خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

تعدد منابع و سردرگمی

سلام عزیران من تازه عضو این انجمن مفید شدم و خیلی خوشحالم که این سایت خوب رو پیدا کردم. من راستش نمیگم وضعیت مالی خیلی بدی دارم نه ولی واقعا اینطوری هم نیشت که بتونم برای هر کتاب یازدهم تجربی دو سه تا منبع بخرم. فوقش برای هر کدوم یکی میتونم بخرم. ولی بعضیا میگن اینطوری نمیشه موفق شد . میخواستم یکم راهنماییم کنید که چیکار کنم .

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یه سایت یا کتابفروشی پیدا کن با 40 50 درصد تخفیف دو تا کتاب بگیر با همون هزینه حالا شایدم 5 تومن 10 تومن بیشتر
      نمیشه موفق شد معنی نداره بستگی داره چی بخوای
      من دیدم با مبتکران شیمی 70 زده
      ولی بهتره بهت میگفتن که هر کتاب به طور مشخص کامل نیست مثلا مبتکران شیمی برای آموزش و تا حدودی تست برای سطح متوسط خوبه ولی سطح عالی واقعا نداره که بخوای باهاش کار کنی و باید یه منبع دیگه در کنارش داشته باشی یه تست های سخت و جوندار توش داشته باشه
      ولی درس هایی مثل خارجه /دینی/ عربی/ ادبیات بیشتر از یه منبع واقعا ریسکه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درسته که منابع متاوت خوب و تا حدی لازمه چون انتشاراتی ها نون به هم به قرض میدن یعنی یکی یه بخشی رو ناقص مینویسه اون یکی کامل تا اینجوری کتابای همشون فروش بره اما خوب نگاه کن بگرد و کاملتره رو پیدا کن همون تک منبعی نه تنها بد نیست بلکه کمکتم میکنه اما برای راهنمایی
      ببین من نظام قدیمم اما روی نویسنده ها شناخت دارم برای ادبیات برو سراغ
      نشر دریافت (هامون سبطی)خیلی سبزیا هم کارشون درسته
      برای عربی خیلی سبزیا خصوصا غزال موسوی کارش خوبه
      برای دینی زهرا سمیعی عارف و مسلم بهمن آبادی
      زبان شهاب اناری
      ریاضی سروش مویینی
      زیست کتابای گروه ماز و البته خیلی سبز
      فیزیک رضا خالو
      شیمی بهمن بازرگانی

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reza taju نمایش پست ها
      سلام عزیران من تازه عضو این انجمن مفید شدم و خیلی خوشحالم که این سایت خوب رو پیدا کردم. من راستش نمیگم وضعیت مالی خیلی بدی دارم نه ولی واقعا اینطوری هم نیشت که بتونم برای هر کتاب یازدهم تجربی دو سه تا منبع بخرم. فوقش برای هر کدوم یکی میتونم بخرم. ولی بعضیا میگن اینطوری نمیشه موفق شد . میخواستم یکم راهنماییم کنید که چیکار کنم .
      کلا باید تک منبع باشی جز زیست و شیمی
      اصلا از دلایل عدم موفقیت همین تعدد منابع هست
      اینایی که با یه منبع نتیجه نمیگیرن فکر میکنن مشکل از منبعه و میرن عوض میکنن
      مثل فیزیک گاج که واسه ۱۰۰ زدن هم کافیه ولی گاج میخونه میزنه ۵۰ فکر میکنه مشکل از گاجه در حالی که باید موارد دیگه رو چک کنه
      مثل اینکه مرور داشته/جمع بندی/استراتژی ازمونو...
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام...
      گاج یه زمانی یه شعاری داشت که می گفت "به جای اینکه چند کتاب بخوانید کتاب های گاج را چندین بار بخوانید!"
      واقعا این حرف درست...بخصوص اگه امسال میرید یازدهم برای هر درس یک منبع داشته باشید کافی هست.
      ویرایش توسط reza2018 : 19 شهریور 1397 در ساعت 13:23

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از همتون دوستان فقط یه سوال دیگه خوندن درسنامه تو منابع بعضا خیلی وقتمو میگیره و میبینم زیاد مفید نیست نمیشه فقط کتابو خوند و بعد تست زد ؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از همتون دوستان فقط یه سوال دیگه خوندن درسنامه تو منابع بعضا خیلی وقتمو میگیره و میبینم زیاد مفید نیست نمیشه فقط کتابو خوند و بعد تست زد ؟
      در بعضی درس ها بخصوص دروس محاسباتی کتاب خیلی خوب واموزنده نیست وبهتره که درسنامه خونده بشه.از طرفی برای درسی مثل زیست نیازی به درسنامه نیست.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirho3einrezaee نمایش پست ها
      کلا باید تک منبع باشی جز زیست و شیمی
      اصلا از دلایل عدم موفقیت همین تعدد منابع هست
      اینایی که با یه منبع نتیجه نمیگیرن فکر میکنن مشکل از منبعه و میرن عوض میکنن
      مثل فیزیک گاج که واسه ۱۰۰ زدن هم کافیه ولی گاج میخونه میزنه ۵۰ فکر میکنه مشکل از گاجه در حالی که باید موارد دیگه رو چک کنه
      مثل اینکه مرور داشته/جمع بندی/استراتژی ازمونو...
      بین فیزیک گاج و خیلی سبز کدوم برای یک پایه ی ضعیف خوب ؟

البته من نخوندم وگرنه پایم ضعیف نیس و خوب یاد میگیرم !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من پیشنهاد می کنم به بخش مصاحبه با رتبه های برتر برید چون اونجا هم منابع و هم روش خوندن رو توضیح دادن.
      موفق باشین.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      لازم نیست و نباید هم برای هر درس چند منبع داشت ، به قول انتشارات گاج ، یه کتاب رو چند دور بخوانی بهتره تا چندتا کتاب رو یک دور بخوانی
      کتاب های کنکوری دو نوع هستن 1-جامع 2- سال به سال
      خرید کتاب های جامع ارزونتر هست و تقریبا حجم کمتری داره نسبت به سال به سال
      خرید کتاب های سال به سال گران تر (زیاد نه) میشه ولی کاملتر و حجمشون بیشتر هست (برای کسانی که وقت و حوصله زیاد دارن)
      خب حالا اینکه چه منابعی خوب هست:
      ببین مثلا میشنوی که مبتکران شیمی عالیه ، مثل اون دیگه نیست ! ولی این جمله واقعیت نداره ، مبتکران هم ایرادات زیادی داره ، یا مثلا زبان انگلیسی شهاب اناری عالیه ، ولی همون هم چیدمانش زیاد جالب نیست ! بگذریم ، خلاصه شما اگر میخوای چند تا کتاب ضرر نکنی ، برو یک کتاب فروشی توی شهرتون ، از هر درس چندتا منبع انتخاب کن ، مثلا ریاضی خیلی سبز ، ریاضی مهر و ماه ، یا زیست گاج ، زیست نشرالگو ، زیست ایکیو .... برو توی اون کتاب فروشی ، این کتاب ها رو پیدا کن و چند صفحه ای رو ورق بزن ببین اصلا با روحیه و توانایی تو سازگار هست یا نه ، اگر بود بخرش که مجبور نشی ضررمالی کنی
      ضمنا میتوانی از کتاب فروشی های دسته دوم هم استفاده کنی اما چون تا به حال کنکور نظام جدید برگزار نشده ، کتاب های دسته دومشونم خیلی کم گیر میاد
      من از نظام جدید چیزی نمیدونم که منابع معرفی کنم ، توی پست های دیگه قسمت منابع سرچ بکن پیدا میکنی ولی قدیمیا اینا خوب بودن
      عربی (کامل گاج - جامع خیلی سبز)
      زبان (مبتکران )
      ادبیات(پنج مبحثی نشرالگو یا ادبیات جامع خیلی سبز یا ادبیات موضوعی گاج ، یا هر مبحث از انتشارات مختلف)
      دین و زندگی ( گاج نقره ای - شنیدم سفیرخرد هم خوبه ولی من ندیدمش)
      ریاضی (مهر و ماه ، خیلی سبز)
      شیمی ( مبتکران ، خیلی سبز ، گاج) البته گاج یک کتاب سال به سال داره یک کتاب جامع
      فیزیک( گاج نقره ای)
      زیست(نشرالگو ، گاج ، ای کیو )
      تو قسمت منابع نظام جدید سرچ کنی منابع خوب فکرکنم پیدا کنی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JAVAD AGHA نمایش پست ها

بین فیزیک گاج و خیلی سبز کدوم برای یک پایه ی ضعیف خوب ؟

البته من نخوندم وگرنه پایم ضعیف نیس و خوب یاد میگیرم !
      من گاجو پیشنهاد میکنم
      تنوع تستی ستاره دار بی ستاره یک قدم تا صد و مخصوص دوماه اخر
      تیپ بندی مناسب
      درسنامش هم برای من خیلی خوب بود
      آیدی تلگرام و اینستا <> amirho3einrezaee

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام.خوش اومدین
      تعدد منبعم اصلن خوب نیس
      شما واسه ادبیات از موضوعی های الگو
      عربی خیلی سبز یا میکرو گاج
      دینی خیلی سبز
      زبان مبتکران
      ریاضی خیلی سبز
      زیست میکروگاج
      فیزیک گاج
      شیمی هم مبتکران الگو گاج هرکدومش ک استفاده کنید میتونید به نتیجه دلخواه برسید اصلن نگران نباشید...حالا ممکنه بعدن ی سری کتابا نیازتون بشه و اساس کارتون همون تک منبع باشه و باهاش پیش برید.
      موفق باشید
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اول این که مشکل قیمت کتاب ها حل شدنیه....
      دوم این که چه بهتر که همون 1 کتاب رو بخرید ...

من سعی ام توی این پست اینه که حداکثر کمکی که از دستم بر میاد رو به شما بکنم ....

کتابی که شما نیاز دارید کتابیه که کل مطالب کتاب رو پوشش بده ، که بتونید هم در سال تحصیلی و هم برای کنکور استفاده کنید ....
      فارغ از نظرات بقیه دوستان ، به نظر من 1 کتاب هم کافیه .... و ترجیح میدم کتاب میکرو شیمی یازدهم رو بهتون پیشنهاد کنم که حتی تست ترکیبی با دهم هم داره .... تکنیک و فرمول و .... داره ...

دلیلم برای پیشنهاد این کتاب اینه که ، با توجه به این که یک کتاب میخواید انتخاب کنید ، باید کتابی باشه که ایده دار و کامل باشه ... چون شما باید این کتاب رو " چندین دور " بخونید و تست و تحلیل کنید ، بنابراین باید ایده های نوین داشته باشه که وقتتون رو تلف نکنه.....

بعدشم اصلا اینطور نیست که هرچه قدر منابع بیشتر ، شانس موفقیت بیشتر و برعکس!
      برای هر پایه یک کتاب مناسب بگیرید و خوب کار کنید ، سال کنکورتون هم یک کتاب جامع آزمون ... یعنی با 4-5 تا کتاب شیمی کنکور رو به خوبی میتونید ببندید.

درباره قیمت هم کد های تخفیف گاج هستن ... خود گاج هم در حالت کلی 25 درصد تخفیف داره که خب این 25 درصد هم کم نیست! هرچه قدر کتاب گرون تر باشه تخفیفش بیشتره ! حداقل 10 تومن در کتاب های اختصاصی میتونید ارزون تر خرید کنید

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن