خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ایا استفاده از فیلم های اموزشی سایت آلا روشی غیر متعارف

رأی دهندگان
    7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله .. من روش مطالعه متن کتاب را موثر تر میدانم

3 42.86%
    • خیر .

4 57.14%
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

Post راهنمایی درمورد روش درس خواندن

بنظرتون این طرز فکر درسته که بگیم برای اینکه در کنکور از روش های رتبه های برتر سال قبل استفاده کنیم .. هیچکدوم از فیلم های اموزشی استفاده نکردند .. و فقط کتاب خوندن ماهم مثل اونا بشیم ..؟
      من میخوام از فیلم های الا استفاده میکنم ولی همش به خودم میگم نکنه این روش غلط باشه و منو از مسیر دور کنه ؟
      اخه دلیلش اینه که امسال (من پشت کنکوری ام ) اصلا میل دوباره ای به مطالعه سطر به سطر کتاب های درسی و منابعم ندارم .. در عین حال که بخش عمده رو از یادم رفته ولی با این حال بدم اومده .. از روش هایی که میخوندم .. میخوام یه مدت روشمو عوض کنم ؟
      نظراتتون خیلی برام مهمه ! لطفا بگید !
      سپاس
      ویرایش توسط sajad1379 : 17 مهر 1397 در ساعت 22:57

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با توجه به نیاز و سطح خودتون تصمیم بگیرید اگه به اموزش نیاز دارید از فیلم اموزشی استفاده کنید وگرنه فیلم هایی مثل الا که صرفا اموزش دروس هستن و راه حل ها و روشهای تستی انچنانی قرار نیست بیان بشه نمیتونه جای مطالعه شخصی و تسلط رسیدن شخصیتون رو بگیره
      در کل اگه مشکل فهم دروس و اموزش ندارید با یه بازیابی که میتونه مطالعه دوهفته ای کمک درسی باشه مشکل فراموش کردنتون حل میشه و بعد از اون ارزش مطالعه خودتون و سر و کله زدن با تست های نکته دار و به تسلط رسیدن با زحمت خودتون خیلی خیلی بیشتره و اینکه سعی کنید نقاط قوت پارسالتون رو بیشتر تقویت کنید و نقاط ضعفتون رو هم برطرف کنید.
      پ ن :هر کس باید راه خودشو بره مسیری که بهترین نتیجه رو براش به ارمغان بیاره وگرنه پیروی از روش رتبه های برتر که شرایطشون با ما متفاوت بوده لزوما نتیجه نمیده.
      موفق باشید.
      http://forum.konkur.in/signaturepics/sigpic51091_1.gifیا بدستش بیار
      یا
      بشین و ببین بقیه چطور بدستش میارن.
      ویرایش توسط Heni : 18 مهر 1397 در ساعت 09:13

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.من تازه ثبت نام کرده‌ام و دنبال یه کمک آموزشی عالی میگردم.ممنون میشم یه پاسخی بدید.رشته‌ام انسانیه و یازدهم هستم.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      بنظرم تو هر فردی متفاوته مثلا یکی انگیزه شو بالا میبره یکی دیگه حس میکنه وقت تلف کنیه فقط کتاب میخونه
      اینم بگم من چن تا مصاحبه رتبه برترای ۹۷ رو خوندم از عربی ناصح زاده استفاده میکردن خودمم چن تاشو که خیلی لنگ بودم دانلود کردم
      هم مرور شد برام هم ملکه ی ذهنم شد
      در واقع نمیشه بگیم چون یکی استفاده کرده یا نکرده و رتبه شده روش اونو پیش بگیریم هر کسی متفاوته
      موفق باشید
      ♡Be your Own HERO

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم از این ویدیوها استفاده میکنم و بسیار بسیار ترقی کرده‌ام.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad1379 نمایش پست ها
      بنظرتون این طرز فکر درسته که بگیم برای اینکه در کنکور از روش های رتبه های برتر سال قبل استفاده کنیم .. هیچکدوم از فیلم های اموزشی استفاده نکردند .. و فقط کتاب خوندن ماهم مثل اونا بشیم ..؟
      من میخوام از فیلم های الا استفاده میکنم ولی همش به خودم میگم نکنه این روش غلط باشه و منو از مسیر دور کنه ؟
      اخه دلیلش اینه که امسال (من پشت کنکوری ام ) اصلا میل دوباره ای به مطالعه سطر به سطر کتاب های درسی و منابعم ندارم .. در عین حال که بخش عمده رو از یادم رفته ولی با این حال بدم اومده .. از روش هایی که میخوندم .. میخوام یه مدت روشمو عوض کنم ؟
      نظراتتون خیلی برام مهمه ! لطفا بگید !
      سپاس
      سلام دوست عزیز
      دیدن این فیلم ها واسه کسی که ضعیفه خیلی هم خوبه ولی به این نکته هم توجه داشته باشین که:
      شما هر چقدر هم فیلم ببینین...نهایتا باید برین سراغ خوندن کتاب و بعد تست زدن و تسلط روی اون مبحث.با فیلم خالی که ادم به تسلط نمیرسه.حالا شما شب تا صبح فیلم ببین.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینکه صرفا از روش مطالعه رتبه های برتر تقلید کنی درست نیست چون اونا با توجه به سطح خودشون و منابعی ک در اختیار داشتن سبک مطالعه متناسب با خودشون رو به پیش گرفتن .
      حالا اینکه شما سطحتون از اونا پایین تر هستش و مطمئناً روش مطالعه اونا هم مناسب حال شما نیست و باید روش خودتو پیدا کنی باس ببینی چطور کیفیت مطالعه ات بالاتر هستش چه زمانی با چه منبعی و چطوری و ...
      در مورد فیلمای آلا ... فکر کنم برا کسی که مثلا تا حالا کتاب نخونده و سال اولشه خوبه منظورم دانش آموزا هستن تا جلو جلو درس بخونن و سر کلاس حاضر تر باشن واسه کنکور فکر نکنم گزینه مناسبی باشه ... نمیگم بده ها خوبه ولی برای سطح پایین اگه فکر میکنی خیلی سطحت پایینه خب ببین اشکالی نداره ولی برا کنکور نمیتونی وقتتو زیاد بزاری برای فیلم آموزشی و تست نزنی ... سال کنکور یعنی مطالعه تست مطالعه تست مطالعه تست تست تست تست ...
      فکر نکنم شما خیلی تعطیل باشی بهتره اول یه نگاه خیلی اجمالی به کتاب درسی بندازی عین روزنامه بخونی بعد بری با کتابایی ک درسنامه دارن مطالعه کنی و بعد هر مبحث ک میخونی تستشون رو بزنی و یه مقدار تست هم برای مرور نگه داری ... توی انجمن هم برو یه نیگا به روش برنامه ریزی و مطالعه افراد برتر بنداز ولی تقلید نکن بلکه الگو بگیر از روش مطالعه اشون ... و مطالعه منحصر به خودتو پیدا کن
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دیدن فیلمای آموزشی نه تنها بد نیس بلکه خیلیم خوبه واسه کسایی که دوست ندارن کتابو بخونن یا اینکه طول میکشه تا مطالبو از کتاب متوجه بشن ..منتهی اتکاکردن فقط و فقط به فیلمای آموزشی بده ..نیاز به نوت برداری و مرور و حل تست زیااااد در کنار این فیلما داری.

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      روش درس خوندن برای هرکسی فرق میکنه
      کی گفته رتبه برترا همشون نه فیلم آموزشی دیدن نه کلاس رفتن؟
      من رتبه برترایی میشناسم که ازشون پرسیدم چه جوری درس میخوندین و چی میخوندین میگفتن کلاس فلانی رفتم جزوه فلانی رو گرفتم چندتا دی وی دی دیدم
      از این نوعشونم هست اتفاقا کمم نیستن
      به نظرم آدم هرجور که فکر میکنه موفق میشه باید عمل کنه
      چون همه مثل هم نیستن
      توانایی هرکسی تو هر حوزه ای متفاوته

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      میدنی اگ نظر منو میخوای بشین کتاب بخون حسابی اگر دیدی واقعا هیچی متوجه نمیشی اونوقت برو سر فیلم

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ببین مشکل اینجاست که من سال قبل نمیگم درس نخوندم ولی پراکنده خوندم و هربار تا یهجایی میخوندمبعد ول میکردم و 2 ماه بعد دوباره شروع میکردم به خوندن تا 3هفته بازه همونارو فقط میخوندم به این کشل که فقط ترم 2 پیش دانشگاهی و یه جاهای دیگه رو اصلا نخوندم ... الان دوباره که میرم سر کتاب در عین حال که مطالب برام تازگی نداره و منو جذب نمیکنه ولی میرم سراغ تست زدن زیاد چیزی یادم نمیاد .. بخاطر همین تصمیم دارم یه مدت برم فیلم اموزشی ببینم .. بعدش تست بزنم ... یعنی اگر الان فیلم شیمی 2 فصل 2 رو دیدم برم بعدش سریع تست هارو بزنم !!

12. Top | #12
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ..اپ..

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      بچه ها به نظر شما چجوری دروس رو پیش ببرم؟
      روزی فقط یه درس بخونم و هر ۲ ماه یکبار یه درس رو تقسیم کنم؟ یا روزی باید چندتا درس همزمان بخونم؟
      فعلا ریاضی رو پیش میرم ولی حس می کنم به موقع نمی تونم برسم. به نظر شما میشه ریاضی، زیست و فیزیک رو هر روز نگاه کرد؟ اینجوری نتیجه خوبی میارم؟
      آدم ها با هــــــم ها و بی هـــــم ها زوج و فــــرد و منـی که انگــــار با پـــلاک تـــنهــــائی هیچ راهی به محدوده ی زوج و فرد نـدارم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SINA_1384 نمایش پست ها
      سلام
      روزی فقط یه درس بخونم و هر ۲ ماه یکبار یه درس رو تقسیم کنم؟ یا روزی باید چندتا درس همزمان بخونم؟
      فعلا ریاضی رو پیش میرم ولی حس می کنم به موقع نمی تونم برسم. به نظر شما میشه ریاضی، زیست و فیزیک رو هر روز نگاه کرد؟ اینجوری نتیجه خوبی میارم؟
      نه این اصلا روش خوبی نیست مصداق بارز بقچه ای درس خوندن هست توی برنامه هرروزت باید تمام درس ها باشه اگرم منظور سوالت راجب ویدیو دیدن بود که باید بگم اصلا صلاح نیست این همه ویدیو دیدن برای تمام درس ها!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SINA_1384 نمایش پست ها
      سلام
      سلام. نه روش خوبی نیست اینجوری فقط ساعت های اول مطالعه انرژی دارید و با دقت میخونید و هر چی به انتهای روز نزدیک میشید بازدهیتون کمتر میشه چون ذهنتون خسته شده. باید تنوع مطالعاتی در روز رعایت کنید مثلا اگه در روز قرار 5 ساعت درس بخونید 4 تا درس مختلف بخونید اما حالا اگه یه روزم بخاطر اینکه یه مبحث تموم کنید مثلا پشت سر هم 3 ساعت یه درس خوندین اشکالی نداره.
      so never mind the darkness, we still can find a way
      cause nothin' lasts forever, even cold November rain'

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)