خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 43
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

Exclamation انتقاد از شیمی مبتکران

سلام عرض شد ، یک چیزی رو الان چک کردم ، نامردی دونستم بهتون نگم البته من فقط برای شیمی چک کردم اما مطئنم بقیه کتاب ها هم همینه
      بحث درمورد " کتاب شیمی مبتکران سری واجب" هست
      من چاپ 96 این کتاب یعنی آخرین چاپش رو دارم ، بر حسب اتفاق رفتم چاپ 94 این کتاب رو هم که توی خونه داشتم نگاه کردم و مقایسه کردم
      جالبته بدونید تفاوت بین چاپ 96 و چاپ 94 ، فقط در اضافه شدن چند تست سراسری سال های 93 و 94 + کنکور سال 95 و 96 بود!!!
      حتی در تست های سراسری مباحث مختلف تست های 95 و 96 هم وجود نداره !!!
      واقعا به دروغ و سود جویی این کتاب یعنی شیمی مبتکران پی بردم ، بعد میان مینویسن با ویرایش جامع و کلی ... همش تبلیغ واس فروش بیشتر هست ...
      جا داره بگم حجیم ترین و خسته کننده ترین کتاب شیمی هم همین مبتکران سری واجب هست ، واس یه فصل 25 صفحه ای ، 50 تا درسنامه آورده و خداتا تست که اصلا لازم هم نبوده ... بیشترین مانورای این کتاب روی تست های قبل از سال 90 هست که یعنی 7 سال قبل حداقل ... حیف پولی که خرج این کتاب کردم ... کنکوری هایی که این کتاب رو دارن متوجه میشن چی میگم ، یک فصلش بیش از یک ماه وقت میبره بس اضافه گویی داره ، یعنی 12 تا فصل کل شیمی وقت نمیشه توی 12 ماه تموم کرد !!!
      اگر کسی کتاب شیمی خوب برای کنکور تجربی میشناسه که درسنامه ی خوب + حجم کم داره معرفی کنه لطفا تا همه استفاده کنن؟
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      شیمی مبتکران از بهتریناست
      ...............
      شیمی خیلی سبز! و جامع گاج هم خوبن
      موج آزمون هم واسه تست و آزمون خوبه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saviour نمایش پست ها
      سلام عرض شد ، یک چیزی رو الان چک کردم ، نامردی دونستم بهتون نگم البته من فقط برای شیمی چک کردم اما مطئنم بقیه کتاب ها هم همینه
      من چاپ 96 این کتاب یعنی آخرین چاپش رو دارم ، بر حسب اتفاق رفتم چاپ 94 این کتاب رو هم که توی خونه داشتم نگاه کردم و مقایسه کردم
      جالبته بدونید تفاوت بین چاپ 96 و چاپ 94 ، فقط در اضافه شدن چند تست سراسری سال های 93 و 94 + کنکور سال 95 و 96 بود!!!
      واقعا به دروغ و سود جویی این کتاب یعنی شیمی مبتکران پی بردم ، بعد میان مینویسن با ویرایش جامع و کلی ... همش تبلیغ واس فروش بیشتر هست ...
      جا داره بگم حجیم ترین و خسته کننده ترین کتاب شیمی هم همین مبتکران سری واجب هست ، واس یه فصل 25 صفحه ای ، 50 تا درسنامه آورده و خداتا تست که اصلا لازم هم نبوده ... بیشترین مانورای این کتاب روی تست های قبل از سال 90 هست که یعنی 7 سال قبل حداقل ... حیف پولی که خرج این کتاب کردم ... کنکوری هایی که این کتاب رو دارن متوجه میشن چی میگم ، یک فصلش بیش از یک ماه وقت میبره بس اضافه گویی داره ، یعنی 12 تا فصل کل شیمی وقت نمیشه توی 12 ماه تموم کرد !!!
      اگر کسی کتاب شیمی خوب برای کنکور تجربی میشناسه که درسنامه ی خوب + حجم کم داره معرفی کنه لطفا تا همه استفاده کنن؟
      این کتاب اخرین بار بعد از سال 94 که سوالای کنکور شیمی سخت تر شد بروز رسانی شده....تا جایی که من می دونم بعد از سال 94کتابای شیمی تغییری نکردن وفقط باید سوالای چند سال بهش اضافه میشده که اونم بصورت پیوست در اخر کتاب اورده که شما می تونید بعد از خوندن هر مبحث برید وتست های مرتبط رو از اونجا پیدا کنی وبررسی کنی.
      در مورد سوالت می تونی از کتابای خیلی سبز استفاده کنی.یا یک کتابی که کم حجم تر باشه خط ویژه شیمی .
      پ.ن:کتابای فیل شیمی هم خوب هستن هم کم حجمن وهم تقریبا تمام مطالب کتابای واجب رو دارن.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      شیمی مبتکران از بهتریناست
      ...............
      شیمی خیلی سبز! و جامع گاج هم خوبن
      موج آزمون هم واسه تست و آزمون خوبه
      کتاب خیلی حجیمی هست و خسته کننده ، حس میکنی داری عین لاکپشت حرکت میکنی! خیلی سبز از مبتکران بهتره ولی بازم حجمشون یه اندازه هست و چون خیلی دروس دیگه ای هم باید مطالعه بشه خسته کننده میشه
      کتاب میکرو گاج رو دیدم 2 جلد کلا بیشتر نیست ، حجمش که تقریبا قابل قبول هست ... شما چیزی ازش میدونید؟ بدرد میخوره برای درصد بالای 50؟
      |

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      درسنامه مبتکران +تست ای کیو کافیه.
      درسنامه مبتکران اگه کتاب درسی روخوب خونده باشید خوندنش زیاد طول نمیکشه.
      منم تا یه مدت ازش بدم میومد ولی وقتی دیدم چاره ای جز خوندنش ندارم دیدم رو نسبت بهش تغییر دادم . درسنامش واقعا کامله و عالی .
      همزمان با خوندن درسنامه هم هایلات میکنم نکات رو.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      این کتاب اخرین بار بعد از سال 94 که سوالای کنکور شیمی سخت تر شد بروز رسانی شده....تا جایی که من می دونم بعد از سال 94کتابای شیمی تغییری نکردن وفقط باید سوالای چند سال بهش اضافه میشده که اونم بصورت پیوست در اخر کتاب اورده که شما می تونید بعد از خوندن هر مبحث برید وتست های مرتبط رو از اونجا پیدا کنی وبررسی کنی.
      در مورد سوالت می تونی از کتابای خیلی سبز استفاده کنی.یا یک کتابی که کم حجم تر باشه خط ویژه شیمی .
      پ.ن:کتابای فیل شیمی هم خوب هستن هم کم حجمن وهم تقریبا تمام مطالب کتابای واجب رو دارن.
      منظورم تغییرات کتاب نیست ، قطعا هر ساله تغییراتی داشتیم ولی خب خیلی جزئی ، منظورم اینه مثلا فصل یک ، ساختار اتم رو گفته ، بهت اول تست های تالیفی آورده ، دوم تستای سراسری ، تست های تالیفی سال 93 با سال 97 دقیقا یکی هست حتی یک دونه تست اضافه تر نشده با اینکه هر ساله تست های کنکور جدیدتر میشن! تست های سراسریش هم فقط تست های سال 93 و بعضی جاها 94 اضافه شده و تست های 95 و 96 توی هر مبحث وجود نداره ، فقط آخر کتاب تست های کنکور 95-96 آورده .... یعنی در کل اگر شخصی تست های کنکور 95-96 رو با پاسخنامه د انلود کنه ، میتوانه از کتاب مبتکران های قدیمی هم استفاده کنه چون بر خلاف توضیحاتش که پیازداغشو زیاد کردن تغییرات کلی کرده ، تغییری نکرده ...
      حالا از اینا که بگذریم این حجم خیلی زیادش هست که آدم ور اذیت میکنه ، خیلی از مباحثی که واسش تست آورده که 80 درصد تستای این کتاب تالیفی هست ، لازم نبوده واقعا ، زیاده گویی کرده ، کتاب خیلی کاملی هست ولی خب لازم نبوده انقدر کاملم باشه ...
      کتابای خیلی سبز هم یکم بیانش بهتره ولی بازم حجم مبتکران رو داره ... خط ویژه بدرد جمع بندی میخوره ، توضیحاتش خیییلی مختصر هست و حتی جاهایی گنگ هست ( دارم کتابش رو )
      نظر شما درمورد کتاب جامع شیمی گاج _2 جلدی ، یکی سوال یکی پاسخنامه و درسنامه ، چیه؟
      |

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      درسنامه مبتکران +تست ای کیو کافیه.
      درسنامه مبتکران اگه کتاب درسی روخوب خونده باشید خوندنش زیاد طول نمیکشه.
      منم تا یه مدت ازش بدم میومد ولی وقتی دیدم چاره ای جز خوندنش ندارم دیدم رو نسبت بهش تغییر دادم . درسنامش واقعا کامله و عالی .
      همزمان با خوندن درسنامه هم هایلات میکنم نکات رو.
      درسنامه مبتکران کامل نیست ، جوری درسنامه نوشته شده که حتما نیاز هست کتاب درسی هم خونده بشه با اینکه میتوانستن همون یک خط کتاب درسی هم بیارنش توی درسنامه ! (چون خودم خوندم درسنامه هاش رو میگم . مثلا 90 درصد رو گفته واس 10 درصدش مجبورت میکنه بری کتاب درسی رو بخوانی و همین باعث میشه حجم کتاب بیشتر و زمان صرف شده بیشتر بشه) + تست آیکیو هم تست های سختی هست بدرد کسی که ضعیف هست نمیخوره
      کتاب جامع شیمی گاج رو دیدم ، دو جلدهست ، حجمش زیاد نیست و طبق گفته هاوشنیده ها کامل هم هست ، نظرت چطوره؟
      |

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      کتاب خیلی حجیمی هست و خسته کننده ، حس میکنی داری عین لاکپشت حرکت میکنی! خیلی سبز از مبتکران بهتره ولی بازم حجمشون یه اندازه هست و چون خیلی دروس دیگه ای هم باید مطالعه بشه خسته کننده میشه
      کتاب میکرو گاج رو دیدم 2 جلد کلا بیشتر نیست ، حجمش که تقریبا قابل قبول هست ... شما چیزی ازش میدونید؟ بدرد میخوره برای درصد بالای 50؟
      درصد که به تمرینه ... تمرین بیشتر درصد بیشتر
      ..........................
      تو خودت ببین با کدوم راحت تری ... همون واست بهتره
      خیلی سبز!، مبتکران، جامع گاج، موج آزمون، آیکیو
      همشون خوبنا
      هر کدوم هم خوبی های خودشو داره

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منظورم تغییرات کتاب نیست ، قطعا هر ساله تغییراتی داشتیم ولی خب خیلی جزئی ، منظورم اینه مثلا فصل یک ، ساختار اتم رو گفته ، بهت اول تست های تالیفی آورده ، دوم تستای سراسری ، تست های تالیفی سال 93 با سال 97 دقیقا یکی هست حتی یک دونه تست اضافه تر نشده با اینکه هر ساله تست های کنکور جدیدتر میشن! تست های سراسریش هم فقط تست های سال 93 و بعضی جاها 94 اضافه شده و تست های 95 و 96 توی هر مبحث وجود نداره ، فقط آخر کتاب تست های کنکور 95-96 آورده .... یعنی در کل اگر شخصی تست های کنکور 95-96 رو با پاسخنامه د انلود کنه ، میتوانه از کتاب مبتکران های قدیمی هم استفاده کنه چون بر خلاف توضیحاتش که پیازداغشو زیاد کردن تغییرات کلی کرده ، تغییری نکرده ...
      حالا از اینا که بگذریم این حجم خیلی زیادش هست که آدم ور اذیت میکنه ، خیلی از مباحثی که واسش تست آورده که 80 درصد تستای این کتاب تالیفی هست ، لازم نبوده واقعا ، زیاده گویی کرده ، کتاب خیلی کاملی هست ولی خب لازم نبوده انقدر کاملم باشه ...
      کتابای خیلی سبز هم یکم بیانش بهتره ولی بازم حجم مبتکران رو داره ... خط ویژه بدرد جمع بندی میخوره ، توضیحاتش خیییلی مختصر هست و حتی جاهایی گنگ هست ( دارم کتابش رو )
      نظر شما درمورد کتاب جامع شیمی گاج _2 جلدی ، یکی سوال یکی پاسخنامه و درسنامه ، چیه؟
      راستش این کتاب رو چون ندیدم نمی تونم چیزی در بارش بگم....همینقدر میدونم که کتاب معروفی نیست.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      درصد که به تمرینه ... تمرین بیشتر درصد بیشتر
      ..........................
      تو خودت ببین با کدوم راحت تری ... همون واست بهتره
      خیلی سبز!، مبتکران، جامع گاج، موج آزمون، آیکیو
      همشون خوبنا
      هر کدوم هم خوبی های خودشو داره
      یک کتاب میخوام که درسنامه کامل و روانی داشته باشه و حجمش زیاد نباشه ، تست های شاخ و سخت نمیخوام چون به درصد بالای 70 فکر نمیکنم
      مبتکران رو دارم ، کتاب رو بازش که میکنم یاد بختی های دوره کودکی تا الانم میفتم بس حجمش زیاد هست ، واقعا حوصله ام نمیشه واس یک فصل ساده مثل ساختار اتم 120 صفحه بخوانم ، کل ساختار اتم 25 تا صفحه هست ولی تو مبتکران واسش 40 تا درسنامه آورده علاوه بر اون هم گفته باید کتاب درسی رو هم بخوانی ... ینی درسنامه اش همچین کاملم نیست که نیازی به کتابم نباشه تازه
      خیلی سبز رو ندیدم ولی همه میگن بهتراز مبتکران هست ، میترسم اینم بگیرم درسنامه اش کامل نباشه و مثل مبتکران مجبور باشیم 2000 تا صفحه بخوانیم ( جمع صفحات مبتکران 1834 صفحه میشه تقریبا که خیلی زیاده واس یک درس)
      جامع گاج حدود 1300 تا ص میشه ، اونو هم ندیدم و اولین بار از شما شنیدم که کتاب خوبیه
      موج ازمون و ایکیو هم ک کلا تست های سخت هست با گروه خونی بنده تطابق نداره
      شاعر میگه میون این همه خوشکل کیو انتخاب کنم؟
      |

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من از فار آزمون شیمی استفاده میکردم کتاب فوق العاده سطح بالایی هست و یک یا دو پله سطحش از کنکور بالا تره و باعث میشه سر جلسه کنکور غافل گیر نشید.سیز تا پیاز شیمی هم اگر از الان شروع کنید عالیه.

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      درسنامه مبتکران کامل نیست ، جوری درسنامه نوشته شده که حتما نیاز هست کتاب درسی هم خونده بشه با اینکه میتوانستن همون یک خط کتاب درسی هم بیارنش توی درسنامه ! (چون خودم خوندم درسنامه هاش رو میگم . مثلا 90 درصد رو گفته واس 10 درصدش مجبورت میکنه بری کتاب درسی رو بخوانی و همین باعث میشه حجم کتاب بیشتر و زمان صرف شده بیشتر بشه)
      من درس نامه از فیل شیمی استفاده میکنم.
      دقیقا همین مشکل رو دارم.
      با این که ادعا شده کامله ولی کامل نیست. خیلی جاها باید نکات مهم واردش بشه.
      خیلی وقت بود همچین چیزی رو میخواستم بگم گفتم خاطر دوستان رو مکدر نکنم...
      من خودم از طرفداران بازرگان بودم ولی...

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elham_78 نمایش پست ها
      من از فار آزمون شیمی استفاده میکردم کتاب فوق العاده سطح بالایی هست و یک یا دو پله سطحش از کنکور بالا تره و باعث میشه سر جلسه کنکور غافل گیر نشید.سیز تا پیاز شیمی هم اگر از الان شروع کنید عالیه.
      نمیدونم چرا همه میگردن دنبال فقط تست های خوب ، اخه تا طرف درسنامه بلد نباشه تست چه بدردش میخوره !!! درسنامه از تست مهمتره ... بعدشم کل تست های سخت کنکور حداکثر25 درصد هست و بقیش متوسط و پایین هستن ، درست نیست که ادم بره مدام تست های سخت کار کنه ولی تست های اسونتر رو نتوانه جواب بده ، مثل من سوالات جدول ضرب رو بلد نباشم ولی به جاش لگاریتم و احتمال رو کامل جواب بدم !
      مرسی اما من یک کتابی میخوام که درسنامه ی کامل بدون اضافه گویی داشته باشه که نیازی به خود کتاب نباشه ، تست هاشم واسم مهم نیست چون وقتی شما درسنامه رو کامل بلد باشی هر تستی رو جواب میدی
      |

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mojtaba نمایش پست ها
      من درس نامه از فیل شیمی استفاده میکنم.
      دقیقا همین مشکل رو دارم.
      با این که ادعا شده کامله ولی کامل نیست. خیلی جاها باید نکات مهم واردش بشه.
      خیلی وقت بود همچین چیزی رو میخواستم بگم گفتم خاطر دوستان رو مکدر نکنم...
      من خودم از طرفداران بازرگان بودم ولی...
      فکرکنم تنها کسی هستم توی سایت که از مبتکران ایوطری انتقاد کرد خخخ
      کاش مشکل فقط درسنامه بود ، مشکل تست های تالیفی هم هست ، تست های تالیفی خیلی سنگینتراز سراسری هست ، تست های سراسری رو میشه راحت جواب داد ولی تالیفی ها هم سطح کنکور نیستن و زمان بر هستن ! مثلا خود فصل یک ساختار اتم ، اومده تست تالیفی که مخصوص اون مبحث هست رو داخلش گزینه های فصول دیگه استفاده کرده ، مثلا سوال دو بخشی هست یک بخشش مربوط به پیش دانشگاهی هست در صورتی ک میتونست این تست رو داخل تست های چند موضوعی آخرش بیاره !
      جوری این مشکلات رو دیدم که آلرژی پیدا کردم نسبت به شیمی مبتکران ، انگار ماده الرژن هست این کتاب مثل دانه گرده خخخ
      فیل چطوری هست؟درسنامه هست؟تست هست؟چطوریاس؟
      |

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یک کتاب میخوام که درسنامه کامل و روانی داشته باشه و حجمش زیاد نباشه ، تست های شاخ و سخت نمیخوام چون به درصد بالای 70 فکر نمیکنم
      مبتکران رو دارم ، کتاب رو بازش که میکنم یاد بختی های دوره کودکی تا الانم میفتم بس حجمش زیاد هست ، واقعا حوصله ام نمیشه واس یک فصل ساده مثل ساختار اتم 120 صفحه بخوانم ، کل ساختار اتم 25 تا صفحه هست ولی تو مبتکران واسش 40 تا درسنامه آورده علاوه بر اون هم گفته باید کتاب درسی رو هم بخوانی ... ینی درسنامه اش همچین کاملم نیست که نیازی به کتابم نباشه تازه
      خیلی سبز رو ندیدم ولی همه میگن بهتراز مبتکران هست ، میترسم اینم بگیرم درسنامه اش کامل نباشه و مثل مبتکران مجبور باشیم 2000 تا صفحه بخوانیم ( جمع صفحات مبتکران 1834 صفحه میشه تقریبا که خیلی زیاده واس یک درس)
      جامع گاج حدود 1300 تا ص میشه ، اونو هم ندیدم و اولین بار از شما شنیدم که کتاب خوبیه
      موج ازمون و ایکیو هم ک کلا تست های سخت هست با گروه خونی بنده تطابق نداره
      شاعر میگه میون این همه خوشکل کیو انتخاب کنم؟
      شما كه از همه كتابا يه ايرادي گرفتين
      مبتكران و خيلي سبز زيادن آيكيو و موج سختن خب عزيز شما كنكور ميخواي بدي و درصد خوبي ميخواي بزني بايد سختي هم بكشي اونم براي شيمي كه دومين درس رشته تجربيه حالا رياضي و فيزيك بود بهت حق ميدادم
      خيلي سبز با مبتكران زياد فرقي نداره من جفتشونو خوندم
      آيكيو هم با توجه به شيمي چند سال اخير اونقدرا هم دور از كنكور نيست
      شيمي به قدري سخت شده كه كتابايي مثل مبتكران و خيلي سبز و گاج ميكرو به تنهايي پاسخگو نيستن و حتما بايد در كنارش يا ايكيو يا موج خونده بشه
      شما اگه ميخواي ٣٠-٤٠ درصد بزني به نظرم فيل مبتكران بگير تا كنكور چند بار دوره كن و تستاي كنكور و سنجشو بزن
      اگه بيشتر ميخواي بايد بري سراغ همون منابعي كه با گروه خونيتون تطابق نداره !
      به نظرم درسنامه خيلي سبز يا مبتكران(هيچ فرقي ندارن اصلا هم اونجوري نيست كه شما ميگي يه كم سريع باشي خيلي زود تموم ميشه) و تست از آيكيو يه درصد خوشگل تحويلت ميده
      ديگه تصميم با خودته كدومو انتخاب كني
      ویرایش توسط Elahe_ : 18 شهریور 1397 در ساعت 19:23

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن