خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 79
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

Lightbulb مخالفت با سهمیه ایثارگران

باعرض سلام خدمت تمام هم سایتی های عزیز
      شهدا ، آزاده ها ، جانبازان و رزمندگان عزیز هشت سال دفاع مقدس و یا مدافعان حرم و دیگر افراد ، کسانی بودند که از جان خودشون برای حفظ امنیت و شرف کشور عزیزمون مایه گذاشتند و همیشه باید قدردان قطره قطره ی خون و زحمت این عزیزان بود ، خوشبختانه در کشور به این عزیزان رسیدگی میشه توسط سازمان های مختلف ، اما یک سوال ، آیا سهمیه ایثارگران و رزمندگان ، برای فرزندان و یا خانواده های عزیز این بزرگواران در کنکور سراسری و دیگر کنکورهایی که برگزار میشه ، بی عدالتی و حق الناس نیست؟
      پاسخ: بله
      در بین همه ی شما و گذشته ها ، هستند و بودند کسانی که از وقتی از خواب بیدار میشدن یا بیدار میشوید ، شروع به مطالعه و درس خواندن میکنید تا در کنکورتون رشته ی خوبی قبول بشید ، حالا دوستان تجربی :پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی ، فیزیوتراپی ، پرستاری و غیره ، دوستان ریاضی : مهندسی برق ، معماری ، عمران ، نفت ، شیمی و غیره ، دوستان فنی و هنر رشته های خودشون ، دوستان انسانی رشته های خودشون !
      مثلاشخصی برای قبولی در رشته ی پزشکی ، در همین سال 97 باید تمام دروس رو بالای 55 درصد میزد و دروس عمومی و بعضی دروس تخصصی رو حتی بالای 70 درصد تا یک دانشگاه معمولی در رشته ی پزشکی قبول بشه ، اما شخصی که سهمیه ی ایثارگران داره ، مثال سهمیه 25 درصدی (یعنی درصد جانبازی پدر محترمش از 25 به بالا باشه) ، با درصد های ضعیف حتی زیر50 درصد ، پزشکی همدان و یا دیگر دانشگاه ها قبول میشه ! یعنی زحمتی که این بزرگوار در کنکور کشیده یک سوم شخصی هست که بدون سهمیه بوده!!!
      در آخر پست عکسی از نمونه کارنامه ی یک فردی که سهمیه نداره و یک فردی که سهمیه داره میگذارم تا متوجه این بی عدالتی بشید!
      با احترام به تمام سهمیه دار ها و خانواده محترمشون اما این سهمیه کاملا حق الناس هست و حداقل 90 درصد کنکوری ها این بی عدالتی رو نمیبخشند! متاسفانه جدیدا سهمیه 5 درصدی هم اضافه شده و اوضاع قبولی بد تر شده برای دوستانی که به هر دلیلی فاقد سهمیه هستند (یعنی بزرگوارانی که پدرشون درصد جانبازی از 5 درصد به بالا داره هم جز دوستان 25 درصدی قرار گرفتن)
      سوال: خب مگه چقدر از سهمیه دارا مونده؟25 درصد که چیزی نیست یا 5 درصد!
      پاسخ: بیش از 18 هزار نفر سهمیه دار در کنکور سراسری داریم با سهمیه 25 درصد به بالا ، شما در رشته ی پزشکی نگاه کنید ، مجموع کسانی که میتوانند دانشگاه دولتی روزانه در رشته ی پزشکی تحصیل کنند 2000 نفر هست (پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی) ، حالا شما سهمیه های کنکور رو نگاه کنید (25 درصد ایثارگران ، 5 درصد ایثارگران=30 درصد ایثارگران) یعنی حدود 600 نفر از 2000 نفر سهمیه دارن! حالا فقط سهمیه ایثارگران نیست ، سهمیه بهیاران ، سهمیه نیروهای مسلح ، سهمیه بومی ( حداکثر40 درصد) ، سهمیه هیات علمی دانشگاه ها ... خب اگر همه ی این ها رو از یک دانشگاه 100 نفره کم کنیم ، تهش حدود 20 نفر فقط ظرفیت باقی میمونه ، یعنی فاجعه! یعنی شب و روز ترس و لرز و درس خواندن برای کسانی که سهمیه ندارند.
      پس با حرف هایی که من زدم ، و خودتون هم میتوانید تحقیق کنید ، این نوع سهمیه هیچی جز حق الناس نیست.
      به عکس های زیر نگاه کنید:
      رتبه 998 منطقه ی 2 ، در زیر گروه یک تجربی ، رتبه ی کشوری 2420 (بدون سهمیه)
      و رتبه 988 سهمیه ایثارگران ظرفیت 25 درصد ، در زیرگروه یک تجربی ، رتبه ی کشوری 60259 (با سهمیه 25 درصد ایثارگران)
      فردی که سهمیه نداره ، با زور در دانشگاه پزشکی بیرجند قبول شده ولی اون شخصی که سهمیه داشته در دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول شده!!! ضمنا یک نگاه به رتبه ی کشوری بکنید تفاوت رو میفهمید!!!

نکته:این عکس ها از تخمین رتبه ی سایت موسسه ی گزینه 2 گرفته شده ، دوستان هر کارنامه ای خواستن سرچ کنن تا براشون ثابت بشه میتوانن خودشون ثبت نام کنن اونجا و سرچ کنن.
      http://uupload.ir/files/5r46_mantaghe2-rotbe998.png
      http://uupload.ir/files/770a_mantagheisar.png
      mantaghe2-rotbe998.png
      mantagheisar.png
      و اما ، راه کار چیست؟؟؟

به نظر بنده ی حقیر ، راه کار شکایت به دیوان عدالت اداری هست! یا اعتراض از طریق مجلس شورای اسلامی!
      یعنی دانش آموزان و کنکوری های عزیزی که در تهران یا شهرهای دیگه قرار دارند ، از طریق قانونی از دیوان عدالت اداری بابت این اتفاق چون مدارک زیادی موجود هست شکایت کنند تا به جای اینکه هر ساله عده ای به این سهمیه اضافه بشن ، این سهمیه حذف بشه! مخصوصا دوستانی که ارتباط با وکلای عزیز برای مشورت دارند!و حتی از طریق نمایندگان هر شهرمیشه اعتراض گذاشت!
      این عزیزانی که ازشون انتقاد شد روی سر ما جا دارند ولی توی بحث های علمی ، جایی نباید داشته باشند ، در سربازی ، در معافیت ، در وام ها و غیره به ما مربوط نیست اما علم رو با سهمیه نباید پیش برد ، وگرنه نتیجه اش میشه بی سوادی قشر کلیدی جامعه!
      تشکر از اینکه وقت گذاشتید و متن رو خواندید ، خوشحال میشم نظرات و صحبت هاتون رو بنویسید؟!
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|
      ویرایش توسط AceTaminoPhen : 26 آذر 1397 در ساعت 13:37

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من حال نداشتم بخونم
      اما دوتا كارنامه رو ديدم
      حق الناس به اين واضحى
      لعنت بر كسى كه براى اولين بار اين قانون رو پيشنهاد داد؛ روز قيامت پاسخگو خواهى بود

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون که توجه کردی
      بهترین کار همون اعتراض کنکوری ها به دیوان عدالت اداری هست تا رسیدگی بشه و بفهمند کنکور تنها آزمون با عدالت ایران نیست!
      |

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز همه موافق لغو این سهمیه ها هستیم. اما، اما، هیچ شکایتی راه به جایی نمیبره. حداقل در این زمینه. شما به لغو قانون تاثیر قطعی توسط دیوان نگاه نکن. این راهی نیست که بخوای راحت دربارش حرف بزنی. اگه دانش آموزا واردش بشن برخلاف قانون تاثیر قطعی معدل، هزاران وکیل و موکل به عنوان جبهه مقابل خواهند دید. کسایی که مطمئناً نفوذشون از دانش آموزا بیشتره

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اینجا زمین است و زمین گرد است !
      تویی که در حقم بی عدالتی کردی….. فردا به خودم خواهی رسید !!!!

حال و روزت دیدنیست….

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LORD KORD نمایش پست ها
      دوست عزیز همه موافق لغو این سهمیه ها هستیم. اما، اما، هیچ شکایتی راه به جایی نمیبره. حداقل در این زمینه. شما به لغو قانون تاثیر قطعی توسط دیوان نگاه نکن. این راهی نیست که بخوای راحت دربارش حرف بزنی. اگه دانش آموزا واردش بشن برخلاف قانون تاثیر قطعی معدل، هزاران وکیل و موکل به عنوان جبهه مقابل خواهند دید. کسایی که مطمئناً نفوذشون از دانش آموزا بیشتره
      شما به گذشته ی تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه نگاه کنید ، تا چند سال پیش ، فکر میکنم قبل از سال 92 ، هر شخصی فقط میتوانست یک بار از تحصیل رایگان استفاده کنه و اگر میخواست مجدد تحصیل کنه باید یا شبانه قبول میشد و شهریه میداد یا اینکه میرفت آزاد و پردیس های خودگردان ، اما بر اثر اینکه یک دانشجوی وکالت که قصد شرکت در کنکور سراسری و تحصیل رایگان داشت و نتوانسته بود ، شکایتی تنظیم کرد از دیوان عدالت اداری ، از بعداز اون تا الان ، هر شخص میتوانه هرچقدر بخواد تحصیل رایگان در دانشگاه دولتی روزانه داشته باشه ، سازمان سنجش اطلاع نمیداد و جلوگیری میکرد اما هر شخصی به این مشکل بر میخورد ، یک نامه به دیوان عدالت اداری ارسال میکرد و مشکلش حل میشد ، تا اینکه سال 96 ، سازمان سنجش اعلام کرد هر شخص به جای یک بار ، میتوانه دوبار از سهمیه رایگان تحصیلی استفاده کنه (یعنی دو رشته ی متفاوت ، به صورت رایگان) !
      پس اگر همه همت به خرج بدن و پیگیری بکنن ، قطعا میشه با این موضوع هم کنار اومد
      |

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان اگه این عکس ها صحت داشته باشه واقعا جای تعجب داره این همه تفاوت من که به شخص تازه میفهمم
      پدر بنده هم جانباز البته 15 درصد و البته من نه پشت کنکوریم و نه قصد کنکور دارم
      ولی اخ اینا دارن یکی که مثلا شیمی رو زده 70 میفرستن فلان جا و اونی که 17 درصد زده شهید بهشتی
      به نظر من دولت باید به فرزندان ایثارگران امتیازات خاص بده ولی دیگه نه اینجوری و البته این امتیازات خاص رو در جاهای دیگه بده نه کنکور مثلا تو معافیت یا مثلا تو شرایط برابر اگر پردیس هم قبول شدن (من زیاد وارد نیستم به سازو کار کنکور ولی حداقل میدونم که این حتما با این درصدا هیچ پردیسم قبول نمیشه در شرایط برابر)
      شهریه هاشونه بنیاد بده ولی چون دولت نمیخواد خرج کنه این کارو نمیکنه
      اخ یکی که 17 درصد شیمی زده فردا میخواد دکتر من و شما بشه
      این چه دکتری میخواد بشه؟؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saviour نمایش پست ها
      ممنون که توجه کردی
      بهترین کار همون اعتراض کنکوری ها به دیوان عدالت اداری هست تا رسیدگی بشه و بفهمند کنکور تنها آزمون با عدالت ایران نیست!
      این کارنامه ها مال 96 هستند؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میخواستم اینها رو نشون خانواده ام بدم ولی چون شبه و ممکنه حالشون بد میشه کلا منصرف شدم.کاری که از دستشون بر نمیاد پس بهتره زجرشون ندم.ضمنا من اصلا نمیگم امیدوارم تو راهشون بیا و سر پل صراط و.... چون این افراد توی همین دنیا باید تاوان بدن نه بعد از مردن.
      منظورم اون دختر یا پسری نیست که داره سهمیه استفاده میکنه چون اون که قانون وضع نمیکنه بلکه هدفم اون قانون گزاری هست که به اعتماد مردم ایجوری داره خیانت میکنه اگه دولت وظیفشو درست انجام میداد احتیاجی به درست کردن این همه فساد نبود.نمرات سوابق تحصیلی کارنامه ها رو مقایسه کنید میبینید که فردی که سهمیه داره حتی در دوران تحصیلش تلاش چندانی نکرده چرا؟چون میدونسته حامی قدرتمندی داره خب اگر حامی نداشت چی ؟قطعا تلاششو چند برابر میکرد.نتیجه اینکه این سهمیه ایثارگران باید به سهمیه ی لش پروری تغییر نام بده.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LIKELIGHT نمایش پست ها
      دوستان اگه این عکس ها صحت داشته باشه واقعا جای تعجب داره این همه تفاوت من که به شخص تازه میفهمم
      پدر بنده هم جانباز البته 15 درصد و البته من نه پشت کنکوریم و نه قصد کنکور دارم
      ولی اخ اینا دارن یکی که مثلا شیمی رو زده 70 میفرستن فلان جا و اونی که 17 درصد زده شهید بهشتی
      به نظر من دولت باید به فرزندان ایثارگران امتیازات خاص بده ولی دیگه نه اینجوری و البته این امتیازات خاص رو در جاهای دیگه بده نه کنکور مثلا تو معافیت یا مثلا تو شرایط برابر اگر پردیس هم قبول شدن (من زیاد وارد نیستم به سازو کار کنکور ولی حداقل میدونم که این حتما با این درصدا هیچ پردیسم قبول نمیشه در شرایط برابر)
      شهریه هاشونه بنیاد بده ولی چون دولت نمیخواد خرج کنه این کارو نمیکنه
      اخ یکی که 17 درصد شیمی زده فردا میخواد دکتر من و شما بشه
      این چه دکتری میخواد بشه؟؟
      به خدا کارنامه ها حقیقی هست ، خودم از سایت گزینه 2 که کارش برگزاری آزمون های آزمایشی کنکور هست اسکرین شات گرفتم!
      مشکل همینجاست که اعتراض کردم و خواستم دیگران هم همراهی کنند ، چون فردا تیغ جراحی میفته دست کسی که حتی نصف کتاب زیست دبیرستانش رو بلد نبوده ولی توی یکی از بهترین دانشگاه های ایران درس خونده و با سهمیه اومده بالا
      |

11. Top | #11
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من اماده ام توی هر جمعی درباره لغو این قانون ابلهانه فعالیت کنم به خدا قسم حاضرم همه کاری کنم تا این قانون مفتضحانه لغو بشه.
      حیف که توی یک کشور *** هستیم.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zealous نمایش پست ها
      میخواستم اینها رو نشون خانواده ام بدم ولی چون شبه و ممکنه حالشون بد میشه کلا منصرف شدم.کاری که از دستشون بر نمیاد پس بهتره زجرشون ندم.ضمنا من اصلا نمیگم امیدوارم تو راهشون بیا و سر پل صراط و.... چون این افراد توی همین دنیا باید تاوان بدن نه بعد از مردن.
      منظورم اون دختر یا پسری نیست که داره سهمیه استفاده میکنه چون اون که قانون وضع نمیکنه بلکه هدفم اون قانون گزاری هست که به اعتماد مردم ایجوری داره خیانت میکنه اگه دولت وظیفشو درست انجام میداد احتیاجی به درست کردن این همه فساد نبود.نمرات سوابق تحصیلی کارنامه ها رو مقایسه کنید میبینید که فردی که سهمیه داره حتی در دوران تحصیلش تلاش چندانی نکرده چرا؟چون میدونسته حامی قدرتمندی داره خب اگر حامی نداشت چی ؟قطعا تلاششو چند برابر میکرد.نتیجه اینکه این سهمیه ایثارگران باید به سهمیه ی لش پروری تغییر نام بده.
      جواب کامنت اول: بله مربوط به کارنامه ی سال 96 هست طبق نوشته ی سایت گزینه 2
      جواب کامنت دوم: دقیقا حرف بنده هم همین هست ، شخصی با قدرت درسی ضعیف و تلاش ضعیف ، در بهترین رشته های ایران تحصیل میکنه ، فردا میشه مهندس برق ، مهندس معمار ، دکتر ، دندان پزشک ، و با جان مردم بازی میکنه ! یک کاغذ هم قاب میگیره میزنه به درب اتاقش که من فارغ التحصیل بهترین رشته در بهترین دانشگاه بودم! در همین حال شخصی با هوش بالا ، زیر بار این سهمیه ها له میشه و دستش به قله نمیرسه و میره تاکسی میخره یا یک عمر حسرت میخوره که چرا فلانی تونست دکتر بشه من که بهتر بودم نتونستم ... باید اعتراض کرد و پیگیری کرد ، مخصوصا کسانی که تهران زندگی میکنن و میتوانن به دیوان عدالت اداری دسترسی پیدا کنند . ممنون بابت توجه به پست
      |

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان متاسفانه کارنامه ها واقعی هستند میتونید از سایت گزینه 2 کارنامه های بیشتری رو ببینید
      kar.png

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmr نمایش پست ها
      من اماده ام توی هر جمعی درباره لغو این قانون ابلهانه فعالیت کنم به خدا قسم حاضرم همه کاری کنم تا این قانون مفتضحانه لغو بشه.
      حیف که توی یک کشور *** هستیم.
      بهترین کار پیگیری از طریق دیوان عدالت اداری هست ، یعنی شما یک شکایت تنظیم کنید از این قانون و ارائه بدید به دیوان عدالت اداری تا پیگیری بکنند ، در این خصوص با کسانی که تخصص دارن توی تنظیم شکایت نامه توی اقوام یا دوستان صحبت بکن ، یک متن مودبانه با دلیل و مدرک اگر برای دیوان عدالت اداری فرستاده بشه ، مجبورن پیگیری کنند و نتیجه شکایات حدود 3 ماه طول میکشه تا پاسخ داده بشه ، به جای اینکه سهمیه داشته باشند میتوانند واسشون دانشگاه جدایی احداث کنند و داخل همون دانشگاه خودشون تحصیل کنند اگر هم دلشون خواست بیان شهید بهشتی باید مثل کسی که سهمیه نداره کنکور بدن!
      ضمنا دوست عزیز ، انتشار این پست و این خبر چون کارنامه واضح داخلشه خیلی مفید هست تا چشم و گوش مردم باز بشه و تفاوت رو حس کنند که رتبه 60 هزار کشور با رتبه 2500 کشور برابر هست!
      |

15. Top | #15
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اقا من میگم چرا شخصی که هیچ استعدادی نداره باید بره بهترین دانشگاه بهترین رشته جای یک انسان لایق رو بگیره ؟؟ خوب اون بچه ای که پدرش یا یک عضوی از خانواده اششهید یا جانباز شده اول ازهمه دم اون فرد گرم اما راه درست این هست که خوب بگیم حالا چون که پدر اون توانایی نداره که برای مثال بچه اش رو از لحاظ مال تامین کنه به اون بچه کمک مالی کنیم یا یک کمک هزینه درسی براش در نظر بگیریم یا بفرستیم اون رو یک مدرسه خوب تا بتونه وارد یک رقابت سالم بشه و لیاقت خودش رو نشان بده نه اینکه یک فرد رو با رتبه 22000 بفرستیم پزشکی بخونه و در حقیقت جای یک ادم لایق دیگه رو بگیره این اصلا درست و منصفانه نیست و از طرفی الان جنگ نزدیک 40 ساله که تموم شده اما هنوز هم سهمیه ها تاثیر داره و موجوده بابا این چه وضعه مضخرفیه بعد میگن چرا ایران این همه خطای پزشکی درش صورت میگره خوب اونی که لایق یه رشته خوب نیست چرا باید با سهمیه پدرش به دانشگاه بره ؟؟؟ از طرفی اون فرد خودش چه چیزی برای ارائه داره ؟؟؟ فقط می فرستیمش دانشگاه چون پدر یا یک عضوی از خانوادش جنگ رفته ؟؟؟ بابا گیریم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ؟؟
      چه خوب گفت عارف قزوینی : خر تا زمانیکه خر است سواری می دهد . مشکل از سواران نیست بلکه خر است که خود او سواری می دهد.
      حقیقتا ما همان خرانی هستیم که هر بالیی خواهن سرمان می ارند بعد میگیم خدا رو شکر اگر هوا نداریم کار نداریم نون نداریم اب نداریم و حتی جایگاهی برای تحصیل در دانشگاه را نداریم لااقل امنیت داریم
      واقعا خودکرده را تدبیر نیست.

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن