خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات

Question پرسش های جالب درس فیزیک

با سلام و درود.
      در این تاپیک سوال های مربوط به درس فیزیک قرار خواهد گرفت. اگر شما هم به سوالی برخوردید که به نظرتان می توانست برای بقیه دوستان مفید واقع شود، آن را اینجا قرار دهید.

پاینده باشید و پیروز

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      پرسش: جرم قرقره های آبی 1kg و جرم قرقره های سرخ رنگ ناچیز است. با فرض ناچیز بودن مقاومت هوا و اصطکاک قرقره ها و نخ، جرم M چند کیلوگرم است؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      پرسش: جسمی بر روی کانون آینه مقعر قرار گرفته است. نوع تصویر کدام است؟ حقیقی یا مجازی؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      پرسش: دماسنجی جیوه ای در اختیار داریم. اگر مخزن جیوه .... و قطر لوله ... باشند دقت دماسنج بالاتر است.
      1) بزرگتر - بزرگتر
      2) کوچکتر - کوچکتر
      3) بزرگتر - کوچکتر
      4) کوچکتر - بزرگتر

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      پرسش: سطح شیبداری داریم که ضریب اصطکاک جنبشی آن 0.6 می باشد. جسمی را با سرعت 2 متر بر ثانیه از پایین سطح شیب دار روی آن پرتاب می کنیم.
      سرعت جسم وقتی مجدداً به پایین سطح می رسد چقدر است؟ (زاویه سطح شیبدار با افق 45 درجه می باشد)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیزیک کتاب 2جلدی گاج خوبه؟؟؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      من واقعاً نمی فهمم این سوال چه ربطی داشت به پرسش های جالب درس فیزیک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
      یه تاپیک جدید می زدید خوب!
      بستگی داره چه طوری بخونید کتاب ها زیاد فرقی ندارن (جز نشر الگو که به شدت تاثیر مخرب داره به نظرم).

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این جواب بعضی از سوالات از نظر من ( البته شاید همش غلط باشه :d )

سوال دوم : به نظرم حقیقی . چون پرتو ها به بینهایت می رن و این بینهایت فیزیکیه و یه جایی به هم می رسن که خیلیم دور نیست ( شاید 5 تا 10 متر ) برای آینه های معمولی البته ...

سوال سوم : گزینه 2 به نظرم : چون اولا هر چقدر قطر کوچکتر باشه خاصیت مویینگی بیشتره و ثانیا مخزن کوچکتر نسبت به انبساط و انقباض سریع تر واکنش نشون می ده ( منظورم تغییر حجمه !)

سوال چهارم : فکر کنم قضیه کار و انرژی جواب بده ( البته حسش نبود حل کنم ولی فکر کنم جرم ها با هم ساده می شن و راحت بدست بیاد )

بازم اگه غلطه دیگه به بزرگواریه خودتون ببخشید . صرفا نظرات شخصیم بوده ... :d

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      در مورد سوال دوم پاسخ میشه هم حقیقی و هم مجازی صحیح است.
      در مورد سوال سوم گزینه 3 درست هست. (این سوال تست کنکور یا گزینه 2 بوده دقیق یادم نیست کدام)
      علت هم این هست که با وجود مخزن بزرگ مقدار بیشتری جیوه برای واکنش نشان دادن هست و در مورد قطر لوله هم که خودتون می دونید.
      و در مورد سوال چهارم باید بگم حلش چندان آسان هم نیست ولی به فرمولی منجر میشه که جدیداً کاربردش بالا رفته.
      پیشنهاد می کنم خودتون جهت حلش اقدام کنید

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shayan نمایش پست ها
      در مورد سوال دوم پاسخ میشه هم حقیقی و هم مجازی صحیح است.
      در مورد سوال سوم گزینه 3 درست هست. (این سوال تست کنکور یا گزینه 2 بوده دقیق یادم نیست کدام)
      علت هم این هست که با وجود مخزن بزرگ مقدار بیشتری جیوه برای واکنش نشان دادن هست و در مورد قطر لوله هم که خودتون می دونید.
      و در مورد سوال چهارم باید بگم حلش چندان آسان هم نیست ولی به فرمولی منجر میشه که جدیداً کاربردش بالا رفته.
      پیشنهاد می کنم خودتون جهت حلش اقدام کنید
      ولی به نظر من این دلیل خیلی منطقی نیست ... یعنی چی مقدار جیوه برای واکنش بیشتره ( وقتی یه دماسنج ساختیم خوب جیوه به اندازه ای توش هست که برای دمایی که مناسبه اندازه گیریشه کافی باشه ) ...

در مورد سوال 4 هم باشه فکر می کنم ... :d

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      راستش حق با شماست این تست به نظر خودم هم یه کم اشکال داره ولی فکر می کنم تست کنکور 7 8 سال پیش بود.
      با این همه میشه مثلاً اینطور در نظر گرفت که در صورت بزرگتر بودن مخزن جیوه (و طبعاً بزرگتر شدن ابعاد کلی اون) و نازک کردن لوله تغییرات بین درجه ها محسوس تر باشه.
      با این همه در این تست درست ترین گزینه همین هست.
      این تست رو در کتاب میکروطبقه بندی گاج چاپ 89 می تونید ببینید.
      راستش کتابش رو خودم ندارم الان که بگم دقیقاً کدام صفحه.
      در مورد سوال بعد منتظر حل شما هستم دوست خوبم.

پاینده باشید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shayan نمایش پست ها
      پرسش: سطح شیبداری داریم که ضریب اصطکاک جنبشی آن 0.6 می باشد. جسمی را با سرعت 2 متر بر ثانیه از پایین سطح شیب دار روی آن پرتاب می کنیم.
      سرعت جسم وقتی مجدداً به پایین سطح می رسد چقدر است؟ (زاویه سطح شیبدار با افق 45 درجه می باشد)
      ببخشید یکم دیر دارم جواب می دم ... یکم کارم زیاد شده بود ... البته این راه حلی که دارم می گم نمی دونم درسته یا نه و به احتمال خیلی زیادی مشکل داره ولی می گم دیگه ... :D

از پایستگی انرژی داریم : ( زمانی که داره میره بالا! )

برید به این لینک

دوباره از پایستگی انرژی داریم : ( زمانی که داره میره پایین! )

برید به این لینک
      ویرایش توسط RezaSi : 20 شهریور 1391 در ساعت 02:03

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      پاسخ شما صحیح هست
      ممنون.
      یک راه راحت تر هم داره که خودتون روش فکر کنید فکر کنم بهتر باشه.
      (از فرمول مستقل از زمان استفاده میشه)

موفق باشید

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال قرقره ها

فکر می کنم جواب سوال قرقره ها 60 کیلو گرم بشه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      capture.png

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن