خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دروس نظام جدید سخت ترن یا نظام قدیم؟

رأی دهندگان
    156. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نظام جدید

28 17.95%
    • نظام قدیم

128 82.05%
    صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 678 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 105 از 167
    1. Top | #91
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra1900 نمایش پست ها
      کاملا صحیح
      ولی من سناریو دوم شمارو رد میکنم ( با عرض معذرت!!! )
      اخه مگه ممکنه همچین اتفاقی بیفته
      برای ما نظام قدیما سبک سوالات به همونطوره که قبلا بوده
      شاید 5_6 سوال از هر درس با نظام جدید مشترک داشته باشیم
      عمده ی سوالات کنکور از اغازیان و قارچ و ..... هس اونوقت بیان سوال ندن؟؟ مگه میشه؟!!!!!!!
      شاید سهمیه بندی بشن نظام قدیم و جدید
      فقط یه سوال اینکه کی مشخص میکنن که قراره کنکور 98 چطور باشه؟ میدونین کی اعلام میکنن؟
      اگه 6 ماه قبل یه نفر بهم میگفت دلار میشه 15 تومن و دارایی هر ایرانی توی شیش ماه یک سوم میشه من باورم نمیشد ولی الان انتظار هر چیزی رو دارم حتی دلار 40 تومنی توی زمستان امسال رو ..فقط خدا به داد ما برسه یه برفم بیاد زمستون دست هر کی یه بربری دیدیم بودوئیم دنبالش خفتش کنیم ..
      پس هیچ سناریو رو با اطمینان رد نکن
      در مورد سوالتم اصلا مشخص نیس اینا کی تصمیم میگیرن در مورد 98 ولی من خیلی خیلی بعید میدونم سهمیه بندی کنن .. چون خیلی دردسر ساز میشه براشون ..اینام دنبال دردسر نیستن ..خودت ببین در مورد معدل هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده فقط یسری اعتراضات دیدن و بخاطر شرایط کنکونی کشور ترسیدن و عقب انداختن تا آبا از آسیاب بیفته

2. Top | #92
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سوال
      تحلیل صرفی نظام قدیم همه از تمرین های کتاب بوده ؟
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

3. Top | #93
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      یاد اینایی افتادم که میگن ساعت چنده؟ بعد در جواب میگه ساعت قدیم یا ساعت جدید؟ وجدانن اخه الان با جواب گرفتن از این سوال ها به چه اهدافی دست میابین

4. Top | #94
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نظام جدیدم شرایط کنکور(مثل تاثیر معدل،دروس غیر کنکوری سال دوازدهم و....) برای نظام جدیدی ها سخت تر شده ولی فکر کنم دروس (به جز فیزیک دوم یا دهم الان )راحت تر شده

5. Top | #95
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RezaJJ نمایش پست ها
      همه میدونیم دروس نظام جدید حجم کمتری دارن حالا دو تا سناریو مطرح میشه :
      سناریو اول: اگر فرض بر این بذاریم که توی نظام جدید طراح سوالات آسونتری و روتین تری طرح میکنه در نتیجه بچه های نظام جدید درصدای بهتری نسبت به نظام قدیم میارن ... حالا من تصورم اینه که برای برقراری عدالت نسبی تراز بندی جداگونه بین دو نظام انجام میشه و در انتها توی رتبه بندی دو نظام قاطی میشن .... یعنی توی بچه های نظام جدید مثلا یکی با درصدای 80 همه ی دروسش ترازش میشه 10 هزار (چون خیلیا مثه اون بالازدن و نتیجتا تراز پایینتر میاد) و توی بچه های نظام قدیم یکی با درصدای 60 توی همه ی دروس اونم ترازش میشه 10 هزار (چون سوالات سخت تره و همه نتونستن زیادبالا بزنن) ... حالا چون هر دو نفر تراز یکسان دارن رتبه یکسان میارن
      سناریو دوم :
      توی کنکور نظام قدیم از مباحثی که توی نظام جدید حذف شدن سوال نمیدن و اینجوری سوالات بسیارنزدیک به هم میدن و تراز بندی و رتبه بندی یکسان انجام میشه
      مثلا توی زیست نظام قدیم از قارچ و آغازیان و.. سوال نمیدن ... توی عربی از قواعد کمتر سوال میدن و بیشتر روی متن و ترجمه مانور میدن .. تویادبیات بیشتر قرابت و آرایه میدن و دستور زبان نمیدن ... توی ریاضی از انتگرال نمیدن .. توی فیزیک از دینامیک گلابی میدن و....
      هرچند هر دو سناريو خوبه اما من دومى رو ترجيح ميدم!

6. Top | #96
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      يجووووورى ميگين زيست دوازدهم سبكه و راحت تره ؛ ينى من حاظرم ده برابر كتاب هاى زيست خودمونو بخونم اما يك صفحه از كتاب دوازدهم رو با اين واژگان مذخرف و خزعبلاتى كه توش اوردن نخونم!!! سوالات كنكورم با اين كلمه هاى مذخرف نباشه!!! حتى تصورشم سخته! تو مدرسه ما خوده معلممون ميگفت من سره كلاس پايه ميرم كلمه انگليسي به كار ميبرم و با واژگان فارسى تدريس نميكنم! بچه ها خودشون ميرن با معادل ميخونن! فكر ميكنم بقيه مدارس هم تقريبا اين اوضاع باشه!
      شما خودتون اين كلمه هاى مذخرف و ببينين ؛ حاضرين با كتاب هاى زيست سنگين فعلى ( على رغم ژنتيك و باكترى و آغازى و قارچ كه البته من خوشحالم اين سه فصلو داريم چون كاملا حفظيه ) كنكور بدين يا اين كتاب هاى سبك رو بخونين و تو كنكور با اين كلمه ها سر و كله بزنين :
      img_1971.jpgimg_1972.jpgimg_1973.jpgimg_1974.jpg

7. Top | #97
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      70 درصد کاربرد مشتق رو بگو ببینم چطوری میگی کاربرد مشتق 30 درصد شده
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      به هیچوجه 5 فصل از 8 فصل دوازدهم ژنتیک نیست مشخصه درست کتابو ندیدی این چیزایی که به عنوان مثلا ژنتیک اومده یه شوخی بیش نیس ژنتیک نظام قدیم خیلی گسترده تر و‌سخت تره .ریاضی هم خیلی چیزا حذف شده مثل 75 درصد هندسه/70 درصد کاربرد مشتق/کلیه حدود و مشتقات مثلثاتی/70 درصد مقاطع مخروطی/نمودارهای آماری/30 درصد احتمال/مجموعه جملات تصاعد عددی و هندسی/همگرایی و واگرایی و کرانه های دنباله ها/کل ماتریس و دستگاه معدلات و کل انتگرال و....

8. Top | #98
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دینامیک با حرکت هست عزیز کتاب رو ندیده نظر نده
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elham_78 نمایش پست ها
      100 درصد دروس نظام قدیم.به عمومی ها که کاری ندارم اما اختصاصی ها...به نظرتون وقتی در رشته ریاضی انتگرال حذف شه دیگه دانش آموز ریاضی چی یاد میگیره؟
      دینامیک و حرکت حذف شدن دو فصل فوق العاده سنگین و مفهومی.و چهار فصل پیش دانشگاهی که مربوط به امواج هست رو همرو کردن یک فصل و خیلی از مطالب رو کم کردن!

9. Top | #99
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      يجووووورى ميگين زيست دوازدهم سبكه و راحت تره ؛ ينى من حاظرم ده برابر كتاب هاى زيست خودمونو بخونم اما يك صفحه از كتاب دوازدهم رو با اين واژگان مذخرف و خزعبلاتى كه توش اوردن نخونم!!! سوالات كنكورم با اين كلمه هاى مذخرف نباشه!!! حتى تصورشم سخته! تو مدرسه ما خوده معلممون ميگفت من سره كلاس پايه ميرم كلمه انگليسي به كار ميبرم و با واژگان فارسى تدريس نميكنم! بچه ها خودشون ميرن با معادل ميخونن! فكر ميكنم بقيه مدارس هم تقريبا اين اوضاع باشه!
      شما خودتون اين كلمه هاى مذخرف و ببينين ؛ حاضرين با كتاب هاى زيست سنگين فعلى ( على رغم ژنتيك و باكترى و آغازى و قارچ كه البته من خوشحالم اين سه فصلو داريم چون كاملا حفظيه ) كنكور بدين يا اين كتاب هاى سبك رو بخونين و تو كنكور با اين كلمه ها سر و كله بزنين :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1971.jpg
مشاهده: 439
حجم: 77.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1972.jpg
مشاهده: 437
حجم: 82.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1973.jpg
مشاهده: 429
حجم: 65.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1974.jpg
مشاهده: 437
حجم: 47.7 کیلو بایت

فکر میکنی حفظ این چند صفحه واژه سخته هنوز تست ترکیب ندیدی و ژنتیک حل نکردی مثل اینکه
      خیلی از این واژه ها مشخصه چیه مثلا رنا همون rna این کجاش سخته
      به خدا من این 1 روزه تمام اینها برات میخورمش
      شما یه کتاب کمتراز نظام قدیم مطلب دارین میدونی یعنی چی
      یعنی شما 3 کتاب نکته ترکیبی کمتر میخونین بعد با 4 تا صفحه واژه علم میکنی برای ما
      ویرایش توسط Love lover : 23 شهریور 1397 در ساعت 08:45

10. Top | #100
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      دینامیک با حرکت هست عزیز کتاب رو ندیده نظر نده
      بله تو به دینامیکی که شده قانون نیتون و سینماتیکی که فقط حرکت های ابتدایی بحث شده میگی دینامیک و سینمایتک دیگه
      امواج هم که ماشالله 5 فصل رو کرده یه فصل

11. Top | #101
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      این تاپیک های بی محتوا و غیر مفید کی قراره تمام بشن؟

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

12. Top | #102
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان نظام قدیم در نظر داشته باشید که نظام جدیدها دهه80 محسوب میشن و نسل زبون درازی اند...ما از پسشون بر نمیایم......

در عجبم از دوستانی که زهر کنکورو چشیدن و دوباره میان وقتشون رو اینجا تلف میکنن....بالاخره که باید خونده بشن یا نه؟؟؟..پس تموم کنین بحث رو

13. Top | #103
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      هرچه خواهد بشود
      من صندلیم محفوظه !

با تلاش و کوشش امسالم سال دیگه دانشگاهم انشالله یه جای توپ !

14. Top | #104
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فکر میکنم نظام قدیم سخت تره و کار کنکور برای نظام جدید ها راحت تره و رتبه برترها و رتبه های خوب اکثرا از نظام جدیده.مثل سالای قبل که بچه های درحال تحصیل رتبه هاشون بهتر از پشت کنکوریاست. به دلایل زیاد چون نظام قدیمیا حجم کتابشون کمه.هرچی تست تالیفی دارن منشا گرفته از تستای کتابای ماست.همچنین تحت اضطراب و تنش هستن که به نوعی بیشتر براشون مفید و نیروی محرکیه برای بهتر خوندن برخلاف پشت کنکوریا که دغدغه ی زمان ندارن.کلا کر میکنم کنکور 98 پرچم نظام جدید بالاست با ای کتابای بیست صفحه ای کم حجم.حتی همون سه تا کتابیم که میگن مزخرفه، هم فکر میکنم چیزی نیست و به پای حجم کتابای نظام قدیم نمیرسه.

15. Top | #105
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Green Aurora نمایش پست ها
      من فکر میکنم نظام قدیم سخت تره و کار کنکور برای نظام جدید ها راحت تره و رتبه برترها و رتبه های خوب اکثرا از نظام جدیده.مثل سالای قبل که بچه های درحال تحصیل رتبه هاشون بهتر از پشت کنکوریاست. به دلایل زیاد چون نظام قدیمیا حجم کتابشون کمه.هرچی تست تالیفی دارن منشا گرفته از تستای کتابای ماست.همچنین تحت اضطراب و تنش هستن که به نوعی بیشتر براشون مفید و نیروی محرکیه برای بهتر خوندن برخلاف پشت کنکوریا که دغدغه ی زمان ندارن.کلا کر میکنم کنکور 98 پرچم نظام جدید بالاست با ای کتابای بیست صفحه ای کم حجم.حتی همون سه تا کتابیم که میگن مزخرفه، هم فکر میکنم چیزی نیست و به پای حجم کتابای نظام قدیم نمیرسه.
      وقتی حجم کتاب کم باشه،سوالای سخت تری میتونن طرح کنن.حتی اگه سوالاتشون آسون ترباشه،تعداد زیادی درصد بالا میزنن وتراز اون درس پایین میاد.

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 678 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)