خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb در جست و جوی زمان از دست رفته...

سلام دوستان!
      میدونم که یکی از بزرگترین چالش های یک کنکوری ساعت مطالعه ست...و یکی از نقاط قوت رتبه برتر ها(یا شایدم دلیل رتبه برتر بودنشون)ساعت بالای مطالعشونه...
      البته کیفیت مطالعه حرف اول رو میزنه ولی ساعت مطالعه هم نقش خیلی مهمی رو داره..‌.

دوستان،توی این تاپیک بگین که بهترین روز از نظر ساعت مطالعه تون چه روزی بوده؟
      چند ساعت خوندین؟چجوری تونستین بهش دست پیدا کنید؟
      یا یک روز ایده آل مطالعاتی از نظر شما چه روزیه؟
      چه راهکار های براتون موثر بوده؟
      کرنومتر؟تکنیک پامودرو(از نظر تلفظ مطمئن نیستم😅)؟کتابخونه؟چه ساعت خوابی برای شما خوب بوده؟تعداد تنوع درس بالا با تایم کم یا بالعکس؟

خلاصه هر نکته ای و ایده و راهکاری که به شما کمک کرده و کمک میکنه رو ذکر کنید تا شاید از پای افتاده ای چون من هم بتونه ازش استفاده کنه!

متشکرم و موفق باشید
      Do not go gentle into that good night"
      "...Rage, rage against the dying of the light

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بزارین از خودم شروع کنم:
      ساعت مطالعه همیشه برای من بزرگترین معضل بوده،و بزرگترین معضل این معضلم هم خواب بوده!
      من راه های زیادی استفاده کردم تا از خوابم کم کنم تا ساعت مطالعه م بره بالا...
      از ساعت ۵ صبح تا ۱۰ صبح خوابیدن برای یک ماه گرفته تا طبق برنامه everyman خوابیدن برای چند هفته(سه ساعت خواب شبانه و سه تا چرت ۲۰ دقیقه هر سه چهار ساعت یکبار)...و تجربه ی زیادی در این زمینه کسب کردم...
      اول از همه:سال کنکور وقت کافی برای آزمون و خطای ساعت خواب نیست،خواهشا مثل من سراغ راه های عجیب و غریب نرید،یه تایم ۶-۷-۸ ساعته ی نرمال خواب شبانه با حداکثر ۹۰ دقیقه خواب در طول روز،به اندازه ی کافی وقت از ۲۴ ساعت وقت باقی میمونه،مدیریت این ساعت های بیداریه که رتبه ی ۱۰ رو از ۱۰۰ و ۱۰۰ رو از ۱۰۰۰ تفکیک میکنه...

مسئله بعدی خواندن در خانه یا کتابخانه هست...من خونمون نزدیک دو تا کتابخونه هست که پیاده روی ده دقیقه ای نیازه برای رسیدن به هر کدوم،و جدا از اون،من کلا شخصیت تنوع طلب(و یه مقدار ناپایدار)دارم
      بخاطر همین من معمولا تو روزهای عادی هفته سعی میکنم سه تا چهار ساعت از ساعت مطالعه م رو در کتابخونه بگذرونم...
      فقط اگه کتابخونه میرید حواستون باشه زیاد با بچه ها گرم نگیرید،یه فاصله ای باشه خیلی خوبه،توی هر کتابخونه یک یا چند تا باند کنکوری هستند که با هم میان بیرون و حرف میزنن و غذا میخورن و درس میخونن...تا جاییکه من دیدم همه ی این گروه ها بعد کنکور بهم میخورن،چون قرعه ی هر عضو به یک استان مرزی میفته و باید از هم جدا بشن...

مسئله بعدی استراحت بین مطالعه هست:
      یه روشی هست به اسم pomodoro که برنامه های اندرویدی خوبی براش اومده تا الان،این شکلیه که شما یه تایم درس خوندن و یه تایم استراحت انتخاب میکنین،فرد به فرد فرق میکنه،ولی معمول ترینش ۲۵ دقیقه درس و ۵ دقیقه استراحته...شما ۲۵ دقیقه میخونید و ۵ دقیقه استراحت میکنید و یک خط روی تخته یا تکه کاغذ میزنید،دوباره و دوباره این کاری تکرار میکنید تا تعداد خط هاتون به چهار تا برسه حالا به جای ۵ دقیقه یه استراحت اساسی میکنید مثلا ۲۰ دقیقه.
      من شخصا از این روش استفاده نمیکنم ولی ممکنه روش درس خوندن مناسب شما باشه!
      راستی،چرت های ۲۰ دقیقه ای رو دست کم نگیرید،مثل نوشابه انرژی زا میمونه،من معمولا بعد ۶ ساعت خواب شبانه،قبل از کتابخونه رفتن،طرفای ساعتای ۱۰ یه چرت میزنم،چرت بعدی قبل نهار و بعدیش ساعتای ۵-۸ بعد از ظهر هر وقت بهش نیاز پیدا کردم...یه نکته دیگ:من بعد ناهار خیلی خسته میشم و خوابیدن غیر قابل اجتنابه برام،و چون معده م سنگینه و گردش خون اطراف معدم بیشتر میشه و خون کمتری به مغزم میرسه بیدار شدن برام خیلی سخت هست!بطوریکه مینیموم تایم ۱/۵ ساعت هست برام،بخاطر همین قبل ناهار چرت میزنم و بعدش ۱۵ مین نت گردی میکنم...

قهوه:من که روزی دو ماگ میخورم و مشکلی با کنترل کافئین ندارم
      توصیه میکنم یه فنجون بخورید،یا اگه توی ماگ میخورید،قهوه سبک بخورید و غلیظ نباشه،چون مقدار کافئین خیلی زیاد میشه و باعث اضطراب میشه،اگرم با خوردن قهوه سبک بازم احساس آرامش لازم برای درس خوندن رو نکردید توصیه م چای سبزه،فکر کنم اندورفین چای سبز باعث برگشتن آرامش میشه،زیاد از بابت علت مطمئن نیستم ولی برای من که جواب میده!

یه توصیه ی دیگ:حواستون به بدنتون باشه،مولتی ویتامین های مختلف،قرص ویتامین ب،اسید فولیک،قرص آهن و ....
      با توجه به نیازتون هر چند وقت یکبار بخورید،هر چی وضعیت بدنتون بهتر باشه راحت تر به ساعت مطالعه ی ایده آلتون میرسید...

راستی درمورد چرت های در طول روز،من از برنامه های تولید white noise استفاده میکنم و چشم بند میزارم،یه جا خوندم کمتر از ۴۰ درصد خواب(خواب عمیق) اکثر دلایلی که براش میخوابیم صورت میگیره از جمله سازمان دهی حافظه...

فعلا همینا به ذهنم رسید،اگه بازم چیزی یادم اومد میگم که شاید بدرد شما هم بخوره،موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Halam-Bade
      نمایش مشخصات
      کاملا معلومه تحت تاثیر نیوکلا تسلا قرار گرفتی
      این همه اصطلاح خارجی به کار بردی نمیدونم برا چی ولی به نظرم مث بچه آدم بشین درستو بخون از این روشای سوسول بازیم استفاده نکن
      25 دقیقه 5 دقیقه استراحت؟؟!!تا بخوای گرم بشی باز دوباره سرد میشی روشت اصلا جالب نیست ..
      درمورد خواب هم بگم نیکولا تسلا بیماری داشت که نمیتونست بخوابه والا هیچ بنی بشری نمیتونه خوابشو خیلی کم کنه
      برای ارامش گرفتنم دو رکعت نماز بخون نه به خاطر صوابش بلکه به خاطر ارامشی که بهت میده مخصوصا قسمت وضو گرفتنش

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این همه ریاضت واسه چی؟! این سوسول بازی هارو بزارید کنار عوضش برنامه ریزی داشته باشید.اگه هر کاری رو سر جاش انجام بدید موفق میشید و لازم نیست خوابتون رو خیلی کم کنید. خواب کم ضررش بیشتره. پسر دایی من هیچ کدوم از این کارا رو انجام نمیداد خوابشم سر جاش بود تلگرام هم انلاین میشد اما برنامه ریزی داشت و مدال نقره جهانی فیزیک المپیاد رو هم گرفت!
      ویرایش توسط azem : 03 مهر 1397 در ساعت 15:54

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      وای شما چقدر باهوشید،من احمقو بگو که به ذهنم نرسیده بود مثل آدم بشینم درس بخونم...
      برادر من،خواهر من،این تاپیکو زدم تا روش هایی رو که که در طول روز بهمون کمک میکنه هر چند،به اشتراک بزاریم...
      تعداد روز هایی که تمام داوطلبا دارن یکیه،این که یکی میتونه ۱۲ ساعت بخونه یکی دیگه ۶ ساعت بحاطر همچین ریزه کاری هایی هست...
      خیلی از کارهایی هم که گفتم من خودم تو سایت های quora و reddit خیلی از دانشجوهای دانشگاه های تاپ مثل استنفورد و آکسفورد استفاده میکردن.
      مثلا خواب قبل ناهار،من همیشه ظهر ها بخاطر کسل بودن اذیت میشدم تا که اینو توی یه سایت دیدم و از اونموقع تاحالا حداقل نیم ساعت در ظهر به ساعت مطالعه م اضافه شده،این نیم ساعت در ۳۶۵ روز خیلی زیاد میشه،و تاثیر زیادی میزاره...

بازم ممنونم از نظراتتون

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azem نمایش پست ها
      این همه ریاضت واسه چی؟! این سوسول بازی هارو بزارید کنار عوضش برنامه ریزی داشته باشید.اگه هر کاری رو سر جاش انجام بدید موفق میشید و لازم نیست خوابتون رو خیلی کم کنید. خواب کم ضررش بیشتره. پسر دایی من هیچ کدوم از این کارا رو انجام نمیداد خوابشم سر جاش بود تلگرام هم انلاین میشد اما برنامه ریزی داشت و مدال نقره جهانی فیزیک المپیاد رو هم گرفت!
      سوسول بازی؟برنامه ریزی هم دارم دوست عزیز.خیلی هم برنامه عملی و اصولی ای هست،اگه وقت بشه بزودی اون رو هم میزارم...
      به پسر دایی تون تبریک میگم
      من صرفا از تجربه م در زمینه خواب گفتم،و بعدش گفتم که این اشتباه رو نکنید!

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood21755 نمایش پست ها
      کاملا معلومه تحت تاثیر نیوکلا تسلا قرار گرفتی
      این همه اصطلاح خارجی به کار بردی نمیدونم برا چی ولی به نظرم مث بچه آدم بشین درستو بخون از این روشای سوسول بازیم استفاده نکن
      25 دقیقه 5 دقیقه استراحت؟؟!!تا بخوای گرم بشی باز دوباره سرد میشی روشت اصلا جالب نیست ..
      درمورد خواب هم بگم نیکولا تسلا بیماری داشت که نمیتونست بخوابه والا هیچ بنی بشری نمیتونه خوابشو خیلی کم کنه
      برای ارامش گرفتنم دو رکعت نماز بخون نه به خاطر صوابش بلکه به خاطر ارامشی که بهت میده مخصوصا قسمت وضو گرفتنش
      این تاثیر گرفتن از نیکولا تسلا هم بی دلیل نیست،احترام و تحسین
      بیمار بود؟با اراده بود
      شما اگه کتاب "بام تا شام مشاهیر" انتشارات تندیس رو بخونید میبینید که کم نبودن انسان های بزرگی که کارهای بزرگی در زمان بیداری شون میکردن و ساعت خوابشون خیلی کم بوده...
      ولی گفتم که بدرد یه کنکوری نمیخوره!بخوایم نخوایم باید ۶-۷ ساعت بخوابیم!
      منظورم از آرامش هم بعد از قهوه بود...کافئین چند ساعت کم انرژی رو تبدیل به چند ساعت پرانرژی میکنه...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The Croaker نمایش پست ها
      این تاثیر گرفتن از نیکولا تسلا هم بی دلیل نیست،احترام و تحسین
      بیمار بود؟با اراده بود
      شما اگه کتاب "بام تا شام مشاهیر" انتشارات تندیس رو بخونید میبینید که کم نبودن انسان های بزرگی که کارهای بزرگی در زمان بیداری شون میکردن و ساعت خوابشون خیلی کم بوده...
      ولی گفتم که بدرد یه کنکوری نمیخوره!بخوایم نخوایم باید ۶-۷ ساعت بخوابیم!
      منظورم از آرامش هم بعد از قهوه بود...کافئین چند ساعت کم انرژی رو تبدیل به چند ساعت پرانرژی میکنه...
      خیلی ممنون بخاطر اشتراک گزاری روش هاتون اما انسان ها مثل هم نیستند که برای همه یک نسخه پیچید مثلا علت خواب الودگی وخستگی می تونی بیش از 100 نوع علت داشته باشه /جدا از این در زمان کنکور وقت برای ازمون خطا الکی نیست مثلا بعضیها می گن روزانه 1 ساعت اول صبح فیلم انگیزشی ببین بعد شروع کن که این کار در دراز مدت غلته دلایلش زیاده مثل خستگی چشم از دست رفتن انرزی صبح و.. بجای این کار ادم 2 رکعت نماز بخونه بعدش یک ورزش هوازی انجام بده انرزی رو 2 برابر میکنه اون کاراخرش ادم رو مثل یک باتری خراب می کنه که درظاهر پر شارز می شه اما زود تموم میشه . کنکور از نظر من یعنی مبارزه با نفس داشتن نظم وپیوستگی ودقت در کار استفاده حداکثری از زمان وبیشترین بازدهی در کمترین زمان ....
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      دوستان برای ما که واسه توابیدن باید ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت زور بزنیم چه راه حلی دارین؟!
      یار ما چون نیستی با هر که خواهی یار باش :‌)

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

.

واسه کنکور خوب نیازی به کارای عجیب غریب نیست
      مشکل ما اینه ک فکر میکنیم کنکور ی چیز فضایی ایع باید راه حلای فضایی واسش ابداع کنیم و به کار ببریم
      فرمول کنکور اینه تست تست تست هرچی تست بیشتر بزنید هم سرعتتون بالا میره هم تسلط کنکور سوالاش استاندارده در حد المپیاد نیس ولی‌چون بیشتر از تموم امتحاناییکه تو این یازده سال داشتیم ممکنه نتونیم خیلی خوب از پسش بر بیایم ک اونم تنها راه حلش غرق شدن تو دنیای سوالات و تسته
      بازم میگم بخونید و تست فراوان بزنید بذارید چشم روان و دستتون به سوالای زیاد عادت کنه در اونصورت موفق میشید در ضمننننننننننن اول مبحثو بخونید بعععععد تست و تست و تست
      و مراقب وقتی ک توی دنیای مجازی هدر میره باشید چ اینجا چ تلگرام چ..... متعادلش کنید
      موفق باشید
      ویرایش توسط high.target : 03 مهر 1397 در ساعت 20:22 دلیل: .

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      پست بالا رو کامل بخونید نصفه رهاش نکنید لططططفاااا

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The Croaker نمایش پست ها
      وای شما چقدر باهوشید،من احمقو بگو که به ذهنم نرسیده بود مثل آدم بشینم درس بخونم...
      برادر من،خواهر من،این تاپیکو زدم تا روش هایی رو که که در طول روز بهمون کمک میکنه هر چند،به اشتراک بزاریم...
      تعداد روز هایی که تمام داوطلبا دارن یکیه،این که یکی میتونه ۱۲ ساعت بخونه یکی دیگه ۶ ساعت بحاطر همچین ریزه کاری هایی هست...
      خیلی از کارهایی هم که گفتم من خودم تو سایت های quora و reddit خیلی از دانشجوهای دانشگاه های تاپ مثل استنفورد و آکسفورد استفاده میکردن.
      مثلا خواب قبل ناهار،من همیشه ظهر ها بخاطر کسل بودن اذیت میشدم تا که اینو توی یه سایت دیدم و از اونموقع تاحالا حداقل نیم ساعت در ظهر به ساعت مطالعه م اضافه شده،این نیم ساعت در ۳۶۵ روز خیلی زیاد میشه،و تاثیر زیادی میزاره...

بازم ممنونم از نظراتتون
      کاملا موافقم با شما
      این روشی‌ام که شما گفتی خیلی‌ها استفاده میکنن و بهش میگن Pomodoro که توی پست اول هم اشاره کردین الان که میبینم.
      بقیه نمیدونن و اطلاعی ندارن، مهم نیستش.
      استفاده کنین و حتما اون چیزایی که حواس‌تون رو پرت می‌کنه رو از بین ببرین مثل موبایل کامپیوتر و غیره.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.asghar نمایش پست ها
      خیلی ممنون بخاطر اشتراک گزاری روش هاتون اما انسان ها مثل هم نیستند که برای همه یک نسخه پیچید مثلا علت خواب الودگی وخستگی می تونی بیش از 100 نوع علت داشته باشه /جدا از این در زمان کنکور وقت برای ازمون خطا الکی نیست مثلا بعضیها می گن روزانه 1 ساعت اول صبح فیلم انگیزشی ببین بعد شروع کن که این کار در دراز مدت غلته دلایلش زیاده مثل خستگی چشم از دست رفتن انرزی صبح و.. بجای این کار ادم 2 رکعت نماز بخونه بعدش یک ورزش هوازی انجام بده انرزی رو 2 برابر میکنه اون کاراخرش ادم رو مثل یک باتری خراب می کنه که درظاهر پر شارز می شه اما زود تموم میشه . کنکور از نظر من یعنی مبارزه با نفس داشتن نظم وپیوستگی ودقت در کار استفاده حداکثری از زمان وبیشترین بازدهی در کمترین زمان ....
      باهاتون موافقم،آدما مثل هم نیستن و اصلا نمیشه برای همه یه نسخه پیچید،ولی آدما کاملا هم متفاوت نیستن و شاید خیلی از روش های شما برای من جواب بده و کمک کننده باشه و خیلی هاش هم نباشه!
      به نظر من هر کنکوری بعد از یک سال درس خوندن هر چی نشده باشه حداقل یه گونی متحرک از تجربه های درس خوندن میشه!
      و شاید این تجربه ها به خیلی های دیگه کمک بکنه!
      ممنونم از اشتراک گذاشتن نظرتون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن