خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zhugeliang نمایش پست ها
      ۷۴۲- شک دارم، فکر کنم درست می‌گید.
      ۷۴۹- اگه پکتین پلی ساکارید غیر رشته‌ای باشه، این سوال غلط میشه، چون گزینهٔ ۱ هم صحیح میشه.
      742که 100درصدغلطه.چون واکوئل محل ذخیره پروتئینه مگراینکه منظورش چیزدیگه ای باشه.
      749-درمبتکران خوندم پکتین هم دردیواری نخستین وهم پسین وجودداره ولی درنخستین بیشتره.
      موفق باشید.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masume1381 نمایش پست ها
      742که 100درصدغلطه.چون واکوئل محل ذخیره پروتئینه مگراینکه منظورش چیزدیگه ای باشه.
      749-درمبتکران خوندم پکتین هم دردیواری نخستین وهم پسین وجودداره ولی درنخستین بیشتره.
      موفق باشید.

۷۴۲- میگه بخشی که در استحکام بخش غیرعلفی نقش داره نمی‌تونه پروتئین ذخیره کنه. درسته دیگه! چیزی که باعث استحکام بخش غیرعلفی میشه چیه؟ دیوارهٔ سلولی و چوبی شدنش! یعنی همون لیگنین باعث استحکام بخش غیرعلفی میشه که خب پروتئین هم نمی‌تونه ذخیره کنه، دیوارهٔ سلولی هم پروتئین داره ولی ذخیره نمی کنه. پس گزینهٔ سه منطقی بنظر میاد.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hyun jung نمایش پست ها
      سلام
      دهمی یا یازدهمی‌ نیستم ولی فکر کنم بتونم جواب بدم سوال رو.
      سوال اول فکر نکنم مشکلی داشته باشه
      دیواره ی نخستین از تیغه میانی با توجه به شکل کتاب ضخامت کمتری داره
      بخش دومش هم اینطور توجیه میشه کرد که دیواره ی نخستین هر یاخته رو خود اون یاخته ی جوان درست میکنه ولی تیغه میانی ساختاریه که حاصل تقسیم سلول به دو سلوله. یعنی یک سلول جوان اون رو نساخته.
      ممنون از اینکه توجه کردید و پاسخ دادید. حالا که دقیق‌تر می‌شم می‌بینم اینم منطقیه، ولی خب بنظرم سوال خیلی استاندارد نیست.

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

۷۴۲- میگه بخشی که در استحکام بخش غیرعلفی نقش داره نمی‌تونه پروتئین ذخیره کنه. درسته دیگه! چیزی که باعث استحکام بخش غیرعلفی میشه چیه؟ دیوارهٔ سلولی و چوبی شدنش! یعنی همون لیگنین باعث استحکام بخش غیرعلفی میشه که خب پروتئین هم نمی‌تونه ذخیره کنه، دیوارهٔ سلولی هم پروتئین داره ولی ذخیره نمی کنه. پس گزینهٔ سه منطقی بنظر میاد.
      حق باشماس ممنون.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

او شنوا و داناست .
      ویرایش توسط high-flown : 11 شهریور 1397 در ساعت 23:58

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۷۴۲- شک دارم، فکر کنم درست می‌گید.
      ۷۴۹- اگه پکتین پلی ساکارید غیر رشته‌ای باشه، این سوال غلط میشه، چون گزینهٔ ۱ هم صحیح میشه.
      هیچ جای کتاب در هیچ قسمتی اشاره نشده که پکتین پلی ساکارید غیر رشته ای هستش، مرجع هم کتاب هستش.
      گزینه 3 این سوال هم درسته (واسه گزینه 3 ما دلیل داریم، اما گزینه 1 رو دلیل نداریم)
      مرجع کتابه، من هیچ جای کتاب درسی و حتی کتاب میکرو زیست آقای زارع ندیدم که پکتین رو رشته ای بگیره، پس ما جزء اون حساب نمیکنیم.

البته که من خودم دانش آموزم و آقای زارع استاد! حرف ایشون قطعا درست تره.
      اما من قانع نشدم و یکمم تعجب کردم که گفتن هر دو سوال غلطه (دلیلشو نمیدونم)

`` update
      مگه این این که آقای زارع این نکته رو بگن (نمیدونم)
      این که هر یاخته جوان دیواره نخستین نمیسازه (اینو نمیدونم، مطمئن نیستم)
      و این که اون قسمت ذخیره پروتئین ها هم کریچه میشه (این رو درست میگن، این سوال واسه این غلط میشه. منم گفتم نمیدونم این گزینه به چه چیزی اشاره میکنه)
      پس بر این اساس غلطه
      ویرایش توسط iamAmir : 11 شهریور 1397 در ساعت 23:59

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ا
      نقل قول نوشته اصلی توسط iamAmir نمایش پست ها
      هیچ جای کتاب در هیچ قسمتی اشاره نشده که پکتین پلی ساکارید غیر رشته ای هستش، مرجع هم کتاب هستش.
      گزینه 3 این سوال هم درسته (واسه گزینه 3 ما دلیل داریم، اما گزینه 1 رو دلیل نداریم)
      مرجع کتابه، من هیچ جای کتاب درسی و حتی کتاب میکرو زیست آقای زارع ندیدم که پکتین رو رشته ای بگیره، پس ما جزء اون حساب نمیکنیم.

البته که من خودم دانش آموزم و آقای زارع استاد! حرف ایشون قطعا درست تره.
      اما من قانع نشدم و یکمم تعجب کردم که گفتن هر دو سوال غلطه (دلیلشو نمیدونم)

`` update
      مگه این این که آقای زارع این نکته رو بگن (نمیدونم)
      این که هر یاخته جوان دیواره نخستین نمیسازه (اینو نمیدونم، مطمئن نیستم)
      و این که اون قسمت ذخیره پروتئین ها هم کریچه میشه (این رو درست میگن، این سوال واسه این غلط میشه. منم گفتم نمیدونم این گزینه به چه چیزی اشاره میکنه)
      پس بر این اساس غلطه
      اینو دقت کنید برای سوال
      ۷۴۲- میگه بخشی که در استحکام بخش غیرعلفی نقش داره نمی‌تونه پروتئین ذخیره کنه. درسته دیگه! چیزی که باعث استحکام بخش غیرعلفی میشه چیه؟ دیوارهٔ سلولی و چوبی شدنش! یعنی همون لیگنین باعث استحکام بخش غیرعلفی میشه که خب پروتئین هم نمی‌تونه ذخیره کنه، دیوارهٔ سلولی هم پروتئین داره ولی ذخیره نمی کنه. پس گزینهٔ سه منطقی بنظر میاد
      ۷۴۹- تو این سوال نگفته قطعاً، فقط گفته «می‌تواند»، پس وقتی کتاب بهش اشاره نکرده یعنی نمی‌دونیم و همین ندونستن باعث میشه «احتمال» بدیم برای وجود پکتین. سوالش استاندارد نیست چون دونستن رشته‌ای یا غیررشته‌ای بودن پکتین جزء ملزومات سواله.

7. Top | #22

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      آره پاسخ @masume1381 درسته درسته تو کتاب نگفته ولی خب تو کتابهای کمک درسی گفته که هر سه لایه واجد پکتین هستن.
      به نظرم سوال اول گزینه ۱ درست تره.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shiloh نمایش پست ها
      آره پاسخ @masume1381 درسته درسته تو کتاب نگفته ولی خب تو کتابهای کمک درسی گفته که هر سه لایه واجد پکتین هستن.
      به نظرم سوال اول گزینه ۱ درست تره.
      ملاک ما کتابه

9. Top | #24

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز کتاب آیکیوست به نظرم داری اشتباه میکنی.
      باید خیلی از کتاب بالاتر بری.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ملاک کتابه ولی خب وقتی داری آی کیوحل میکنی بایدایناروبپذیری.

او شنوا و داناست .

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masume1381 نمایش پست ها
      ملاک کتابه ولی خب وقتی داری آی کیوحل میکنی بایدایناروبپذیری.
      iq واقعاً چیز خاصی نداره، تساتش اکثراً تا جایی که دیدم استاندارد نبود، سخت نه‌ها، غیراستاندارد بود! وگرنه از نظر سختی که سطحش موسطه، میکرو سطحش بالاتر بود! خود نویسنده‌هاش هم ادعا می‌کنن کاملاً منطبق با کتابه!

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه کتابش از میکرو بنظرم راحت تره. میکرو تستاش قشنگ تر بود اتفاقاً

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      منم همینطور فکر می‌کنم! آقای زارع شما برای نظام جدید کتاب iq رو دیگه تالیف نمی‌کنید؟
      وضعیت کتاب مشخص نیست. احتمالش هست

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط iamAmir نمایش پست ها
      /چرا؟؟
      سوال 742 که گزینه های 1 و 2 و 4 که به وضوح غلطه و گزینه 3 رو (من) نمیدونم به چه چیزی اشاره میکنه
      سوال 749 چرا غلطه؟ مگه منظور از یاخته جوان، یاخته ای نیست که تیغه میانی رو تشکیل داده؟ گزینه 2 و 4 که خب به خاطر کلمه بیشتر رد میشه. گزینه یک هم در جایی اشاره نشده نخستین پکتین داره
      سؤال ۷۴۲ درست هست. من گزینه ۳ رو اشتباه خونده بودم «علفی». همون گزینه ۳ جواب هست.
      اما در مورد سؤال ۷۴۹
      اولاً از کجای کتاب اینقدر با اطمینان می‌گین که تیغه‌ی میانی از دیواره‌ی نخستین ضخیم‌تره؟ کتاب تو یه صفحه دو تا شکل داره که یکیش تیغه میانی ضخیم‌تره و یکیش دیواره نخستین. دوماً سؤال گفته که یاخته‌های گیاه و مشخص نکرده دقیقاً کدوم یاخته. خب می‌دونیم که دیواره نخستین رشد نمی‌کنه و همه‌جا ضخامتش یکسان نیست. مثلاً سلول‌های کلانشیمی دیواره ضخیم‌تری نسبت به پارانشیم دارند. پس نمی‌تونیم قسمت اول رو بررسی کنیم. اتفاقا به‌نظر من اگه قرار باشه بین بیشتر و کم‌تر انتخاب کنیم، بهتره که بگیم ضخامت دیواره نخستین بیشتره (طراح کنکور از این تناقضا سؤال نمیده).
      دوماً طراح در نظر گرفته که همه‌ی سلول‌ها تقسیم نمی‌شن پس همشون نمی‌تونن تیغه‌ی میانی بسازن. طراح دقت نکرده همه‌ی این سلول‌ها زمانی که به‌وجود اومدن، تیغه‌ی میانی رو ساختن. البته از یه دید دیگه هم می‌تونیم بگیم که اون زمان هنوز دو یاخته‌ی مجزا نبودن و این ایراد رو بهش نگیریم. اما باز هم ما از کتاب درسی این رو متوجه نمی‌شیم که همه‌ی سلول‌ها توانایی تقسیم ندارن و در واقع، این نکته‌ای در کتاب نظام قدیم بود.
      و در نهایت این که دیواره‌ی نخستین هم پکتین (پلی‌ساکارید غیررشته‌ای و خمیری‌شکل) داره. بنابراین، رد گزینه‌ی (۱) و (۴) هم بر اساس این نکته، حداقل از نظر علمی، درست نیست و مطرح کردن دو نکته‌ی غیرعلمی در یک سؤال، می‌تونه اون سؤال رو غیراستاندارد کنه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن