خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 57
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

چند سوال درمورد منابع و روش مطالعه

سلام سری پیش گفتم که قصدم اینه تراز کنکورم از 9هزار پایین تر نیاد یعنی 8999 نه فقط 9 به بالا با کمک خدا دارم برای این هدف تلاش میکنم اما یه سری سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید:
      1_اینکه من دیپلم رو 94گرفتم و پیش رو 95 و معدل نهایی سومم 17 و خورده ای هست و همه دروس بالای 17 به جز شیمی و زبان و زمین ، زمین که نیازی بهش ندارم ولی زبان قصد دارم در حدی بخونم که 40 درصد به امید خدا حتمی بزنم و شیمی هرچی بالاتر بهتر ،کف 60 درصد در نظر دارم قصد ترمیم ندارم ،نمره شیمی 14 و زبان 15 چقدر میتونه به ضررم باشه !؟ زیست و فیزیک پیش هم به ترتیب 11 و 12 هست نمراتم و درصدای 50 فیزیک و 60 زیست نیاز دارم و قصد ترمیم ندارم میتونه بهم ضرر بزنه !؟ فیزیک و زیست سومم به ترتیب زیست 18 و نیم و فیزیک 17گرفتم

2_برای عربی کتاب لغت مهرو ماه دارم و درک مطلب عربی گاج به نظرتون (کسایی که استفاده کردن و درک مطلب عربی رو تو کنکور جواب دادن )کدوم کتاب برای پاسخ به سوالات درک مطلب عربی بهتره و کافیه!؟

3_برای قواعد عربی دی وی دی میثم فلاح ببینم بعد فقط تست بزنم کافیه !؟ چون وقت زبادی ندارم یعنی دیگه درسنامه نخونم

4برای فیزیک پیش دی وی دی نیما نوروزی کامل توضیح داده یعنی کسی که صفره میتونه با دیدن دی وی دی های نوروزی و زدن تست بعنی دیگه درسنامه نخونه از تعداد تستایی که از پیش تو کنکور میاد درصد قابل قبول کسب کنه !؟ یعنی دی وی دیش از اول تا اخر همه چیو گفته و دیگه نیازی به درسنامه خوندن نباشه فقط فیلم رو ببینی و تست بزنی !؟

5_ برای زیست درسنامه لازمه واقعاا!؟اگر فقط کتاب رو بخونم و بعد تک تک تستای کتاب ابی قلمچی و سه سطحی رو بزنم برای 60 درصد کافیه !؟ چون وقتی اول کتاب رو میخونم و بعد میرم درسنامه کاملا قاطی میکنم

دوستانی که تجربه دارن و در کنکور موفق شدن لطف میکنید به ما هم مشاوره و کمک بدید که ما هم موفق بشیم
      ویرایش توسط intouchable : 18 مهر 1397 در ساعت 11:45

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دوستانی که زحمت میکشن جواب میدن لطفا کامل و دقیق توضیح بدید ممنون

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      Up

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام سری پیش گفتم که قصدم اینه تراز کنکورم از 9هزار پایین تر نیاد یعنی 8999 نه فقط 9 به بالا با کمک خدا دارم برای این هدف تلاش میکنم اما یه سری سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید:
      1_اینکه من دیپلم رو 94گرفتم و پیش رو 95 و معدل نهایی سومم 17 و خورده ای هست و همه دروس بالای 17 به جز شیمی و زبان و زمین ، زمین که نیازی بهش ندارم ولی زبان قصد دارم در حدی بخونم که 40 درصد به امید خدا حتمی بزنم و شیمی هرچی بالاتر بهتر ،کف 60 درصد در نظر دارم قصد ترمیم ندارم ،نمره شیمی 14 و زبان 15 چقدر میتونه به ضررم باشه !؟ زیست و فیزیک پیش هم به ترتیب 11 و 12 هست نمراتم و درصدای 50 فیزیک و 60 زیست نیاز دارم و قصد ترمیم ندارم میتونه بهم ضرر بزنه !؟ فیزیک و زیست سومم به ترتیب زیست 18 و نیم و فیزیک 17گرفتم
      سلام علکم داداش تاثیر مثبت میشه ... قولت میدم.. چهارتا مسئول بی لیاقت با صراحت تمام میگم غلط میکنن برخلاف نظر اکثریت ، ساز مخالف بزنن .. ما نمیزاریم و نخواهیم گذاشت حق خوری بشه ..پس بجای فکر کردن به نمراتت، بچسب به کنکور ...

2_برای عربی کتاب لغت مهرو ماه دارم و درک مطلب عربی گاج به نظرتون (کسایی که استفاده کردن و درک مطلب عربی رو تو کنکور جواب دادن )کدوم کتاب برای پاسخ به سوالات درک مطلب عربی بهتره و کافیه!؟
      باور کن هر کتابی بگیری بخونی تست بزنی و سرعتت افزایش بدی خوبه ..کافیه ..وسواس نداشته باش .. هرکدوم خوندی فرق نداره! هرکدوم خوشت اومد و بیشتر تونستی باهاش خو بگیری

3_برای قواعد عربی دی وی دی میثم فلاح ببینم بعد فقط تست بزنم کافیه !؟ چون وقت زبادی ندارم یعنی دیگه درسنامه نخونم
      اره کافیه .. مهم همون تسته ! ... موقع دی وی دی مطالبو خوب فرابگیر اگه تونستی تست بزنی ...یغنی مطلب جا افتاده و مهم هم همینه!

4برای فیزیک پیش دی وی دی نیما نوروزی کامل توضیح داده یعنی کسی که صفره میتونه با دیدن دی وی دی های نوروزی و زدن تست بعنی دیگه درسنامه نخونه از تعداد تستایی که از پیش تو کنکور میاد درصد قابل قبول کسب کنه !؟ یعنی دی وی دیش از اول تا اخر همه چیو گفته و دیگه نیازی به درسنامه خوندن نباشه فقط فیلم رو ببینی و تست بزنی !؟
      وقتی بتونی تست بزنی ..یعنی مطلب رو گرفتی .. اگه نتونی تست بزنی باید درسنامه بخونی و از دی وی دی جزوه برداری کنی یادت باشه؟ دی وی دی قرار نیست معجزه کنه ! باید در کنارش از مطالب جزوه برداری و برای زمان مرورت دیگه نمیتونی مجدد دی وی دی ببینی ..پس اینجاست که جزوه ات بدادت میرسه .. و باید نکات تکمیلی و برامده از تست ها رو یادداشت کنی ...

5_ برای زیست درسنامه لازمه واقعاا!؟اگر فقط کتاب رو بخونم و بعد تک تک تستای کتاب ابی قلمچی و سه سطحی رو بزنم برای 60 درصد کافیه !؟ چون وقتی اول کتاب رو میخونم و بعد میرم درسنامه کاملا قاطی میکنم
      بله درسنامه لازمه ... متن کتاب مهمه ! اما کامل و کافی نیست ..باید در کنارش نکات اضافی بخونی و یادداشت برداری کنی و بعد بری تو دل تستا ! تا خیالت از تست زنی و فهم مطالب راحت باشه .. اگه با منبعت حال نمیکنیعوضش کن !موفق باشی

دوستانی که تجربه دارن و در کنکور موفق شدن لطف میکنید به ما هم مشاوره و کمک بدید که ما هم موفق بشیم

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ممنون دوست عزیزم البته من داداش نیستم راستش تو مصاحبه اقای مهری گفته بودن که درسنامه نخوندن از این بابت سوال کردم
      امیدوارم تاثیر مثبت بشه چون سرنوشتم با کنکور امسال گره خورده اگه نشه (خدایی نکرده)باید قیر تموم ارزوهامو بزنم
      ممنون که پاسخ دادید ،

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط intouchable نمایش پست ها

سلام
      من میتونم در مورد سوال 2 و5 بهتون کمک کنم
      2. من در کنکور 97 عربی رو 96 زدم ، من لغات عربی لقمه مهروماه رو خوندم به نظرم خووب بود چون در عربی ترجمه خییییلی خیلی مهمه پس همیشه سعی کنید در برنامه ی هفتگی تون به طور مرتب زمانی رو بهش اختصاص بدید ،من تنها منبعی که برای عربی استفاده کردم کتاب گاج سفید بود به نظر من در زمینه ی تعریب و درک مطلب فوق العاده کار کرده و اینکه برای خوندن عربی چیزی که اصله و اهمیت داره مداومت و خوندن مرتب و تست زنی و یادگیری تکنیک هاست خود من از هیچ دی وی دی استفاده نکردم ،پایه ی عربی من متوسط بود و هفته ای دو الی سه بار در باکس های 1 ساعته میخوندمش.

5. درصد زیستی که زدم در کنکور 97 ،74 بود منبع اصلی من کتابهای الگو بود که برای تست بیشتر از ای کیو ی گاج استفاده کردم به این صورت که اول کتاب درسی رو میخوندم با دقت بعدش سراغ تست های سراسری و بعد تالیفی میرفتم و بیشتر اوقات هم یه دور درسنامه ی الگو مطالعه میکردم و نکات مهمش رو برای دوران جمع بندی به کتااب درسی اضافه میکردم ،خوندن درسنامه های الگورو بهتون پیشنهاد میکنم ولی اینو بگم که بیشتر باید به کتاب بها بدید و نه درسنامه !
      توی این درس باید خیلی تست بزنید خیلی .
      مشاوره دوران جمع بندی
      با دانشجوی دانشگاه تهران
      Telegram ID :@Naseri199

" با جمع بندی صحیح درصد درس زیست را میتوان حداقل ۳۰% بهبود بخشید"

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ممنون از اینکه پاسخ دادید ، فقط اینکه من کتاب برای درسنامه خط ویژه دارم ، واینکه اگه شما درسنامه الگو نمیخوندید مثاا زیست چند میزدید !؟ چند درصد از زیستتون مدیون خوندن درسنامه هست ؟ چون در نظر داشتم اول متن کتاب بخونم و بعد تست سراسری تالیفی بزنم و نکات مهم و ترکیبی تست هارو وارد کتاب کنم ،، ولی از اونجایی که میگید درسنامه بخونم دیگه باید اینم در نظر بگیرم که زمانی به درسنامه اختصاص بدم
      بابت درصدهای عالیتون تبریک میگم

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دوستان کسی نبود در مورد زیست کمک کنه با توجه به روشی که بالاتر گفتم

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ویرایش توسط intouchable : 18 مهر 1397 در ساعت 16:19

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      دوستان کسی نبود در مورد زیست کمک کنه با توجه به روشی که بالاتر گفتم
      لینک زیرو بخان بعدش سوالو ماند بپرس
      http://forum.konkur.in/thread63778.html

11. Top | #11
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      لینک زیرو بخان بعدش سوالو ماند بپرس
      http://forum.konkur.in/thread63778.html
      خوب الان بحث سر درسنامس دقیقا متوجه نشدم الان ایشون گفتن درسنامه بخونیم یا نه ، من برای درسنامه خط ویژه گرفتم چون گفتم کم حجم تره ولی کلی نکته گفته که واقعا قابل این نیست که همشو بخونم همراه کتاب و بعد تست بزنم و بعد مرور و جمع بندی کنم خود خط ویژه کلی کلی نکته داره

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      خوب الان بحث سر درسنامس دقیقا متوجه نشدم الان ایشون گفتن درسنامه بخونیم یا نه ، من برای درسنامه خط ویژه گرفتم چون گفتم کم حجم تره ولی کلی نکته گفته که واقعا قابل این نیست که همشو بخونم همراه کتاب و بعد تست بزنم و بعد مرور و جمع بندی کنم خود خط ویژه کلی کلی نکته داره
      همون اشارش به جزوه یعنی درسنامه دیگه !
      این جاش : « در هفته اخر بار دیگر متن کتاب / جزوه رو می خونین »

ف کنم همش 600 صفحه نمیشه ها
      بعدشم کمی دیدتو اصلاح نما :: به درسنامه و تست و پاسخ تشریحی ..... یه دید یک دست داشته باش .... یعنی همش فرصتی است واسه یادگیری .... حال چه داخل درسنامه باشه چه داخل صورت تست باشه چه پاسخ تشریحی
      اصل همونه که واسش وقت بزار و حسابی مرور کن
      هر روز بین 2 تا 5 ساعت !

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام
      من تجربه خودمو میگم دی وی دی استاد فلاح رو دیدم و فقط تست کار کردم
      صفر تا صد تدریس میکنه مفهمومی و ریز به ریز
      از عربی هیچیم بلد نباشی قشنگ راه میفتی
      واسه من که خوب بود
      نمونه تدریساش هست تو آپارت ببین خوشت اومد بعد بگیر

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      همون اشارش به جزوه یعنی درسنامه دیگه !
      این جاش : « در هفته اخر بار دیگر متن کتاب / جزوه رو می خونین »

ف کنم همش 600 صفحه نمیشه ها
      بعدشم کمی دیدتو اصلاح نما :: به درسنامه و تست و پاسخ تشریحی ..... یه دید یک دست داشته باش .... یعنی همش فرصتی است واسه یادگیری .... حال چه داخل درسنامه باشه چه داخل صورت تست باشه چه پاسخ تشریحی
      اصل همونه که واسش وقت بزار و حسابی مرور کن
      هر روز بین 2 تا 5 ساعت !
      خوب الان من یه بار متن کتابو خوندم کامل و دقیق و حفظشم کردم بعدش چی کار کنم برم تست بزنم برم درسنامه چیکار کنم !؟

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نگارخانم نمایش پست ها
      سلام
      من تجربه خودمو میگم دی وی دی استاد فلاح رو دیدم و فقط تست کار کردم
      صفر تا صد تدریس میکنه مفهمومی و ریز به ریز
      از عربی هیچیم بلد نباشی قشنگ راه میفتی
      واسه من که خوب بود
      نمونه تدریساش هست تو آپارت ببین خوشت اومد بعد بگیر

ممنون نگار جان بله سفارش دادم گفتن تموم شده و تا اخر این ماه برام میفرستن پولو رو هم واریز کردم دیگه خودشون و خداشون ببینم میفرستن یا نه

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن