خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یه سری توصیه برای پشت کنکوری ها

سلام جوابا اومد ماهم رفتنی شدیم
      تو قلبم دوست داشتم تجربهامو تو این یه سالی که پشت کنکور بودم در اختیارتون بذارم تا شاید کسی رو به راه بهتری بردم

اول اینکه تراز شما تو ازمون های ازمایشی کوچکترین اهمیتی نداره اگر خوب شدیدخوشحال نشید چون سر جلسه کنکور و سوالات و سطح کنکور از صفر تا صدش زمین با اسمون فرق میکنه اگر بد شدید ناراحت نشید چرا چون کانون سنجش گزینه دو همیشه یه درصد زیادی تقلب میکنن و اسکل هایی وجود دارن که پول میدن ازشون ازمون گرفته بشه بعد میرن جوابا رو میخرن پس یادتون باشه این ازمون ها هیچ معنی واقعی ندارن توصیه شخصیم اینه که سه تای اخر رو جمع بندیه و شبیه به کنکور هست بدید پول حروم نکنید

مشاور گرفتن از اول تا اخر کار کار بسیار غلطیه علاوه بر حروم کردن وقت و پول شما میشید عروسک دست یه شخص دیگه برای ازمایش ترفنداش که جواب میده میده یا نه سعی کنید خودتون برنامه ریزی کنید حتی اگر بلد نیستید لاقل سعی کنید
      من برای تایید اخر یا یه سوال کوچیک پیش مشاور میرفتم مثلا برنامه میریختم نشونش میدادم بهم میگفت بهتره کحا رو چیکار کنم یا ساعات مطالعه رو چطور بهتر بچینم به هیچ عنوان ندید دست مشاور که از صفر تا صد براتون بچینه که هرگز بهش عمل نمکنید بعدشم هنر برنامه ریزی رو یاد بگیرید که هم بدرد درس خوندتون میخوره هم بدرد زندگی ماشالا 18-19 سالتونم هست زشته یه ادم دیگه بخواد شما رو الگو ریزی کنه
      پس فقط سعی کنید برای سوالات کوچیک برید سروقت مشاور یا تاییدیه گرفتن ازش که تو مسیر درستید یا نه مشاور خدا نیست

روش کلی برنامه ریزی من اینطور بود میگم شاید بدردتون بخوره ازش الهام بگیرید
      اول رشته و دانشگاه مورد علاقمو مشخص کردم
      بعد رفتم سایت کانون و گزینه دو کارنامها رو دیدم که حدود رتبه و تراز و درصدا بیاد دستم (کارنامهای یکی دوسال اخیر غ ق پیش بینبیه دستتون رو بالا بگیرید پس)
      بعد نسبت به اون درصدای مورد نیاز بیست درصد بیشتر برای هر درس تعیین کردم مثلا اگر دینی 50 نیاز بود من اندازه 70 تا 80 درصد از بودجه بندی دینی برداشتم
      بعدم که چیدم تو ساعتا و روزای هفته
      برنامه کلی بریزید مثلا اینطور که این ماه دینی رو تموم کنم اما برنامه جزیی بیشتر از یک هفته نریزید چون ممکنه مثلت هفته دیگه مشکلی پیش بیاد فرداش یه تایمی خونه نباشید باید از نو برنامه بریزید و خسته کننده میشه

به حرف بی‌شعور هایی که میگن شب نخواب تا 4 صب درس بخون صب 10-11 پاشو دوباره بخون گوش ندید
      خواب مهم ترین چیز برای بدن انسانه پوست مو و کل سلامتی وابسته به خوابه مصاحبه تمام رتبه برتر ها رو بخونید خوابشون به اندازس
      شب 12-1 برید تو رختخواب یه رب بی حرکت چشماتونو ببنید خوابتون برده(تکنیک برای اونایی که یه ساعت تو تختن تا بخوابن) صبحم از 7 - 8شروع کنید خواب بین 6 تا 8 ساعت تو شب از واجباته بدون این هرکاری بکنید شکستتون قطعیه
      خواب ظهرم بیشتر از 20 دقه باشه ضررای شدیدی داره تو دراز مدت

تفریح و خوشگذرونی فراموش نشه متعادل باشید عین یه احمق نیفتید رو کتاب همه چیز نیازه اما در حد تعادل و چون سال کنکوره یه مقدار از خوشیا بزنید اما حذفش کنید شکست میخورید

تغذیتون مناسب با‌شه دیگه همه میدونید چی خوبه چی بده

ورزش فراموش نشه حتی اگر به اندازه ده دقه ورزش کششی باشه اما سعی کنید روزی نیم ساعت پیاده برید تا تناسب اندامتونم رعایت بشه

رویا پردازی رو متوقف نکنید هرگز هرگز هرگز سعی کنید درگیر حاشیه نشید دعوا بحث کردن یکی بدو کردن مخصوصا با خانواده فقط شما رو قربانی میکنه هرچقدر اروم تر و ریلکس تر باشید به نفع خودتونه

وقتتونو نذارید برای کلاس خصوصی رفتن از صب تا شب کلاس خصوصی رفتن من اینطوری بود که مثلا عربی دو رو میخوندم تموم میکردم بعد پنج صفحه مشکل داشتم برای حل اون مشکلات دوساعت کلاس میگرفتم
      خدایی پول حروم نکنید اونم تو اوضاع بی ریخت حتی پدر مادرای پولدارم داره بهشون فشار میاد فقط برای حل مشکل برید کلاس خصوصی

هزار نوع کتابم نخرید برای یه درس نهایتا دوتا کافیه نهایتا برای عمومی ها بیش از دوتا بخرید (جز ادبیات) احمقید معمولا جامع های گاج برای عمومی خیلی خوبن
      درکلم همشون خوبن وسواس عجیب غریب بخرج ندید والا نمی ارزه 80 هزار تومن بدید برای یه کتاب بعدم یه مبحثشو بخونید

چکیده کلامم : خواب خیلی مهمه تعادل تو برنامه و عشق حال کردن هم همینطور پول اضافی خرج نکنید تسلیم نشید ریلکس باشید

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      یه چیزی هم هست از قلم افتاد وقتتونو تو این سایت هدر ندید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عالی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تاپیک بیاد بالا بچها ببینن چون نصف شب پست گذاشته بودگ

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقعا عالی فقط نمیدونم اون درصد هایی که میخوام رو چجوری بخونم مثلا من کلا با یه بخش از ریاضی مشکل دارم ولی تو برنامه ی کانون هست اینو باید چکار کنم؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چه رشته ایی و کجا قبول شدین؟
      ♡Be your Own HERO

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن