خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

مشكل توحش افكار دارم، دو ديقه بخونين لطفا

سلام دوستان الان ك دارم اينو مينويسم ساعت ٢ شبه خوابم نبرد طبق معمول بخاطر مشكلي كه اسمشو گذاشتم تَوَحُشِ افكار ( يني افكارم وحشيه و هيچيش مشخص نيس) شايد براتون عجيب باشه ولي از اول تابستون حدودا اينجوري شدم
      يني كلي فكر تو سرم هست همزمان با هم اما نميدونم چيه
      فقط ميدونم فكر تو سرمه خيلي زياد اما حتي نميدونم چه فكري
      نميتونم تشخيص بدم از هم وقت درس خوندن كمتر ميشه اما تو حالت غير درس خوندن مثلا ميخوام به چيزي فكر كنم نميتونم اصلا ،
      اين افكار وحشي به افكار اهليم اجازه بروز نميدن
      كسي تاحالا اين مشكلو داشته ميدونه بايد چيكار كنم؟ اگر ميدونين بگين لطفا خيلي اذيتم ممنون
      ادمين ببخشيد دسته بندي مشكلات افكار پيدا نكردم تو مشكل مطالعه دروس گذاشتم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      احیانا اختلال دو قطبی نداری ؟
      یه وقت قله کوهی یوقت هم ته چاه این شکلی نیستی؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من داشتم
      میدونم خیلی وضع سختیه
      من سعی کردم بدونم چرا همچنین احساسی دارم
      دنبال دلیل گشتم و باهاش کنار اومدم
      میدونی این حالت ممکنه از افسردگی باشه حواست به خودت باشه اگه اتفاق بد با ناگواری افتاده جدیدا برات پیش روانشناس برو

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Darkbeats نمایش پست ها
      سلام دوستان الان ك دارم اينو مينويسم ساعت ٢ شبه خوابم نبرد طبق معمول بخاطر مشكلي كه اسمشو گذاشتم تَوَحُشِ افكار ( يني افكارم وحشيه و هيچيش مشخص نيس) شايد براتون عجيب باشه ولي از اول تابستون حدودا اينجوري شدم
      .
      .
      .
      سلام
      حاجی الان با افکار اهلی نوشتی یا وحشی ؟
      خب ببین تو مشکلت عدم تمرکز شدیده ... اسم علمیش یادم نیست ولی یه جور بیماریه روان و اعصابه ک نمیتونی رو یه چیز تمرکز کنی مدام افکارت عوض میشن و قاط میزنی ... موقع حرف زدن هم تپق میزنی؟
      بهتره بری پیش یه پزشک عمومی مشکلت رو بگی که اونم احتمالا در نهایت ارجاعت میده به یه روانپزشکی چیزی اینم نگو که قبلا همچین نبودم یهو همچین شدم و فکر کنی به خاطر درس خوندن و استرس و ایناست ... دکتره رو برو اگه وقت و هزینه اش رو داشتی
      امروز یا فردا خیلی شبیه "یا زندگی یا مرگ"هستش ... مسئله اینه ما همیشه راه آسون رو انتخاب میکنیم . ترجیح میدیم بمیریم تا اینکه راه سخت زندگی کردن رو به پیش بگیریم ... شاید به خاطر همینه که میخوام از فردا زندگی کردن رو انتخاب کنم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه کاغذ و خودکار بردار به مدت 15-20 دقیقه، هرررچی که به ذعنت میاد بنویس. هرچی. اصلا یک ثانیه هم فکر نکن و فقط بنویس. حتی اگه به ذهنت اومد که " پاشم برم یه لیوان آب بخورم" ، همینو بنویس.

این یه تکنیک روانشناسیه که خیلی به خالی کردن ذهن و شناخت افکار کمک میکنه. روزی یکی دو بار انجامش بده.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شما دچار پرش ذهن یا پرش افکار یا ذهن نامتمرکز شدید که معمولا به صورت موقتی هست. سعی کنید از موبایل کمتر استفاده کنید، غذاهای سالمتری رو مصرف کنید، ساعت خوابتون رو منظم کنید و به اندازه کافی بخوابید. سعی کنید شبی 10-15 دقیقه پیاده روی کنید (بدون گوش دادن به موسیقی)، موزیک با صدای بلند گوش نکنید ( سعی کنید کلا گوش نکنید). تمرینات تمرکز رو هم انجام بدید. برای مثال چشم‌هاتون رو ببندید و برای 1 الی 2 دقیقه اسم خودتون رو توی ذهنتون صدا بزنید و سعی کنید فکرتون منحرف نشه. یا سعی کنید برای یک الی دو دقیقه به یک سیب، یک لیوان آب یا هرچیز دیگه‌ای فکر کنید. همچنین سعی کنید نسبت به این موضوع حساس نشید که بدتر میشه اوضاع ! میتونید از تکنیک " چگونه در 2 دقیقه به خواب رویم" که توی سایت ها هم هست استفاده کنید که روش خوبی برای آرام کردن ذهنه.
      و در آخر اگر بعد از یک هفته بهتر نشدید، حتما به یک روانکاو یا روانشناس خوب مراجعه کنید .../
      موفق باشید.../
      دردهای واقعی میسازه مردهای واقعی، نه ترس‌های واقعی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      یک جورایی می فهمم چی می گی اول این راه حل رو می خواستم بگم کهSonnet در نوشته شون اوردن یک راه حل دیگه هم داره که مکمل اونه که اگه دل بدی سریع جواب می ده اونم ارتباط با خدا وقرائت قران است اینم بگم وقتی می خوای بخوابی ایت الکرسی بخون خییییلی مفیده
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AShkan Milani نمایش پست ها
      احیانا اختلال دو قطبی نداری ؟
      یه وقت قله کوهی یوقت هم ته چاه این شکلی نیستی؟
      ممنون از راهنماییت نمیدونم تو اینترنتدربارش خوندنم بنظرم ک اینطور نیستم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Misto نمایش پست ها
      سلام
      حاجی الان با افکار اهلی نوشتی یا وحشی ؟
      خب ببین تو مشکلت عدم تمرکز شدیده ... اسم علمیش یادم نیست ولی یه جور بیماریه روان و اعصابه ک نمیتونی رو یه چیز تمرکز کنی مدام افکارت عوض میشن و قاط میزنی ... موقع حرف زدن هم تپق میزنی؟
      بهتره بری پیش یه پزشک عمومی مشکلت رو بگی که اونم احتمالا در نهایت ارجاعت میده به یه روانپزشکی چیزی اینم نگو که قبلا همچین نبودم یهو همچین شدم و فکر کنی به خاطر درس خوندن و استرس و ایناست ... دکتره رو برو اگه وقت و هزینه اش رو داشتی
      ممنون ازت
      نه راستش موقع حرف زدن خیلی خوبم و بشدت هم سریع و بدون عیب میحرفم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrOMi نمایش پست ها
      شما دچار پرش ذهن یا پرش افکار یا ذهن نامتمرکز شدید که معمولا به صورت موقتی هست. سعی کنید از موبایل کمتر استفاده کنید، غذاهای سالمتری رو مصرف کنید، ساعت خوابتون رو منظم کنید و به اندازه کافی بخوابید. سعی کنید شبی 10-15 دقیقه پیاده روی کنید (بدون گوش دادن به موسیقی)، موزیک با صدای بلند گوش نکنید ( سعی کنید کلا گوش نکنید). تمرینات تمرکز رو هم انجام بدید. برای مثال چشم‌هاتون رو ببندید و برای 1 الی 2 دقیقه اسم خودتون رو توی ذهنتون صدا بزنید و سعی کنید فکرتون منحرف نشه. یا سعی کنید برای یک الی دو دقیقه به یک سیب، یک لیوان آب یا هرچیز دیگه‌ای فکر کنید. همچنین سعی کنید نسبت به این موضوع حساس نشید که بدتر میشه اوضاع ! میتونید از تکنیک " چگونه در 2 دقیقه به خواب رویم" که توی سایت ها هم هست استفاده کنید که روش خوبی برای آرام کردن ذهنه.
      و در آخر اگر بعد از یک هفته بهتر نشدید، حتما به یک روانکاو یا روانشناس خوب مراجعه کنید .../
      موفق باشید.../
      سپاس از DrOMi@
      دقیقا همین کارهایی رو که شما فرمودین نباید انجام بدیم من انجام میدادم
      امیدوارم این پست بدرد دوستان دیگه هم بخوره

11. Top | #11

نمایش مشخصات
      منم چن روزه دقیقا اینجوریم
      فک کردم طلسم شدم خواستم برم پیش رمال
      از اثرات نچسب بودن درساس هنوز آشنا نشدیم غریبی میکنیم
      بعده سه ماه

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      به نظرم اگه برید پیش روانشناس بهتر بتونه کمک تون کنه

یوگا و مدیتیشن هم شاید براتون موثر باشه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چند تا مربی باغ وحش بگیر برات اهلیشون میکنه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      استارتر منم اینطورم
      من چند سال پیش از این لحاظ داغوووون بودم. الانم خوب خوب نشدم خدا خیلی کمکم کرد بهتر شدم. من بارها به خاطر این موضوع ارزوی مرگ کردم از بس کنترلی رو زندگیم نداشتم. من میدونم چرااینطور شدم ولی چه فایده! از زندگی سیرم با این همه فکری که تو سرم میچرخه

هرکاری میکنی بکن فقط نذار این وضعیتت تشدید بشه که بیچارت میکنه

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط darkbeats نمایش پست ها
      فقط ميدونم فكر تو سرمه خيلي زياد اما حتي نميدونم چه فكري
      نميتونم تشخيص بدم از هم وقت درس خوندن كمتر ميشه اما تو حالت غير درس خوندن مثلا ميخوام به چيزي فكر كنم نميتونم اصلا ،
      اين افكار وحشي به افكار اهليم اجازه بروز نميدن
      كسي تاحالا اين مشكلو داشته ميدونه بايد چيكار كنم؟ اگر ميدونين بگين لطفا خيلي اذيتم ممنون
      ادمين ببخشيد دسته بندي مشكلات افكار پيدا نكردم تو مشكل مطالعه دروس گذاشتم
      سلام
      منم مثل شما اينرو تجربه كردم و پيش روانپزشك رفتم خداروشكر دكترم آدمي بود كه به قرص اعتقاد نداشت فقط بهم گفت كه هر مشكلي تو بدن پيش مياد به احتمال زياد از كاستي ويتامين مورد نيازه
      مثلا ايشون به من ويتامين b1 تجويز كرد و بهم گفتن به جاي استفاده از موبايل بيشتر مطالعه ي آزاد داشته باشم.
      شطرنج بازي كنيد، حتماً حتماً ورزش كنيد اصلاً اشكالي نداره اگه هفته اي ٢ ساعت از وقتتون رو براي سلامتيتون سرمايه گذاري كنيد همش كه درس نميشه
      مديتيشن كنيد ساده ترين حالتش هم اينه كه دقايقي فقط روي تنفستون تمركز كنيد و نفس هاي عميق شكمي بكشيد و اگر فكرها اذيتتون ميكنه فرض كنيد اونها ابرهايي هستن كه ميان و ميرن كم كم با تمرين حرفه اي ميشيد
      يوگا هم موثره
      تا وقتي كاملاً خسته نيستيد و خوابتون نمياد به تخت خواب نريد!!! اين خيلي مهمه جرقه ناراحتي هاي فكري از اينجا ميخوره
      شروع به نوشتن يه روزنگار كنيد كه بتونيد افكارتون رو دسته بندي كنيد
      شما احتمالاً مثل من adhd داريد اختلال كم توجهي- بيش فعالي كه شايد مورد بيش فعاليش رو كه تو كودكي خودش رو بروز ميده رو ندارين كه در اون صورت add هستش
      در هر صورت اصلاً نگران نباشيد انسان هايي با اختلال مشابه اكثراً ادمهاي موفق و خلاق تر و مدير هاي بهتر با قدرت حل مسأله بهتري هستند شما شايد تو درس خوندن به سبك ايراني (تماماً تئوري) مشكل داشته باشيد ولي بي شك كارهايي هست كه ميتونيد توشون موفق ترين باشين

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن