خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina97 نمایش پست ها

اتفاقا اینجا همه میتونن پول در بيارن فقط باید عین بقیه شی

خب آره دیگه ، باید دزدی بلد باشی و دزدی رو به صورت حرفه ای یاد گرفته باشی ...

البته امیدوارم سو تفاهم نشه ...
      ویرایش توسط biology115 : 18 مهر 1397 در ساعت 17:48

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biology115 نمایش پست ها

خب آره دیگه ، باید دزدی بلد باشی و دزدی رو به صورت حرفه ای یاد گرفته باشی ...

البته امیدوارم سو تفاهم نشه ...
      وقتی تو يه کشور همه دزد هستن پس نیاز به حرفه ای بودن نیست فقط عین بقیه باش کسی که تو ایران نتونه پول دار شه هیچ جای ديگه نمی تونه اينو از من بخاطر داشته باش

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina97 نمایش پست ها

وقتی تو يه کشور همه دزد هستن پس نیاز به حرفه ای بودن نیست فقط عین بقیه باش کسی که تو ایران نتونه پول دار شه هیچ جای ديگه نمی تونه اينو از من بخاطر داشته باش
      خیلی عوامل در پولدار شدن موثره ، که متاسفانه توی ایران محدوده ، خودتون دیگه باهاش آشنا هستید ...

البته که حرفه ای بودن موثره ، هر چقدر حرفه ای باشی بیشتر پولدار میشی ...

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی عوامل در پولدار شدن موثره ، که متاسفانه توی ایران محدوده ، خودتون دیگه باهاش آشنا هستید ...

البته که حرفه ای بودن موثره ، هر چقدر حرفه ای باشی بیشتر پولدار میشی ...
      محدود نیست طرف از فکرش استفاده نمی کنه

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirin.sa نمایش پست ها
      خیلی میبخشید که اینو میگم ولی به این حرفایی که میگید خودتون اعتقاد دارید یا فقط شعاره والا من خانواده ی خودمو میگم هم تحصیل کرده داریم هم شغل ازاد چیزی که فهمیدم این بود پیشرفت بدون پارتی میخوای خارج از ایران تو ایران بمونی هیچی نمیشی اینو خیلی زود میفهمی صبح تاشب زحمت بکشی تا مرز سکته هم پیش بری اخر سر اونی برنده اس که یه پارتی کلفت داره و سهمیه همین
      اول بگم که پارتی بازی مخصوص ایرانی ها نیست ، توی تمام کشور ها ، افراد سعی میکنند که خانواده و اقوام خودشون رو داخل کاری جا بدن با همین پارتی بازی ، این گلایه ها فقط تو ایران نیست
      حتی کشورهای دیگه با خارجی ها برخورد خوبی ندارن نه توی استخدام نه توی دستمزد مخصوصا اگر اون خارجی ایرانی باشه ، همینطوری که توی ایران با خیلی از خارجیا خوب برخورد نمیشه
      پس اینطوری نیست اینجا جهنمه اگربری یه جا دیگه واست بهشت میشه ، هر کشوری بری باید سال ها سختی بکشی تا اونا تورو بعنوان بومی خودشون قبول کنن ، البته اونا قبولت نمیکنن ، تو عادت میکنی بهشون
      دوم تحصیل در خارج از کشور ، پول زیادی میخواد ، یعنی ترمی حداقل 25میلیون تومان
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اینکه درسته ولی فرق داره اون کسی که واسه گدایی میره یعنی پناهندگی با اون کسی که برای کارو تحصیل میره درمورد پول برای تحصیل هم باید بگم که کسی که رزومه عالی داشته باشه همه التماسش میکنن دیدم که میگم نیازیم به پول نیس بعدی درمورد گل و بلبل بودن اینور یاونور از اونجایی که خانواده تحصیل کرده ایی دارم اینو سریع فهمیدم باید یا پارتی داشته باشی یا پول که خدارو شکر ما هیچکدومو نداریم وجدانمون هم راحت که سهم کسیو نمیخوریم بازم خداروشکر ولی خوب بلاخره این شکم غذا میخواد واسه خوردن پس چاره ایی نمیمونه نمیدونم من که تو فکرشم که برم باید بگم که کسی جدایی از خانواده رو دوس نداره مخصوصا غربت ادم مجبور به این کار میشه
      توی قبول کردن جامعه ، ربطی به رزومه و غیره نداره شیرین خانم شما یه مهندس افغانی رو ببینی بهش به چشم غریبه نگاه میکنی ، یه کارگرم ببینی به چشم غریبه نگاه میکنی ، اگه یه فروشنده افغانیم ببینی میگی اینا چرا نمیرن کشور خودشون !!! منظورم جامعه اون کشور هست که براشون سخته قبول کنن.
      رزومه جمع کردن آسون نیست عزیزم ، خود رزومه جمع کردن برای مهاجرت حداقل 7 سال طول میکشه ، اقوام ما ، دکترای شیمی داره ، دوره اش اسپانیا بود ، پذیرش بهش ندادن برای رفتن به اونجا یا هر کشور دیگه ، 7 سال هست استاددانشگاه هست تا رزمومه جمع کرده ، کلی مقاله و غیره ارائه داده ، تازه با درخواستش قبول کردن که حدود 2 سال دیگه بتوانه بره !!! اینم بگم ایشون از باسواد های این رشته هست. پس رزومه جمع کردن یه شبه نیست ، شما باید حداقل 5 سال سابقه داشته باشی ، سابقه ی علمی نه سابقه ی کاری ، که بفهمن یه چیزی حالیته ، کتاب بنویسی ، مقاله چاپ کنی ، تدریس کنی ، کلاس بگذاری ، کنفرانس بگذاری ، توی سخنرانی های علمی رشته ات شرکت کنی ، در اون صورت بله التماست هم میکنن ، اما این کارایی ک گفتم راحت نیست ، تو تنها کسی نیستی ک به فکر رفتنی خانومی ، اگر رفتن و پذیرش و اپلای انقدر پشمک بود الان نصف ایران خارج شده بودن آره اینجوریا کسگم
      |

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی میبخشی ولی فک کنم یه کم داری اغراق میکنی چه خبره 7 سال ابجی من دو روز مقاله مینویسه واسه کنفرانسای ملی و بین المللی واسه سخنرانی درمیاد اونوقت 7 سال برا جمع کردن رزومه حالا کاریشو نمیدونم البتهبلاخره چون و درمورد این چیزا شاید تجربه ندارم نمیدونم واسه فامیلتون هم باید بگم ایشون برای کار دارن به احتمال زیاد داره میره چون اگه برای درس میرفتن میتونستن با استاد اون دانشگاه صحبت کنن که باهم همکاری داشته باشن که دراون صورت بورسیه میشدن اما شاید من نمیدونم شاید من سواد اون چیزیو که شما دارید میگدو ندارم پس اگه من اشتباه میکنم ببخشید بلاخره من که از شرایط ایشون خبری ندارم

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی میبخشی ولی فک کنم یه کم داری اغراق میکنی چه خبره 7 سال ابجی من دو روز مقاله مینویسه واسه کنفرانسای ملی و بین المللی واسه سخنرانی درمیاد اونوقت 7 سال برا جمع کردن رزومه حالا کاریشو نمیدونم البتهبلاخره چون و درمورد این چیزا شاید تجربه ندارم نمیدونم واسه فامیلتون هم باید بگم ایشون برای کار دارن به احتمال زیاد داره میره چون اگه برای درس میرفتن میتونستن با استاد اون دانشگاه صحبت کنن که باهم همکاری داشته باشن که دراون صورت بورسیه میشدن اما شاید من نمیدونم شاید من سواد اون چیزیو که شما دارید میگدو ندارم پس اگه من اشتباه میکنم ببخشید بلاخره من که از شرایط ایشون خبری ندارم
      اگه کسی بخواد واسه تحصیل مهاجرت کنه ، با معدل بالای 17 و آیلتس 7 به راحتی میتونه مهاجرت کنه ...

اگه مقاله و یه موفقیت کاری هم داشته باشه که دیگه خیلی راحت تر میتونه بره ...

این دوستمون یه خرده واسه مهاجرت اغراق کردن ...

بودن افرادی که با معدل های پایین تر ( مثلا 15 ) و آیلتس 6 از دانشگاه های متوسط آلمان پذیرش گرفتن و رفتن ...

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما بهتره از طریق بورسیه اقدام نمایید
      ولی اگه تو کشور خودت چیزی نشی هیچ جا هم موفق نخواهی شد
      دوست خوبم

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه کسی بخواد واسه تحصیل مهاجرت کنه ، با معدل بالای 17 و آیلتس 7 به راحتی میتونه مهاجرت کنه ...

اگه مقاله و یه موفقیت کاری هم داشته باشه که دیگه خیلی راحت تر میتونه بره ...

این دوستمون یه خرده واسه مهاجرت اغراق کردن ...

بودن افرادی که با معدل های پایین تر ( مثلا 15 ) و آیلتس 6 از دانشگاه های متوسط آلمان پذیرش گرفتن و رفتن ...
      خوب میگم قانون کار تو هر کشوری فرق داره من که همه رو نمیدونم اما برا تحصیل میدونم ادم باید چیکار کنه به نظرم منم اغراق کرده یا فامیلش کلا کارش گیر بوده الکی خواسته یه جوری جمع وجورش کنه اینجوری زیادش کرده

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      توی قبول کردن جامعه ، ربطی به رزومه و غیره نداره شیرین خانم شما یه مهندس افغانی رو ببینی بهش به چشم غریبه نگاه میکنی ، یه کارگرم ببینی به چشم غریبه نگاه میکنی ، اگه یه فروشنده افغانیم ببینی میگی اینا چرا نمیرن کشور خودشون !!! منظورم جامعه اون کشور هست که براشون سخته قبول کنن.
      رزومه جمع کردن آسون نیست عزیزم ، خود رزومه جمع کردن برای مهاجرت حداقل 7 سال طول میکشه ، اقوام ما ، دکترای شیمی داره ، دوره اش اسپانیا بود ، پذیرش بهش ندادن برای رفتن به اونجا یا هر کشور دیگه ، 7 سال هست استاددانشگاه هست تا رزمومه جمع کرده ، کلی مقاله و غیره ارائه داده ، تازه با درخواستش قبول کردن که حدود 2 سال دیگه بتوانه بره !!! اینم بگم ایشون از باسواد های این رشته هست. پس رزومه جمع کردن یه شبه نیست ، شما باید حداقل 5 سال سابقه داشته باشی ، سابقه ی علمی نه سابقه ی کاری ، که بفهمن یه چیزی حالیته ، کتاب بنویسی ، مقاله چاپ کنی ، تدریس کنی ، کلاس بگذاری ، کنفرانس بگذاری ، توی سخنرانی های علمی رشته ات شرکت کنی ، در اون صورت بله التماست هم میکنن ، اما این کارایی ک گفتم راحت نیست ، تو تنها کسی نیستی ک به فکر رفتنی خانومی ، اگر رفتن و پذیرش و اپلای انقدر پشمک بود الان نصف ایران خارج شده بودن آره اینجوریا کسگم
      دوست عزیز من الان به رزومه و رزومه خوب کاری ندارم ...

اما اگه شما توی یه کشور پیشرفته زندگی کنی که از کشورهای برتر دنیا ( مثل آمریکا ، فرانسه و ژاپن و ... )

بیان توی کشورت و به تحصیل مشغول بشن و تعدادی از اونها هم داخل کشورت بمونن و به پیشرفت کشورت

کمک کنن ، بهشون احترام نمیذاری ؟؟؟؟؟

نمونش کشور آلمان که خیلی از مهندسین برتر خودرو سازی و پزشکان برتر دنیا ( حتی ایرانی ) توی

این کشور تحصیل میکنن و خیلی هاشون هم اونجا موندن و آلمان ها هم احترام خاصی بهشون میذارن ...

پناهنده ها هم افرادی هستن که به اقتصاد اون کشور کمک میکنن ، درسته آلمان ها نژاد پرستن ولی

ما ایرانی ها از اونا نژاد پرست تریم ...

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز من الان به رزومه و رزومه خوب کاری ندارم ...

اما اگه شما توی یه کشور پیشرفته زندگی کنی که از کشورهای برتر دنیا ( مثل آمریکا ، فرانسه و ژاپن و ... )

بیان توی کشورت و به تحصیل مشغول بشن و تعدادی از اونها هم داخل کشورت بمونن و به پیشرفت کشورت

کمک کنن ، بهشون احترام نمیذاری ؟؟؟؟؟

نمونش کشور آلمان که خیلی از مهندسین برتر خودرو سازی و پزشکان برتر دنیا ( حتی ایرانی ) توی

این کشور تحصیل میکنن و خیلی هاشون هم اونجا موندن و آلمان ها هم احترام خاصی بهشون میذارن ...

پناهنده ها هم افرادی هستن که به اقتصاد اون کشور کمک میکنن ، درسته آلمان ها نژاد پرستن ولی

ما ایرانی ها از اونا نژاد پرست تریم ...
      خب همین مشکله دیگه ، ایران کشور پیشرفته نیس ، خیلیا جهان سوم و خیلیا هم درحال توسعه میبیننش ، شخصی ک مثال زدی مهندسین و پزشکای برتر کاملا درسته ولی خودتون هم اشاره کردین برتر
      اینا از همون ابتدا یه چیزی درونشون بوده که نگهشون داشتن ، البته نمیگم جابرای بقیه نیست بالاخره توی هر کشوری چند سال زندگی کنی عادت میکنی و جا باز میکنی ، فقط خواستم جوری بگم اینطوری نیست که وقتی هواپیما از فرودگاه ایران بلند شد جهنمه وقتی توی فلان کشور فرود اومد دیگه تبدیل شد به هشت و همه ی فرصت ها میان جلوت یهوای باید خیلی سختی کشید مخصوصا وقتی با زبان و فرهنگ کشور آشنا نیستی ، یه همچین چیزی خواستم بگم
      |

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Love lover نمایش پست ها
      سلام
      دوستان یه گونی پول گیرم اومده میخوام برم خارج از کشور تحصیل کنم
      در ایران که پارسال کنکور دادم نشد عشق پزشکی یا شغل آزاد بودم
      اصلا به هیچ عنوان قصد کنکور مجدد در ایران ندارم یه گونی پول خدا از آسمون برام انداخته پایین میخوام برم خارج به عشقم برسم
      ولی نمی دونم کسایی که خودشون رفتن یا شرایطش میدونن راهنمایی کنن
      خرج و مخارجش و اینها ویزا باید کجا برم چطور اقامت بگیرم کدوم دانشگاه باید برم من هیچی نمی دونم
      طوری نشه یه گونی پولی که از آسمون گیرم اومده بره هوا
      کشورایی مثل اوکراین،روسیه،مجارستان،قب رس،چین و..بیشتر کشورای آسیایی بدون کنکور هستن،فقط کافیه ثبت نام کنین.داتشگاه های خصوصی ترکیه هم بدون کنکور هستن،البته مورد تایید وزارت بهداشت نیستن.اگه قصد دارین به ایران برگردین،لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت رو هم چک کنین.

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوست من. کاملا حق با شماست. دوستانی که علاقه دارن به خارج از کشور برن ، باید بدونن که به این سادگی نیست، شرایط فرهنگی یه مقدار سخت هست اوایلش. هر چی سن بیشتر باشه سخت تر میشه. مثلا برای کسی که دکترا داره بله، رزومه خیلی قوی می خواد که باید سالها تحصیل مقاله بده. و یکی از دوستان گفته بود 2 روزه میشه مقاله داد!! باید بگم خیر، دو روزه نمی شه مقاله داد. برای یه مقاله توی یه ژورنال قوی که برای کشورهایی مثل آمریکا و کانادا قابل قبول باشه، باید خیلی زمان گذاشت و به علم روز هم اطلاع داشت. یعنی باید حتما در کنار یه استاد خیلی مسلط کار کرد و شاید هر مقاله، بیشتر از 1 سال طول بکشه. یعنی یه نفر که دکترا میگیره ممکن هست توی 5 سال تحصیلش فقط بتونه 3 یا 4 تا مقاله بده، اونم اگر استاد راهنمای خوبی داشته باشه.
      اما نکته مثبت، هر چی توی سن کمتری بری، راحتتر هست. مثلا برای کسی که دیپلم داره و 18، 19 سالش هست خیلی راحت می تونه بره کانادا برای تحصیل. فقط هم یه دیپلم ایران می خواد. و کار پیدا کردن هم بعدش سادست. چون توی 18 سالگی میتونی راحتتر با شرایط فرهنگی اونجا کنار بیای، و از نظر لهجه نیز زودتر می تونی خودتو تطبیق بدی. مثلا کسی که از 12 سالگی میره، اصلا از نظر لهجه قابل تشخیص با خود انگلیسی زبونا نیست، ولی کسی که از 30 سالگی میره، هر چقدر هم که باهوش باشه و فارغ التحصیل دانشگاه شریفم باشه، بازم نمی تونه با لهجه اونا صحبت کنه، که همین لهجه بعضی وقتا باعث دور افتادن آدما از جامعه میشه. خلاصه بگم براتون، سن مناسب رفتن زیر 20 سال هست که هم از نظر فرهنگی انعطاف داری و می تونی عوض شی، هم زمان داری که از اول توی دانشگاه های اونجا درس بخونی ،هم زبانت خیلی خوب میشه. البته اینم بگم اصلا به این معنی نیست بالای 20 ساله ها اونجا موفق نمی شن! اما زیر 20 حتما موفق میشه.
      یه نکته مثبت دیگه هم بگم مثلا برای کانادا. ببینید بعد از تحصیل تو دانشگاه خیلی راحت می تونید اقامت دایم کانادا بگیرین، چیزی که خیلی ها دنبالشن. فقط باید بعد از فارغ التحصیلی، یه سال توی یه شرکت اونجا کار کنید، دلیل راحتیش هم اینه که کشورای مهاجر پذیر ، به فارغ التحصیلای خودشون به شدت نیاز دارن.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)