خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

Lightbulb راهنمایی درمورد علوم تغذیه دانشگاه آزاد یا پشت کنکور ماندن

به من الان زنگ زدن که علوم تغذیه ی آزاد سراب قبول شدم نمیدونم برم یا رزروش کنم برا سال بعد دودلم ...از طرفی خیلی از همکلاسیای دبیرستانم انصراف دادن و بر گشتن برا 98 بخونن و آخرین شانسشونو امتحان کنن
      خودمم هم خیلی دوست ندارم برم راه سراب سخت و خطرناکه دیروز که برا پر کردن فرم 15 رفته بودم خیلی اذیت شدم امکان انتقالی هم وجود نداره چون این رشته تو4 تا دانشگاه هست که نزدیک ترینش همین سرابه
      خانواده ام میگن باید حتما برم و کلا بیخیال 98 بشم اما من نمیتونم راضی بشم واقعا نمیدونم چی کار کنم امسال چهارمین کنکورمه اگه کسی تجربه ای داره لطفا بگه ....
      پ.ن: کسی تو تاپیک قبلی جوابمو نداد مجبور شدم تاپیک بسازم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      وقتی رضای قلبیت باهات همراه نیس...پس نرو رفیق .
      بمون و بجنگ برای 98
      حتی اگه تموم دنیا مخالف باشن ..مهم خودتی ..خودت ..خودت ..اینده خودته ..پس بقیه حق دخالت ندارن

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd_Girl نمایش پست ها
      به من الان زنگ زدن که علوم تغذیه ی آزاد سراب قبول شدم نمیدونم برم یا رزروش کنم برا سال بعد دودلم ...از طرفی خیلی از همکلاسیای دبیرستانم انصراف دادن و بر گشتن برا 98 بخونن و آخرین شانسشونو امتحان کنن
      خودمم هم خیلی دوست ندارم برم راه سراب سخت و خطرناکه دیروز که برا پر کردن فرم 15 رفته بودم خیلی اذیت شدم امکان انتقالی هم وجود نداره چون این رشته تو4 تا دانشگاه هست که نزدیک ترینش همین سرابه
      خانواده ام میگن باید حتما برم و کلا بیخیال 98 بشم اما من نمیتونم راضی بشم واقعا نمیدونم چی کار کنم امسال چهارمین کنکورمه اگه کسی تجربه ای داره لطفا بگه ....

سلام منم امسال برا دومین بار کنکور دادم پرستاری آزاد آوردم همین شرایطو داشتم همه ی دوستام رفتن دانشگاه و خانوادمم خیلی اسرار داشتن که برم همین آزاد رو اما یه دودوتا چهارتا با خودم کردم دیدم واقعا پرستاری آزاد چیزی نیست که من بخوام و اگه برم ممکنه 3 4 سال دیگه به خودم بگم شانسشو داشتم که دوباره کنکور بدم و به چیزی که میخوام برسم اما بیخیالش شدم واسه همین موندم واسه سومین بار کنکور بدم این مصاحبه خانوم داوودی رو حتما بخون به من خیلی کمک کرد و انگیزه داد .

Download shahabanari_mahi-sk.blogfa.com.pdf

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      از همین حرفات میشه حدس زد
      نه علوم تغذیه دوس داری
      نه آزاد دوس داری
      نه سراب
      یه جورایی هم اجبار خانواده است
      از طرفی هم دلت با کنکور 98 هستش
      ...........................
      نتیجه : کنکور 98 بدی بهتره !
      .......................

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      باید دقیق مشخص بشه که برای چی چهار سال نتونستید قبول بشید و علت اش چی بوده .
      به خانواده تون حق بدید ، چون چهار ساله که پشت کنکور موندید و همون نتیجه رو به دست اوردید . مطمئن باشید خانواده هم خوشبختی و موفقیت شما رو میخوان .

به نظرم اول از همه باید مشخص کنی از زندگی چی میخوای ، هدف ات از زندگی چیه و میخوای از فرصتی که برای زندگی داری برای چه چیزی استفاده کنی ( خارج از بحث دانشگاه و انتخاب رشته ) . باید خوب بهشون فکر کنی ، در این صورته که انشالله میتونی یک کار اساسی بکنی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yousef78 نمایش پست ها
      باید دقیق مشخص بشه که برای چی چهار سال نتونستید قبول بشید و علت اش چی بوده .
      به خانواده تون حق بدید ، چون چهار ساله که پشت کنکور موندید و همون نتیجه رو به دست اوردید . مطمئن باشید خانواده هم خوشبختی و موفقیت شما رو میخوان .

به نظرم اول از همه باید مشخص کنی از زندگی چی میخوای ، هدف ات از زندگی چیه و میخوای از فرصتی که برای زندگی داری برای چه چیزی استفاده کنی ( خارج از بحث دانشگاه و انتخاب رشته ) . باید خوب بهشون فکر کنی ، در این صورته که انشالله میتونی یک کار اساسی بکنی
      فکر کنم تو تاپیک http://forum.konkur.in/thread64035-3.html#post1381631 گفتم علتشو

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب اگر چهارساله داری کنکور میدی و نتیجه همونه حق باخانواده است،دیگ چشمشون ترسیده..اگر خودت میخای بمونی پس بمون.. ولی اولش از خودت مطمین شو..ک باز یه سال دیگ الکی حروم نکنی..

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      کنکور 98 تاثیر سوابق تحصیلی 20% قطعی هست ، اگر نمرات بالایی داری (بالای 19) این مورد تقریبا حله
      کنکو 98 دوسری سوال طرح میشه و جمعیت زیادی داره ، هم پشت کنکوری ها و هم کسانی ک از رشته های دیگه کنکور میدن و هم کنکوری های نظام جدید حضور دارن
      برای دانشگاه آزاد ، میتوانی داخل شهر خودت ، داخل هر رشته ای ک دوست داری و امکانش هست با سوابق تحصیلی بخوانیش ، شرکت کنی ، نیازی نیست این همه راه بری اونجا و اون رشته رو بخوانی البته علوم تغذیه رشته ی بدی نیست با این وضضعیت چاقی و لاغری و تغذیه نا مناسب ولی فکر کنم این رشته با سوابق تحصیلی هم میشه خواند اگر اشتباه نکنم
      شما از این رشته و راهش بهونه آوردی ، یا بهونه بود یا از ته دل نمیخوایش ، اگر نمیخوایش دو راه داری ، یا بری دانشگاه آزاد شهرتون ، برای یکی از رشته های باسوابق تحصیلی ثبت نام کنی ، یا کنکور 98 شرکت کنی
      گرفتن این تصمیم هم با خودته ، نه با ما هست نه با خانوادت
      راهت رو پیدا کن بعدش نظر نهایی رو به خانوادت اعلام کن
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      کنکور 98 تاثیر سوابق تحصیلی 20% قطعی هست ، اگر نمرات بالایی داری (بالای 19) این مورد تقریبا حله
      کنکو 98 دوسری سوال طرح میشه و جمعیت زیادی داره ، هم پشت کنکوری ها و هم کسانی ک از رشته های دیگه کنکور میدن و هم کنکوری های نظام جدید حضور دارن
      برای دانشگاه آزاد ، میتوانی داخل شهر خودت ، داخل هر رشته ای ک دوست داری و امکانش هست با سوابق تحصیلی بخوانیش ، شرکت کنی ، نیازی نیست این همه راه بری اونجا و اون رشته رو بخوانی البته علوم تغذیه رشته ی بدی نیست با این وضضعیت چاقی و لاغری و تغذیه نا مناسب ولی فکر کنم این رشته با سوابق تحصیلی هم میشه خواند اگر اشتباه نکنم
      شما از این رشته و راهش بهونه آوردی ، یا بهونه بود یا از ته دل نمیخوایش ، اگر نمیخوایش دو راه داری ، یا بری دانشگاه آزاد شهرتون ، برای یکی از رشته های باسوابق تحصیلی ثبت نام کنی ، یا کنکور 98 شرکت کنی
      از نظر معدل مشکلی ندارم ضمنا هرچه قدر گشتم علوم تغذیه بدون آزمون پیدا نکردم

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از نظر معدل مشکلی ندارم ضمنا هرچه قدر گشتم علوم تغذیه بدون آزمون پیدا نکردم
      یکی از دوستان من علوم تغذیه میخواند ، ازش خبری ندارم ، یادمه دانشگاه آزاد بود و کنکورم نداده بود ، بعدش کنکور داد و رفت دانشگاه دولتی شیمی خوند ، شاید هم من اشتباه میکنم این دو تا رشته رو با هم ینی جایگاهشون رو داخل ازاد و دولتی ...
      به هرحال ، خودت میتوانی به خودت کمک کنی ، سبک و سنگین بکن ببین نظر و خواسته ی خودت چی هست
      اگر به نظر دیگران باشه و مشکل مالی نداته باشی ، مشکل رفت و آمدش اذیتت نکنه ، رشته ای ک قبول شدی رشته ی بدی نیست
      |

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      یکی از دوستان من علوم تغذیه میخواند ، ازش خبری ندارم ، یادمه دانشگاه آزاد بود و کنکورم نداده بود ، بعدش کنکور داد و رفت دانشگاه دولتی شیمی خوند ، شاید هم من اشتباه میکنم این دو تا رشته رو با هم ینی جایگاهشون رو داخل ازاد و دولتی ...
      به هرحال ، خودت میتوانی به خودت کمک کنی ، سبک و سنگین بکن ببین نظر و خواسته ی خودت چی هست
      اگر به نظر دیگران باشه و مشکل مالی نداته باشی ، مشکل رفت و آمدش اذیتت نکنه ، رشته ای ک قبول شدی رشته ی بدی نیست
      احتمالا علوم صنایع غذایی خونده

İnsan Bazen Büyük Hayallerini
      Küçük İnsanlarla Ziyan Eder

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فکر کنم تو تاپیک http://forum.konkur.in/thread64035-3.html#post1381631 گفتم علتشو
      میدونی هر کدوم از ما با توجه به استعدادهایی که درما قرار گرفته یک نقطه و زمینه طلایی داریم که توی اون میتونیم بهترین خودمون باشیم و بیشترین احساس رضایت بهمون دست بده ، این زمینه برای هر کسی با توجه به استعدادهاش فرق میکنه ، مثلا برای یک نفر تو زمینه ورزشیه ، یک نفر در زمینه کارهای عملی ، یک نفر در زمینه موسیقی ، یک در نفر در زمینه نوشتن و نویسندگی ، یک نفر در زمینه یاد دادن به دیگران ، یک نفر در زمینه کارهای خلاقیتی ، یک نفر در زمینه کارهای فکر کردنی و ... ( یک کمک برای شناخت استعداد اینکه ما معمولا به چیزهایی که علاقه داریم در اون ها استعداد هم داریم ، کارهایی که وقتی انجام شون میدیم انگار اصلا گذشت زمان رو احساس نمیکنیم ... البته برای شناخت استعداد صرفا به علاقه نمیشه اکتفا کرد و عوامل دیگه ای برای شناخت دقیق استعداد مون وجود دارند ولی این موردی که گفتم خیلی برای شناخت اولیه بهت کمک میکنه. )

البته هر نفر تقریبا تعداد زیادی استعداد مثل استعداد هایی که در بالا گفتم در خودش داره ولی چیزی که مهمه اینه که تو بعضی هاشون ضعیف ، تو بعضی ها متوسط و تو بعضی ها خوب و تو بعضی ها عالی هستش . اینجاست که تفاوت ادم ها مشخص میشه .
      اشتباه ای که خیلی از ما میکنیم میدونی چیه ؟ اینه که خواسته و یا ناخواسه تلاش مون رو اغلب روی این میزاریم که روی اون زمینه های ضعیف و متوسط میخوایم کار کنیم و مانور بدیم . و همین میشه که ما به نهایت اون چیزی که در زندگی میتونستیم بهش برسیم باز می مونیم و نمیرسیم. ( این انتخاب هم بیشتر موارد به خاطر این اتفاق میوفته که فرد برای از دست ندادن منطقه امن و رضایت دادن به یک زندگی متوسط و عادی وتوصیه های دیگران به ریسک نکردن یا حتی عدم شناخت دقیق خودش ، در مسیر علاقه ها و استعدادهای واقعی خودش قدم نمیزاره )
      چندتا مثال از ایرانی برات بزنم که در ابتدا در مسیر اشتباه روی استعداد های ضعیف و متوسط شون کار میکردند و اگه همون مسیر رو ادامه میدادند اون مسیر اون ها رو نهایتا تبدیل به یک ادم عادی و متوسط میکرد ، ولی متوجه شدند که کار کردن روی استعداد ها و تمایلات و علاقه های عالی شون خیلی پراهمیت تر هستش و ریسک رها کردن گذشته و شروع اینده ای جدید رو قبول کردند .
      عادل فردوسی پور فوق لیسانس صنایع دانشگاه شریف میخونه ( زمینه ای که توش شاید استعداد ضیعیف و متوسط داشته یا به هر دلیل دیگه این رشته رو خونده ) ولی میفهمه که علاقه و استعداد واقعی اش یک چیزه دیگه است و الان شده عادل فردوسی پور مجری پرطرفدار و در حال حاضر هم داره دکتری مدیریت رسانه دانشگاه تهران رو میخونه . استاد محمد اصفهانی پزشکی میخونه ولی در نهایت میره دنبال هنرمندی و خوانندگی و درمسیر واقعی اش قرار میگیره ، بهاره رهنما برادبیات وحقوق قضایی میخونه ولی الان تبدیل شده به یک بازیگر معروف طنز و خیلی دیگه از این موردها ...

میدونی چیزهایی که در مورد خودت نوشتی خیلی خوب بودند ، انقدر که اگه حواست باشه و در مسیر اصلی حرکت کنی اینده خیلی خوبی برات رقم میخوره .
      برای برنامه ریزی واسه اینده ات این سه راه رو میتونی در نظر بگیری :
      1. اینکه مسیر رفتن به دانشگاه رو انتخاب کنی ولی با این تفاوت که رشته ای رو انتخاب کنی که تا حدود زیادی به اون علاقه ها و کارهایی که دوست داری ارتباط داشته باشه تا دانشگاه تبدیل بشه به جایی که بهت در مسیری که دوست داری کمک کنه . اونطور که توی اون تاپیک از علاقه هات گفته بودی به نظرم رشته علوم تغذیه اون چیزی نیست که باید انتخاب کنی . اون رشته ای رو هم که باید انتخاب کنی اگه بیشتر از خودت بنویسی میتونیم برای پیدا کردن اش کمک ات کنیم . بعد از اینکه اون رشته مورد نظر که بیشترین درصد تشابه با علاقه هات رو داره مشخص شد اونوقته که دیگه تمرکز برای درس خوندن برات راحت میشه ، چون میدونی دقیقا وقتی درس میخونی ، درس خوندن ات با این هدفه که به اون علایق و خواسته هات برسی و اینجور هم از درس خوندن لذت میبری و با عشق میخونی و هم تمرکز ات میره بالا .
      تو این مسیر اول قاعدتا باید یک سال دیگه برای کنکور تلاش کنید

2.اینکه مسیر رفتن به دانشگاه رو انتخاب کنی و همین رشته علوم تغذیه رو که قبول شدی بری . اگه احساس میکنی و به این جمع بندی رسیدیکه دیگه نمیخوای پشت کنکور بمونی این انتخاب رو میتونی انجام بدی . اما با این تفاوت که در کنار دانشگاه ، وقت عمده ات رو روی اون چیزهایی بزار که بهشون علاقه داری و تمرکز ات روی اون علاقه های اصلی ات باشه و راه های پیشرفت اون ها رو پیدا کنی .

3.اینکه دانشگاه رو کنار بزاری و مسیرت رو خارج از دانشگاه پیدا کنی و بسازی ( که من تقریبا دارم خودم رو وارد این مسیر میکنم با کمی تغییرات )

در اخر این رو بگم که اصلا به اینکه دوستات چی کار میکنند فکر نکن، ببین خودت میخوای با زندگی ات چی کار کنی .

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط morteza20 نمایش پست ها
      احتمالا علوم صنایع غذایی خونده
      آره فکر کنم گفت صنایع غذایی میخونه ، با تغذیه اشتباه گرفتم
      |

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      تاثیر معدل مثبت میشه، بقیه رو نگران نکنید

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rouhollahbnd نمایش پست ها
      تاثیر معدل مثبت میشه، بقیه رو نگران نکنید
      ان شالله که بشه نمیشه به دیگران رویایی که داخل سرمون هست رو تحمیل کنیم بالاخره واقعیتی که منتشر شده در حال حاضر 20% سوابق قطعی هست ، ان شالله که مثبت بشه یا کلا ححذف بشه ، اونوقت مطمئن باشید اولین شخصی که میگه خداروشکر تاثیر سوابق تحصیلی نیست ، خود منم !
      ما که نمیخوایم دیگران رو بترسونیم عزیزدلم ، فقط خبر معتبر در حال حاضر رو طبق خود سایت سنجش اعلام کردیم
      |

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)