خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

"حرفه ای های دین و زندگی "

سلام .

لطفا بر اساس تجربه های خودتون یا مصاحبه هایی که خوندین به این سوالا جواب بدین

1- بهترین زمان مطالعه دین و زندگی چه بازه ایه؟ ( در سال کنکور و در شرایطی که همه روزها رو به جز جمعه تا نیمه توی مدرسه ام)

2- روش مطالعه برترش چطوره؟

( توی تاپیک هایی که قبلا خونده بودم ، بچه ها گفته بودن کتاب کفایت میکنه و فقط باید مرور زیادی داشته باشی! به نظرتون درسته که از فردا یا چند روز آینده روزی 1 صفحه بخونم + مرور مطالب گذشته؟ فقط کتاب ، بدون تست و بعد از خط ویژه استفاده کنم؟ حوصله تست برای دینی ندارم)

*درصد دینیم توی آزمون های آزمایشی به صورت میانگین 85 درصده . اما چون آزمون ها مباحث مشخصی رو شامل میشدن ، زیاد به این درصد ها اعتماد ندارم.

+ هر نکته و تجربه دیگه ای دارید بگید

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سوال اول رو متوجه نشدم، چه زمانی از روز یا از کی شروع کنین برای کنکور؟! در طول روز برای آدمای مختلف فرق میکنه، مثلا من خودم شبا راحت ترم، اما اگه منظورتون برای کنکوره طبق آزمون های آزمایشی بخونید
      سوال دوم، خوندن دقیق کتاب + مفهوم آیات و احادیث که به نظرم کتاب میکرو خوب کار کرده
      و به عقیده من روزی یک صفحه برنامه مناسبی نیست، روزی یک درس یا اگه درس زیاده، نصف درس رو هر روز بخونید، وقت زیادی نذارید روزی نیم ساعت هم کافیه به نظرم
      تست هم برای آشنایی با سبک سوالایی که طرح میشه، چندتا برای آشنایی کار کنید
      یار ما چون نیستی با هر که خواهی یار باش :‌)

3. Top | #3
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ایه ها خیلی مهم هستن...من خودم هفته ای دو بار دینی میخونم ولی هر روز از مدرسه برمیگردم چون نزدیکه خونه هست5دقیقه تو راهم شب قبلش تو دفترچم یه ایه با پیام هاشو مینویسم حفط میکنم ...ازمون 20 مهر قلمچی 2درس دهم هست که فکر کنم8تا ایه داره اینطوری راحت ایه هارو حفظ میکنی...من الان قدر وقت رو میدونم که تابستونو نصفش رو از دست دادم...موقع رفتن به مدرسه 20تا لغت زبان میخونم زنگ تفریحا20 تا لغت عربی برگشت به خونه هم یه ایه دینی من این کارو انجام میدم شاید فکر کنی ارزش نداره ولی تو دو هفته فرجه میتونی 10 تا ایه حفظ کنی 200 تا لغت عربی زبان حفظ کنی
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها
      سلام .

1- بهترین زمان مطالعه دین و زندگی چه بازه ایه؟ ( در سال کنکور و در شرایطی که همه روزها رو به جز جمعه تا نیمه توی مدرسه ام)

( توی تاپیک هایی که قبلا خونده بودم ، بچه ها گفته بودن کتاب کفایت میکنه و فقط باید مرور زیادی داشته باشی! به نظرتون درسته که از فردا یا چند روز آینده روزی 1 صفحه بخونم + مرور مطالب گذشته؟ فقط کتاب ، بدون تست و بعد از خط ویژه استفاده کنم؟ حوصله تست برای دینی ندارم)

*درصد دینیم توی آزمون های آزمایشی به صورت میانگین 85 درصده . اما چون آزمون ها مباحث مشخصی رو شامل میشدن ، زیاد به این درصد ها اعتماد ندارم.

ویرایش توسط mlt : 03 مهر 1397 در ساعت 21:57

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.msv نمایش پست ها
      سوال اول رو متوجه نشدم، چه زمانی از روز یا از کی شروع کنین برای کنکور؟! در طول روز برای آدمای مختلف فرق میکنه، مثلا من خودم شبا راحت ترم، اما اگه منظورتون برای کنکوره طبق آزمون های آزمایشی بخونید
      سوال دوم، خوندن دقیق کتاب + مفهوم آیات و احادیث که به نظرم کتاب میکرو خوب کار کرده
      و به عقیده من روزی یک صفحه برنامه مناسبی نیست، روزی یک درس یا اگه درس زیاده، نصف درس رو هر روز بخونید، وقت زیادی نذارید روزی نیم ساعت هم کافیه به نظرم
      تست هم برای آشنایی با سبک سوالایی که طرح میشه، چندتا برای آشنایی کار کنید

وقت چندانی براش ندارم ، در واقع باید بگم که "فعلا" وقتی براش ندارم چون تا آذرماه وقتم رو به طور کامل صرف اختصاصی ها + زبان و قرابت و آرایه و زبان فارسی کردم ... اگر بخوام برای خوندن یک درس وقت بذارم میشه از نیمه دوم سال تحصیلی به بعد ....
      در ضمن من شنیدم که دینی مطالب فراری داره و بهتره توی برنامه های نیمه اول قرار نگیره

5. Top | #5
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      ایه ها خیلی مهم هستن...من خودم هفته ای دو بار دینی میخونم ولی هر روز از مدرسه برمیگردم چون نزدیکه خونه هست5دقیقه تو راهم شب قبلش تو دفترچم یه ایه با پیام هاشو مینویسم حفط میکنم ...ازمون 20 مهر قلمچی 2درس دهم هست که فکر کنم8تا ایه داره اینطوری راحت ایه هارو حفظ میکنی...من الان قدر وقت رو میدونم که تابستونو نصفش رو از دست دادم...موقع رفتن به مدرسه 20تا لغت زبان میخونم زنگ تفریحا20 تا لغت عربی برگشت به خونه هم یه ایه دینی من این کارو انجام میدم شاید فکر کنی ارزش نداره ولی تو دو هفته فرجه میتونی 10 تا ایه حفظ کنی 200 تا لغت عربی زبان حفظ کنی

میفهمم ... اتفاقا منم حس میکنم الان ارزش وقتو بیشتر میفهمم زنگای تفریح یک درس زیست رو مرور میکنم ، توی خونه درس جدید رو شروع میکنم و .... سایر برنامه ها .

اتفاقا برای لغات زبان هم باید یه فکری بکنم فک کنم بهتره با واژه های UEE زبان اناری شروع کنم

فقط موندم با این کتاب قرابت الگو چیکار کنم ... نویسنده اش که میگه روزی 1 مفهوم پر تکرار + نون شب ... ولی اصلا سوالا بهم نمیخورن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

وقت چندانی براش ندارم ، در واقع باید بگم که "فعلا" وقتی براش ندارم چون تا آذرماه وقتم رو به طور کامل صرف اختصاصی ها + زبان و قرابت و آرایه و زبان فارسی کردم ... اگر بخوام برای خوندن یک درس وقت بذارم میشه از نیمه دوم سال تحصیلی به بعد ....
      در ضمن من شنیدم که دینی مطالب فراری داره و بهتره توی برنامه های نیمه اول قرار نگیره
      خب اگه برنامه خاص خودتونو دارین بحثش جداس، دینی چون فراره باید زیاد مرور کرد و اگه مرور خوب باشه نیم سال اول و دوم فرقی نداره
      یار ما چون نیستی با هر که خواهی یار باش :‌)

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ماه آخر از دین و زندگی غافل نشین که میتونه کل خونده های یک سالتون رو به باد بده

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام .

ج1 در ایام سال زمان های مرده وپرتی بهترین زمان است واین درس رو می شه در اوقاتی که حال خوندن نداری بخونی وتاکید موکد میکنم بشدت فراره وقبل امتحان باید مرور شه ج2 باید مفهوم متن وایه رو فهمید از یک خط می شه 20 تا سوال متفاوت در اورد ایه رو سعی کنید حفظ کنید واز همه مهم تر اینه که یک خلاصه کوچک از هر درس داشته باشید ونکات مهم وپر حاشیه رو بنویسید این کار در امتحانات جامع کولاک می کنه/وحتما سعی کنید سرعت خواندن وحل تست بالایی داشته باشید ایه های مشابه هم رو در یک برگه جدا بنویسید با هم اشتباه نشند مثل ایه های درس توبه 7پیش دانشگاهی مخصوصا اخرشون /
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

9. Top | #9
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      معلومه مفهوم به نون شب نمیخوره.اون مفاهیم باید بلد باشی که تو بیت دیدی راحت معنی بیت رو بفهمی اون روزی یه نون شب برا بالا بردن درک ادبی هست که نویسنده میگه....خودم5تا نون شب زدم از0 اومدم 2

میفهمم ... اتفاقا منم حس میکنم الان ارزش وقتو بیشتر میفهمم زنگای تفریح یک درس زیست رو مرور میکنم ، توی خونه درس جدید رو شروع میکنم و .... سایر برنامه ها .

اتفاقا برای لغات زبان هم باید یه فکری بکنم فک کنم بهتره با واژه های UEE زبان اناری شروع کنم

فقط موندم با این کتاب قرابت الگو چیکار کنم ... نویسنده اش که میگه روزی 1 مفهوم پر تکرار + نون شب ... ولی اصلا سوالا بهم نمیخورن

10. Top | #10
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      ج1 در ایام سال زمان های مرده وپرتی بهترین زمان است واین درس رو می شه در اوقاتی که حال خوندن نداری بخونی وتاکید موکد میکنم بشدت فراره وقبل امتحان باید مرور شه ج2 باید مفهوم متن وایه رو فهمید از یک خط می شه 20 تا سوال متفاوت در اورد ایه رو سعی کنید حفظ کنید واز همه مهم تر اینه که یک خلاصه کوچک از هر درس داشته باشید ونکات مهم وپر حاشیه رو بنویسید این کار در امتحانات جامع کولاک می کنه/وحتما سعی کنید سرعت خواندن وحل تست بالایی داشته باشید ایه های مشابه هم رو در یک برگه جدا بنویسید با هم اشتباه نشند مثل ایه های درس توبه 7پیش دانشگاهی مخصوصا اخرشون /
      میشه از بعد از عید دینی پایه رو شروع کنم ؟!! دیر نیست؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات

میشه از بعد از عید دینی پایه رو شروع کنم ؟!! دیر نیست؟
      اگه دقت کنید گفتم دینی رو می شه در تایم های مرده گذاشت واین درس رو اگه مفهومی بخونی درصد بالای 90 میاری بعد عید وقت جمع بندی و افزایش تسلط است اگه نظر من رو بخوای هیچ درسی رو اکبند برای بعد عید نگذار دینی درسی اسان است وباعث افزایش تراز ورتبه میشه اگه احساس کمبود وقت می کنی یک روز تمام کار هایی رو کردی بنویس بازمان می بینی کلی تایم بی خودی سوخته داری که با برنامه ریزی درست میشه گول اسمن بودنش رو هم نخور بد مارمولکیه 1000 نوع تله تستی داره
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      اگه دقت کنید گفتم دینی رو می شه در تایم های مرده گذاشت واین درس رو اگه مفهومی بخونی درصد بالای 90 میاری بعد عید وقت جمع بندی و افزایش تسلط است اگه نظر من رو بخوای هیچ درسی رو اکبند برای بعد عید نگذار دینی درسی اسان است وباعث افزایش تراز ورتبه میشه اگه احساس کمبود وقت می کنی یک روز تمام کار هایی رو کردی بنویس بازمان می بینی کلی تایم بی خودی سوخته داری که با برنامه ریزی درست میشه گول اسمن بودنش رو هم نخور بد مارمولکیه 1000 نوع تله تستی داره

روش جالبیه . حتما امتحانش میکنم . مرسی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هر برنامه ای که برای خودندش میگذاری حتما برنامه مرور هم بگذار. چون فراره و اگه فاصله بینش بیافته احتمال فراموشی و سخت تر شدنش زیادمیشه.
      ...

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چه زمانی رو که، در طول سال بخون نذار برا آخر سال.
      اگه ۸۵ میرنی الکی شیوه تو عوض نکن.(ترکیب تیم‌ برنده رو دست‌ نمیزنن)منتهی‌ اگه زیادی روش وقت میذاری ،تستاشو‌ در حد کنکور سال های قبل بزن فقط
      اما روش خودم ک جواب گرفتم
      من ایه‌ ها رو نکته‌ هاشو‌ از دین‌و زندگی جامع گاج‌ میخوندم و متن‌ رو از خود کتاب(چون حافظه تصویری کتاب بی نظیره )
      بعد فرداش یا حالا روزای بعد تستای‌ سراسریش‌ به همراه نکاتش‌ از روی پاسخ تشریحیش‌ میخوندم(پاسخنامش‌ عالی بود)
      بعد روز بعد یا نزدیک تر به آزمون یه دور خیلی سریع کتابو‌ مرور می کردم.
      لازمه‌ بگم الان خط ویژه خیلی خوبه شاید بشه اون مرحله نکته های‌ ایه رو‌ تکمیل کنه
      ولی راحت بگم بدون‌ کتاب و منبعی نکته های ایه ها رو‌ نمیشه فهمید!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)