خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 75
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یکی به سولای من جواب بده تا جوابشو بگیره
      مگه همه قراه نابغه باشن ؟ اصلا چند درصد از افراد یه جامعه نابغه ان ؟
      که پروفوسور سمیعی چه زمانی از دبیرستان فارغ التحصیل شده و کجا درس خونده ؟
      یا همه ی افرادی که تو این مملکت موفق شدن نابغه بودن یا اصلا برا موفقیتشون تلاش کردن ؟

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگر میزان توانایی ماهی را در بالا رفتن از درخت بسنجیم بله اونم خنگه
      بیفت دنبال استعدادت سربازی رو یه کاریش بکن برو پرستاری یا اگرم درس نخوندی برو مکانیکی یاد بگیر برو امارات یا کویت یا قطر
      7 نسل قبل و بعدت رو شاد میکنی
      دنبال نظامی و معلمی هم نیفت که از اول تا آخرش بدبختی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad44 نمایش پست ها
      این قدر مطمئن حرف نزن من هم یک فرد معمولی ام پدرم یک معلم معمولی با یک حقوق عادی برای یک معلم است.خوب اونی که نیوتنه با تلاشش با زحمت هاش به مقصودش می رسه. همین یکی از بستگانم که مثالش رو زدم هوش زیادی نداشت اما تلا ش فوق العاده داشت اراده داشت خستگی ناپذیر تلاشش رو کرد. و رسید پس بهونه نگیریم و کارمون رو بکنیم. اون هم متوسط رو به پایین بود چطور توانست به اینجا برسه. آیا به قول تو باید می مُرد.پدرش هم یه فرد کشاورز بود نه یک فرد پول دار.1درصد هوش و 99 درصد تلاش در موفقیت تاثیر داره. اگر بیل گیتس و استیو جابز هم از مشکلات سر راهش این قدر بهونه می آورد هیچ وقت به این جا نمی رسید.
      فکر نکنم منظور love lover، انکار استعداد ها باشه.
      از نظر شما همه ی استعداد ها، در همه ی رشته ها به جایگاه واقعیشون میرسن، یا اصلا به جایگاهی میرسن؟ چرا بچه های ریاضی تو دانشگاه های تاپ سریع میرن خارج؟ اگه میتونن مثل یه دکتر پول درارن چرا باید برن؟
      ویرایش توسط mahdired : 09 شهریور 1397 در ساعت 14:13

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      آره قبول دارم موفقیت به تلاش و کوشش آدم بستگی داره
      یکی میتونه صبح تا شب کار کنه تا بتونه بعد n سال ترفیع رتبه بگیره و چندر غاز به حقوقش اضافه بشه تا بتونه ماشین قسطی بخره
      یکی هم میتونه با پاچه خواری و پارتی بازی و... خیلی زود تر به هدفش برسه
      مشکل امثال من و استارتر این نیست که تلاش نمی کنیم و دائم بهونه میاریم مشکل ما اینه که یا راهشو نمیدونیم یا اینکه وجدانمون قبول نمیکنه از این راه دیگه ای به موفقیت برسیم

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      و عجب

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdired نمایش پست ها
      فکر نکنم منظور love lover، انکار استعداد ها باشه.
      از نظر شما همه ی استعداد ها، در همه ی رشته ها به جایگاه واقعیشون میرسن، یا اصلا به جایگاهی میرسن؟ چرا بچه های ریاضی تو دانشگاه های تاپ سریع میرن خارج؟ اگه میتونن مثل یه دکتر پول درارن چرا باید برن؟
      حرفت حقه جواب هم نداره.البته خودمون مقصریم پدر یکی از دوستانم مهندس کارخانه ای در یزد است با اینکه بازنشست شده هنوز به خاطر تجاربی که داره او را نگه داشته اند الان هم چند جوان بیکار اند حداقل اون چند تا جوان را می بردم سر کار پیش اون تجربه های او را یاد بگیرند و این طوری تعداد بی کار ها رو کم می کردند

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بنده خدا دلش خواست درد و دل کنه یکم غر بزنه سبک شه همتون مقابلش موضع گرفتید.
      کیه که تو این بازار کار خراب امید به اینده داشته باشه. حتی اگ سر کارم بری اینقد هزینه ها بالاس به هیچ جا نمیرسی چون حقوقا به نسبت تورم بالا نرفته.
      با قسمت اولت حرف استارتر کاملا مخالفم که نوشته تلاش کردم قبول نشدم چووون سهمیه ای ها نزاشتن !
      سهمیه بد و خوبشو کار ندارم ولی اصلا نمیشه گفت تاثیر سهمیه تو رتبه کنکور ماها به اندازه ایه که کل تقصیرو گردنش بندازی... کم کاری من و تو بوده ۸۰ درصد کار بوده که به جایی نرسیدیم شاید شاید سهمیه ۱۰ ۲۰ درصد بوده.
      این از کنکور...
      من باب رشته های ریاضی هم چون الحمدلله صنعت کشور خوابیده و عملا صنعتی وجود نداره جذب این رشته ها خیلی کمه و اگه جای دولتی باشه بازم سهمیه ای ها تو اولویتن و اگه جای خصوصی باشه .. پارتی دارا تو اولویتن ولی باید سطح توقع با توجه به وضع خراب برای شروع کار پایین تر بیاد پسر دایی منم مهندس مکانیک مثلا کار پیدا میکرد میگفت ماهی ۱۲۰۰ میدن مثلا سرویسم نداره پس من نمیرم ! خب این که نشد... برای شروع کار باید قانع بود بهتره از بیکار چرخیدنه... ولی متاسفانه ظلم بزرگی به اکثریت بچه های نخبه ریاضی میشه کاری ندارم اونی که مهندسی برق دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ناکجا آباد خونده خیلی توقعیم نباید داشته باشن.
      جمله اخر اینکه هممون نا امیدیم اوضاع خوب نیست و به همه فشار اومده. قشر متوسط جامعه درحال حذف شدنه و داریم به دودسته فقیر و غنی تقسیم میشیم...
      کاری نمیشه کرد با فقط از قدرت مغز و تلاشت استفاده کنی ودو برابر بخونی تا شاید جبران بشه اوضاع و بعدا بتونی مهاجرت کنی

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بنده خدا دلش خواست درد و دل کنه یکم غر بزنه سبک شه همتون مقابلش موضع گرفتید.
      کیه که تو این بازار کار خراب امید به اینده داشته باشه. حتی اگ سر کارم بری اینقد هزینه ها بالاس به هیچ جا نمیرسی چون حقوقا به نسبت تورم بالا نرفته.
      با قسمت اولت حرف استارتر کاملا مخالفم که نوشته تلاش کردم قبول نشدم چووون سهمیه ای ها نزاشتن !
      سهمیه بد و خوبشو کار ندارم ولی اصلا نمیشه گفت تاثیر سهمیه تو رتبه کنکور ماها به اندازه ایه که کل تقصیرو گردنش بندازی... کم کاری من و تو بوده ۸۰ درصد کار بوده که به جایی نرسیدیم شاید شاید سهمیه ۱۰ ۲۰ درصد بوده.
      این از کنکور...
      من باب رشته های ریاضی هم چون الحمدلله صنعت کشور خوابیده و عملا صنعتی وجود نداره جذب این رشته ها خیلی کمه و اگه جای دولتی باشه بازم سهمیه ای ها تو اولویتن و اگه جای خصوصی باشه .. پارتی دارا تو اولویتن ولی باید سطح توقع با توجه به وضع خراب برای شروع کار پایین تر بیاد پسر دایی منم مهندس مکانیک مثلا کار پیدا میکرد میگفت ماهی ۱۲۰۰ میدن مثلا سرویسم نداره پس من نمیرم ! خب این که نشد... برای شروع کار باید قانع بود بهتره از بیکار چرخیدنه... ولی متاسفانه ظلم بزرگی به اکثریت بچه های نخبه ریاضی میشه کاری ندارم اونی که مهندسی برق دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ناکجا آباد خونده خیلی توقعیم نباید داشته باشن.
      جمله اخر اینکه هممون نا امیدیم اوضاع خوب نیست و به همه فشار اومده. قشر متوسط جامعه درحال حذف شدنه و داریم به دودسته فقیر و غنی تقسیم میشیم...
      کاری نمیشه کرد با فقط از قدرت مغز و تلاشت استفاده کنی ودو برابر بخونی تا شاید جبران بشه اوضاع و بعدا بتونی مهاجرت کنی

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اینقدم مثال این دکتر و اون دکترو نزنید دوستان و برادران هیچکس با کفش بقیه راه نمیره.. شرایط زندگی و فیزیولوژی ادما باهم متفاوته اگ میخواید راه حل ارائه بدید باید جامع و قابل استفاده برای همه باشه. بله کسی که از دل محرومیت میشه یه ادم بزرگ قابل تحسین و میتونه الگو باشع ولی اونم یه ادمه و شرایط ادما با هم فرق داره نمیشه همه چیو برای همه تعمیم داد. الگو کردن یکی خوبه
      ولی اینکه بزنی توسر بقیه باهاش اصلا جالب نیست

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگر سهمیه ها است بدان که ظرفیت رشته های پزشکی هم نسبت به ده سال پیش ۱.۵ برابر شده. پس نمی تونیم بگیم شرایط بد شده.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      گل من شما الان میگی چون وضع مملکت خرابه و همه چی دارغونه و بی عدالتی هست پس منم تلاش نمیکنم...مطمن باشه همه چی گل و بلبل بود بازم تلاش نمیکردی ..تلاش یک ادم ربطی به اطرافش نداره..بله همه ما اول زندگی مونه همه مون جوونیم فکر اینده هستیم و گاهن ناامید ...ولی دلیل نمیشه بگی چون همه چی خرابه منم قید همه چی رو میزنم !!! تو در هر شرایطی باید کاری که ازت برمیاد رو انجاام بدی تو الان نمیتونی ایران رو درست کنی ولی میتونه تلاش کنی و وضع خودت رو بهتر کنی ! همون موقع که گفتی به خاطر سهمیه ها قبول نشدم فهمیدم چجور ادمی هستی ..
      با حرفات که بی عدالی هست و مردم زیر فشارن و اینا همشو قبول دارم ولی اینکه موفق نشدن تقصیر بقیه است تو کتم نمیره!من تا لحظه اخر زندگیم میگم اگه چیزی شدم خودم بودم نشدم هم تقصیر خودم بوده!!مثلن من کنکور قبول نشدن چون فلانی 100000 میلیارد پول دزدید...خنده داره نه؟
      در کل توصیه من به شما و خودم : شما تلاشت رو بکن که به یه جای خوب برسی... اگه وضع مملکت بهتر شد که عالیه اگرم نشد میتونی با مهارتی که داری هرجا خواستی بری...
      ولی اگه تلاش نکنی در هر دوصورت شما بازنده مطلق هستی

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      حتی خود پروفسور سمیعی هم از دل محرومیت بیرون نیومده !
      ایشون تو یه مستندی می گفتن که تو یه خانواده ای بزرگ شده که بیشترشون پزشک بودن از همون دبیرستان به پزشکی فکر میکردن و بعد از اتمام دوره ی متوسطه راهی آلمان شدن

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تا حدودی با حرف بعضی ها موافقم
      ولی شاید هنوز شما وارد بازار کار و شاید هنوز تشکیل زندگی ندادید
      ولی در مورد سهمیه ای ها اینو بدونید نظام دست این جور افراد هست قدرت دست اینجور افراد هست چه بخوایم چه نخوایم وقتی سهمیه ای پست بزرگ جامعه میگیره دست مثلا نایب رئیس مجلس برید ببنید کیه ،معاون رئیس جمهور ،شهردار تهران کی بود ،حالا بردید ببنید اینها با کی نسبت داشتن آیا در زمان خودشون فرد اصلح بودن
      پست های بزرگ کشور ما دست افراد نالایق هست که برادرش شهید شده آیا بردارش برای پست دادن به برادر دیگه اش رفته شهید شده ،خوب چرا این کار میکنیم
      بزاریم جواب قران رو به خود همین ها بدیم که میگن ما پیرو پیامبریم اینها حتی قران رو قبول ندارن چه برسه پیامبر:
      وَ ما تَفَرَّقُوا إِلاَّ مِنْ بَعْدِ ما جاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْیاً بَیْنَهُمْ...» چندین بار در قرآن آن هم درباره بنی اسرائیل آمده است
      یعنی کسانی که میدونن حق نیستن ولی برای منافع شخصی خودشون از دین سو استفاده می کنن یعنی ریاکاری از دین ،با اسم دین اسلام به جیب خودشون
      عده ی دیگری که دانا ترن و سهمیه ندارن خوب تحمل سخته یه عده مفت خوری کنن اینها ساکت بمونن میرن تا میتونن دزدی میکنن که هر روز هم شما دارید خبرش می شنوید
      آیا شما انتظار دارید جامعه ای که دست ریاکاران و مفسدان هست ....کسی حتی بتونه امیدی داشته باشه
      اگر امید دارید یا خودتون سهمیه دارید یا خدایی نکرده جزو قشر ....هستید یا 0.001 درصد ایرانی باهوش هستید
      جز این باشید و امید دارید یا سرخوش هستید و بیخیال و هر چه آید خوش آید هستید
      یا بعدا میفهمید که دیر شده
      البته همه ما تلاش می کنیم کاش همه به اندازه تلاششون به جایگاه دلخواهشون میرسیدند ،کاش شایسته سالاری بود
      کاش به جای توسعه صنعت نظامی و خرید سلاح به فکر توسعه صنعت تولید و اشتغال جوانان بودیم
      کاش سیاست ما از دیانت ما جدا بود،کاش متخصصان در عرصه قدرت بودند که الان نه دین داریم نه سیاست چون دین شده ریاکاری سیاست هم شده خیانت به خودی
      کاش قدرت مادام العمر در اختیار یک فرد یا قشر و حزب خاصی نبود و همیشه قدرت با دمکراسی در اختیار کل آرای مردم هر از زمانی مشخص بود
      و هزاران کاش دیگه.......
      ویرایش توسط Love lover : 09 شهریور 1397 در ساعت 16:16

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها
      گل من شما الان میگی چون وضع مملکت خرابه و همه چی دارغونه و بی عدالتی هست پس منم تلاش نمیکنم...مطمن باشه همه چی گل و بلبل بود بازم تلاش نمیکردی ..تلاش یک ادم ربطی به اطرافش نداره..بله همه ما اول زندگی مونه همه مون جوونیم فکر اینده هستیم و گاهن ناامید ...ولی دلیل نمیشه بگی چون همه چی خرابه منم قید همه چی رو میزنم !!! تو در هر شرایطی باید کاری که ازت برمیاد رو انجاام بدی تو الان نمیتونی ایران رو درست کنی ولی میتونه تلاش کنی و وضع خودت رو بهتر کنی ! همون موقع که گفتی به خاطر سهمیه ها قبول نشدم فهمیدم چجور ادمی هستی ..
      با حرفات که بی عدالی هست و مردم زیر فشارن و اینا همشو قبول دارم ولی اینکه موفق نشدن تقصیر بقیه است تو کتم نمیره!من تا لحظه اخر زندگیم میگم اگه چیزی شدم خودم بودم نشدم هم تقصیر خودم بوده!!مثلن من کنکور قبول نشدن چون فلانی 100000 میلیارد پول دزدید...خنده داره نه؟
      در کل توصیه من به شما و خودم : شما تلاشت رو بکن که به یه جای خوب برسی... اگه وضع مملکت بهتر شد که عالیه اگرم نشد میتونی با مهارتی که داری هرجا خواستی بری...
      ولی اگه تلاش نکنی در هر دوصورت شما بازنده مطلق هستی
      استارتر نگفته که
      چون فلانی 100000 میلیارد پول دزدیده اونم موفق نشده.... فقط از وضع جامعه گلایه کرده اینکه چرا تلاشای خودش و خانوادش به نتیجه نمیرسه ...شما از کجا میدونین تلاش نکرده یا نمیکنه که میگین بهش بازنده
      برا موفقیت فاکتورای زیادی لازمه که فقط یکیشون تلاشه ..
      ویرایش توسط Nerd_Girl : 09 شهریور 1397 در ساعت 15:31

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd_Girl نمایش پست ها
      استارتر نگفته که
      چون فلانی 100000 میلیارد پول دزدیده اونم موفق نشده.... فقط از وضع جامعه گلایه کرده اینکه چرا تلاشای خودش و خانوادش به نتیجه نمیرسه ...شما از کجا میدونین تلاش نکرده یا نمیکنه که میگین بهش بازنده
      برا موفقیت فاکتورای زیادی لازمه که فقط یکیشون تلاشه ..
      منظور من ازین حرف این بود که بهانه برای موفق نشدن از خود موفق نشدن بدتره ..به قول معروف عذر بدتر از گناست ..دقیقن جملش این بود که به خاطر سهمیه من قبول نشدم !!من خودم از ریشه با سهمیه و ساندیس و نمیدونم ریش و بسیجش مخاللفم ولی نمیشینم یه گشه بگم تقصیر فلانی بود
      نکته دوم اینه من نگفتم "الان" بازنده ای گفتم اگه نخوای خودت رو تغیر بدی و موفق بشی همه چیزو از دست میدی
      نکته سومم هم بله برای رسیدن به موفقیت فاکتورهای زیادی لازمه ولی قطعن بهانه اوردن یکی از اون ها نیست !!! کسی که به موفقیت میرسه پیه همه چیز رو به تنش میماله !! پولدار موفق داریم فقیر موفق هم داریم (منظورم خانوادشون)..باز پولدار بدبخت داریم فقیر بدبخت هم داریم...کسی که بخواد به جایی برسه همه چیزو با جون و دل میپذیره..سهمیه ای هست اقازاده هست بسیجی هست مفسد اقتصادی هست گشت ارشاد هست همه چی هست ...ولی دوراه داری یا سیستم کشور رو عوض کنی یا کار خودت رو انجام بدی و از کشور بری...
      دوست خوبمون وقتی دراین حد ناراضیه و گله داره اتفاقن بیشتر باید تلاش کنه که بتونه ازین خراب شده بره...نه اینکه زانوی غم بغل بگیره و تا اخر عمرش به سهمیه ای ها اعتراض کنه !!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن