خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 161 منطقه 1 ریاضی کنکور 97 - علیرضا حسینی

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !
      علیرضا حسینی هستم. از شهر اصفهان استان اصفهان

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      برق و کامپیوتر یکی از دانشگاه های شهر تهران

- لطفا کارنامه های کنکور و سوابق تحصیلیتان را بگذارید!

k1.png

k2.png

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      تقریبا یکی دو هفته بعد از پایان امتحانات نهایی

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دوم:
      مدرسه یک سری کلاس ها گذاشت که بخشی از فیزیک 2 و ریاضی 2 رو بهمون درس دادن.

- تابستان سال سوم:
      فصل 1 حسابان و ترمودینامیک فیزیک 3 رو خودم کامل خوندم

- تابستان سال چهارم:
      دوران پر تنشی بود! مدرسه مون یک طرح مطالعاتی اجباری تصویب کرد. که توی اون طرح همه باید تا ساعت 9 و نیم شب مدرسه میموندن و درس میخوندن! علی رغم اینکه اکثریت با این طرح موافق بودن ؛ من و چندتایی از دوستانم با این طرح موافق نبودیم. اونها مدرسه رو عوض کردند و رفتن مدرسه ی غیرحضوری ، ولی من ترجیح دادم توی مدرسه بمونم. توی مدرسه سعی کردم تمام مطالب سال سوم و دوم رو بخونم. ولی بازده ای که توی خونه داشتم رو اونجا نداشتم.... و محلول ها از شیمی 3 و دو فصل آخر فیزیک 3 و بخش هایی از هندسه رو نرسیدم بخونم

- سال تحصیلی چهارم:
      تا آبان درگیر دعوا با مسئولین مدرسه بودم و اون موقع هم نسبتا افت کردم !! بالاخره کار بالا گرفت و ازشون شکایت کردم و آخرهای آبان راضی شدند و گفتند میتونی نیای طرح مطالعاتی ، بعد از اون سعی کردم تمرکزم روی سال چهارم باشه و خودمو بالا بکشم. در کنارش پایه رو هم مطالعه کنم. خصوصا اون قسمت هایی که توی تابستون وقت نشد بخونم.

- دوران طلایی نوروز:
      توی خونه مطالعه کردم. از یکم تا هفتم تمرکزم روی پایه بود. و از هفتم تا 14 ام روی پیش دانشگاهی تمرکز کردم.

- ماه رمضان:
      به خاطر مشکل معده ام روزه نگرفتم. تمرکزم روی جمع بندی دروس پیش دانشگاهی بود و درسهایی که آخر سال به خاطر کمبود وقت ؛ درست یاد نگرفته بودمشون

- دوران امتحانات نهایی:
      29 اردیبهشت آپاندیس ام رو عمل کردم!!! متاسفانه دینی رو نتونستم بدم. دیفرانسیل و فیزیک و زبان فارسی رو دادم. دیفرانسیل و فیزیک 20 شدم زبان فارسی 18
      - دوران جمع بندی
      سعی میکردم آزمون های جامع تاجای ممکن حل کنم. اون اوایل آزمون های تالیفی هم حل میکردم ولی با نزدیک شدن به کنکور بیشتر وقتمو صرف کنکورهای سال گذشته میکردم.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات: موضوعی های الگو و موضوعی گاج
      دینی: جامع گاج / خط ویژه گاج
      عربی: جامع خیلی سبز / خط ویژه گاج
      زبان: کیاسالار
      دیفرانسیل ، ریاضی پایه ، آمار: جامع نشرالگو
      تحلیلی: میکرو گاج
      گسسته: خیلی سبز
      هندسه پایه: کتابهای الگو
      فیزیک: پایه و پیش جفتشون گاج
      شیمی: میکرو گاج برای سوم وپیش دانشگاهی ، مبتکران برای دوم ، و IQ

(جمع بندی ها رو اون پایین نوشتم)

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      نه

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      تا قبل از عید بین 6 تا 7 ساعت و بعد از عید سعی میکردم بالای 9 ساعت بخونم

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      6 تا 7 ساعت

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      از تابستان تا عید فقط قلمچی میدادم. بعد از عید مخلوطی از آزمون های گزینه 2 و قلمچی و سنجش (آزمون ها رو مدرسه ثبت نام میکرد...)

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      قلمچی 7006 (دوتا آزمون آبان و آذر رو 6400 شدم که میانگینمو به شدت پایین آورد)

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      7177 (البته بعدا به خاطر چیزایی که اون بالا نوشتم به 6400 هم رسید!) ولی دوباره بالا رفت

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      شخصا فکر میکنم ضرورت داره

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      من متاسفانه اول سال زیاد به تحلیل آزمون اهمیتی نمی دادم. اما از عید شروع کردم به تحلیل آزمونا. تحلیل آزمون های جامع سنجش خیلی مهمه... اونایی که غلط زده بودم رو رفع اشکال میکردم و اونایی که بلد نبودم رو حل میکردم

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      من تا قبل از دی و بهمن تستها رو زوج و فرد میزدم. یعنی گاهی برای یک آزمون تستهای زوج اون مبحث رو میزدم و چند هفته بعد وقتی دوباره اون مبحث توی آزمون تکرار میشد تستهای فرد رو میزدم. عمومی هم تا قبل از بهمن اونقدرا نمیخوندم. ولی از بهمن شروع کردم عمومی رو محکم بخونم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      دوردنیاها ، خط ویژه (دینی) ، آزمون های خیلی سبز (دیفرانسیل و فیزیک) و موج آزمون (شیمی و گسسته و تحلیلی)

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      سعی میکنم تا عید همه ی درسها رو تموم کنم و بعد از عید فقط آزمون کار کنم + به عمومی ها بیشتر توجه کنم.

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      هندسه تحلیلی خیلی سبز: کتابش غلط خیلی داره... فضای سوالاتش هم با فضای سوالات کنکور زمین تا آسمون فرق داره
      دیفرانسیل خیلی سبز: مطالب خیلی زیادی گفته که باعث گیج شدن آدم میشه. مثلا یه عالمه فرمول برای نمودارشناسی توی کاربرد مشتق گفته که واقعا نیازی بهش نیست

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      همین که مدرسه میرفتم و با دوستانم در ارتباط بودم نقش زیادی توی کاهش استرس داشت.. ولی خب اون اواخر کنکور هر کسی استرس میگیره که طبیعیه

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      بله حتما. الزما رابطه ای بین این2تا نیست. البته امیدوارم تاثیر مثبت بمونه

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      دیفرانسیل: یک معلم خیلی خوب داشتیم که سر کلاسش درسها رو گوش میکردم و توی خونه درسنامه ی الگو رو میخوندم و تستهاشو میزدم. البته معلممون یکمی کند درس میدادن و تا آخر اردیبهشت طول کشید تا کتاب تموم بشه.. من دیگه انتگرال رو سر کلاسشون نرفتم و خودم توی خونه خوندم

فیزیک: بازم سر کلاس به معلم گوش میکردم و توی خونه تستهای میکروی گاج رو میزدم. اول تست های عادی بعد هم یک قدم تا صدها

شیمی: متاسفانه معلممون زیاد خوب درس نمیداد. من تقریبا دوفصل آخر شیمی پیش رو خودم مجبور شدم بخونم

گسسته و تحلیلی: این 2 تا رو هم سر کلاس تقریبا یاد میگرفتم و بعد توی خونه تستها رو حل میکردم

ادبیات: سر کلاس متاسفانه گوش نمیکردم.... تا بهمن هم زیاد نمیخوندمش. بعد از اون شروع کردم هر شب 1 ساعت بهش اختصاص دادم

دینی: تستهای سراسری جامع گاج رو زدم و بعد از اون چند بار خط ویژه رو خوندم. تالیفی های گاج رو هم نزدم.

عربی: درسی که به نظرم جای کار بیشتری داشت. توی آزمونهای 3 روز یکبار هم حدود 75 میزدم و به خودم میگفتم دیگه بسه! ولی اگه بالا 80-90 میزدم خیلی فرق میکرد.. کتاب غزال موسوی رو میخوندم. کلا برام یکمی درکش سخت بود ولی دیگه کتاب رو عوض نکردم... دو ماه آخر هم درک مطلب کار کردم

زبان: کتاب کیاسالار قسمت گرامر رو میخوندم و تستهاشو میزدم. لغتها رو از توی خود کتاب پیش دانشگاهی میخوندم.. خود کتاب کیاسالار هم اون آخرش Reading و Cloze text های کنکور رو داره که همونا رو میخوندم. دیگه زیاد متن و کلوز تالیفی حل نمیکردم

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      آزمون های مبحثی و تالیفی کار میکردم. اون آخرا هم آزمون های جامع.. کلا اگه یک نفر طبق برنامه ی کانون پیش بره زیاد نگران مرور نباشه... چون اینقدر درسها رو میخونه که دیگه یادش میمونه..

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      طبق برنامه ی کانون مرور بشه

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      من از مشاور مدرسه مون و ویس های دکتر افشار استفاده میکردم. همون ویس های دکتر افشار کافیه... جا داره از مشاورمون به خاطر زحمتاشون تشکر کنم

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      از تلگرام و همین انجمن استفاده میکردم. ولی خیلی نه.

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      گاهی اوقات با دوستام میرفتیم بیرون.

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      من توی سال کنکور اونقدرا تفریح نکردم

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      در مقایسه با کنکور 98 که از الآن حاشیه های زیادی داره... کنکور 97 به نظرم نسبتا بی حاشیه بود. حاشیه های کنکور 97 بعد از برگزار شدن کنکور پدیدار شدن....شایدم من اخبار کنکور 97 رو در طول سال دقیق دنبال نکردم و از حاشیه ها بی خبرم

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      اگه آدم خودش درس بخونه لازم نیست. اگه هم خیلی اصرار دارید که برید تا قبل از مهر تمومش کنین
      کلاس کنکورها که اغلب از تابستون تا عید هستن. البته میگن تا عید هست ولی معمولا تا اواسط خرداد ادامه داره.. من فقط اون آخرا یک همایش ادبیات شرکت کردم. اونم به خاطر اینکه ادبیات رو از اول درست نخونده بودم. اگه از تابستون ادبیات رو خونده بودم همون همایش هم لازم نبود

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      برنامه ریزی کوتاه مدت همون رسیدن به بودجه ی قلمچی بود که خیلی خوب بود. برنامه ی بلند مدت هم مینوشتم ولی اجرای برنامه ی کوتاه مدت برام خیلی راحت تر بود... اگه بعد از عید یک برنامه ی بلند مدت داشته باشید خیلی خوبه. مثلا با خودتون بگید من آخر فروردین باید این درسها رو کامل خونده باشم

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      خلاصه نویسی خودم زیاد انجام نمیدادم. از کتابای جمع بندی استفاده میکردم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      تا قبل از بهمن که اختصاصی 80 و عمومی 20 بود. بعد از بهمن اختصاصی 60 عمومی 40

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      وقتی با یک مبحث آشنا نبودم و میخواستم تازه شروع کنم زمان بیشتری به مطالعه اختصاص میدادم. اما اگه قبلا خونده بودمش دیگه تا جای ممکن سراغ مطالعه نمیرفتم

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      درس های پایه رو میشه توی تابستون هم جمع کرد. اونقدرا پیچیده و زیاد نیستن. اگه از آیتم هایی مثل هندسه فاکتور بگیریم.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      بیشتر پایه خوندم و درس های مشترک با پیش رو هم خوندم. مثل حد و مشتق

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      توی تابستون خوندن بیشتر باعث میشه آدم خودشو بشناسه و روشهای مختلف مطالعه رو امتحان کنه..

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      درس های مهم پایه که توی پیش هم لازم میشن و عربی. اولویت بعدی درس های سخت هست
      مثلا حسابان و ریاضی 2 لازمه. فیزیک هم مکانیک و دینامیک سال دوم لازمه... بعد از اون میشه فصلهای سخت فیزیک مثل مدار و خازن رو خوند.
      شما سعی کنید تمام دروس پایه رو توی تابستون بخونید. البته خود من حد و مشتق رو هم توی تابستون کامل خوندم. ولی کاربرد مشتق رو دیگه نخوندم...

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      به هدفتون فکر کنید. اینکه وقتی بهش میرسید چقدر خوشحال میشین... گاهی وقتا هم همونطور که خسته اید درس بخونین! کم کم انگیزه خودش میاد سراغتون

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      اون وقتی که آپاندیسمو عمل کردم ناامید شدم! ولی خب بعد از یکی دو هفته به لطف خدا دوباره روی پای خودم وایسادم

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه.

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      بستگی به هر شخصی داره. برای من که به شدت بازده ام رو پایین میاورد..

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      لطف خدا و حمایت خانواده و تلاش خودم

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      حمایت معنوی خیلی میکردن و این خیلی مهم بود.

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      فامیل های نزدیک نه..

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      بعد از کنکور وقتی سوالا رو تصحیح کردم بعضی از جوابها رو یادم نمیومد. یه استرسی هم داشتم که نکنه جابجا وارد کرده باشم.. ولی درصدهامو که توی تخمین گزینه 2 زدم بین 140 تا 160 رو پیش بینی میکرد

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      تقریبا یکی بود

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بله. البته من 5 دقیقه از وقت ریاضی و 5 دقیقه از وقت فیزیک کم کردم و شیمی رو توی 45 دقیقه زدم

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      میدونم خیلی سخته ولی سعی کنید زیاد تحت تاثیر اخبار و حواشی قرار نگیرید. کنکور 98 چون اولین کنکور نظام جدیده طبیعتا استرس برای نظام جدیدیا ایجاد میکنه ولی به خودتون بگید که من قراره با کسایی مقایسه بشم که اونا هم مثل من دانش آموز نظام جدید اند..
      اگه کنکور نظام قدیم میدین یکمی کمالگرا باشین. مثلا اگه رشته ی X توی دانشگاه Y نیاز داره که درس ریاضی رو 60 درصد بزنید به اون 60 درصد قانع نباشید! چون معلوم نیست امسال قبولی های نظام قدیم چجوری باشه. وقتی رسیدید به 60 بگید تمرکزمو میذارم روی 70.. به 70 که رسیدید تمرکز کنید روی 80 و...
      این ساکن بودن خیلی بده... همیشه در حال تلاش باشین که وضعیت خودتونو بهتر کنید.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      پدر و مادرم و همه کسایی که توی این راه کمکم کردن.

یک تشکر هم خواستم بکنم از دوستای همین انجمن ، آقای زارع ، آقای محسنی ، مهدی BlackWhyte و Jarvis عزیز و بقیه رفقا

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش تبریک میگم
      انشاالله موفقیت های بعدی تو دانشگاه!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک می گم.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تبریک فراوان
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تبريك ميگم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      موفق و مؤيد باشيد

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نه باریکلا
      نه باریکلا
      نه نه باریکلا

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک می گم. همیشه موفق باشید

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تبریک می گم موفق باشین

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تبریک میگم. موفق باشید.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن