خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 64
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      باز چرت و پرت ها شروع شد اخه با کدوم قانون میتونن سهمیه بندی کنن یکم فکر کنین بعد تایپیک بزنین
      چیه اینجا روی قانون پیش میره که این دومیش باشه ، سوابق تحصیلی رو با کدوم قانون 30 درصد قطعی کردن؟ یعنی شخصی که توی یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان هست با شخصی که توی تهران هست یک حد امکانات آموزشی و تحصیلی دارن که سوابق تحصیلی قطعی باشه؟
      ضمنا منبع رو زیرش زدم ، خود سایت پیک سنجش هست
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saviour نمایش پست ها
      چیه اینجا روی قانون پیش میره که این دومیش باشه ، سوابق تحصیلی رو با کدوم قانون 30 درصد قطعی کردن؟ یعنی شخصی که توی یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان هست با شخصی که توی تهران هست یک حد امکانات آموزشی و تحصیلی دارن که سوابق تحصیلی قطعی باشه؟
      منبعشو الان دیدم فکر کردم از خبرگذاریا زدی
      من میخواستم سال بعد کنکور بدم بد بخت میشیم که اینجوری

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها

فرق داره دوست عزیز ... واقعا فرق داره ...
      همین سالای قبلی که شما میگید رو در نظر بگیرید .... برای همه داوطلبین ملاک فقط درصد دروس بود ... شما معدل 14 میگرفتی کنکورت خوب بود راحت پزشکی تهران هم می آوردی ....
      سال 97 شما از کتاب هایی کنکور دادید که چندین سال تدریس شده بود ، معلم جملات کتاب و مفهومشون رو از بر بود ، کتابایی داشتید که سوالات کنکور بودن ، دقیقا از کتاب خودتون .... یک درسو میخوندی بعد تستای کنکور اون مبحثو میزدی و بررسی می کردی متوجه میشدی طراح دقیقا از فلان صفحه چی میخواسته ....

البته من نمیگم کنکوری های 97 کم کاری کردن یا نمیگم که حقشونه 30 درصد سهمیه بگیرن ... به نظر من حق اون ها هم هست که سهمیه " معقولی " بگیرن ... چون همه ما میدونیم که سال اول کنکور ، به دلایل زیادی از جمله عدم تجربه داوطلب اصولا ختم به هدف نمیشه!

اما این واقعا نا عدالتی محضه که خودتون رو با کنکوری های 98 یکسان بدونید . چون اون ها شرایط بدتری رو نسبت به شما در سال کنکورشون متحمل میشن.

" کم ترین " کسی در کنکور های گذشته بوده ، که هم سال آخر به کارنامه پایان سالش فکر بکنه هم کنکور ! اصولا بچه ها از تایم مدرسه و امتحانات زدن و برای کنکور گذاشتن ... هرچی هم گرفتن ، گرفتن ... اصل کنکور بود و بس ...

اما همونطور که همه میدونن و من نباید یاد آور بشم ، اینه که تفاوت نظام جدید فقط تغییر کتاب نبود ... فقط این بود که از معلم سوالی بپرسه و معلم بگه کتاب تالیف جدید هست ، هرچی کتاب گفته ، من نمی دونم و .....
      تفاوت محسوس نظام جدید با نظام قدیم اینه ... که اگر چه در نظام قدیم ، تمرکز فقط بر کنکور بود ، داوطلب نظام جدید باید از اول مهر مدام باید تمام حواسش به تک تک نمراتی که میگیره باشه ، به امتحان نهایی باشه ، به حل تشریحی باشه ، به کنکور و روش تستی هم باشه ...

دیگه اینطوری نیست که بره دی وی دی مثلا فلان موسسه رو بگیره بگه خب اینا رو جمع کنی تقسیم بر این بکنی میشه جایگزین فلان فرمول و توی جیک ثانیه تست بعدی ....

شما همگی کنکور دادید و میدونید سال کنکور چقدر سخته ، میتونید این شرایط رو هم تحمل کنید؟

در ضمن دوست عزیز Mina_77 فکر نمی کنم انسان بدی باشم ( در ضمن بر فرض این که باشم ، شما از طریق خوندن چهار خط من به این کشف عظیم رسیدید؟ )، چه دکتر بشم یا نشم ، سعی کردم با منطق باشم.... همونطور که منطقم دعوا با هیچکس نیست و با بقیه بچه های کنکوری چه 97 و چه 98 احساس هم دردی میکنم و در جبهه مقابل نیستم...
      غیر منطقی حرف میزنی !

در اینصورت اگ به نظام جدیدا قرار باش ظلم نشه ! پس در این صورت باز باید ب کسانی ک کنکور 97 سال اولشون بود و قرار 98 پشت کنکور بمونن و سهمیشون هم کم میشه ظلم میشه ؟

آیا این درست ؟

شما 1 سال فرصت داری ک حتی بتونی نمرات نهایی سال دوازدهم خوب بگیری و هنوز معدلی نداری ک خراب کرده باشی
      ولی ی فارغ التحصیل نظام قدیم ک خیلیاشون ب امید جبران میخوان کنکور بدن این شرایط جبرانُ ندارن !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      البته بازم اینو بدونین کسی ک قرار برای یک رشته ی خوب بخونه و بجنگه در هر صورت موفق میشه ! هر چی شرایط سخت تر باش برای همه ( پشت کنکوری ها سخت تر میشه ن فقط برای شخص ) و همه پشت کنکوری ها هم قرار نیس رتبه های تک دو و سه رقمی رو کسب کنن !

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

5. Top | #20
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها

غیر منطقی حرف میزنی !

در اینصورت اگ به نظام جدیدا قرار باش ظلم نشه ! پس در این صورت باز باید ب کسانی ک کنکور 97 سال اولشون بود و قرار 98 پشت کنکور بمونن و سهمیشون هم کم میشه ظلم میشه ؟

آیا این درست ؟

شما 1 سال فرصت داری ک حتی بتونی نمرات نهایی سال دوازدهم خوب بگیری و هنوز معدلی نداری ک خراب کرده باشی
      ولی ی فارغ التحصیل نظام قدیم ک خیلیاشون ب امید جبران میخوان کنکور بدن این شرایط جبرانُ ندارن !

اگر قرار باشه غیر منطقی جوابتون رو بدم ، تنها میگم " شما هم خیلی بی فکر و حق به جانب حرف میزنید" ....

این هم از آخرین پاسخم توی این تاپیک.... لزومی برای توضیح بیشتر در این مورد نمی بینم

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Serat نمایش پست ها
      منبعشو الان دیدم فکر کردم از خبرگذاریا زدی
      من میخواستم سال بعد کنکور بدم بد بخت میشیم که اینجوری
      منم برای همین پست زدم چون منبع خبر پیک سنجش هست ، به صورت قطعی چیزی اعلام نکرده و درصدی نزده ولی اگر محدود باشه به همون 30 درصد ، اینا هم کسانی میرن داخل ک سهمیه ایثارگرو غیره دارن ، یعنی فشار درس خواندن خیلی سنگینتر میشه ... ماشالا تعداد پشت کنکوری ها همیشه از خود کنکوری ها هم بیشتره ... خدا به خیر کنه
      |

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان فك ميكنم اگه اشتباه نكنم توي دهه ٨٠ هم دو كنكور جدا برگزار شده سال دقيقش رو نميدونم
      يادم مياد قديما يكي از اقوام مي گفت ما كنكور نظام قديم بوديم سوالاي يه درس رو دير بهمون دادن و وقتمون گرفته شد(توي اون سال مثل اينكه بعضي دروس با نظام جديد مشترك و برخي بطور جداگانه طرح ميشده) و چيز بيشتري كه دهنمو مشغول كرده با رتبه ٧٠٠ اون سال هيچ دكترا حرفه اي قبول نشده
      كسي نميدونه توي اون سال سهميه بندي به چه شكل بوده واقعا برام دغدغه ذهني شده متاسفانه

8. Top | #23
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saviour نمایش پست ها
      اون ربطی نداره چون تاثیر معدل قانون به شورا اختیار داده هرطور میخواد تاثیر بده ولی سهمیه بندی هیچ اختیاری نداده قانو سنجش همه کنکوری ها در بحث پذیرش به یک شکل دیده بجز تو بحث معدل که قبل 84ها با بعدش تفاوت گذاشته

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

اگر قرار باشه غیر منطقی جوابتون رو بدم ، تنها میگم " شما هم خیلی بی فکر و حق به جانب حرف میزنید" ....

این هم از آخرین پاسخم توی این تاپیک.... لزومی برای توضیح بیشتر در این مورد نمی بینم
      شقایق خانم ، عدالت هیچوقت توی کنکور نبوده ، چه نظام جدید چه نظام قدیم ولی اینکه محدود کنن قدیمی ها رو ، این بی عدالتی رو بیشتر میکنه مخصوصا با این طرح قطعی شدن سوابق تحصیلی ، یعنی فردی ک توی نظام قدیم معدل درسش 12 شده ، اگر سوابق قطعی باشه ، رتبه اش خیلی بهتر بشه تا رشته ای که میخواد رو قبول بشه .
      توی همون نظام قدیم هم هر ساله عده ای متفرقه کنکور میدادن و پشت کنکوری حساب میشدن حالا چه کسانی ک رشتشوت همون بود چ کسانی ک غیرمرتبط بودن ، اونهاییم که سال 97 کنکور دادن بار اولشون بوده و تمام استرس های امسال شما رو تجربه کردن ، ولی مجبور بودن با تعدادزیادی پشت کنکوری 96 هم رقابت کنن! پس این نا عدالتی فقط توی 98 نبوده که بخوایم با نظام قدیم و جدید تفاوت بگذاریم توی این مورد ، هر سال کسانی ک تازه کنکور میدن استرس های خیلی زیادی تحمل میکنن چه قدیمی باشن چه جدید ، پس دلیل خوبی نیست برای اینکه پشت کنکوری ها محدود بشن
      درستش همون 50 درصد 50 درصد هست نهایت !
      تغییرات کتاب درسی بالای 35 درصد نبوده ، توی خیلی موارد کلا تغیییرات زیادی نداشتیم ، نهایت دو یا سه مبحث که اونم چیزی نیست ، این نکته رو هم در نظر بگیر که اگر سال 98 ، همین پشت کنکوری ها قبول نشن ، سال 99 خیلیاشون در خدمتتون هستن (از قدیم گفتن آش کشک خالته ، بخوری پاته نخوری پاته خخ )
      |

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

ببین دخترم !

جدا از یک سری درسایی ک تازه ب نظام جدید اضاف شده توی 9 تا درس دیگ ک قبلا هم توی رشته تجربی بوده 4 تا عمومی و 5 تا تخصصی
      هنوزم بیس و پایه کتابا یکی ! من تمام کتابای دهم و یازدهمُ صفحه ب صفحه نگاه کردم ! فیزیک و ریاضی ک همون تقریبا ( بهتر و منظم تر هم شده ) زیست همون ب جز فصل 1 زیست دهم ک حفظی بقیه فصلا فقط جاهاشون عوض شده + چن تا اصطلاح مثل تاخته و این چیزا )

شیمی هم همون مفاهیم و مسائل پایه اصلی کنکور !

ینی شرایط درسی یکسان !
      و از طرفی طراح کنکور طوری سوال طرح میکنه ک نا عدالتی نباش ! حتی ممکن سوالات تو بیشتر قسمتا یکسان باش چون کتابا موضوع یکسان زیاد داره !

پس شرایط ی کنکوری 98 نظام جدید با یک کنکوری نظام قدیمی سال 97 برابر

فقط میمونه بحث پشت کنکور موندن ک نظام قدیمیا پشت کنکورین !
      و این شرایط یک سال بعدش هم میتونه برای کنکوری های نظام جدید برقرار باش تا تمام چیزا یکسان باش !

موفق باشین !
      ما بد هیشکیو نمیخایم

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اما دو تا مورد ديگه هم بگم اول اينكه هر كس واقعا تلاش كنه و هدفش رتبه عالي باشه حتي اگه رتبش به اندازه اي كه مد نظرشه نرسه اما بااازم قبول ميشه رشته دلخواهش نهايتا دانشگاه تغيير كنه

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و بعدي اينكه من صحبت هاي آقاي افشار رو گوش ميدادم خوف خوبي زدن مي گفتن كه حتي اگه سهميه نظام قديم كم باشه بازم چون كه اغلب بچه هاي قوي امسال وارد دانشگاه ميشن،بازم شما شانس بيشتزي داريد چون داريد با بچه هاي متوسط و ضعيف رقابت مي كنيد

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه اینجوری بشه دوتا دفترچه انتخاب رشته منتشر میکنن ؟ یکی برای نظام جدید یکی برای نظام قدیم ؟

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بدترین شرایط کنکور این 10 سالو میشه گفت کنکوریهای سال 97 داشتن ( سال اولی ها ) چون تا مدت ها نگران وضعیت کنکور 98 بودن اینکه باز کنکور برگزار میشه یا باید نظام جدید بخونن ! و اینکه ی سری مسائل دیگ و استرس ها داشتن که قطعا کنکوریهای 98 ندارن !

مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با همه اين ها بنظرم فكر منفي نكنيد كه ديگه شرايط سخت شو و ديگه نميشه و...
      چون با همين شرايط مطمئنااااا كسايي كه خوب تلاش كنن سال ديگه رشته خوبي قبول خواهند شد و ما فقط حسرت ميخوريم كه اي بابا اگه ميشد پس چرا من به اندازه كافي تلاش نكردم

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن