خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سرطان پدرم و مشکل در مطالعه و برنامه ریزی

سلام دوستان

این وضعیت یکی از نزدیکانم هست. نیاز به مشاوره شما داره. من نخواستم اکانت زیادی تو سایت درست کنم و هم اینکه ایمیل اضافی هم نداشتیم. پس اکانتم رو به فامیلم واگذار می کنم. امیدوارم مشاوره های خوبی بهش بدید. از این به بعد اکانت من، دست ایشون هست. کسی کاری با من داشت پیغام بذاره، بدستم می رسه. این شما و این صاحب جدید اکانت.

سلام مجدد

محمد علی هستم. بچه ها من امسال کنکور رو خیلی بد دادم. مشکلات زیادی داشتم. پدرم سرطان داره و حالش خیلی بده. سال پیش برای شروع درمان مجبور شدیم تنها دارایی مون که مغازه پدرم بود رو بفروشیم و تقریبا همه سرمایه مون صرف درمان شده و الان کاملا بی پول موندیم. مادرم پرستار بچه شده و صبح ها تا عصر منزل نیست. کار های خونه هم با من هست مثل آشپزی و نظافت و رسیدگی به پدرم. مشکلاتم در موقع مطالعه هر 15 الی 20 دقیقه باید برم به کار های عقب مونده و ..... سر بزنم و مطالعه م ناقص می مونه و با وقفه برای همین رشته مطلب از دستم در میره. ریاضیم خیلی قوی هست و مشکلی ندارم. فیزیک هم بسیاری از بخش ها رو مسلطم. الان زیست رو اصلا بلد نیستم حتی یه تست رو هم نتونستم و نمی تونم بزنم. شیمی و عربی هم همینطور. می دونم که اگر با فکر آزاد مطالعه کنم موفق می شم. ولی نمی شه. همه ش مشکلات، مثلا یه داروی پدرم کاملا به قیمت ارز بستگی داره با اینکه ایرانی هست. مثلا سال پیش همین موقع 1.2 میلیون بود و ماه قبل شده 4 میلیون و آخرین بار که رفتیم بخریم گفتن 6 میلیون و اصلا هم موجود نبود و نمونه خارجی حدود 15 میلیون تومن. دارو با اینکه ایرانی هست جزو بیمه نیست. هر ماه هم باید مصرف کنه. مغازه مون رو که فروختیم بسیاری از پولش همون اول صرف اعمال جراحی شد. بعد شیمی درمانی ها که تا الانم ادامه داره و حالا این دارو. می بینید همه ش فکرم میره پیش تهیه دارو و وضعیت پدرم. افسردگی هم دارم ولی به شدت باهاش مبارزه می کنم. خلاصه خیلی مسئولیتم زیاده. دلم میخواد سال آینده کنکور رو واقعا خوب بدم و رشته مورد علاقه م قبول بشم. ولی می دونم با این درگیری ذهنی و کار ها و مسئولیت ها اصلا فرصتی برای مطالعه صحیح ندارم. برای نوشتن این متن تا اینجا 2 بار بلند شدم و رفتم.

یه راهنمایی و برنامه ریزی صحیح می خواستم.
      چیکار کنم که وقتم هدر نره؟ به مشکلات فکر نکنم؟

لطفا نظر بدید و تجربیات خودتون رو بهم بگید. من هم جای برادرتون. دیگه هر جوری می تونید کمکم کنید.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط رهی نمایش پست ها
      سلام دوستان

این وضعیت یکی از نزدیکانم هست. نیاز به مشاوره شما داره. من نخواستم اکانت زیادی تو سایت درست کنم و هم اینکه ایمیل اضافی هم نداشتیم. پس اکانتم رو به فامیلم واگذار می کنم. امیدوارم مشاوره های خوبی بهش بدید. از این به بعد اکانت من، دست ایشون هست. کسی کاری با من داشت پیغام بذاره، بدستم می رسه. این شما و این صاحب جدید اکانت.

سلام مجدد

محمد علی هستم. بچه ها من امسال کنکور رو خیلی بد دادم. مشکلات زیادی داشتم. پدرم سرطان داره و حالش خیلی بده. سال پیش برای شروع درمان مجبور شدیم تنها دارایی مون که مغازه پدرم بود رو بفروشیم و تقریبا همه سرمایه مون صرف درمان شده و الان کاملا بی پول موندیم. مادرم پرستار بچه شده و صبح ها تا عصر منزل نیست. کار های خونه هم با من هست مثل آشپزی و نظافت و رسیدگی به پدرم. مشکلاتم در موقع مطالعه هر 15 الی 20 دقیقه باید برم به کار های عقب مونده و ..... سر بزنم و مطالعه م ناقص می مونه و با وقفه برای همین رشته مطلب از دستم در میره. ریاضیم خیلی قوی هست و مشکلی ندارم. فیزیک هم بسیاری از بخش ها رو مسلطم. الان زیست رو اصلا بلد نیستم حتی یه تست رو هم نتونستم و نمی تونم بزنم. شیمی و عربی هم همینطور. می دونم که اگر با فکر آزاد مطالعه کنم موفق می شم. ولی نمی شه. همه ش مشکلات، مثلا یه داروی پدرم کاملا به قیمت ارز بستگی داره با اینکه ایرانی هست. مثلا سال پیش همین موقع 1.2 میلیون بود و ماه قبل شده 4 میلیون و آخرین بار که رفتیم بخریم گفتن 6 میلیون و اصلا هم موجود نبود و نمونه خارجی حدود 15 میلیون تومن. دارو با اینکه ایرانی هست جزو بیمه نیست. هر ماه هم باید مصرف کنه. مغازه مون رو که فروختیم بسیاری از پولش همون اول صرف اعمال جراحی شد. بعد شیمی درمانی ها که تا الانم ادامه داره و حالا این دارو. می بینید همه ش فکرم میره پیش تهیه دارو و وضعیت پدرم. افسردگی هم دارم ولی به شدت باهاش مبارزه می کنم. خلاصه خیلی مسئولیتم زیاده. دلم میخواد سال آینده کنکور رو واقعا خوب بدم و رشته مورد علاقه م قبول بشم. ولی می دونم با این درگیری ذهنی و کار ها و مسئولیت ها اصلا فرصتی برای مطالعه صحیح ندارم. برای نوشتن این متن تا اینجا 2 بار بلند شدم و رفتم.

یه راهنمایی و برنامه ریزی صحیح می خواستم.
      چیکار کنم که وقتم هدر نره؟ به مشکلات فکر نکنم؟

لطفا نظر بدید و تجربیات خودتون رو بهم بگید. من هم جای برادرتون. دیگه هر جوری می تونید کمکم کنید.
      شما الان مثال بزنید چرا دوبار حین نوشتن این متن بلند شدید و رفتید؟چه کاری داشتید؟(میتونم راهنماییتون کنم ولی اگه اینجا نمیتونید بگید پیام بدید)
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام ...کلا نمیخواستم تو این انجمن چیزی ارسال کنم ولی وقتی تاپیکتو دیدم واقعا دلم خواست بیام هر کمکی از دستم برمیاد برات انجام بدم ...
      در مورد زیست راهنماییت میکنم من پارسال زیستو دو ماه آخر خیلی خوب خوندم و درصدمو از 30 ازمونای ازمایشی به 60 کنکور رسوندم پس مطمئن باش اگه از الان زیستو بخونی میتونی به درصد بالا برسی ...
      چیزی که خودم تجربه کردم و همه میگن اینه که زیستو هرروز بخونی . هرروز واسش وقت بذار و عمیق و مفهومی کتابو بخون و دعین حال سطر سطر کتابو حفظ کن .
      کاری که من امسال دارن انجام میدم و خیلیم خوبه اینه که هر فصلی که میخونم آزمونای سالای قبل قلم چیو دانلود میکنم و سوالای اون فصلو میزنم و درصد میگیرم و اشکالامو برطرف میکنم و دوباره کتابو میخونم و این کارو تا جایی که تو یه آزمون درصدم به بالای هشتادبرسه انجام میدم ... حتما لازم نیست کتابای تست آنچنانی واسه زیست داشته باشی . همین کارو اگه انجام بدی خیلی میندازتت جلو .
      .
      .
      درمورد اینکه کارای عقب مونده خونه رو باید انجام بدی ... من واقعا تو شرایطت نیستم و نمیتونم دقیق راهنمایی کنم ولی بنظرم میتونی هرروزتو برنامه ریزی کنی (من هرروز اینکارو میکنم بعد از بیدار شدن ) و کارای خونه رو مثلا به یه ساعتای مشخصی موکول کنی . مثلا یه ساعت بعد صبحانه یه ساعت قبل نهار یه ساعت بعد نهار و یه ساعت قبل شام و ... درسته که وقتتو میگیره ولی اشکال نداره . حتی اگه روزی 6 ساعتم وقتتو بگیره مشکلی نیست و تو هنوز 18 ساعت روزو داری ک با برنامه ریزی درست خواب و استراحتت میتونی راحت هرروز 10 ساعت بخونی . ولی نکته ی کلیدیش اینه که تایمایی ک به کارای خونه اختصاص میدی وسط درست نباشن و تو تایمای مشخص شده باشن . نیازیم نیس بنظرم که خیلی وسواس شی رو کارا .. همین که کارا تموم شه کافیه دیگه لازم نیس خونه رو برق بندازی و خیلی وسواس به خرج بدی .

به این فکر کن که این وضعیت یه ساله تموم میشه اگه خوب درس بخونی ولی اگه رتبه بد بیاری تا آخر عمر با همین مشکلات سر میکنی ... نگران نباش خدا بزرگه ... به خدا توکل کن ....

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط last shot نمایش پست ها
      شما الان مثال بزنید چرا دوبار حین نوشتن این متن بلند شدید و رفتید؟چه کاری داشتید؟(میتونم راهنماییتون کنم ولی اگه اینجا نمیتونید بگید پیام بدید)
      سلام و احترام

الان برای بار اول رفتم برنج رو درست کنم و برای پدرم نهار آماده کنم. بار دوم که حدود 10 دقیقه بعد بود پدرم که به شدت ناتوان هست رو به دستشویی بردم و بعد چون حال تهوع داشت داروی تهوع بعد شیمی درمانی شو بهش دادم. چون خودش تا آشپزخونه هم نمی تونه بره که آب برداره.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara12345 نمایش پست ها
      سلام ...کلا نمیخواستم تو این انجمن چیزی ارسال کنم ولی وقتی تاپیکتو دیدم واقعا دلم خواست بیام هر کمکی از دستم برمیاد برات انجام بدم ...
      در مورد زیست راهنماییت میکنم من پارسال زیستو دو ماه آخر خیلی خوب خوندم و درصدمو از 30 ازمونای ازمایشی به 60 کنکور رسوندم پس مطمئن باش اگه از الان زیستو بخونی میتونی به درصد بالا برسی ...
      چیزی که خودم تجربه کردم و همه میگن اینه که زیستو هرروز بخونی . هرروز واسش وقت بذار و عمیق و مفهومی کتابو بخون و دعین حال سطر سطر کتابو حفظ کن .
      کاری که من امسال دارن انجام میدم و خیلیم خوبه اینه که هر فصلی که میخونم آزمونای سالای قبل قلم چیو دانلود میکنم و سوالای اون فصلو میزنم و درصد میگیرم و اشکالامو برطرف میکنم و دوباره کتابو میخونم و این کارو تا جایی که تو یه آزمون درصدم به بالای هشتادبرسه انجام میدم ... حتما لازم نیست کتابای تست آنچنانی واسه زیست داشته باشی . همین کارو اگه انجام بدی خیلی میندازتت جلو .
      .
      .
      درمورد اینکه کارای عقب مونده خونه رو باید انجام بدی ... من واقعا تو شرایطت نیستم و نمیتونم دقیق راهنمایی کنم ولی بنظرم میتونی هرروزتو برنامه ریزی کنی (من هرروز اینکارو میکنم بعد از بیدار شدن ) و کارای خونه رو مثلا به یه ساعتای مشخصی موکول کنی . مثلا یه ساعت بعد صبحانه یه ساعت قبل نهار یه ساعت بعد نهار و یه ساعت قبل شام و ... درسته که وقتتو میگیره ولی اشکال نداره . حتی اگه روزی 6 ساعتم وقتتو بگیره مشکلی نیست و تو هنوز 18 ساعت روزو داری ک با برنامه ریزی درست خواب و استراحتت میتونی راحت هرروز 10 ساعت بخونی . ولی نکته ی کلیدیش اینه که تایمایی ک به کارای خونه اختصاص میدی وسط درست نباشن و تو تایمای مشخص شده باشن . نیازیم نیس بنظرم که خیلی وسواس شی رو کارا .. همین که کارا تموم شه کافیه دیگه لازم نیس خونه رو برق بندازی و خیلی وسواس به خرج بدی .

به این فکر کن که این وضعیت یه ساله تموم میشه اگه خوب درس بخونی ولی اگه رتبه بد بیاری تا آخر عمر با همین مشکلات سر میکنی ... نگران نباش خدا بزرگه ... به خدا توکل کن ....
      سلام و احترام

یک دنیا تشکر از شما بابت راهنمایی

بلند شدن هام زمان مشخصی ندارن. هر وقت پدرم بهم نیاز داشته باشه باید برم. از اون طرف درست کردن نهار واقعا کار سختیه. مثلا همین برنج درست کردن هی باید بری سر بزنی، روغن بزنی و مراقب باشی. یا مثلا الان نهار بال مرغ داریم. سرخ کردنش خودش کلی وقتم رو می گیره. کاری به شستن و تمیز کردنش ندارم.

برای همین مثلا نمی تونم دقیق بگم 1 ساعت قبل نهار برم به فلان کار برسم. چون کار ها شناور هستن و زمان خاصی ندارن و مدل خاصی هم ندارن. مثلا یهو پدرم حالش خیلی بد بشه باید فوری ببرمش درمانگاه.

راستش یه خورده هم افسرده هستم با همه مبارزات م . امید و روحیه هم همینطور. چون می دونم درس خوندن تیکه تیکه فایده نداره. باید نشست با تموم وجود خوند نه مثل من.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام داداشی عزیزان شاالله احوال پدرتون خیلی زودروبه بهبودی خواهدرفت
      برای زیست بهتون قول میدم مرورهای متعددکتاب درسی خیلی میتونه کمکتون کنه
      کتاب تست توی زیست زیادلازم نیست اگه شمامثلازیست آی کیوروکه تقریبابهترین کتاب تست کنکورهست
      باجون ودل بخونیدمطمئن باشیدحتی به درصدخوشرنگ و3رقمی100هم میرسیدمیتونیدبرای استنادحرفم ازدکترمحمدی عزیزوبزرگوارهم بپرسید(اینم اکانت ایشون درانجمن@matrooke)http://forum.konkur.in/users/19943/
      برای شیمی بایدتست زیادبزنیدومنابع هم آی کیواگه سطحتون روبازدن تستهای کنکوروسنجشش بالابکشیدعالیه وبه درصدهای عالی میرسید(من یه منبع میگم که هزینه هاش اذیت نکنه)
      واسه برنامه ریزی به این تاپیکهاسربزنیدhttp://forum.konkur.in/thread54794.htmlوhttp://forum.konkur.in/thread63039.htmlوhttp://forum.konkur.in/thread45915.html
      واسه وقت هم اگه مشکلی نداریدشب هابیداربمونید
      من پستم روادیت خواهم کردوآخرین نکاتی که درموردمطالعه زیست بلدم رواضافه خواهم کردهرسوالی هم داشتیددرخدمتم اگه هم خواستیدایمیلم روبهتون بدم
      نگران منی به توقرصه دلم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام و احترام

الان برای بار اول رفتم برنج رو درست کنم و برای پدرم نهار آماده کنم. بار دوم که حدود 10 دقیقه بعد بود پدرم که به شدت ناتوان هست رو به دستشویی بردم و بعد چون حال تهوع داشت داروی تهوع بعد شیمی درمانی شو بهش دادم. چون خودش تا آشپزخونه هم نمی تونه بره که آب برداره.
      سلام.متاسفم واقعا کارهاتون رو نمیشه عقب انداخت و البته قابل پیشبینی هم نیستند که بشه براشون برنامه ریزی کرد پس تنها یک راه براتون میمونه:
      درسهای عمومی و درسهای راحت (مثلا ریاضی که بر اون مسلط هستید) رو در روز که با پدر تنها هستید بخونید چون اگر هر 10-20 دقیقه یکبار از سر ادب بلند شید هم ضربه ی بدی نمیخورید تا عصر که مادرتون برمیگردند و میتونن کمک حالتون باشن.از اون به بعد باید تقسم کار کنید (با مادرتون صحبت کنید و یکسری وظایف ثابت رو عهده دار بشید مثلا دادن دارو سر فلان ساعت با شما و رسیدگی های شخصی به پدر که از توان مادرتون خارج نباشه با مادر) و از عصر شروع کنید به کار روی تخصصی ها خصوصا استفاده از شبها رو توصیه میکنم چون دیگه خبری از آشپزی نیست و کمتر کار هست.
      مشکل فکر کردن به پول دارو:بگذارید اینجوری بگم پول دارو از کجا تامین میشه؟ کار مادر محترمتون.خب پس نقش شما این وسط چی هست؟کمک به مشکلات داخل خونه وقتی مادر نیست ولاغیر!چرا چون با فکر کردن حتی یک ریال پول برای داروها جمع نمیشه فقط بیخودی دارید وقتتون رو هدر میدید(به حرف راحته اما باید قبول کنید قرار نیست با فکر کردن شما پول تولید بشه)گمان کردید اگر شما به کارهای خونه و مراقب از پدرتون نرسید مشکلات مادرتون چند برابر میشه؟پس شما عملا کمک خرج هستید چون دیگه نیازی به گرفتن پرستار و یا کسی که غذا بپزه نیست(برای این همه کار میدونید چقدر حقوق باید به دو نفر بدید؟) پس به جای فکر تلاشتون رو بکنید این گرونی ها گریبان شما رو تنها نگرفته (همه داریم نابود میشیم فقط برخی متاسفانه سریعتر) باور کنید فکر کردن شما هیچچچچچچ کمکی نمیکنه جز اینکه تنها امید خانوداه که موفقیت شما در کنکور 98 هست رو نابود کنه.به خاطر پدرتون فکرتون رو متمرکز کنید.برای کنکوری ها گاهی درد بزرگترین انگیزه هست.دکتر ملک حسینی در زمینه پیوند شیراز پنجه طلایی خطاب میشن ایشون هم از درد مادرشون انگیزه گرفتن ولی با اون همه درد و ضربه ی روحی که خوردند(چون کلاس 11 ام بودند که حال مادرشون به خاطر بیماری کبد یکباره بد شد فکر کنم سرطان کبد داشتند) تمام تلاششون رو کردند تا نگذارند مادر کس دیگری هم اینقدر زجر بکشه.اگر شرایط دیگری هم دارید بگید تا همفکری کنیم.
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یاد مشکلات خودم افتادم
      هعی..
      فقط میتوم بگم موفق باشی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      بهترین راه حل تو شرایطی که شما دارین ..... کمک مالی ...... هستش !
      بگرد ببین از دوست و فامیل و آشنا ... یا یه جوری که آبرو و احترام پدرت و خانواده حفظ بشه
      یه پولی رو قرض بگیری بهتر کارت راه میفته
      یه پرستار واسه پدرت
      و کمی هم کمک خرج خودت تو این یه سال که راحت تر باشی و وقت و تمرکزت رو درست باشه
      و از بابت خرجای درمان پدرت آرامش خاطرت بیشتر بشه
      در کل پولش باشه خودت راهو بهتر خاهی یافت ... و بعدش کمک های فکری دیگری هم واست استفاده بهتری داره!
      ................................

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام...در مورد درس عربی می تونی از فیلم های اموزشی رایگان اقای ناصح زاده استفاده کنی با اینکه رایگان هست ولی به جرعت میشه گفت بهترین فیلم اموزشی عربی هست.همچنین برای شیمی می تونی از فیلم های اقای اقاجانی(فیلم های سال 94-95) استفاده کنی.در مورد زیست همونطور که دوستان گفتن مهم کتاب درسی هست.برای زیست همچنین میتونی از ویس های اقای رضا امیر استفاده کنی که هم متن کتاب رو کامل می خونن وهم نکات خوبی میگن..اگه برای زیست به روش ایشون عمل کنی بدون هیچ کتاب کمک درسی میتونی به درصد های بالا برسی. در اولین پست کانال زیر روش مطالعه به سبک خودشون رو توضیح دادن:ایدی کانال amirbio_97
      ویرایش توسط reza2018 : 04 مهر 1397 در ساعت 14:26

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم مادرم لنفوم داشت و شکر خدا خوب شد. به امید خدا پدر شما هم خوب میشه. قبول دارم شرایط سخته اما باید صبر کرد.درستش اینه که شما تحمل کنید و همه تلاشتون رو بکنید. (با هر سختی اسانی است)

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      سلام داداشی عزیزان شاالله احوال پدرتون خیلی زودروبه بهبودی خواهدرفت
      برای زیست بهتون قول میدم مرورهای متعددکتاب درسی خیلی میتونه کمکتون کنه
      کتاب تست توی زیست زیادلازم نیست اگه شمامثلازیست آی کیوروکه تقریبابهترین کتاب تست کنکورهست
      باجون ودل بخونیدمطمئن باشیدحتی به درصدخوشرنگ و3رقمی100هم میرسیدمیتونیدبرای استنادحرفم ازدکترمحمدی عزیزوبزرگوارهم بپرسید(اینم اکانت ایشون درانجمن@matrooke)http://forum.konkur.in/users/19943/
      برای شیمی بایدتست زیادبزنیدومنابع هم آی کیواگه سطحتون روبازدن تستهای کنکوروسنجشش بالابکشیدعالیه وبه درصدهای عالی میرسید(من یه منبع میگم که هزینه هاش اذیت نکنه)
      واسه برنامه ریزی به این تاپیکهاسربزنیدhttp://forum.konkur.in/thread54794.htmlوhttp://forum.konkur.in/thread63039.htmlوhttp://forum.konkur.in/thread45915.html
      واسه وقت هم اگه مشکلی نداریدشب هابیداربمونید
      من پستم روادیت خواهم کردوآخرین نکاتی که درموردمطالعه زیست بلدم رواضافه خواهم کردهرسوالی هم داشتیددرخدمتم اگه هم خواستیدایمیلم روبهتون بدم
      سلام و خیلی ممنون که پاسخ دادید.

مرسی. ایمیل تون رو بگیرم می ترسم خیلی اذیت بشید. اگر شد برام پ خ کنید.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      بهترین راه حل تو شرایطی که شما دارین ..... کمک مالی ...... هستش !
      بگرد ببین از دوست و فامیل و آشنا ... یا یه جوری که آبرو و احترام پدرت و خانواده حفظ بشه
      یه پولی رو قرض بگیری بهتر کارت راه میفته
      یه پرستار واسه پدرت
      و کمی هم کمک خرج خودت تو این یه سال که راحت تر باشی و وقت و تمرکزت رو درست باشه
      و از بابت خرجای درمان پدرت آرامش خاطرت بیشتر بشه
      در کل پولش باشه خودت راهو بهتر خاهی یافت ... و بعدش کمک های فکری دیگری هم واست استفاده بهتری داره!
      ................................
      سلام و تشکر

هیچ کس تو خانواده کمکی نمی کنه. در واقع از ترس همین کمک ها همه با هامون قطع رابطه کردند. فقط داییم هست که اونم وضع مالی خیلی بدی داره. بقیه خانواده حتی جواب تلفن برای تبریک عید رو هم ندادند. عمه ها و عمو ها و ..... رو می گم.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من سعی می کنم به همه نظرات پاسخ بدم. الان برم نهار پدرم رو بهش بدم. دیر بر می گردم. مرسی از همه .دارم نظر همه شما رو می خونم.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام و تشکر

هیچ کس تو خانواده کمکی نمی کنه. در واقع از ترس همین کمک ها همه با هامون قطع رابطه کردند. فقط داییم هست که اونم وضع مالی خیلی بدی داره. بقیه خانواده حتی جواب تلفن برای تبریک عید رو هم ندادند. عمه ها و عمو ها و ..... رو می گم.
      تو این شرایط هستش که انسانیت و مردی و مردانگی و مسلمونی خودشو نشون میده
      تو بازهم نامید نشو
      توکلت بر خدا باشه راه باز میشه
      هستن آدمایی که تو همون شهرتون بتونن کمک حال شما و خانواده محترمتون باشن
      .........
      با بعضی بانک ها و بیمه ها هم حرف بزنن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن