خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 21 از 21
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از همه دوستان بازم منتظر نظرات خوبتون هستم.

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali1997ja نمایش پست ها
      ممنون از همه دوستان بازم منتظر نظرات خوبتون هستم.
      باور کن اینا هیچی بارشون نیس حتی ۲۰ درصدم نزدن تو کنکور از من گفتن داش من این راهو رفتم

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در وهلۀ اول اگه خیلی مشتاق کنکور دادن هستی به عنوان یه پیشنهاد بهت میگم که خب تو رشتۀ خودت کنکور بدی و سعی کن یه رشتۀ مناسب روزانه قبول شی و اگه تاپ همون رشتت هم باشی شک نکن موفقی ! ولی از اونجا که احتمال خیلی زیاد این تصمیم نهاییت هست خب در وهلۀ اول باید بگم خیلی سخته که بخوای زیست رو خودت یاد بگیری بدون اینکه کلاس رفته باشی البته نشدنی نیست چون نمونه ای دیده بودم در مدرسۀ خودمون که یه دانش آموز ریاضی تازه سال پیش تغییر رشته داد به تجربی و تونست زیست سخت 94 رو حدود 50 بزنه .
      اما برای شمایی که تا حالا زیست نخوندی ترتیب و نظمی که کتاب ها دارند اصلا مناسب نیستند و اونجوری بخونی نمیتونی متوجه بشی که اوضاع از چه قراره . هر سه کتاب زیست هم تقریبا تو یه سطح هستند فصل سخت توشون هست فصل آسون و باحال هم دارند و نمیشه گفت که آقا کلا این کتاب سخته بزارش کنار و فلان و بهمان . علی ای حال این دوستمون god of war یه ترتیب برای خوندن دروس پیشنهاد داد که به نظرم اوکیه منم یکی دیگه پیشنهاد میدم باز بررسی کن فصل ها رو و ببین با کدوم ترتیب راحت تری :

پارت 1 : مقدمات زیست
      فصل یک و دو / زیست دوم
      فصل های پنج تا هشت ( فصل 8 رو خیلی سخت نگیر 90 درصدش فقط محاسبات و فهم درست الل و ژنه ) / زیست سوم
      فصل های یک و دو / زیست پیش

پارت 2 : آشنایی به دستگاه های بدن انسان
      فصل سه ( به جز قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل های چهار تا هشت ( فصل 6 به جز قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل های 1 تا 4 و فصل 11 / سوم

پارت 3 : قسمت گیاهی - فتوسنتز و تنفس سلولی
      فصل سه ( قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل 6 ( قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل های 9 و 10 / سوم
      فصل 8 پیش

پارت 4 : سایر مطالب
      فصل 3 تا 7 به ترتیب / زیست پیش
      فصل 9 تا 11 به ترتیب / زیست پیش

خب اینطوری تقریبا کمترین میزان گیج شدگی سر فصل های جور واجور گریبانت رو میگیره و تقریبا تمام مطالب اون فصل رو متوجه میشی فقط چند تا نکته . در مورد تست به نظرم کتاب میکرو گاج خیلی کتاب ساده و خوبی هست تقریبا میشه گفت برای کسایی نوشته شده که زیستشون قوی نیست ولی در عین حال میتونه که زیست شخص رو خیلی قوی کنه مورد داشتیم که با همین کتاب تونسته 70 بزنه کنکور اگه خوب بخونیش بهت فیدبک خوبی میده . مرور روزانۀ زیستم اصلا ترک نکن به اضافۀ اینکه هیچ فصلی رو نمیشه اصولا حذف کرد از زیست . همۀ فصل ها رو لازم داری و اینکه اشتباه من رو به هیچ وجه سر پارت چهارم فصل های 9 تا 11 پیش نکن من اگه اون سه تا فصل پیش رو حذف نمیکردم کم کمش 1000 تا یا 500 تا رتبم بهتر میشد و الان یه رشته دانشگاه دیگه ای قبول میشدم البته خدا رو شکر از رشته ام کاملا راضیم و با علاقه تام انتخابش کردم . اون سه تا فصل رو وقتی بهشون رسیدی خوب دریابشون چون بیشتر تستهاشون ترکیبی نیست اصلا و مستقیم از خود اون فصل مطرح میشه و اگه خوب به خاطر سپرده باشی مطالبشون رو راحت جواب تست رو میدی . امیدوارم موفق باشی .
      ویرایش توسط a79r13 : 15 مهر 1397 در ساعت 22:49

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a79r13 نمایش پست ها
      در وهلۀ اول اگه خیلی مشتاق کنکور دادن هستی به عنوان یه پیشنهاد بهت میگم که خب تو رشتۀ خودت کنکور بدی و سعی کن یه رشتۀ مناسب روزانه قبول شی و اگه تاپ همون رشتت هم باشی شک نکن موفقی ! ولی از اونجا که احتمال خیلی زیاد این تصمیم نهاییت هست خب در وهلۀ اول باید بگم خیلی سخته که بخوای زیست رو خودت یاد بگیری بدون اینکه کلاس رفته باشی البته نشدنی نیست چون نمونه ای دیده بودم در مدرسۀ خودمون که یه دانش آموز ریاضی تازه سال پیش تغییر رشته داد به تجربی و تونست زیست سخت 94 رو حدود 50 بزنه .
      اما برای شمایی که تا حالا زیست نخوندی ترتیب و نظمی که کتاب ها دارند اصلا مناسب نیستند و اونجوری بخونی نمیتونی متوجه بشی که اوضاع از چه قراره . هر سه کتاب زیست هم تقریبا تو یه سطح هستند فصل سخت توشون هست فصل آسون و باحال هم دارند و نمیشه گفت که آقا کلا این کتاب سخته بزارش کنار و فلان و بهمان . علی ای حال این دوستمون god of war یه ترتیب برای خوندن دروس پیشنهاد داد که به نظرم اوکیه منم یکی دیگه پیشنهاد میدم باز بررسی کن فصل ها رو و ببین با کدوم ترتیب راحت تری :

پارت 1 : مقدمات زیست
      فصل یک و دو / زیست دوم
      فصل های پنج تا هشت ( فصل 8 رو خیلی سخت نگیر 90 درصدش فقط محاسبات و فهم درست الل و ژنه ) / زیست پیش
      فصل های یک و دو / زیست پیش

پارت 2 : آشنایی به دستگاه های بدن انسان
      فصل سه ( به جز قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل های چهار تا هشت ( فصل 6 به جز قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل های 1 تا 4 و فصل 11 / سوم

پارت 3 : قسمت گیاهی - فتوسنتز و تنفس سلولی
      فصل سه ( قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل 6 ( قسمت گیاهی ) / دوم
      فصل های 9 و 10 / سوم
      فصل 8 پیش

پارت 4 : سایر مطالب
      فصل 3 تا 7 به ترتیب / زیست پیش
      فصل 9 تا 11 به ترتیب / زیست پیش

خب اینطوری تقریبا کمترین میزان گیج شدگی سر فصل های جور واجور گریبانت رو میگیره و تقریبا تمام مطالب اون فصل رو متوجه میشی فقط چند تا نکته . در مورد تست به نظرم کتاب میکرو گاج خیلی کتاب ساده و خوبی هست تقریبا میشه گفت برای کسایی نوشته شده که زیستشون قوی نیست ولی در عین حال میتونه که زیست شخص رو خیلی قوی کنه مورد داشتیم که با همین کتاب تونسته 70 بزنه کنکور اگه خوب بخونیش بهت فیدبک خوبی میده . مرور روزانۀ زیستم اصلا ترک نکن به اضافۀ اینکه هیچ فصلی رو نمیشه اصولا حذف کرد از زیست . همۀ فصل ها رو لازم داری و اینکه اشتباه من رو به هیچ وجه سر پارت چهارم فصل های 9 تا 11 پیش نکن من اگه اون سه تا فصل پیش رو حذف نمیکردم کم کمش 1000 تا یا 500 تا رتبم بهتر میشد و الان یه رشته دانشگاه دیگه ای قبول میشدم البته خدا رو شکر از رشته ام کاملا راضیم و با علاقه تام انتخابش کردم . اون سه تا فصل رو وقتی بهشون رسیدی خوب دریابشون چون بیشتر تستهاشون ترکیبی نیست اصلا و مستقیم از خود اون فصل مطرح میشه و اگه خوب به خاطر سپرده باشی مطالبشون رو راحت جواب تست رو میدی . امیدوارم موفق باشی .
      ممنون دوست عزیز
      فقط یه سوال پارت اول مقدمات زیست که گفتی فصل های 5 تا 8 زیست پیش هست یا سال سوم؟ به نظرم سال سوم باید باشه

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali1997ja نمایش پست ها
      ممنون دوست عزیز
      فقط یه سوال پارت اول مقدمات زیست که گفتی فصل های 5 تا 8 زیست پیش هست یا سال سوم؟ به نظرم سال سوم باید باشه
      آره زیست سوم منظورم بود شرمنده حواسم نبود پیش نوشتم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a79r13 نمایش پست ها
      آره زیست سوم منظورم بود شرمنده حواسم نبود پیش نوشتم
      دمت گرم
      ان شاءالله طبق برنامه شما سعی میکنم پیش برم بازم اگه نکته ای فک میکنین به دردم میخوره لطفا بگید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن