خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question سوالی پیش پا افتاده از مبحث حد توابع

سلام به همگی
      یه سوال داشتم که مربوط به حد توابع میشه، البته باید بگم که سوال ساده ای هستش ولی یه کمی با بقیه سوالای مبحث حد فرق داره فک کنم! لطفا هر کسی که بلده جواب تشریحیش رو با استدلال بگه.
      من شنیدم که در مورد این جور سوالا یه قاعده ای هستش با این مضمون که "تو مبحث حد چند تا مورد انگشت شمار وجود داره که حد های چپ و راست متقابلا به همدیگه تبدیل میشن." ولی نمیدونم که چقدر صحت داره! اگه کسی در این مورد اطلاعات بیشتری داره خیلی ممنون میشم که اطلاعاتش رو با من و بقیه به اشتراک بذاره!
      اینم لینک سوالم:
      Download File : had.pdf
      با تشکر، میلاد
      فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
      • نوع فایل: pdf New.pdf (57.7 کیلو بایت, 21 نمايش)

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad13 نمایش پست ها
      سلام به همگی
      یه سوال داشتم که مربوط به حد توابع میشه، البته باید بگم که سوال ساده ای هستش ولی یه کمی با بقیه سوالای مبحث حد فرق داره فک کنم! لطفا هر کسی که بلده جواب تشریحیش رو با استدلال بگه.
      من شنیدم که در مورد این جور سوالا یه قاعده ای هستش با این مضمون که "تو مبحث حد چند تا مورد انگشت شمار وجود داره که حد های چپ و راست متقابلا به همدیگه تبدیل میشن." ولی نمیدونم که چقدر صحت داره! اگه کسی در این مورد اطلاعات بیشتری داره خیلی ممنون میشم که اطلاعاتش رو با من و بقیه به اشتراک بذاره!
      اینم لینک سوالم:
      Download File : had.pdf
      با تشکر، میلاد
      به نظرم میتونین این سوال رو با کمی شهود حل کنید . یعنی محور اعداد رو مجسم کنید و از چپ یا راست به عدد مورد نظر نزدیک بشید . مثلا در مورد اولی میتونین بگید که باید از چپ به 1/5- ( همون منفی یک پنجم ! )‌ نزدیک بشیم یعنی مثلا 1- بعد 1/2- ، 1/3- ، 1/4- و.... پس وقتی وارون میشه کمی از 5- بزرگتره (‌ یا قدر مطلقش کوچیکتره ) پس جواب میشه 5- .... برای حل سریع اینجور سوالا میتونیم از یه عدد خیلی نزدیک با توجه به سمت نزدیک شدن به عدد در نظر بگیریم. مثلا اینجا میتونیم 1/4.5- !!!!!‌ (‌ همون 2/9- یا منفی یک چهارو نیمم !!! خخخخخ ) رو در نظر بگیریم و خب با وارون شدن میشه منفی چهار ونیم ( 4.5- ) و جزء صحیحش میشه 5-

به نظر من این جوری خیلی راحت تره تا بخوایم فرمول حفظ کنیم ( تازه نمیشه گفتم فرمول همین شهوده فقط حفظیش ! )‌ فقط نکته مهمش اینه که شما وقتی میخوای تو اعداد مثبت یه عدد کوچیکتر از مثلا 1/3 بگی میگی 1/4 ولی در مورد اعداد منفی مشخصا برعکسه یعنی یه عدد کوچیکتر از 1/3- بخوای بگی مثلا میشه 1/2- ! فقط یه کم دقت میخواد همین. با تشکر امیدوارم درست باشه.
      ویرایش توسط mk.meydani : 12 شهریور 1392 در ساعت 16:02

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خوب آره دیگه اینم یه نوع راه حله!
      در مورد روش کارت نظری ندارم ولی من با راه تشریحی هم به همین جوابی که شما اشاره کردی رسیدم.
      ممنون

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      x کوچکتر از 1/5- رو می تونید بنویسید، ضربدر 5- تقسیم بر x که میشه یک عدد مثبت، x بزرگتر از 5-، در نتیجه جز صحیح واضحه.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      در مورد سوال اول چون x به یک پنجم از سمت منفی ها میل می کنه می تونیم درمخرج کسر بنویسیم منفی یک پنجم منهای اپسیلم (مقدار مثبت بسیارکم ) حالا مخرج کسر مقدار بسیار کمی از 0.2- کمتره پس مقدار کل کسر یه چیزی شبیه 4.9999- اما داخل جزء صحیحه که مقدارش 5- میشه سوال دوم که مشابه همینه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن