خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 46
    1. Top | #1
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

دوراهی کنکور تجربی و کنکور ریاضی

سلام . راستش من امسال کنکور تجربی دادم و خیلیییییییییییییییی افتضاح بودم و هیچی نرسوندم (در حقیقت اصلا انتخاب رشته نکردم) و موندم برای سال 98 . راستش من از سال دوم دبیرستان ریاضی رو دوست داشتم ولی اومدم رشته تجربی و هر سال توی مدرسه بدتر از پارسال عمل کردم به طوریکه توی نهایی هم برای زیست گند زدم . ولی حالا یه مدتیه که تو این فکرم که بمونم برای تجربی سال بعد یا اینکه کنکور ریاضی ثبت نام کنم و با دیپلم تجربی ریاضی امتحان بدم . از طرفی از وقتیکه یه عکس از جراحی یک موش توی دانشگاه توسط بچه های پزشکی دیدم حالم به هم خورد و فکر میکنم که من نتونم توی تجربی موفق بشم ولی از طرفی ه فکر نمیکنم که بشه توی یک سال تمام دروس عقب افتاده و متفاوت با بچه های ریاضی رو بخونم و خودمو به اونا برسونم . واقعا اساسی گیج شدم از طرفی هم تمام امید خانواده به این بود که من پزشک بشم و یه جورایی یه حس مسئولیت دارم نسبت به خانوادم . حالا که میخوام از اول مهر برم قلمچی ثبت نام کنم موندم که ریاضی ثبت نام کنم و یا تجربی رو . خواهشا با تجربه های تغییر رشته کمک کنند خیلی اعصابم خورد شده. جالبه که استخاره هم کردم یه باز خوب اومد که تجربی بمون یه بار هم خوب اومد که برو ریاضی !!! دیگه کاملا گیج شدم.
      از طرفی با این وضع کنکور 98 و تاثیر معدل و سهمیه ها اخرین فرصت همین امسال هست و بعدش دیگه نمیشه کاری کرد. کمککککککککککک

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmr نمایش پست ها
      سلام . راستش من امسال کنکور تجربی دادم و خیلیییییییییییییییی افتضاح بودم و هیچی نرسوندم (در حقیقت اصلا انتخاب رشته نکردم) و موندم برای سال 98 . راستش من از سال دوم دبیرستان ریاضی رو دوست داشتم ولی اومدم رشته تجربی و هر سال توی مدرسه بدتر از پارسال عمل کردم به طوریکه توی نهایی هم برای زیست گند زدم . ولی حالا یه مدتیه که تو این فکرم که بمونم برای تجربی سال بعد یا اینکه کنکور ریاضی ثبت نام کنم و با دیپلم تجربی ریاضی امتحان بدم . از طرفی از وقتیکه یه عکس از جراحی یک موش توی دانشگاه توسط بچه های پزشکی دیدم حالم به هم خورد و فکر میکنم که من نتونم توی تجربی موفق بشم ولی از طرفی ه فکر نمیکنم که بشه توی یک سال تمام دروس عقب افتاده و متفاوت با بچه های ریاضی رو بخونم و خودمو به اونا برسونم . واقعا اساسی گیج شدم از طرفی هم تمام امید خانواده به این بود که من پزشک بشم و یه جورایی یه حس مسئولیت دارم نسبت به خانوادم . حالا که میخوام از اول مهر برم قلمچی ثبت نام کنم موندم که ریاضی ثبت نام کنم و یا تجربی رو . خواهشا با تجربه های تغییر رشته کمک کنند خیلی اعصابم خورد شده. جالبه که استخاره هم کردم یه باز خوب اومد که تجربی بمون یه بار هم خوب اومد که برو ریاضی !!! دیگه کاملا گیج شدم.
      از طرفی با این وضع کنکور 98 و تاثیر معدل و سهمیه ها اخرین فرصت همین امسال هست و بعدش دیگه نمیشه کاری کرد. کمککککککککککک
      من نمیدونم شما پسری یا دختر ولی اگر پسری یه نگاهی ب اینده داشته باش باید خرج خونه بدی
      من خودم تجربیم وسط سال بخاطر سختی درس ها زد ب سرم کنکور انسانی بدم چون حفظیاتم عالیه
      شما ی نگاهی ب خودت بنداز ببین بخاطر رقابت بالای تجربیه ک میخوای منصرف شی یا واقعا علاقه نداری؟
      هرچند ک کنکور ریاضی هم همچین اسون نیست
      درمورد عقب موندن درس ها هم ک عمومی یکیه شیمی و فیزیک هم تقریبا یکیه
      فقط باید ریاضیشون رو بخونی
      در ضمن رشته های مهندسی و علم انسانی رو حتما دانشگاه معتبر و دولتی بخونین ب نفعتونه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما فک.میکنی این همه داوطلب کنکور تجربی همشون علاقه دارن؟؟ب خدا حتی 10درصد هم علاقه ب تجربی ندارن
      فقط بخاطر پول و شخصیت اجتماعی ی پزشک اومدن
      اگر یه کشور دیگ بود بدون شک بهت میگفتن برو چیزی ک بهش علاقه داری ولی متاسفانه توی ایران اینجوری نیست

هرچند ک شما اگر پزشکی هم قبول بشین باید 10 15سال درس بخونین تا به اون درامد های چندصد ملیونی برسین
      این سال هارو توی هر رشته ای بذارین ب نظرم میتونین موفق بشین
      ب شرطی ک واقعا دنبالش باشین دانشگاه ازاد بد نیست ولی خیلی فرق داره با ی دانشگاهی مثل دانشگاه تهران

4. Top | #4
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      از جوابتون ممنونم . ولی راستش هرچی فکر میکنم علام از همون اوایل بیشتر به کار با کامپیوتر و نرم افزار بود هرچند که میتونم با زیستم کنار بیام ولی واقعا علاقم به کامپیوتر شریفه و یا تهران متمایل هست . از طرفی با خودم میگم که مطمئنا توی یک سال نمیتونم خودمرو به ریاضیا برسونم و شریف یا تهران قبول شم پس بهتره تجربی بمونم ولی بازم میبینم که خوب علاقه ای ندارم . خیلی گیج شدم از طرفی هم 3 روز دیگه اول مهره و باید شروع کنم . نمیدونم چیکار کنم؟؟؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_79ez نمایش پست ها
      من نمیدونم شما پسری یا دختر ولی اگر پسری یه نگاهی ب اینده داشته باش باید خرج خونه بدی
      من خودم تجربیم وسط سال بخاطر سختی درس ها زد ب سرم کنکور انسانی بدم چون حفظیاتم عالیه
      شما ی نگاهی ب خودت بنداز ببین بخاطر رقابت بالای تجربیه ک میخوای منصرف شی یا واقعا علاقه نداری؟
      هرچند ک کنکور ریاضی هم همچین اسون نیست
      درمورد عقب موندن درس ها هم ک عمومی یکیه شیمی و فیزیک هم تقریبا یکیه
      فقط باید ریاضیشون رو بخونی
      در ضمن رشته های مهندسی و علم انسانی رو حتما دانشگاه معتبر و دولتی بخونین ب نفعتونه

5. Top | #5
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کسی دیگه نیست؟؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بقیه درسا ک یکیه فقط ب جای زیست باید ریاضی بخونین!
      خیلی از مباحث مشترکن شاید برا اونا یکم سختتر و گسترده تر باشه همین
      حد مشتق مثلثات تابع انتگرال امار و ...

7. Top | #7
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کسی نبوده که از تجربی به ریاضی رفته باشه ؟؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسی نبوده که از تجربی به ریاضی رفته باشه ؟؟
      الان انقدر بحث معدل و ترمیم داغه ک کسی این تاپیک نمیاد

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مگه میشه از تجربی کنکور ریاضی داد امسال؟
      سالای قبل میشد ولی انگار توی اون قانون که واسه تاثیر معدل بود نوشته بودن امسال دیگه فقط هرکسی باید با رشته ای که فارغ التحصیل شده کنکور بده
      حالا بازم بپرسید

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان سوالی داشتم، درسته میخوان کاری کنن که تغییر رشته از ریاضی به تجربی جلوش گرفته بشه؟ شنیدم اگه امسال اینکار رو نکنن ، تو برنامشون هست برا سالای بعد

من ریاضی کنکور دادم و قصد دارم امسال تجربی شرکت کنم. باید زیست رو برم امتحان بدم؟ چه کارایی لازمه؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sirin78 نمایش پست ها
      مگه میشه از تجربی کنکور ریاضی داد امسال؟
      سالای قبل میشد ولی انگار توی اون قانون که واسه تاثیر معدل بود نوشته بودن امسال دیگه فقط هرکسی باید با رشته ای که فارغ التحصیل شده کنکور بده
      حالا بازم بپرسید
      بله میتونن!
      توجه: داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.
      این برای نظام قدیم و جدید فقط هم برای سال ۹۸ است .
      نگفته رشته گفته نظام آموزشی قدیم و جدید !

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      از جوابتون ممنونم . ولی راستش هرچی فکر میکنم علام از همون اوایل بیشتر به کار با کامپیوتر و نرم افزار بود هرچند که میتونم با زیستم کنار بیام ولی واقعا علاقم به کامپیوتر شریفه و یا تهران متمایل هست . از طرفی با خودم میگم که مطمئنا توی یک سال نمیتونم خودمرو به ریاضیا برسونم و شریف یا تهران قبول شم پس بهتره تجربی بمونم ولی بازم میبینم که خوب علاقه ای ندارم . خیلی گیج شدم از طرفی هم 3 روز دیگه اول مهره و باید شروع کنم . نمیدونم چیکار کنم؟؟؟
      الان باتوجه به این رقابت شدید در تجربی مهندسی در دانشگاه های تهران به مراتب راحت تر از پزشکی حتی در پردیس ودورترین شهرهاست.اگه بخواین مهندسی برین حتما ازاون اولش باید به فکر رفتن به خارج باشید و معدل بالا وزبان عالی داشته باشید البته هزینه های زندگی تو اونجاهم باتاحدودی داشته باشید

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظرم شما اول چک کن این علاقه که میگی ناشی از دیدن فیلمای هالیوودی و یا مثلا خوندن چند تا بیوگرافی نباشه!
      اون چیزی که فکر میکنی قرار نیست تو دانشگاه یاد بگیریا!
      بیان ۴ سال باهات برنامه نویسی کار کنن بعد بشی ریچارد استالمن(منم زیاد از افتخاراتش سر در نمیارم ولی با یه سرچ متوجه میشی مثال خوبی برا این موضوعه!)
      بعد از اینا تازه باید ببینی میتونی صرفا چون اونور نتیجه نگرفتی ، بیای گسسته و تحلیلی و اینجور دروس رو بخونی برا ٢/٣ تا دانشگاه اول فنی مهندسی؟

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan11 نمایش پست ها
      بله میتونن!
      توجه: داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.
      این برای نظام قدیم و جدید فقط هم برای سال ۹۸ است .
      نگفته رشته گفته نظام آموزشی قدیم و جدید !
      آها بله درسته

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برنامشون اینه که کسی در طول سالهای تحصیلی
      نتونه تغییر رشته بده.
      ولی کنکور رو هر رشته ای حق انتخاب داری.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن