خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

كسى ميتونه جواب اين سوال دينى رو توضيح بده؟

سلام.
      جواب اين سوال رو كتاب تست نوشته بود ١.
      كسى ميتونه لطفا دليلش رو توضيح بده؟
      پيامگفتگوىرسولاكرمباكشتگانلشگركفاردرجنگبدرمبتنىبراينكه"قسمبهكسىكهجانمدردستاوستايشانبهكلامدرشماشنواترندوفقطبرپاسخدادنتوانانيستند"باكدامآياتشباهتزمانىنداره؟١-ينباالانسانبماقدموالاخر.٢-انالذينتوفاهمالملائكةظالمىانفسهمقالوفيمكنتمقالوامستضعفينفىالارض٣-انانحننحىالموتىونكتبماقدمواوآثارهم٤- وحاقبألفرعونسوالعذاب

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BHDF نمایش پست ها
      سلام.
      پيامگفتگوىرسولاكرمباكشتگانلشگركفاردرجنگبدرمبتنىبراينكه"قسمبهكسىكهجانمدردستاوستايشانبهكلامدرشماشنواترندوفقطبرپاسخدادنتوانانيستند"باكدامآياتشباهتزمانىنداره؟١-ينباالانسانبماقدموالاخر.٢-انالذينتوفاهمالملائكةظالمىانفسهمقالوفيمكنتمقالوامستضعفينفىالارض٣-انانحننحىالموتىونكتبماقدمواوآثارهم٤- وحاقبألفرعونسوالعذاب
      گزینه ی 4مربوط جهنم برزخی /گزنه ی 3اشاره به نفخ صور دوم وقیامت داره گزنه ی2اشاره به اولین ویزگی برزخ جدایی روح از بدن داره گزینهی 1اشاره به چهارمین ویزگی برزخ یعنی ارتباط بادنیا داره ار طرفی کشته ها هم تو برزخن نتیجه 3 حالا من 4 ماهی کتاب باز نکردم از نظر من این طوریه !!
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم
      ویرایش توسط ali.asghar : 07 مهر 1397 در ساعت 20:57

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      حالا یک چیزی یادم امد قسمت اول ایه مربوط که زمان اصلی قیامت اگاهی انسان از عملش است وقسمت دوم چهارمین ویزگیه عالم برزخ گزینه 3 اولش که نیو ورده مربوط برزخ اونی اورده مربوط قیامت
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم
      ویرایش توسط ali.asghar : 07 مهر 1397 در ساعت 21:02

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصلا چی نوشتی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.

خب منظور تست از لحاظ زمان همون برزخه، و اشاره به وجود شعور و آگاهی در برزخ داره. گزینهٔ ۱ تا ۳ به بیان حالات افراد در زمان حضور در برزخ اشاره داره ولی گزینهٔ ۴ ربطی به برزخ نداره.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      داداش مردونه space ها رو هم بزن اون وسط

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      صورت سوال و گذینه 2و3و4 به برزخ اشاره دارن و گذینه 1 به قیامت

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دریـا نمایش پست ها
      صورت سوال و گذینه 2و3و4 به برزخ اشاره دارن و گذینه 1 به قیامت
      والا من هرچی تلاش کردم ببینم چی نوشته نتونستم ، یا سرکارمون گذاشته ، از عمد اسپیس نزده و فاصله ها رو حذف کرده یا اینکه واقعا اینطوریه
      اما ، گزینه 2 هم به قیامت بنظرم مربوط هست ، واضح نیست نوشته اش اما فکرکنم داره زمانی رو میگه که فرشتگان عذاب ، میان کافرین رو ببرن به جهنم ، و به فرشتگان میگن ما مستضعفین در زمین بودیم ، که بعدشم فرشتگان میگن زمین خدا گسترده بود و از این چیزا ... فکر نکنم گزینه 2 مربوط به برزخ باشه ...
      خخخخ البته فقط همین گزینه رو تونستم ببینم اینم مستضعفین فی الارض رو دیدم برام آشنا بود
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.
      با سلام دوست عزیز.اینم بهترین جواب.
      مفهوم صورت سوال به برزخ اشاره داره و میگه که ما هوشیاریمون رو در برزخ از دست نمیدیم بلکه بیشتر هم میشه.

حالا شما باید کزینه ای رو انتخاب کنی که به برزخ اشاره نداره.
      گزینه یک:این گزینه مشخصه که به قیامت اشاره داره ب خاطر این که کلمه یومئذ به قیامت مربوطه و ظرف زمان ان روز رستاخیزه
      گزینه دو:این گزینه مربوط به عالم برزخ هست چون فرشتگان در عالم برزخ از انسان سوال میکنند چه میکردید و ان ها میگویین ما مستضعفین در زمین بودیم.
      گزینه سه:این گزینه هم به عالم برزخ اشاره دارد.چون اشاره به این دارد که ارتباط انسان با دنیا پس از مرگ هم ادامه دارد.(یعنی با اثار ماتاخر در برزخ هم ما با دنیا ارتباط داریم)
      گزینه چها​ر:این گزینه هم به عذاب برزخی ال فرعون اشاره دارد(به خاطر این که کلمه سوء العذاب به عذاب ال فرعون در برزخ اشاره دارد.)...پس به عالم برزخ اشاره دارد.
      در نتیجه تنها گزینه ای که به عالم برزخ اشاره نداره گزینه 1 هست.پس جواب میشه گزینه 1

نکته:
      کلمه سوءالعذاب(بدترین عذاب) به عذاب ال فرعون در عالم برزخ و کلمه اشد العذاب(شدید ترین عذاب) به عذاب ال فرعون در قیامت اشاره دارد.
      ویرایش توسط Bimehr : 08 مهر 1397 در ساعت 16:09

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها

گزینه ی 4مربوط جهنم برزخی /گزنه ی 3اشاره به نفخ صور دوم وقیامت داره گزنه ی2اشاره به اولین ویزگی برزخ جدایی روح از بدن داره گزینهی 1اشاره به چهارمین ویزگی برزخ یعنی ارتباط بادنیا داره ار طرفی کشته ها هم تو برزخن نتیجه 3 حالا من 4 ماهی کتاب باز نکردم از نظر من این طوریه !!
      سلام.
      خيلى ممنون كه توضيح داديد.
      فقط فرق (ينبا الانسان بما قدم و الاخر) كه از نظر كتاب اين جواب درست بود رو با گزينه سوم يعنى (نكتب ما قدموا و آثارهم) رو متوجه نميشم مگه هر دو در قيامت نيستند؟ واينكه به نظر من گزينه دو اومد كه ميگه فرشتگان روح رو دريافت ميكنند و اين در زمان برزخه ولى متوجه نميشم چرا قيامت رو انتخاب كرده؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bimehr نمایش پست ها
      با سلام دوست عزیز.اینم بهترین جواب.
      مفهوم صورت سوال به برزخ اشاره داره و میگه که ما هوشیاریمون رو در برزخ از دست نمیدیم بلکه بیشتر هم میشه.

حالا شما باید کزینه ای رو انتخاب کنی که به برزخ اشاره نداره.
      گزینه یک:این گزینه مشخصه که به قیامت اشاره داره ب خاطر این که کلمه یومئذ به قیامت مربوطه و ظرف زمان ان روز رستاخیزه
      گزینه دو:این گزینه مربوط به عالم برزخ هست چون فرشتگان در عالم برزخ از انسان سوال میکنند چه میکردید و ان ها میگویین ما مستضعفین در زمین بودیم.
      گزینه سه:این گزینه هم به عالم برزخ اشاره دارد.چون اشاره به این دارد که ارتباط انسان با دنیا پس از مرگ هم ادامه دارد.(یعنی با اثار ماتاخر در برزخ هم ما با دنیا ارتباط داریم)
      گزینه چها​ر:این گزینه هم به عذاب برزخی ال فرعون اشاره دارد(به خاطر این که کلمه سوء العذاب به عذاب ال فرعون در برزخ اشاره دارد.)...پس به عالم برزخ اشاره دارد.
      در نتیجه تنها گزینه ای که به عالم برزخ اشاره نداره گزینه 1 هست.پس جواب میشه گزینه 1

نکته:
      کلمه سوءالعذاب(بدترین عذاب) به عذاب ال فرعون در عالم برزخ و کلمه اشد العذاب(شدید ترین عذاب) به عذاب ال فرعون در قیامت اشاره دارد.
      واقعا متشكرم از توضيح كاملتون.
      ممنون كه وقت گذاشتيد و پاسخ داديد متوجه شدم.
      خيلى ممنون.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      حالا یک چیزی یادم امد قسمت اول ایه مربوط که زمان اصلی قیامت اگاهی انسان از عملش است وقسمت دوم چهارمین ویزگیه عالم برزخ گزینه 3 اولش که نیو ورده مربوط برزخ اونی اورده مربوط قیامت
      ممنون از پاسختون.
      متوجه شدم دليلش رو.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zhugeliang نمایش پست ها

خب منظور تست از لحاظ زمان همون برزخه، و اشاره به وجود شعور و آگاهی در برزخ داره. گزینهٔ ۱ تا ۳ به بیان حالات افراد در زمان حضور در برزخ اشاره داره ولی گزینهٔ ۴ ربطی به برزخ نداره.
      چرا سوء العذاب به برزخ ربط داره دیگه
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_tezar نمایش پست ها
      چرا سوء العذاب به برزخ ربط داره دیگه
      نمی دونم شما نظام قدیمی یا جدید، ولی برای ما نظام جدیدا، سه آیهٔ اول رو تو درس برزخ آورده بود و باهاش ویژگی‌های برزخ رو توضیح داده بود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن