خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

طراحی تست زیست توسط خودمان

سلام من که چند تا گفت و گو رتبه برتر ها رو خوندم گفته بودن بعد از مطالعه زیست خودشون تست طرح میکردن من نمیدونم چطور اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      یعنی اینکه به درجه ای ازمهارت وتسلط برسیدکه خودتون تست طرح کنیدروش آقای رضاامیره
      اگه اجازه بدیدمن تاچنددقیقه دیگه یه تست ترکیبی طرح کنم
      نگران منی به توقرصه دلم

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      چندموردعبارت زیررابدرستی تکمیل میکند؟؟؟؟؟؟
      درهمه ی جانوران..............................
      1)درتهیه ژنوم وکاریوتیپ سلولهای دارای توانایی گلیکولیزبه کارمیروند(درسته چون بایدسلولهازنده باشندتابتونیم کاریوتیپ بگیریم وسلولهایی که گلیکولیزدارندزنده اند)
      2)جایگاهی ازریبوزوم که همه ی trnaهاازآن خارج میشوندهمان جایگاهی است که کدونهای آغازوپایان واردآن میشوند(غ:چون کدون آغازفقط واردجایگاهP(منظورتست میشه)ولی کدون پایان فقط واردجایگاهAمیشود
      3)درنشخوارکنندگان شایستگی تکاملی صفرنیست(غ چون درقاطرکه عقیم است وتوانایی باروری نداره به دلیل نداشتن سهمی درخزانه ژنی صفرمیشه وشامل قاطرکه نازاست ولی زیستاست نمیشه
      4)درهمه سلولهای دارای رنگیزه مصرفATPدیده میشود( درسته چون مثلارنگیزه های بینایی درانسان وهمینطورپلاناریاروداریم)
      این اولین تستیه که خودم تالیف کردمالبته بایدازسطحش مطمئن میشدمببخشیدعجله ای بودمتوسط شده
      نگران منی به توقرصه دلم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      1)درتهیه ژنوم وکاریوتیپ سلولهای دارای توانایی گلیکولیزبه کارمیروند(درسته چون بایدسلولهازنده باشندتابتونیم کاریوتیپ بگیریم وسلولهایی که گلیکولیزدارندزنده اند)
      2)جایگاهی ازریبوزوم که همه ی trnaهاازآن خارج میشوندهمان جایگاهی است که کدونهای آغازوپایان واردآن میشوند(غ:چون کدون آغازفقط واردجایگاهP(منظورتست میشه)ولی کدون پایان فقط واردجایگاهAمیشود
      3)درنشخوارکنندگان شایستگی تکاملی صفرنیست(غ چون درقاطرکه عقیم است وتوانایی باروری نداره به دلیل نداشتن سهمی درخزانه ژنی صفرمیشه وشامل قاطرکه نازاست ولی زیستاست نمیشه
      4)درهمه سلولهای دارای رنگیزه مصرفATPدیده میشود( درسته چون مثلارنگیزه های بینایی درانسان وهمینطورپلاناریاروداریم)
      این اولین تستیه که خودم تالیف کردمالبته بایدازسطحش مطمئن میشدمببخشیدعجله ای بودمتوسط شده
      میدونم طرح تست چیه ولی بابا نمیدونم چطوری ؟؟چجور باید خوند که بتوان تست طرح کرد؟یا چه کارایی واسه طرح تست لازمه اونا رو میگم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezab نمایش پست ها
      میدونم طرح تست چیه ولی بابا نمیدونم چطوری ؟؟چجور باید خوند که بتوان تست طرح کرد؟یا چه کارایی واسه طرح تست لازمه اونا رو میگم
      دراین موردبنظرم ازدکتررضایی ودکترمحمدی ودکترکمالی عزیزکمک بگیریدهم ازمن بزرگترندهم باتجربه تر@amirho3einrezaeeو@matrooke@76farshad
      وهمینطوردکترمهری عزیزچون تجربه استفاده ازروشهای آقای رضاامیرروداشتند@Mohammadmahdi14
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 23 شهریور 1397 در ساعت 14:20

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منظور از طراحی تست این نیست که بشینین 1 ساعت مثل طراحان گاج و خیلی سبز تست طراحی کنین ! اینکار علاوه بر سوختن وقت باعث دلزدگی شما هم میشه !
      منظورش اینه که بتونین تو ذهن خودتون حالت های مختلفی که ممکنه ازون مطلب سوال بیاد رو بررسی کنید ...

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام من که چند تا گفت و گو رتبه برتر ها رو خوندم گفته بودن بعد از مطالعه زیست خودشون تست طرح میکردن من نمیدونم چطور اگه میشه راهنمایی کنید ممنون
      سلام شما اول باید بتونید تست حل کنید بعد برید سراغ طرح تست، طرح تست یعنی داشتن تسلطی مث طراح، باید تست زیاد بزنید و کتاب درسی زیست رو بزارید کنار خودتون بعد با توجه ب متن و پاسخ تشریحی تست میفهمید این تست از کجا طرح و باید ب چه نکته های ب چ کلماتی دقت بیشتر کنید تو خوندن متن کتاب، بعد وقتی روش خوندن کتابو یاد گرفتید همونطور در حین خوندن توانایی اینو دارید ک حدس بزنید کجای متن پتانسیل طرح تست داره کجا میشه ی کلمه رو عوض کرد و تست غلط بشه، یعنی در حین خوندن میتونه تک گزینه ی تست رو طرح کنید ک بعد میبینید تو ازمونا ازش سوال هم میاد و چ لذتی داره، من ب همین صورت کار میکردم چون از اینکه بشینین و وقت زیادی برا طرح تست صرف کنین ممکنه از بقیه درسا غافل بشین، من نظرم اینه و تجربه خودمه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRAIN SURGEON نمایش پست ها
      گزینه یک میتونه غ میشه...چون گلبول قرمز فاقد هسته است ولی گلیکولیز داره...البته متن سوال نامفهمومه

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miladkh1375 نمایش پست ها
      گزینه یک میتونه غ میشه...چون گلبول قرمز فاقد هسته است ولی گلیکولیز داره...البته متن سوال نامفهمومه
      درسته دکترعجله ای بودحواسم به این نبودالبته اگه گلبولهای قرمزتخریب شده درمالاریاروهم درنظربگیریم دیگه درست محسوب میشه(چون این گلبولهاتخریب میشوند
      ولی بیشترهدف منم ازمتن سوال توانایی گلیکولیزوزنده بودن سلول بوده (نه هسته داشتن (البته برای ژنوم وکاریوتیپ خب طبیعتاهسته داشتن مهمه
      مرسی ازتون دکتر بابت تذکر
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 23 شهریور 1397 در ساعت 13:04

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو خوابگاه که بودم کتاب زیست رتبه ی دو دستم بود داشتم نگاه میکردم دیدم اومده کنار هر صفحه یک برگه ی سفید گذاشته که نکات رو واردش کنه
      پر از نکته بود که اصن سرت درد میگرفت سوال هم طرح میکرد.بعد اومدم با کتاب خودم مقایسه کنم دیدم من خیلی خیلی کتابم تمیزتره!!!
      دراصل این کارایی که میگن(همین نکته های فروان،تست طرح کردنو...)ماله کسیه که انقد خونده این زیستو دگ وقت اضاف اورده میره سراغ اینکارا!نه کسی که تازه میخواد زیستو برای سال بعد بخونه.
      طرح تست رو شما اینطور برداشت نکن که بیاید بشینید تست طرح کنیدو گزینه بچینید و... میتونید ذهنتون رو موقع خوندن بزارید جای طراح و وقتی که به یک کلمه برمیخورید با خودتون بگید"عه ممکنه طراح ازین کلمه به صورت... بیاره اینو" همون جا میاید این نکته رو بنویسید یا دور کلمه فقط خط بکشید!اینطوری منطقی تره تا بخواید بشید مولف!
      موفق باشید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام دوست عزیز
      تکنیک های طرح تست رضا امیر خیلی کمک کننده هست در این مورد حتما گوش کنید.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه جوری نوشتی چطور انگار اورانیوم غنی کردن ، خب متن کتاب رو میخوانی و توش یک سوال در میاری دیگه
      که کار درستی هم نیست چون خودت داری طرح میکنی و جوابش رو هم خودت میدونی پس زحمتی نمیکشی برای حلش ، والا این همه کتاب با تست های تالیفی آماده ریخته تو بازار
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من صرفا نظره خودمو میگم

نگاهه طراح گونه به کتاب داشتن،بهتر از طرح تست هست
      بهتره که دور اول،عادی بخونید و دور دوم طراح گونه به مطالب نگاه کنید.اگه همون دور اول،طراح گونه به مطالب نگاه کنید،زده میشید و مفاهیم رو نمیفهمید
      اون چیزی که من دیدم اینه که تکنیک طرح تست بیشتر بین داوطلب های منطقه 3 متداول هست.یعنی کسایی که بعضا از لحاظ مالی نمیتونن کتاب تست بخرن.اینجور افراد حین خوندن مطالب خودشون تست طرح میکنن تا بعدا بزنن.
      طرح تست انرژی مضاعفی ازتون میگیره و بازدهی پایینی داره.

موفق باشید
      ...I will revive The Great Alexander

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ابداع کننده این روش رضا امیره
      میتونی ب کانالش ی سر بزنی
      مطمئنا جواب همه سوالاتو میگیری
      آی دی amirbio

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 76farshad نمایش پست ها
      سلام شما اول باید بتونید تست حل کنید بعد برید سراغ طرح تست، طرح تست یعنی داشتن تسلطی مث طراح، باید تست زیاد بزنید و کتاب درسی زیست رو بزارید کنار خودتون بعد با توجه ب متن و پاسخ تشریحی تست میفهمید این تست از کجا طرح و باید ب چه نکته های ب چ کلماتی دقت بیشتر کنید تو خوندن متن کتاب، بعد وقتی روش خوندن کتابو یاد گرفتید همونطور در حین خوندن توانایی اینو دارید ک حدس بزنید کجای متن پتانسیل طرح تست داره کجا میشه ی کلمه رو عوض کرد و تست غلط بشه، یعنی در حین خوندن میتونه تک گزینه ی تست رو طرح کنید ک بعد میبینید تو ازمونا ازش سوال هم میاد و چ لذتی داره، من ب همین صورت کار میکردم چون از اینکه بشینین و وقت زیادی برا طرح تست صرف کنین ممکنه از بقیه درسا غافل بشین، من نظرم اینه و تجربه خودمه
      خیلی ممنون منم فهمیدم طرح تست وقت گیره منم امسال مدرسه میرم پس منظورتون اینکه وقتی کتابو میخونی بفهمی کجای کتاب مهمه؟؟و روش خوندن کتاب زیست و کلا زیست به نظرتون چیه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن