خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

فرق ارایه ادبی با دستور زبان‌چیه؟

سلام
      من میخوام ادبیات کتاب بخرم اما دیدم میکن باید ادبیات مبحثی خوند.
      من ارایه نظام جدید از نشر خریدم
      لغت و املا هم نشر میخرم نظام جدید

اما دو تا کتاب هس یکی دستور زبان (که نظام جدیدش چاپ شده) و یکی ارایه های ادبی (نظام جدیدش نیومده)
      فرق این دو تا چیه؟
      کدومو بگیرم؟
      ارایه نظام قدیم بگیرم مشکلی نیس؟ نظام جدیدش نمیدونم کی میاد.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط iamAmir نمایش پست ها
      سلام
      من میخوام ادبیات کتاب بخرم اما دیدم میکن باید ادبیات مبحثی خوند.
      من ارایه نظام جدید از نشر خریدم
      لغت و املا هم نشر میخرم نظام جدید

اما دو تا کتاب هس یکی دستور زبان (که نظام جدیدش چاپ شده) و یکی ارایه های ادبی (نظام جدیدش نیومده)
      فرق این دو تا چیه؟
      کدومو بگیرم؟
      ارایه نظام قدیم بگیرم مشکلی نیس؟ نظام جدیدش نمیدونم کی میاد.
      دستور زبان در مورد مبحث زبان فارسی هست ارایه های ادبی هم در مورد ارایه ها!این دو مبحث جدا از هم هستن وبرای هر کدوم باید کتاب جدا تهیه بشه.زبان فارسی الگو برای نظام جدید چاپ شده که میتونید استفاده کنید ولی کتاب ارایه های ادبیش برای نظام جدید هنوز چاپ نشده.که احتمالا تا اخر شهریور چاپ میشه که بهتره صبر کنی وکتاب ارایه مخصوص نظام جدید رو تهیه کنی

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      راستش من نظام قدیم هستم و اطلاعی از کتاب های جدید ندارم ، ولی خب چیزی که میدونم اینه که آرایه و دستور دو تا چیز کاملا جدا هستند
      آرایه های ادبی ، مربوط به ادبیاته و میشه صنایع ادبی که شاعر و نویسنده توی اثر ادبی اش استفاده می کنه ، مثل
      مجاز ، استعاره ، کنایه و ...
      اما دستور زبان کاملا مربوط به زبان فارسیه . نحوه کاربرد فعل ، انواع حذف ها ، مطابقت نهاد و فعل و ... اینا نمونه هایی از قواعد دستور زبان هستند
      اما نکته آخر ، آرایه های ادبی زیاد جدید و قدیمش فرقی نداره ، یه سری عناوین کاملا مشخص داره و یه سری تست های مشخص . به نظر من میتونید از آرایه ی نظام قدیم استفاده کنید ، نهایتا یه سری عناوین ازش حذف شده ... وگرنه چیزی بهش اضافه نمیشه .

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samirat1999 نمایش پست ها
      سلام
      راستش من نظام قدیم هستم و اطلاعی از کتاب های جدید ندارم ، ولی خب چیزی که میدونم اینه که آرایه و دستور دو تا چیز کاملا جدا هستند
      آرایه های ادبی ، مربوط به ادبیاته و میشه صنایع ادبی که شاعر و نویسنده توی اثر ادبی اش استفاده می کنه ، مثل
      مجاز ، استعاره ، کنایه و ...
      اما دستور زبان کاملا مربوط به زبان فارسیه . نحوه کاربرد فعل ، انواع حذف ها ، مطابقت نهاد و فعل و ... اینا نمونه هایی از قواعد دستور زبان هستند
      اما نکته آخر ، آرایه های ادبی زیاد جدید و قدیمش فرقی نداره ، یه سری عناوین کاملا مشخص داره و یه سری تست های مشخص . به نظر من میتونید از آرایه ی نظام قدیم استفاده کنید ، نهایتا یه سری عناوین ازش حذف شده ... وگرنه چیزی بهش اضافه نمیشه .

بله منم که از آقای عبدالمحمدی پرسیدم گفتن میشه از آرایه های ادبی نسخه قدیمی استفاده کرد ، ولی سایر کتاب ها تغییراتی داشتن

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام اگر متقاضی کنکور نظام جدید هستید یعنی دوازدهمی هستید ، ادبیات به پنج مبحث تقسیم میشه
      1-آرایه های ادبی ( شامل آرایه هایی هست ک شاعر یا نویسنده ، توی متن یا شعرش استفاده میکنه مثل تشبیه ، مثل تشخیص ، مثل استعاره و غیره )
      2- دستور زبان ( همون زبان فارسی نظام قدیم هست ، شامل شناخت جمله و کلمه و این چیزا میشه ، مثل شناخت فعل ، فاعل ، گزاره ، مثل واج ، واژه ، انواع افغال و غیره )
      3- تاریخ ادبیات ( اسم نویسنده ها و آثارشون)
      4- املا و لغت ( معنی لغات و املاشون)
      5- قرابت معنایی ( چند تا بیت میدن و میگن مثلا کدوم از ابیات با بیتی که توی صورت سوال هست معناش شبیه به هم هست)
      اولا تا کنکور زمان زیادی مونده ، شما اگر صبور باشی بالاخره اون هم نظام جدیدش چاپ میشه ، بهتره فعلا از کتاب درسی خودت اسفتاده کنی تا چاپ شدن اون
      اما اگر خیلی عجله داری ، میتوانی از همون کتاب نظام قدیم استفاده کنی وقتی چاپ نظام جدیدش اومد با هم مقایسه کنی اگر چیزی کمتر خونده بودی ، مجدد بخوانی ، اگر هم زیاد تر خوندی که هیچی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن