خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 81 از 81
    1. Top | #76
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

2. Top | #77
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نمیفهمم چرا این دست تاپیک ها آپ میشن!
      دوست عزیز شما هرجایی آزمون بدی توش یه نرخ تقلبی وجود داره. اصلا تقلب و دوز و کلک تو ذات آدمیزاده. حالا وقتی قلمچی جامعه آماریش میره بالا، تعداد متقلب ها هم به همون نسبت زیاد میشه!
      الان که آزمون ها آنلاینن تقریبا همه جا شرایط یکسانه و به جز یکی دو آزمون که هیچگونه خدمات حضوری ندارن، بقیه بدون استثنا توش تقلب وجود داره. شما برید رتبه های کشوری شرکت کنندگان آزمون های آنلاین کانون و... 1400 رو با رتبه های کنکورشون مقایسه کنید، اکثرا [نسبت به جمعیت های آماری کانون و کنکور] توی یه دهک قرار میگیرند و رتبه ها برای برتر ها بسیار نزدیک تره. درنتیجه شما با شرکت نکردن در آزمون به بهونۀ تقلب، دارید خودتون رو گول میزنید والسلام.حالا اگه به هر شیوه دیگه ای آزمون رو تهیه میکنید میزنید که نظری ندارم ولی اگه موضوع تقلب رو بهانۀ پیچوندن آزمون ها میکنید، فاتحه خودتون رو خوندید. ضمنا شنیدم که خود کانون با مقایسه تراز های سال گذشته و معدل کتبی سال گذشته و یکسری فاکتور های دیگه، "تا حد زیادی" متقلب هارو از جامعه آماری کنار میذاره و رتبه رو واقعی تر نشون میده.هیچ آزمون هیچ موسسه ای که میخواید شرکت کنید رو به دلیل "تقلب" از دست ندید!

3. Top | #78
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به به. چه تاپیک فوق العاده ای! تمام بهونه هایی که تنبل ها برای فرار از آزمون دادن و اقناع خودشون لازم دارن بصورت یک پکیج کامل در اختیارشون گذاشته!
      جامع آماری مهم ترین فاکتوری هست که یه آزمون باید داشته باشه. اگر یه آزمونی هزار حسن داشته باشه ولی فقط همین یه عیب (جامع اماری پایین) رو داشته باشه به لعنت یزید نمی ارزه. نهایتا فقط به این درد میخوره که خودت بشینی خونه و سوالاش رو بررسی کنی. نه اینکه خودت رو علاف کنی بری تو آزمونشون شرکت کنی.
      بزار یه مثال بزنم. من خودم سال اول کنکورم گزینه ۲ شرکت میکردم، انصافا گزینه ۲ کیفیت سوالش بد نبود. اما یه نقطه ضعف مرگبار به نام جامع آماری پایین داشت (از مهمترین دلایلی که باعث شد من یه سال پشت کنکور بشینم)
      هر وقت میرفتم آمون میدادم میدیدم در کمال ناباوری شدم رتبه ۲ یا ۳ شهرمون. یا رتبه ۱۰۰ منطقه؛ و حسابی کیف میکردم! اما غافل از اینکه من یه لات کوچه خلوت بودم! چوم عملا گزینه ۲ چُ.س مثقال شرکت کننده داشت که اونم اکثر شرکت کننده هاش مدارس دولتی و غیر انتفاعی درجه دو و سه بود که مدیراشون برای صرفه جویی هزینه و تخفیف هایی که گزینه ۲ به مدارس میده، دانش آموزانشون رو توی این آزمون ثبت نام کردن. پس عملا حتی اون تعداد محدودی که تو آزمون شرکت میکردن بی سواد بودن. و اون اقلیت نسبتا با سواد و پرتلاش هم عملا درک درستی از جایگاه خودشون نداشتن چون با یه تلاش متوسط به راحتی جزو تاپ های آزمون میشدن.وحتی بعد از یه مدت باعث میشه درسشون افت کنه.
      اما از اون فاجعه تر اینه که گزینه۲ میومد برای جبران جامع آماری پایینش، برای شما رتبه معادل کنکور و رشته های قبولی احتمالی رو میداد. اونم با یه سری الگوریتم احمقانه.فک کنم درصد هایی رو که تو آزمون میزدیم مینداخت تو تخمین رتبه کنکور و رتبه معادل میداد! همیتقدر احمقانه! و شما وقتی همه دروس رو ۶۰ میزدی، برات تخمین میزد که پزشکی تیپ ۱ قبولی. اما با چه منطقی؟ با این منطق که سر کنکور همین درصد ها رو میزدی!
      خلاصه که حسابی دانش آموز ها رو فریب میده.
      اما شما تو آزمون قلمچی فرصت این رو داری که توی یه جامع آماری بالا و با تاپ ترین و باسواد ترین دانش آموزای کل کشور خودت رو بسنجی. و تا حدودی بفهمی که چند مرده حلاجی ک یه درک درستی از جایگاه و وضعیت تحصیلی خودت به دست بیاری. متاسفانه خیلیا از این موضوع میترسن که با واقعیت روبرو بشن. سوالاتشم باگ هایی داره اما مناسبه سبک و سیاق نظام جدید هست.در ضمن این نکته رو در نظر بگیرید که کنکور هم دیگه قرار نیست خیلی پاستوریزه باشه.

اما در مورد تقلب:

شاید باورتون نشه ولی اتفاقا این تقلب ها به نفع بچه های درسخونه! و باعث شبیه سازی بهتر کنکور میشه! چون در کنکور هم شرایط برابر نیست. همونطور که مستحضرید یک سری عزیزان در کنکور سهمیه ۲۵ درصد دارن و علی رغم اینکه کاملا بی سواد هستن، به واسطه اون سهمیه عملا یک الی دو تا صفر از رتبه شون کم میشه. از اونور سهمیه مناطق هم داریم؛ یه عزیزی از منطقه 1 ممکنه درصد و رتبه کشوری بهتری از یه عزیز دیگه در منطقه 3 داشته باشه. ولی به خاطر تقسیم بندی خاص ظرفیت ها بین مناطق، ممکنه اون شخص منطقه یکی علی رغم رتبه کشوری بهتر، نتونه به دانشگاه موردنظر برسه. پس همونطور که میبینی اتفاقا وجود تقلب تو آزمون های آزمایشی همچین چیز بدی هم نیست
      ویرایش توسط AmirMorningstar : 26 مرداد 1400 در ساعت 12:54

4. Top | #79
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از من به شما نصیحت ، آزمون رو هر جور شده شرکت کنید ترجیحا قلمچی. اصلا کاری به رتبه ای ک میارین نداشته باشید خودتون دستتون میاد آزمونو چی کار کردین حتی اگه تقلب هم شده باشه . من نمیدونم فاز اینایی ک میگن تقلب میشه چیه؟ خب بچه جون تو مثلا زیست رو زدی ۴۰ درصد ، این ینی چی؟ چون‌بقیه تقلب کردن تو نتونستی ۶۰ درصد دیگه رو بزنی؟ حرفایی میزنینا .... به جای اینکه گیر رتبه و تراز بشین برین ببینین چرا درصدتون اومده پایین. تموم کنین این‌تایپکای زرد رو. والا

5. Top | #80
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اولا باید بگم درس خواندن مثل کشاورزی هس اینو از یکی از رتبه های برتر شنیدم که می‌گفت مهم نیس ترازتون کم هست شما با یک ماه درس خواندن پیشرفت نمی‌کنیم در واقع باید پیوسته و روزانه درس بخونید تا بعد از یک سال نتیجشو ببینید و اوایل سال نتیجه نمیگیرد حتی اواسط سال نتیجه کمی میگیرید ( مثلاً ترازتون از ۴۰۰۰ اول سال میرسه به ۵۵۰۰)اما خب اواخر سال نتیجه شو خواهید دید ( با تلاش مستمر به ۷۰۰۰ می‌رسید ) درست مثل زمین کشاورزی که اوایل کشت هیچ سودی برای کشاورز نداره حتی اواسط سال تازه یکم ریشه سبز می‌کنه اما آخر سال نتیجشو خواهد دید ، درضمن ما در هر بخش از زندگی نا امید میشیم حتی آزمون ها را می‌دونم که بخاطر ترازو تا امی. خواهم شد اما با مرور همین نکته که موفقیت زمان میطلبه بازم ادامه میدم و خیلی سریع امیدوار میشم اما نرفتن به قلمچی ضررش بیشتر از رفتن بهش هست چون با رفتن به قلمچی درس خواندن نظم پیدا می‌کنه و حتی اشتباهاتمونوبر طرف میکنیم و نقاط ضعفمون را شناسایی میکنیم ، این خیلی بهتر از یه درس خواندن هردمبیل هست ( منظورم خوندن بدون سنجش هست )چون ما معمولا دریایی که.برامون سخته رو نمیخونیم مگر اینکه مجبور بشیم ! خود من امروز دوس نداشتم زیست بخونم ده روزم ولم میکردی زیست نمیخوندم ولی چون دیدم این جمعه آزمون قلمچی دارم مجبور شدم که هر روز زیست بخونم اونم فصلی که ازش متنفرم(گردش مواد ) اما خب قطعا علاقه مند میشم وقتی خوب درکش کنم

6. Top | #81
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه تحلیل غلط و خطرناک! حتما حتما و حتما قلمچی رو شرکت کنید. بزرگترین حماقتی که یه کنکوری میتونه مرتکب بشه آزمون ندادنه! مکرر میشناسم آدمایی که گفتن آزمون نمیدیم تقلب میشه؛ برنامه‌ش فلانه؛ سوالاش سخته و ... و تهش سرنوشت خوبی نداشتن. پارسال از 20 هزار نفر اول رشته‌ی تجربی به جرئت میتونم بگم حدود ده هزارتاشون تلقب میکردن. خب که چی؟ وضع همینه دیدتون رو نسبت به آزمون عوض کنید و شرکت کنید

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن