خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      پایت چطور بود؟
      کلاس و اینا نرفتم کلا سال چهارم هم 17 شدم زبان رو ولی فیلم زیرنویس زیاد دیدم دامنه لغاتم بدک نبود .

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Viper_ نمایش پست ها
      مبتکران شهاب اناری عالیه اکثراٌ از کتابش راضین کلی هم تست داره
      دیدم برای دوستمو،ولی دنبال یه کتاب جمع و جور تر با تست های قوی هستم،ممنون

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احد1999 نمایش پست ها
      سلام داداش هادی،شبقره جامع تست لغت چقدر داره؟سطحش بالا هست؟
      از نظر تعداد کتاب جامع مبتکران استاد شهاب اناری بیشتر تست داره ولی من با کتابش زیاد ارتباط برقرار نکردم مخصوصا گرامرش واسه همین شبقره رو گرفتم ولی کیفیت تست های شبقره هم خوب بود یه واژه نامه ضمیمه هم داشت ولی جالب نبود زیاد لقمه های مهروماه (1200 و 1201 ) رو چون هم تصویر داشت و هم تو جمله اورده بود بیشتر پسندیدم .

4. Top | #19
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه ها برا صفر کیلومترر چه پیشنهادی دارین؟

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahram777 نمایش پست ها
      سلام بچه ها.یه سوال داشتم ازتون این که لطف کنید منابع و روشهایی که باعت افزایش دامنه لغاتتون شده رو اینجا بنویسید تا به بقیه هم کمکی کرده باشید.خواهشا فقط اگه تجربه موفق در این مورد دارید شرکت کنید نه براساس نظر دیگران و شنیده هاتون.ممنونم.
      سلام من کنکور زبان تخصصی زبان عمومی رو ۷۵ درصد و تخصصی رو ۶۰ درصد پاسخ دادم کنکور تجربی هم ۷۸ درصد

من با اینکه کلا زبانم خوب بود ولی مطالعه کتاب شهاب اناری سال سوم اینقدر تاثیر گذار بود که قلمچی جمع بندی سوم رو ۱۰۰ درصد پاسخ میدادم بیشتر تو زبان پیش ایراد داشتم اونم چون تست کم زده بودم .
      اکه سطحتون حدودا طرفای ۴۰-۵۰ درصد هست بهتره با کتاب رضا کیاسالار پیش برین همه تستارو بزنین هر چند که بلدم نباشین و غلط باشن درباره لغت ، چون زدن تست باعث میشه شما کاربرد اون لغتو تو ی جمله به صورت چالشی ببینید تو ذهنتون بیشتر میمونه .
      بعد هر لغت تازه ای دیدین حتی تو متن سوال برین معنیشو پیدا کنین توی یه دفترچه یا ابتدای هر درس بنویسید
      بعد که روی یه درس کامل تسلط پیدا کردین کلمه های فرار و مهم رو هایلایت کنید این هاسلایت کردن به مرور خیلی کمک میکنه و تو جکع بندی خیلی خوبه این کتابچه های لغت هم که تقریبا همه کتابا دارن همیشه پیشتون باشه اونارو هم بخونید هی احساس کردین به تسلط رسیدین هایلایت کنید . نثلا تو دوران جمع بندی من خیلی راخت زبانو بستم چون هر درس مثلا اکه ۱۰۰ تا لغت داشت اینقدر خونده بودم فقط اون هایلایت شده ها که شاید ۲۰ تا میشد رو مرور کردم و بعدا هم مشکلی پیش نیومد سر جلسه که نخوام بلد باشم ،
      کلا زبان درسیه مثل ادبیات اکه لغتتون خوب باشه به درک متن و کلوز کمک میکنه اگه درکتون خوب باشه به کلوز و گرامر ...
      بعد یه نکته دیگه اینکه زبانو باید پیوسته خوند مثلا ۶ روز هر روز نیم ساعت خیلیییی بهتره تا ۳ تا روزی ۱ ساعت ، هر وی بیشتر خوردش کنید بهتر تو ذهنتون میمونه تو بلند مدت ، مثلا یروز تو اون نیم ساعت میشه گرامر کار کرد یه رو کلوز و متن یه روز لغت فقط ، بستگی به خودتون داره ...
      برای افزایش دامنه لغت هم من کتاب پت و متن رو داشتم همش رو نخوندم شاید یک پنجم کتابو خوندم ولی هم از کلوز ها تست زدم هک درک مطلب . توی هر متنی که داشت کلمات جدیدو جدا کرده بود و توی ی ستون نوشته بود اونم خیلی خوب بود بدرد بخور بود ، کنکورارم داشت که کلماتش جدا شده باشه .
      کلا ببینید هر جا کلمه جدید دیدید بنویسید یه جا ، یا اول هر درس یا یه دفترچه یا یه برگهA4 .
      بعد یه نکته دیگه درباره کلماتی مثل altogether یا although یا moreover و ...
      اینارو تو پت ومتن من دیدم معنی خیلی کلماتو اینطوری نوشته بود اینارم حتما یاد بگیرید هم به تست لغت کمک میکنه هم درک متن و هم گرامر
      کلا قید ها رو بلد باشید خیلی جلویید .
      بعد در دوران جمع بندیم همه کلمات رو که هایلات کردید شروع کنید از درس اول سال سوم تا اخر سال چهارم توی برگه A4 یا برگه کلاسوری چیزی بنویسید + کلماتی که توی کتاب هایی مثل کلوز و درک مطلب هایلایت کردید و کنکوری هستن رو همشو بنوییید من هفته قبل کنکور اینکارو کردم و حدودا ۳ برگ کامل شد با معنیاشون و خیلیییی کمک کرد ، و اینو مطمینم تو لغت ها هیچ مشکلی نداشتم
      زیاد وسواس هم بخرج ندید که مثلا برید ۵۰۴ بخونید ، حتی برای کنکور زبان تخصصی کسب رتبه دو رقمی با درصد زبان تخصصی ۵۰ هم ممکنه که اونم به ۵۰۴ اینا احتیاج نداره چون عمومیا ملاک هستند توی زبان تخصصی .
      و اگه یه مدت تست زیاد بزنید دستتون میاد چه کلماتی کنکورین چه کلماتی نیستن توی متنا مثلا اسم شهرها یا اسم داروها یا اصطلاحات عجیب غریب که برای سخت تر شدن متن اومده رو ، اصلا هایلایت نکیند همون یبار چشتون بهشون خورده کافیه که مثلا بدونید این به این دلیل اسمه که فلان پسوند و پیشوندو داره
      تست زیاد بهترین و اسون ترین راهه
      چون وقت کمیم میگیره من خودم شاید ۱۰۰ تا تست لغتو حداکثر توی یه رب میزدم .
      راز سرعت بالا تو زبان هم اینه که زیاد متن بخونید همون کلوز و درک متن و وسواس بخرج ندید که کلمه کلمه بخونید .
      من خودم زبان قلمچیو حدودا توی ۱۰ دیقه کامل جواب میدادم ، توی قلمچی هم اکثرا بالای ۹۰ میزدم و کمترین درصدم ۷۰ بود .چون عربیم خوب نبود وقتشو میدادم به اون .
      در اخر اینکه زبانو سخت نبینید الان دیگه نیاز به زبان انگلیسی برای کسی که درس میخونه عین نیاز به اب و غذاست . چون هر مقطعی وارد شید ،کمک کننده خواهد بود ؛ زبانو با علاقه بخونید نه برای کنکور برای یاد گرفتن اونقت پیشرفت میکنید ، و عین ادبیات و قربات و ارایه هم یه شبه حاصل نمیشه تبحر ، باید استمرار داشته باشید و امیدوار باشید حداکثر توی ۳ ماه به نتیجه میرسید و دیگه مشکل لغت نخواهید داشت .

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درباره منابع هم دوستان معرفی کردن که منابع خوبی هستن .

7. Top | #22
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من دو سال پیش زبان صفر بودم بهتره تو برنامه خودت هر شب یا یه شب در میون زبان کار کنی،لغت کتاب درسی را بخون یه کتاب ریدینگ هم کنارش کار کن و لغت جدیداشو یاد بگیر و کار کن کم کم خودت میری طرف زبان و علاقت بیشتر میشه

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام کتاب جامع زبان استاد اناری از مبتکران و جامع استاد کیاسالار از شبقره و کتاب زبان جامع گاج خوبن ولی پیشنهادم اینه که هرسه رو ببین یا نمونه هاشو دانلود کن با هرکدوم که بیشتر ارتباط برقرار کردی همونو بگیر برای متن هم کتاب استاد اناری و شبقره هستن که من خودم شبقره رو داشتم خیلی خوب بود به نظرم برای لغت هم تیک 8 گاج و لقمه های مهرو ماه و لغت نامه ضمیمه کتاب جامع شهاب اناری به نظرم خوب باشن هرکدوم و که بیشتر خوشتون اومد بگیرین ولی 1201 لغت مهروماه رو به نظرم حتما بگیر برای جمع بندی هم فیل مبتکران استاد اناری و خط ویژه گاج خوبن به نظرم

9. Top | #24
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mrhadi نمایش پست ها
      سلام کتاب جامع زبان استاد اناری از مبتکران و جامع استاد کیاسالار از شبقره و کتاب زبان جامع گاج خوبن ولی پیشنهادم اینه که هرسه رو ببین یا نمونه هاشو دانلود کن با هرکدوم که بیشتر ارتباط برقرار کردی همونو بگیر برای متن هم کتاب استاد اناری و شبقره هستن که من خودم شبقره رو داشتم خیلی خوب بود به نظرم برای لغت هم تیک 8 گاج و لقمه های مهرو ماه و لغت نامه ضمیمه کتاب جامع شهاب اناری به نظرم خوب باشن هرکدوم و که بیشتر خوشتون اومد بگیرین ولی 1201 لغت مهروماه رو به نظرم حتما بگیر برای جمع بندی هم فیل مبتکران استاد اناری و خط ویژه گاج خوبن به نظرم
      داداش هادی این کتابای جمع بندی چطورن؟ کدوماش تست بهتری داره؟

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من خودم پارسال بهمن ماه که گاج 50 درصد تخفیف زده بود خط ویژه زبان گاج رو خریدم داداش به نظرم خیلی خوب بود مخصوصا تکنیک های گرامر جالبی داشت ولی فیل زبان استاد شهاب اناری رو ویرایش جدیدش دیدم به نظرم جالب اومد امسال شاید فیل رو بگیرم برای جمع بندی

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ولی داداش بازم پیشنهاد میکنم خودت نمونه هردو رو ببین با هرکدوم راحت تر بودی همون رو بگیری

12. Top | #27
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mrhadi نمایش پست ها
      ولی داداش بازم پیشنهاد میکنم خودت نمونه هردو رو ببین با هرکدوم راحت تر بودی همون رو بگیری
      الان پی دی اف خط ویژه رو دیدم به نظرم همونی بود که می خواستم،دمت گرم
      ویرایش توسط احد1999 : 31 شهریور 1397 در ساعت 15:28

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      الان پی دی اف خط ویژه رو دیدم به نظرم عمومی بود که می خواستم،دمت گرم
      فدات کتاب فیل زبان انگلیسی مبتکران رو هم ببین حتما به نظرم سطحش از خط ویژه بالاتر بود و حجمش کم تر تو کتابفروشی یه نگاه انداختم بهش اخرش هم 15 16 ازمون جامع داشت هردو رو مقایسه کن حتما اونی که مناسب تر بود برات بگیر

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کتاب انگلیسی بخرید
      بخوانید و ترجمه کنید
      دوباره بخوانید
      و دوباره بخوانید
      ودوباره بخوانید
      ودوباره بخوانید
      و باز هم دوباره بخوانید
      تکرار تکرار تکرار
      کلمه حفظ کردن زیاد فایده ای نداره وقتی توی جمله نباشه
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقت شما بخیر
      بنده مسلط هستم به زبان و سالها تدریس کردم
      یک سایت بسیار خوبی دیدم که واقعا کمک کنندس به اسم انگلیشدان
      ادرسش رو لینک کردم روی اسمش
      در مورد یادگیری لغات انگلیسی هم یه مقاله خیلی عالی دیدم توش که حتما بهش سر بزنید تا مشکلتون حل بشه
      https://www.englishdon.ir/یادگیری-لغات-انگلیسی/
      اگرم به دنبال سایت زبان اصلی باشید برای آموزش لغات انگلیسی، یکی از معتبر ترین ها سایت vocabulary هست که لینکش رو پایین میزارم. البته برای استفاده از سایتای زبان اصلی باید زبانتون خوب باشه نسبتا!
      https://www.vocabulary.com/

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن