیدونم) ، ولی مسلما استفاده نمیکنم.

این توجیه هم که در کنار بقیه توجیه ها میارن که ما صندلی «اضافه کردیم» و جای بقیه رو نگرفتیم خیلی پوچه. یعنی چی؟ این دانشگاه ۵ تا صندلی داره، ۵ تا هم مثلا اضافه کردن برای شما. پس رسما این دانشگاه امکانات و ظرفیت و تعداد مدرس به اندازه ۱۰ نفر داره و ظرفیتش ۱۰ تاست، نه اون ۵تای اولی!

12. Top | #72
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      برای اینکه فرق یه سهمیه ایثارگر و یه فرد عادیو ببینین میگم
      یکی از دوستای من 1448 شد رتبش و روزانه دندون و پزشکی تو هیجا قبول نشد!!! موند پشت کنکور لعنتی پارسال(سال 97) و رتبه اش با این که یه سال دیگه خودشو زندونی کرد تو اتاقش و خیلی تلاش کرد سال بعد 400 تا بدتر هم شد!! چیکار کنه باباش پول آزاد و پردیس نداشت بده میفهمی ؟؟؟ نداشت!!!!! حقش رو دو سال با بهترین رتبه خوردین...اگه سهمیه ها نبود الآن دوستم داشت پزشکی میخوند و ترم 4 رو شروع کرده بود ولی الآن رفته سربازی یه منطقه دور افتاده تا برگرده کتابای نظام جدید رو بخونه....چون عاشق پزشکی بود....چندین سال بهش ظلم کردین...نوش جونتون...ولی اون دنیایی هم هست....
      ولی امسال یکی از دوستام 1800 شد و با پنج درصد سهمیه ایثارگری شد 700 و میره دندون روزانه. این ادم پدرش جراحه و تو بهترین وضعیت رفاهی.
      حالا هی بیا چرت و پرت بنویس اینجا
      برو از سهمیه ات استفاده کن نوش جونت ولی نیا اینجا بیخودی دفاع کن....
      ب اون دوستت بگو بیاد شرایط زندگیشو بامن عوض کنه سهمیه هم باشه واس اون..ببین حداقل ی دوست سهمیه ای داشته باش بعد بیا اینجا نفرینشون کن و چرت بگو

13. Top | #73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Accident نمایش پست ها
      یه لحظه فرض کنید این رو توی ورزش داشتیم"
      طرف پنالتی میزنه گل نمیشه." من چون بابام توی جبهه معلول شده امکانات شما رو نداشتم و از لحاظ روحی بهم ریختم توپم گل نشد باید دوباره پنالتی بزنم"
      توی دوی صد متر." من چون بابام توی جبهه معلول شده غذا نداشتیم بخوریم دچار سوتغذیه شدم باید 50 متر جلوتر از بقیه استارت بزنم."
      بهش میگی اولا پس به بابات بگو بیاد شرکت کنه چون تو کاری برای این کشور نکردی که اینقدر توقع داری. دوما عجیب نیست که مسائل غیرورزشی توی یک رقابت ورزشی تعیین کننده باشه؟ ذات رقابت کردن برای تعیین بهترین افراد اون رشته است و این کار با روح و ذات رقابت در تضاده. نمیشه که ادم ضعیف بودن خودش رو توجیه کنه و بندازه گردن مسائل دیگه. بخدا همه بلدن اینکار رو بکنند. ایجاد کردن یه عده ادم طلبکار که فقط انتظار سهمیه و امتیاز گرفتن به خاطر سوابق پدرشون دارند و یه عده دیگه که بخاطر بی عدالتی دچار حس سرخوردگی و افسردگی و نفرت هستند فقط باعث نابودی جامعه میشه. توی یک کشور جهان سومی مثل ایران مگه چند راه موفق شدن برای یک جوون 18 ساله غیراز دانشگاه رفتن وجود داره؟ این ادم که سهمیه دانشگاه رو حق خودش میدونه چرا برای سایر مسائل نباید انتظار داشته باشه بین خودش و بقیه تفاوت قائل بشن؟
      اگر نخوندید خواندن زندگی نامه علیرضا بیرانوند رو توصیه می کنم. واقعا ازش خوشم اومد که چقدر سختی کشیده و به اینجا رسیده. بدون رانت بدون سهمیه زحمت کشید و حقش رو گرفت. جیم ران یه جمله زیبا داره: "دنبال میلیونر شدن باش نه به خاطر میلیونر شدن بلکه به خاطر ادمی که در راه رسیدن به این هدف میشی." اگر از یک شخصیت میلیونر، همه پولش روبگیری بزودی دوباره همه اون پول رو بدست میاره چون مهارت وعلمش رو داره.
      اینحرفت قانعم کرد من هیچوقت توزندگیم فرصت طلب وراحت طلب نبودم همیشه باسختیاش جنگیدم وواس خاسته هام تنهایی تلاش کردم این کنکورم باتوان خودم ردش میکنم تا انگ مفت خور بهم نچسبونن هرچن شماها دست نوازشوحمایت پدروخونواده دارید‌ نوش جونتون.
      ضمنا سختیایی ک جانباز اعصاب روان میکشه ی طرفه سختیای خونوادش ی طرفه تو ی روز تحت فشار واسترس شدید باش روانی میشی چه برسه ب تموم روزای زندگیت.

ویرایش توسط Majede : 24 اسفند 1397 در ساعت 03:47

14. Top | #74
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=z1000;1385185][I]من ک حاضر نیستم بابام طوریش بشه و من برم دانشگاه
      از طرفی اگه اونا نمیرفتن ما الآن هر کدوم ی خواهر برادر عرب داشتیم
      حتی تصورش هم چندشناک و حال بهم زنه اهه
      از طرفی الآن زبان رسمی کشورمون عربی بود
      و من باید هزار تا ال . اینجا مینوشتم واسه حزف زدنم
      دیگه نوروز هم نداشتیم و حتی نمیتونستیم به گذشته ایران عزیزمون افتخار کنیم
      حتی آوردن نام کوروش هم قدغن بود
      به اینا ک فکر میکنم میگم نوش جونشون اون پنج درصدی ک اضافه بر ظرفیت قبولی میدن بهشون

رفتن جنگیدن دستشون درد نکنه ولی چه ربطی به بچه هاشون و نوه نتیجه هاشون دارن که باید از این همه امتیاز و امکانات استفاده کنن اگه قراره ازشون قدردانی بشه بخاطر جنگیدنشون، به خودشون کمک کنن هزینه های درمانشون و بدن نه اینکه حق ما رو به بچه هاشون جنگیدن پدر هاشون چه ربطی به رتبه کنکور بچه هاشون داره
      بعد یه چیز دیگه الان سی و چند سال از جنگ گذشته فرزندان این بزرگواران قطعا از سن کنکور دادنشون گذشته الان نوه هاشون دارن از این رانت استفاده میکنن فکر میکنی حق الناس فقط خوردن پول مردمه نخیر این خودش بدترین نوع حق الناس مطمئنم شما خودتم اینو میدونی و قبول داری ولی اگع این امکان و بهت بدن که بتونی با سهمیه بری دانشگاه بهترین رشته درس بخونی ازش استفاده میکنی خودت و یه جوری قانع میکنی حقمه و جای کسی و نگرفتم ولی خب هر جور حساب کنی حق الناسه
      ویرایش توسط Fateme12589 : 24 اسفند 1397 در ساعت 22:49

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)