خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال از فصل از یاخته تا گیاه زیست دهم

ff64ca17-d3f5-4e6c-8774-4d9af919b37a.jpg2df53560-2e72-416f-9533-634a8b220cd1.jpg
      سلام دوستان. این دو سوال از کتاب iq دهمه. اون تیک هم براساس پاسخ نامه زده شده. بچه‌های دهم یا یازدهم که به گفتار ۱ از فصل اول گیاهی نظام جدید مسلطن: بنظرتون این دو تا تست غلط نیستن؟ یکیش فکر کنم کلاً غلطه، یکیش هم پاسخنامه بنظرم گزینهٔ غلط رو انتخاب کرده.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zhugeliang نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: FF64CA17-D3F5-4E6C-8774-4D9AF919B37A.jpg
مشاهده: 139
حجم: 55.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2DF53560-2E72-416F-9533-634A8B220CD1.jpg
حجم: 42.3 کیلو بایت
      سلام دوستان. این دو سوال از کتاب iq دهمه. اون تیک هم براساس پاسخ نامه زده شده. بچه‌های دهم یا یازدهم که به گفتار ۱ از فصل اول گیاهی نظام جدید مسلطن: بنظرتون این دو تا تست غلط نیستن؟ یکیش فکر کنم کلاً غلطه، یکیش هم پاسخنامه بنظرم گزینهٔ غلط رو انتخاب کرده.
      سلام تست 749گزینه1درسته و742گزینه هاباتوجه به سوال غلطن توپاسخنامه تشریحی چی گفته؟
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال اولی درسته چون تیغه میانی رو باید بعد از تقسیم بسازن و در واقع اون سلول جدید باید یه مدتی رشد کنه و بعد تقسیم کنه و همچنین ممکنه توانایی تقسیم نداشته باشه و اصن تیغه میانی نسازه البته به نظرم سوال خوبی نیست و سلیقه ای هست چون در ابتدا هم تیغه میانی ساخته میشه و میتونیم اون رو برای سلول تازه به وجود امده باشه در نظر بگیریم ولی بین 1 و 3 ، 3 گزینه بهتریه و همچنین تیغه میانی و ضخامتش هم از دیواره نخستین بر اساس شکل کتاب بیشتره ، و همچنین پکتین براساس متن کتاب دیواره نخستین ندارد البته تیغه میا
      سوال دومی هم بله غلط پاسخو انتخاب کرده گزینه درست فک میکنم گزینه1 باشه چون گزینه 3 منظور واکوعل هست که میتونه پروتیین ذخیره کنه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masume1381 نمایش پست ها
      سلام تست 749گزینه1درسته و742گزینه هاباتوجه به سوال غلطن توپاسخنامه تشریحی چی گفته؟
      دیواره نخستین چه طور میتونه شامل پکتین باشه؟ جایی اشاره نشده

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      دیواره نخستین چه طور میتونه شامل پکتین باشه؟ جایی اشاره نشده
      نوشته پلی ساکاریدغیررشته ای پکتین هم پلی ساکاریده دیگه.تومبتکران خوندم دیواره نخستین در مقایسه با دیواره پسین، با سلولز نسبی کمتر و پکتین بیشتر مشخص می شود.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 11 شهریور 1397 در ساعت 18:54

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

"ساختار ویژه یاخته گیاهی" منظورش قسمتی هست که منحصر به گیاهانه!
      واکوئول رو جانوران هم داران!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال 749 همون 3 درسته (سوال سختیه، خارج از حد استاندارده البته نه خیلی!)
      گزینه 3 و 4 که به خاطر کلمه بیشتر رد میشن هیچی
      گزینه 1 جایی در کتاب گفته نشده دیواره نخستین هم پکتین داره، پس گزینه 3 میمونه
      واسه همین گزینه 3 میگم یکم خارج از استاندارده، دلیلش این میشه (چیزی که من دستگیرم شد): تیغه میانی توسط یاخته جوان ساخته نمیشه! اما دیواره نخستین یا دیواره پسین میتونن توسط یاخته جوان ساخته باشن.
      تیغه میانی بعد تقسیم دو یاخته تشکیل میشه نه در یاخته جوان!

سوال 742
      گزینه 1 که خب غلطه به خاطر دیواره (دیواره مختص گیاهیه)، طبق کتاب در کنترل ورود خروج نقش داره
      گزینه 2 خب ما میتونیم یاخته های نگهبان یا هر بخش دارای سبزینه رو بگیریم که با توجه به فتوسنتز نیاز داره که از CO2 استفاده کنه.
      گزینه 4 به خاطر کریچه غلط میشه (کریچه میتونه آب ذخیره کنه، و هم میتونه ترکیبات پاداکسنده مثل آنتوسیانین یا کاروتنووئید ذخیره کنه)
      میمونه گزینه 3 که خب با توجه به این که 3 گزینه قبلی با دلایل محکم رد شدن جواب این میتونه باشه (دلیل این سوال رو نموندم، در واقع نمیدونم به چه بخشی اشاره میکنه)

به قول @matrooke بهترین راه واسه جواب به سوالات زیست رد گزینست نه بررسی گزینه صحیح.
      وقتی 3 تا گزینه با دلیلی که میدونید درسته رد میشن، گزینه ای که میمونه خب جوابه.
      تو زیست برخلاف درس های دیگه نمیشه مستقیم گزینه صحیح رو انتخاب کرد در خیلی از مواقع!
      ویرایش توسط iamAmir : 11 شهریور 1397 در ساعت 20:26

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      دهمی یا یازدهمی‌ نیستم ولی فکر کنم بتونم جواب بدم سوال رو.
      سوال اول فکر نکنم مشکلی داشته باشه
      دیواره ی نخستین از تیغه میانی با توجه به شکل کتاب ضخامت کمتری داره
      بخش دومش هم اینطور توجیه میشه کرد که دیواره ی نخستین هر یاخته رو خود اون یاخته ی جوان درست میکنه ولی تیغه میانی ساختاریه که حاصل تقسیم سلول به دو سلوله. یعنی یک سلول جوان اون رو نساخته.

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      دهمی یا یازدهمی‌ نیستم ولی فکر کنم بتونم جواب بدم سوال رو.
      سوال اول فکر نکنم مشکلی داشته باشه
      دیواره ی نخستین از تیغه میانی با توجه به شکل کتاب ضخامت کمتری داره
      بخش دومش هم اینطور توجیه میشه کرد که دیواره ی نخستین هر یاخته رو خود اون یاخته ی جوان درست میکنه ولی تیغه میانی ساختاریه که حاصل تقسیم سلول به دو سلوله. یعنی یک سلول جوان اون رو نساخته.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات

سلام
      هر دو سؤال غلطه

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      سوال اولی درسته چون تیغه میانی رو باید بعد از تقسیم بسازن و در واقع اون سلول جدید باید یه مدتی رشد کنه و بعد تقسیم کنه و همچنین ممکنه توانایی تقسیم نداشته باشه و اصن تیغه میانی نسازه البته به نظرم سوال خوبی نیست و سلیقه ای هست چون در ابتدا هم تیغه میانی ساخته میشه و میتونیم اون رو برای سلول تازه به وجود امده باشه در نظر بگیریم ولی بین 1 و 3 ، 3 گزینه بهتریه و همچنین تیغه میانی و ضخامتش هم از دیواره نخستین بر اساس شکل کتاب بیشتره ، و همچنین پکتین براساس متن کتاب دیواره نخستین ندارد البته تیغه میا
      سوال دومی هم بله غلط پاسخو انتخاب کرده گزینه درست فک میکنم گزینه1 باشه چون گزینه 3 منظور واکوعل هست که میتونه پروتیین ذخیره کنه
      ۱. خب تو کتاب ما هر سلول ابتدا تیغهٔ میانی میسازه (آخه اشاره نکرده ممکنه سلول تیغهٔ میانی نسازه) بعد دیوارهٔ نخستین، پس هر دو توسط سلول‌های جوان ساخته میشن.
      ۲. گزینهٔ بهتریه آخه یعنی چی؟ باید یه درصد امکان بدیم سوال داره اشتباه می‌کنه. ساختاری که تو گیاه پروتئین ذخیره می‌کنه واکوئله که موجب استحکام گیاهان علفی و اندام‌های غیرچوبی همه گیاهان میشه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Name_ نمایش پست ها
      "ساختار ویژه یاخته گیاهی" منظورش قسمتی هست که منحصر به گیاهانه!
      واکوئول رو جانوران هم داران!

گفتار۱، صفحه سومش واکوئل مرکزی رو جز تفاوت‌های سلول گیاهی و جانوری عنوان می‌کنه.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      سلام
      هر دو سؤال غلطه
      منم همینطور فکر می‌کنم! آقای زارع شما برای نظام جدید کتاب iq رو دیگه تالیف نمی‌کنید؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      سلام
      هر دو سؤال غلطه
      /چرا؟؟
      سوال 742 که گزینه های 1 و 2 و 4 که به وضوح غلطه و گزینه 3 رو (من) نمیدونم به چه چیزی اشاره میکنه
      سوال 749 چرا غلطه؟ مگه منظور از یاخته جوان، یاخته ای نیست که تیغه میانی رو تشکیل داده؟ گزینه 2 و 4 که خب به خاطر کلمه بیشتر رد میشه. گزینه یک هم در جایی اشاره نشده نخستین پکتین داره

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط iamAmir نمایش پست ها
      /چرا؟؟
      سوال 742 که گزینه های 1 و 2 و 4 که به وضوح غلطه و گزینه 3 رو (من) نمیدونم به چه چیزی اشاره میکنه
      سوال 749 چرا غلطه؟ مگه منظور از یاخته جوان، یاخته ای نیست که تیغه میانی رو تشکیل داده؟ گزینه 2 و 4 که خب به خاطر کلمه بیشتر رد میشه. گزینه یک هم در جایی اشاره نشده نخستین پکتین داره

۷۴۲- شک دارم، فکر کنم درست می‌گید.
      ۷۴۹- اگه پکتین پلی ساکارید غیر رشته‌ای باشه، این سوال غلط میشه، چون گزینهٔ ۱ هم صحیح میشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن