خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چگونه با هفته ای دو ساعت عربی را صد بزنیم؟

باعرض سلام خدمت دوستان
      دیدم خیلی بچه ها در مورد منابع و روش خوندن عربی سوال و مشکل دارند
      من عربی امسال رو صد زدم. و تو ازمونام چندین بار عربیو صد زدم و کمتر یادم میاد کمتر از ۸۵ زده باشم روش خوندنمو که مورد تایید بسیاری از مشاوربن و دبیرا هست رو بهتون میگم امیدوارم به کارتون بیاد

اول راجب منابع کنکوری عربی صحبت کنیم

برای بچه های نظام قدیم : عربی کامل گاج به علاوه تست های سراسری ده سال اخیر
      برای بچه های نظام جدید: حقیقتشو بخواید هرچی گشتم کتابی پیدا نکردم که واقعا بگیم کامل و بی نقص هست ولی بین کتابای موجود خیلی سبز بهتر کار کرده بود اگه گاج تا اواسط مهر یه کتابی مثله عربی کامل که مبحثی کار کرده باشه منتظر کرد اونو بگیرید

روش خوندن عربی و کسب درصد بالا با هفته ای فقط دو ساعت :
      نگا کنید بچه ها عربی درسی هست که چند مهارت توش لازمه مثله مهارت ترجمه مهارت تحلیل صرفی به خاطر این میگم مهارت چون یه چیزی هست که براش تلاش میکنی و وقتی نتیجه گرفتی برای سالها میتونی ازش استفاده کنی بدون اینکه مرور کنی حتی ! انگار میره تو خونت ! حالا چه طور این مهارتا هارو بدست بیاریم؟
      بخش اول ؛ زیر ساخت هارو فراهم کنید
      شما باید قبل از کنکوری خوندن عربی به مباحث پایه ای مثل صیغه ها ضمیر ها و ریشه فعل های و اسم ها تحلیل صرفی اسم و فعل و حرف و ... تسلط کافی رو پیدا کنید (برای نظام جدید عربی هشتم و نظام قدیم عربی اول دبیرستان) بنظر من الان که تابستونه وقتتون ازاده اینکارو بکیند تا دیر نشده

بخش دوم : قواعد یک طرف بقیه یک طرف
      شما برای قواعد میتونید طبق برنامه ازمونتون بخونید و تست بزنید و به جلو حرکت کنید دقت کنید که تسلط بر قواعد کار شمارو تو بخشای دیگه خیلی راحت تر میکنه پس جدی بگیرید
      بخش سوم : یک بار برای همیشه !
      برای تسلط به مباحث ترجمه متن و تحیلی صرفی و تشکیل شما میرید جزوه کامل مربوط به اونارو تو چند روز جداگانه وقت میزارید می خونید مثلا امروز و فردا میرید نکات ترجمه دهم و یازدهم رو کامل یجا جدا میکنید میخونید خب؟ (دوازدهمو نگفتم چن تازه اومده کتاباش) همین کارو برای تحلیل صرفی و تشکیل هم میکنید (متن و درک مطلب جزوه خاصی نداره تکنیک داره)

بخش چهارم؛ پیوستگی در تست زدن مهمترین اصل
      خب ما آموزش های لازم رو دیدیم تا اینجا، ((علم)) رو بدست اوردیم حالا نوبت استفاده از این هاست خب برای قواعد گفتیم طبق برنامه ازمونتون جلو برید و تست بزنید (حداقل هفته ای دو مرتبه نیم ساعته ) برای ترجمه و متن و تشکیل شما روش زیر رو اجرا میکنید
      باکس یک : پنج تست ترجمه+ پنج تست تحلیل صرفی زمان مصرفی : کمتر از ده دقیقه
      باکس دو : یک متن عربی + پنج تست تشکیل، زمان مصرفی : کمتر از ده دقیقه با احتساب وقتی که برای قواعد میزارید از دو ساعتم فک کنم کمترشه

شما این باکس هارو یک روز در میون اجرا کنید و به سرعت و زمان هم توجه ویژه ای داشته باشید .دقت کنید که این تست زدن آموزشی هست نه سنجشی به مرور زمان شما میبنید که نکات در ذهن شما کاملا تثبیت شده و افزایش سرعت و درصد چشمگیری رو بدست میارید ولی مهمترین نکته اینه که باید صبور باشید موفقیت یک شبه و یک هفته و یک ماهه بدست نمی آید
      شما در زمان های زیر باید یک مرور کلی از رو جزوه داشته باشید :
      ۱- جمع بندی نیم سال اول(دی ماه)
      ۲-قبل از عید(اواخر اسفند)
      ۳-قبل از شروع آزمون های جامع و جمع بندی (اواخر فروردین)

خب بعد اینکارا ما رسیدیم به اواخر فروردین و به تسلط خوبی رسیدیمو کتابو تموم کردیم ، شروع میکنیم حالا رو((سرعت))کار کردن با آزمون گرفتن کنکور های سال های قبل یا برای بچه های نظام جدید ازمون های تالیفی جامع و تمرکز اصلیمون رو سرعت در عین دقت میزاریم

امیدوارم این مطالبی که گفته شد برای شما مفید بوده باشه
      اگه سوالی هست در خدمتم
      یاحق
      اینم کارنامه من :
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست screenshot_20180913-013915.jpg  

2. Top | #2
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      قواعد خیلی سبز بعضی درساش8 صفحه هست اگه هفته ای3 درس بخوام رو خونی هم کنم هفته ای 2ساعت خودش زمان میبره
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aghaee77 نمایش پست ها
      باعرض سلام خدمت دوستان
      دیدم خیلی بچه ها در مورد منابع و روش خوندن عربی سوال و مشکل دارند
      من عربی امسال رو صد زدم. و تو ازمونام چندین بار عربیو صد زدم و کمتر یادم میاد کمتر از ۸۵ زده باشم روش خوندنمو که مورد تایید بسیاری از مشاوربن و دبیرا هست رو بهتون میگم امیدوارم به کارتون بیاد

اول راجب منابع کنکوری عربی صحبت کنیم

برای بچه های نظام قدیم : عربی کامل گاج به علاوه تست های سراسری ده سال اخیر
      برای بچه های نظام جدید: حقیقتشو بخواید هرچی گشتم کتابی پیدا نکردم که واقعا بگیم کامل و بی نقص هست ولی بین کتابای موجود خیلی سبز بهتر کار کرده بود اگه گاج تا اواسط مهر یه کتابی مثله عربی کامل که مبحثی کار کرده باشه منتظر کرد اونو بگیرید

روش خوندن عربی و کسب درصد بالا با هفته ای فقط دو ساعت :
      نگا کنید بچه ها عربی درسی هست که چند مهارت توش لازمه مثله مهارت ترجمه مهارت تحلیل صرفی به خاطر این میگم مهارت چون یه چیزی هست که براش تلاش میکنی و وقتی نتیجه گرفتی برای سالها میتونی ازش استفاده کنی بدون اینکه مرور کنی حتی ! انگار میره تو خونت ! حالا چه طور این مهارتا هارو بدست بیاریم؟
      بخش اول ؛ زیر ساخت هارو فراهم کنید
      شما باید قبل از کنکوری خوندن عربی به مباحث پایه ای مثل صیغه ها ضمیر ها و ریشه فعل های و اسم ها تحلیل صرفی اسم و فعل و حرف و ... تسلط کافی رو پیدا کنید (برای نظام جدید عربی هشتم و نظام قدیم عربی اول دبیرستان) بنظر من الان که تابستونه وقتتون ازاده اینکارو بکیند تا دیر نشده

بخش دوم : قواعد یک طرف بقیه یک طرف
      شما برای قواعد میتونید طبق برنامه ازمونتون بخونید و تست بزنید و به جلو حرکت کنید دقت کنید که تسلط بر قواعد کار شمارو تو بخشای دیگه خیلی راحت تر میکنه پس جدی بگیرید
      بخش سوم : یک بار برای همیشه !
      برای تسلط به مباحث ترجمه متن و تحیلی صرفی و تشکیل شما میرید جزوه کامل مربوط به اونارو تو چند روز جداگانه وقت میزارید می خونید مثلا امروز و فردا میرید نکات ترجمه دهم و یازدهم رو کامل یجا جدا میکنید میخونید خب؟ (دوازدهمو نگفتم چن تازه اومده کتاباش) همین کارو برای تحلیل صرفی و تشکیل هم میکنید (متن و درک مطلب جزوه خاصی نداره تکنیک داره)

بخش چهارم؛ پیوستگی در تست زدن مهمترین اصل
      خب ما آموزش های لازم رو دیدیم تا اینجا، ((علم)) رو بدست اوردیم حالا نوبت استفاده از این هاست خب برای قواعد گفتیم طبق برنامه ازمونتون جلو برید و تست بزنید (حداقل هفته ای دو مرتبه نیم ساعته ) برای ترجمه و متن و تشکیل شما روش زیر رو اجرا میکنید
      باکس یک : پنج تست ترجمه+ پنج تست تحلیل صرفی زمان مصرفی : کمتر از ده دقیقه
      باکس دو : یک متن عربی + پنج تست تشکیل، زمان مصرفی : کمتر از ده دقیقه با احتساب وقتی که برای قواعد میزارید از دو ساعتم فک کنم کمترشه

شما این باکس هارو یک روز در میون اجرا کنید و به سرعت و زمان هم توجه ویژه ای داشته باشید .دقت کنید که این تست زدن آموزشی هست نه سنجشی به مرور زمان شما میبنید که نکات در ذهن شما کاملا تثبیت شده و افزایش سرعت و درصد چشمگیری رو بدست میارید ولی مهمترین نکته اینه که باید صبور باشید موفقیت یک شبه و یک هفته و یک ماهه بدست نمی آید
      شما در زمان های زیر باید یک مرور کلی از رو جزوه داشته باشید :
      ۱- جمع بندی نیم سال اول(دی ماه)
      ۲-قبل از عید(اواخر اسفند)
      ۳-قبل از شروع آزمون های جامع و جمع بندی (اواخر فروردین)

خب بعد اینکارا ما رسیدیم به اواخر فروردین و به تسلط خوبی رسیدیمو کتابو تموم کردیم ، شروع میکنیم حالا رو((سرعت))کار کردن با آزمون گرفتن کنکور های سال های قبل یا برای بچه های نظام جدید ازمون های تالیفی جامع و تمرکز اصلیمون رو سرعت در عین دقت میزاریم

امیدوارم این مطالبی که گفته شد برای شما مفید بوده باشه
      اگه سوالی هست در خدمتم
      یاحق
      اینم کارنامه من :

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      قواعد خیلی سبز بعضی درساش8 صفحه هست اگه هفته ای3 درس بخوام رو خونی هم کنم هفته ای 2ساعت خودش زمان میبره
      قواعد هر درس عربی با تمام نکاتشو جمع کنی بزور دو صفحه میشه به چرت و پرتای اضافی این کتابا کاری نداشته باشید خودم هیچوقت سمت درسنامه های کتابا نرفتم
      اون دو ساعتم که گفتم حداقل هست و میتونه برای هرکس متفاوت باشه یه نفر یه مطلبیو یبار میخونه میفهمه یکی دیگ ده بار،سطح همه بچه ها یکسان نیست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن