خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question زیست 30 الی 40 درصد(لطفا کمکم کنید)

با سلام خدمت دوستان گلم و همه دکترای عزیز
      جونم براتون بگه که بنده عمران شبانه میخونم و قصد دارم سال آینده کنکور تجربی شرکت کنم(نظام قدیم) بنده چون هم دانشجو هستم و یه سری مشکلات دیگه هم دارم که با گفتنش سرتون رو درد نمیارم وقت زیادی برای مطالعه زیست ندارم و چون رشته من هم چیز دیگریست فهمیدنش برام سخته و تو کنکور اگه بین 30 الی 40 درصد بزنم برام کافیه و قصد دارم به جای اینکه تو این فرصت باقی مونده به خودم فشار بیارم و کل زیست رو بخونم اما مسلط نشم بهش این 30 الی 40 درصد رو تسلط 100 درصد داشته باشم.
      حالا از شما دوستان عزیز میخوام کمکم کنید که چه مباحثی رو بخونم که به این 30 الی 40 درصد زیست در کنکور برسم؟ (ترجیحا آسون ترین مطالب زیست)
      از همتون ممنونم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام دادا ..اگه 40درصد میخوای خب باشه بهت میگم کل زیست دوم رو بخون ..4فصل اول سوم و فصل 11سوم .. 8تا 11پیش .. موفق باشی.

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      یه چیزی بهت میگم بعدا میفهمی چی گفتم زیست رو باید ترکیبی بخونی تو اول فصل ۱ و ۲ زیست دوم رو بخون ببین سلول چیه بعد برو فصل ۸ پیش فتوسنتز و تنفس سلولی رو بخون بعد بیا فصل ۳ سال دوم بافت ها رو یاد بگیر بعد برو سوم دبیرستان فصل دومش عصب ها رو بخون میتونی تا فصل ۸ ادامه بدی ولی فصل ۹ رو نخون بعد اینکه فصل ۸ رو تموم کردی برگرد فصل ۳ سال دوم بخش گیاهیشو بخون +فصل ۶ از صفحه ۹۲ تا ۱۰۲ که گیاهیه بخون بعد بیا فصل ۹ و ۱۰ سال سوم که گیاهیه رو بخون این یه روش بود که از همه چی سر در بیاری مثلا تو سال دوم فصل دوکلروپلاست و فتوسنتز رو دیدی نگی این چیه چون بعد فصل دو سال دوم باید فصل ۸ پیش رو بخونی بفهمی چیه والا اگه به ترتیب از سال دو بخونی با کلی سوال مواجه میشی که جواباش تو اون فصل ها نیس

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      دیگه نمیشه از زیست چیزی رو حذف کرد ترکیبی شده در حد المپیک

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      زیست ترکیبی است برای درصد ذکر شده همایش عمارلو نشر دریافت +کتاب درسی رو بخون +تست میکرو //اینم روش خوندن زیست نحوه مطالعه زیست شناسی از نگاه درصد 80 کنکور 97
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      اولا مگه مجبوری وقتی میگی واسم سخته و داری یه رشته ای رو میخوانی بیای کنکور تجربی بدی که مهمترین درسش ینی زیست شناسی برات سخته ؟ فردا چطور میخوای دروس دانشگاهش رو بخوانی که کلا زیست و آناتومی و غیره هست؟!
      دوما زیست شناسی سال سوم دبیرستان ، مباحثی با چیدمات خوب و تقریبا شیرینی داره ، کل زیست سوم رو که بخوانی و کامل مسلط باشی تقریبا 35 درصد رو شامل میشه
      ضمنا از اینترنت میتوانی " بودجه بندی زیست شناسی " رو ببینی ، داخلش مباحث رو نوشته ک چن تا سوال ازش میاد
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      اولا مگه مجبوری وقتی میگی واسم سخته و داری یه رشته ای رو میخوانی بیای کنکور تجربی بدی که مهمترین درسش ینی زیست شناسی برات سخته ؟ فردا چطور میخوای دروس دانشگاهش رو بخوانی که کلا زیست و آناتومی و غیره هست؟!
      دوما زیست شناسی سال سوم دبیرستان ، مباحثی با چیدمات خوب و تقریبا شیرینی داره ، کل زیست سوم رو که بخوانی و کامل مسلط باشی تقریبا 35 درصد رو شامل میشه
      ضمنا از اینترنت میتوانی " بودجه بندی زیست شناسی " رو ببینی ، داخلش مباحث رو نوشته ک چن تا سوال ازش میاد
      داش وجدانن زیستو خوندی اصلا این میگه هیچی از زیست نمیدونه اصلا نمیدونه سلول چیه و توش چیها هس بعد تو میگی بیا سومم رو بخون ای بدم میاد از ادمایی مثل شما خوب نمیدونی نظر نده واسه شما یه کامنته واسه این شخص یه راهیه که میخواد شروع کنه تو یه سال تموم کنه نه با حرف شما از زیست زده بشه

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      داش وجدانن زیستو خوندی اصلا این میگه هیچی از زیست نمیدونه اصلا نمیدونه سلول چیه و توش چیها هس بعد تو میگی بیا سومم رو بخون ای بدم میاد از ادمایی مثل شما خوب نمیدونی نظر نده واسه شما یه کامنته واسه این شخص یه راهیه که میخواد شروع کنه تو یه سال تموم کنه نه با حرف شما از زیست زده بشه
      همه سال اول دبیرستان زیست شناسی خوندن ، میدونن سلول چیه چی نیست ، دوما مباحث آسون رو خواست ، اگر به شناخت زیست هست ک مجبوره دو فصل اول ساله دوم رو بخوانه تا با گلوکز و سلولز و ساکارید و دی ساکارید و غیره آشنا بشه ، باور کن واس کسی ک زیست نخوانده تا حالا بخواد دوم رو بخوان ه، با چیدمان مزخرف سال دوم و سختی دوم نسبت به بقیه سال ها ، کلا ناامید میشه !
      بله من زیست رو خواندم ، کاش یاد بگیرید نشناخته قضاوت نکنید
      ضمنا شما هم برو به درست برس ، صبح تا شب اینجایی بعدش هم میگی چرا قبول نشدم و چیکار کنم قبول بشم
      |

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همه سال اول دبیرستان زیست شناسی خوندن ، میدونن سلول چیه چی نیست ، دوما مباحث آسون رو خواست ، اگر به شناخت زیست هست ک مجبوره دو فصل اول ساله دوم رو بخوانه تا با گلوکز و سلولز و ساکارید و دی ساکارید و غیره آشنا بشه ، باور کن واس کسی ک زیست نخوانده تا حالا بخواد دوم رو بخوان ه، با چیدمان مزخرف سال دوم و سختی دوم نسبت به بقیه سال ها ، کلا ناامید میشه !
      ضمنا شما هم برو به درست برس ، صبح تا شب اینجایی بعدش هم میگی چرا قبول نشدم و چیکار کنم قبول بشم
      معلومه ک چهل درصد زیست زدن سختی داره....فصل ۱،۲دوم پایه زیست هست بدون اینکه اون بخونه عمرا بتونه چهل بزنه...میخواین پیشنهاد حذف بدین حداقل ژنتیک....همینجور رو هوا یه چیزی میگین این بنده خدا یه سال عمرش تلف میشه

10. Top | #10
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      من اینجام یا تو که تو همه تاپیکایی همه مدل تاپیک هستی من امسالم بمونم شاید. من پول دارم و برای خانوادم مهم نیس چقدر بمونم ایشون عمران خوندن عزیز مغزت تعطیله ها کسی که عمران خونده سلول چه میدونه چیه اول دبیرستان کی یادشه وجدانن خوب چرت میگی دیگه. پس باید فصل ۱ و ۲ دوم که راحت ترین فصله در کل ۳ پایه بخونه الکی جو نده هیچی بارت نیس زبانت خوبه منم استفاده کردم از نظرت ولی قرار نیس تو همه درسا اظهار نظر کنی

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مینووو نمایش پست ها
      معلومه ک چهل درصد زیست زدن سختی داره....فصل ۱،۲دوم پایه زیست هست بدون اینکه اون بخونه عمرا بتونه چهل بزنه...میخواین پیشنهاد حذف بدین حداقل ژنتیک....همینجور رو هوا یه چیزی میگین این بنده خدا یه سال عمرش تلف میشه
      خود من از سوم شروع کردم اولش یکم سخت بود ولی عادی شد ، فصل اول و دوم سال دوم رو هم نخواندم ، در حد یه روزانه وار از فصل اول ک معمولا سوالی هم نمیاد ، با زور یکی ، از فصل دوم هم یه سوال میاد ،خیلی مواقع کم هم دو سوال ، پس ایشون کل دو فصل رو هم بخوانه کامل ، ممکنه فقط یک سوال ازش بیاد ، جوریم ک گفته وقت ندارم و فصل های آسون رو میخوام ، منم آسون رو گفتم ، از کل زیست شناسی سال دوم بین 9 تا 12 سوال میاد ، کمرتین سوال مخصوص دوم هست در صورتی که از همه سال ها هم سخت تره
      |

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali1997ja نمایش پست ها
      جونم براتون بگه که بنده عمران شبانه میخونم و قصد دارم سال آینده کنکور تجربی شرکت کنم(نظام قدیم) بنده چون هم دانشجو هستم و یه سری مشکلات دیگه هم دارم که با گفتنش سرتون رو درد نمیارم وقت زیادی برای مطالعه زیست ندارم و چون رشته من هم چیز دیگریست فهمیدنش برام سخته و تو کنکور اگه بین 30 الی 40 درصد بزنم برام کافیه و قصد دارم به جای اینکه تو این فرصت باقی مونده به خودم فشار بیارم و کل زیست رو بخونم اما مسلط نشم بهش این 30 الی 40 درصد رو تسلط 100 درصد داشته باشم.
      حالا از شما دوستان عزیز میخوام کمکم کنید که چه مباحثی رو بخونم که به این 30 الی 40 درصد زیست در کنکور برسم؟ (ترجیحا آسون ترین مطالب زیست)
      از همتون ممنونم
      منم ی کم نظر بدم

............................................
      اولش یه بار کامل تمام متن کتاب درسی از تمام 30 فصلو بخان
      بعدش بی خیال اینا میشی :: خاستگاه ژنتیک سوم، تمام بخش 2 زیست چهارم
      و بعدش میشه اینا رو بخانی :: تمام دوم :: تمام سوم بجز همون فصل ژنتیک خاستگاش
      از چهارم هم دو فصل اول و 4 فصل آخرو میخانی
      .................................................. ....
      هرچی جلوتر رفتی دیدی تمرکز بیشتر میخای رو این فصلا بیشتر کار کن
      از دوم : گوارش و قلب
      از سوم : ایمنی عصب و حواس و هورمون و حاملگی و دو فصل گیاهیش
      از چهارم : همون 4 فصل آخرش
      ..........................................
      و بازجلوتر رفتی تمرکز بیشترتر خاستی اینارو بخان
      گوارش قلب عصب حاملگی تولید مثل و رشد و نمو گیاهی و 4 فصل آخر چهارم
      و باز تمرکز بیشترتر خاستی
      گوارش قلب حاملگی تولید مثل گیاهی و شارش باکتری آغازی قارچ

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali1997ja نمایش پست ها
      از همتون ممنونم
      دوست عزیز همون طبق فصل های کتاب پیش برو چون شاید یه چیزی میدونستن این جوری فصل بندی کردن(البته شک دارم) اون مباحثی که دوستان گفتن مهم تره بیشتر بخون کلش هم بخون(اگه خواستی ژنتیک حذف کن) تا ایشاله یتونیم اخرش چهل پنجاه بزنیم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      منم ی کم نظر بدم

اولش یه بار کامل تمام متن کتاب درسی از تمام 30 فصلو بخان
      بعدش بی خیال اینا میشی :: خاستگاه ژنتیک سوم، تمام بخش 2 زیست چهارم
      و بعدش میشه اینا رو بخانی :: تمام دوم :: تمام سوم بجز همون فصل ژنتیک خاستگاش
      از چهارم هم دو فصل اول و 4 فصل آخرو میخانی
      .................................................. ....
      هرچی جلوتر رفتی دیدی تمرکز بیشتر میخای رو این فصلا بیشتر کار کن
      از دوم : گوارش و قلب
      از سوم : ایمنی عصب و حواس و هورمون و حاملگی و دو فصل گیاهیش
      از چهارم : همون 4 فصل آخرش
      و بازجلوتر رفتی تمرکز بیشترتر خاستی اینارو بخان
      گوارش قلب عصب حاملگی تولید مثل و رشد و نمو گیاهی و 4 فصل آخر چهارم
      و باز تمرکز بیشترتر خاستی
      گوارش قلب حاملگی تولید مثل گیاهی و شارش باکتری آغازی قارچ
      از همه منطقی تر

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      داداش من صبح میخواستم جواب بدم تو تاپیکت گفتم بچه های دیگه هستن.ولی الآن میبینم دارن بد راهنمایی میکنن بعضیا
      ببین شاید از زیست هیچی ندونی.یه مثال ساده واست میزنم از کنکور 96 . این خیلی سادسا . ولی ببین نحوه ی طرح تست چجوریه :
      چند مورد ویژگی مشترک سلول هایی را نشان می دهد که در تجزیه ی کربوهیدرات های موجود در مواد غذایی انسان شرکت می کنند ؟
      الف-atp را در سطح پیش ماده تولید می کنند ( فصل 8 پیش )
      ب-در مکان اصلی گوارش شیمیایی و جذب غذا قرار دارند ( فصل 4 دوم )
      ج-در هنگام تقسیم هر چهار مرحله ی میتوز را به انجام می رسانند ( فصل 6 سوم )
      در سیتوپلاسم خود کیسه های پهنی دارند که به یک دیگر متصل هستند ( فصل 2 دوم )
      1)1 2)2 3)3 4)4
      این شمارشیه.فقط کافیه شما سلول های پروکاریوتی رو جا بندازی ! بعد دیدن پاسخ نامه جیغ میکشی
      زیست فیزیک نیست که یه سری مباحث خاص رو بخونی.بشین کل زیست رو بخون ( اینکارو باید تابستون میکردی ولی دیر نشده ) . زیاد ریز نشو و فقط بخون دستت بیاد ارتباطات فصول.بعد برمیگردی و جدی میخونی و یه سری فصلا مثل ژنتیک مندلی و جمعیت و تولید مثل گیاه و دستگاه عصبی که ممکنه زمان زیادی بگیره رو حذف میکنی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن