خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دروس نظام جدید سخت ترن یا نظام قدیم؟

رأی دهندگان
    156. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نظام جدید

28 17.95%
    • نظام قدیم

128 82.05%
    صفحه 4 از 12 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 167
    1. Top | #46
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هرکی با یه فصل مشکل داره...من با فصل اخر یازدهم مشکل داشتم و بهترین فصل هم الکتریسیه بود(مدار)...زیست همش سخته ولی کلا هرچی که تو تولید مثل درباره زن هست سختهتولید مثل گیاهان هم برام خیلی سخت بود تقریبا سخت ترینش بود برام....شیمی هم که تقریبا مفاهیمش در یه حده
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin97 نمایش پست ها
      توی زیست و فیزیک و ریاضی و شیمی چه قسمت هايي خوندنشون وقت گیر تر و چالشی تره؟

2. Top | #47
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      همه که از نوسان موج مینالن نظام قدیم
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_ نمایش پست ها
      شما هم اول كتاب مارو ببين بعد بگو
      ٨٠ درصد ديناميكو براتون حذف كردن
      آينه و عدسي هم كه كلا حذف شده
      موج و نوسان جزو فصلاي آسونه ماست

3. Top | #48
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      دیدن یه زمین بکر
      و نظر درباره آن کاری بسیار ساده است
      سال ها زمان میبره
      تا حسابی این زمین شخم بخورد
      آب و کود بخورد
      انواع محصول درش کشت بشه
      تحلیل و تجزیه زیر و زبر چند لایه انجام بشه
      تا بعدش اون ماهیت واقعی درونی خودشو رو استفراغ کنه
      (عمدن گفتم استفراغ که بهتر متوجه حرفم شین)
      ................
      نتیجه : این مقایسه در زمان حال حاضر چندان درست نیست

4. Top | #49
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به جز عدسی بقه حرفات قبول ندارم ...برعکس گفتی شاید20 درصد دینامیک حذف شده....اگه80 درصد حذف بشد چیزی نمیموند
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_ نمایش پست ها
      شما هم اول كتاب مارو ببين بعد بگو
      ٨٠ درصد ديناميكو براتون حذف كردن
      آينه و عدسي هم كه كلا حذف شده
      موج و نوسان جزو فصلاي آسونه ماست

5. Top | #50
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اصلا ما درس نمیخونیم شادی میکنیم .....خودتون هم میبینم99 که با منابع ما کنکور میدین چکار میکنین..خانوم ایکس اینطور که میگی 99 کنکور بدی باید فیزیک رو بالا80 بزنی

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شیمی نظام جدید در یک کلمه افتضاحه... چون خودم باهاش سرو کار دارم و بعنوان کسی که درسش میده خیلی با ساختار کتاب مشکل دارم.
      نا پیوستگی مطالب و تیکه تیکه شدنش تو فصلا و سالای مختلف حسابی حال گیریه برای معلم. برای دانش اموزای تنبلمونم که اصلا دوره نمیکنن فرقی نمیکنه معلم مجبوره از اول پایه هارو توضیح بده بعد درسو ادامه بده.
      خیلی مطالب حفظی بد قلقی داره. اگه بخوان ازشون سوال چند مورد درست غلط بدن سرویس خواهید بود.
      یسری مطالب به صورت تیتر وار گفته شده واصلا باز نشده.
      به جای اینکه بیاد مفهوم قطبیت مولکولو کامل باز کنه و توضیح بده فقط واحد دبای به عنوان واحد اندازه گیری قطبیت معرفی کرده و یجور بیشتر جنبه اماری گرفته.
      مسائل کتاب خیلی کمتر و ساده تر شدن..
      تو سال دهم از بین عدد کوانتومیا فقط دو تا n و l دارن و از لفظ اربیتال صحبتی نشده اصلا.
      فصل دوم سال دهم افراطی مطالب حفظی شیمی و زندگی اول دبیرستان نظام قدیمو گفته... بهتر بود فرآیند هابرو خیلی خیلی بیشتر باز کنه.
      کلا از نظر من ساختار منسجمی نداره و خیلی شلوغ و حوصله سربر شده.
      یسری معلمم هم دیدم که خوششون میاد از ساختار جدید چون ۳۰ ۴۰ درصد مطالب کتاب حفظی و داستانی شده کار اونام بالطبع راحت تر شده.
      به نظرم ریاضی خیلی تغییری نکرده در عوض فیزیک مفاهیم بهتر توضیح داده شدن. خب جاهای سخت فیزیکم حذف کردن یجورایی..
      جالبه که کلا نور هندسی رو ورداشتن و ورودیای رشته بینایی ۹۸ به بعد دردسر بزرگی برای استادا ایجاد میکنن ترم یک و دو اپتیک هندسی و فیزیکی دارن که از مطالب دبیرستان به عنوان ابزار استفاده میشه.
      مثلا ما کلا یه نصف جلسه در حد یاداوری محل تشکیل تصویر تو آینه ها و نوعشونو سر سری بررسی کردیم به عنوان یاد اوری همع بلد بودن. ولی قطعا استاد برای جدیدا باید کامل تدریس کنه که خیلی سختش میشه
      زبان سخت تر شده عربی خیلی زیاد ترجمه محور شده
      زیست انسجام مطالب خیلی خوب شده کنار هم شدن مطلبا... برعکس شیمی ک گند زدن تو نظم مطلباش

7. Top | #52
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پس زبان من بد نیست کتاب سخته....شیمی هم راضی هستم حفظیاتی خیلی بهتر از مطالب مفهومی هست راحت حفط میکنیم نیازی به فهمیدن نداره مثلا میگن کاربرد ارگون چیه این نیازی به فهمیدن نداره فقط حفظ کن
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      شیمی نظام جدید در یک کلمه افتضاحه... چون خودم باهاش سرو کار دارم و بعنوان کسی که درسش میده خیلی با ساختار کتاب مشکل دارم.
      نا پیوستگی مطالب و تیکه تیکه شدنش تو فصلا و سالای مختلف حسابی حال گیریه برای معلم. برای دانش اموزای تنبلمونم که اصلا دوره نمیکنن فرقی نمیکنه معلم مجبوره از اول پایه هارو توضیح بده بعد درسو ادامه بده.
      خیلی مطالب حفظی بد قلقی داره. اگه بخوان ازشون سوال چند مورد درست غلط بدن سرویس خواهید بود.
      به جای اینکه بیاد مفهوم قطبیت مولکولو کامل باز کنه و توضیح بده فقط واحد دبای به عنوان واحد اندازه گیری قطبیت معرفی کرده و یجور بیشتر جنبه اماری گرفته.
      تو سال دهم از بین عدد کوانتومیا فقط دو تا n و l دارن و از لفظ اربیتال صحبتی نشده اصلا.
      فصل دوم سال دهم افراطی مطالب حفظی شیمی و زندگی اول دبیرستان نظام قدیمو گفته... بهتر بود فرآیند هابرو خیلی خیلی بیشتر باز کنه.
      یسری معلمم هم دیدم که خوششون میاد از ساختار جدید چون ۳۰ ۴۰ درصد مطالب کتاب حفظی و داستانی شده کار اونام بالطبع راحت تر شده.
      به نظرم ریاضی خیلی تغییری نکرده در عوض فیزیک مفاهیم بهتر توضیح داده شدن. خب جاهای سخت فیزیکم حذف کردن یجورایی..
      جالبه که کلا نور هندسی رو ورداشتن و ورودیای رشته بینایی ۹۸ به بعد دردسر بزرگی برای استادا ایجاد میکنن ترم یک و دو اپتیک هندسی و فیزیکی دارن که از مطالب دبیرستان به عنوان ابزار استفاده میشه.
      مثلا ما کلا یه نصف جلسه در حد یاداوری محل تشکیل تصویر تو آینه ها و نوعشونو سر سری بررسی کردیم به عنوان یاد اوری همع بلد بودن. ولی قطعا استاد برای جدیدا باید کامل تدریس کنه که خیلی سختش میشه
      زیست انسجام مطالب خیلی خوب شده کنار هم شدن مطلبا... برعکس شیمی ک گند زدن تو نظم مطلباش

8. Top | #53
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      پس زبان من بد نیست کتاب سخته....شیمی هم راضی هستم حفظیاتی خیلی بهتر از مطالب مفهومی هست راحت حفط میکنیم نیازی به فهمیدن نداره مثلا میگن کاربرد ارگون چیه این نیازی به فهمیدن نداره فقط حفظ کن
      بله
      بیشتر شبیه دینی شده تا شیمی
      فقط باید حفظ کنی مفهومی در کار نیست.
      ولی بترسید از روزی که از مطالبی که تیتر وار گفتن در حد نظام قدیم سوال بدن... بهونه هم دارن چون مطلب تو کتاب هست اسمش اومده.

9. Top | #54
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      وقتی مطلبی ازش نیومده رو چی طرح میکنه؟
      بله
      بیشتر شبیه دینی شده تا شیمی
      فقط باید حفظ کنی مفهومی در کار نیست.
      ولی بترسید از روزی که از مطالبی که تیتر وار گفتن در حد نظام قدیم سوال بدن... بهونه هم دارن چون مطلب تو کتاب هست اسمش اومده.

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شیمی نظام جدید نسبت به نظام قدیم از نظر محاسباتی و مسائل ضعیف تره . احتمال زیاد شیمی 98 مسائل کمتر میاد و سوالات حفظی بیشتر میشه. پس باید روی متن کتاب تسلط کامل داشت.
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

11. Top | #56
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توعربی قواعد هردونظام یکیه؟

12. Top | #57
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارش.ف نمایش پست ها
      وقتی مطلبی ازش نیومده رو چی طرح میکنه؟
      مطلب اومده..
      ولی توضیحی دربارش ندادن.
      مثلا ما تو ساختار لوویس یچیزی به اسم پیوند داتیو داشتیم که مثلا ساختار گوگرد تری اکسید یا اوزون رو چجوری بکشیم...
      الان تو کتاب هیچ حرفی زده نشده از داتیو یا حتی مفهوم انتقال الکترونیش ولی ازتون تو تمرین کتاب میخواد که ساختارایی رسم کنید که لازمه از داتیو بدونید :-)
      به همین سادگی به همین خوشمزگی

13. Top | #58
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاش میشد 98 نظام جدید داد
      بدبخت شدیم و رفته

14. Top | #59
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.a.r نمایش پست ها
      توعربی قواعد هردونظام یکیه؟
      بله گمونم البته فکر کنم باز اعدادو اووردن‌ و جدی تر توضیح دادن. ولی شنیدم قواعد کم رنگ شده و بیشتر روی ترجمه تکیه داره کتاب
      اینو از مولف سیرتا پیاز گاج شنیدم معلم عربی دبیرستانمم بود.

15. Top | #60
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله گمونم البته فکر کنم باز اعدادو اووردن‌ و جدی تر توضیح دادن. ولی شنیدم قواعد کم رنگ شده و بیشتر روی ترجمه تکیه داره کتاب
      اینو از مولف سیرتا پیاز گاج شنیدم معلم عربی دبیرستانمم بود.
      گرامر زبان چی/؟

صفحه 4 از 12 نخستنخست ... 345 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)