خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در سال 98 کنکور نظام جدید می دهید یا کنکور نظام جدید؟

رأی دهندگان
    177. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نظام جدید

52 29.38%
    • نظام قدیم

125 70.62%
    صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 44
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعیده بنظرم که تعداد نظام قدیما بیشتر باشه!
      نتایج نظرسنجی بیشتر داره خرخونی نظام جدیدا رو میرسونه

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      النظام قدیم
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در سال 98 کنکور نظام جدید می دهید یا کنکور نظام جدید؟

درستش کن، نظام جدید یا جدید

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان کسی که دیپلم نظام قدیم هست میتونه سال 98 کنکور نظام جدید بده ؟

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ai69 نمایش پست ها
      هنوز مشخص نشده که میشه یا خیر.
      نظر شخصی من اینه که احتمالا حق انتخابی وجود نداشته باشه!
      دلیلش هم , ایجاد دردسر جدید برای کنکوری ها به اسم "نظام قدیم برم یا جدید؟"

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ai69 نمایش پست ها
      اگر امکانش فراهم بشه خیلی ها که از مهندسی ها اومدن یا چندسال از درس دور بودند ترجیح میدن نظام جدید بخونن که اگه خواستن بمونن هم ضرر نکرده باشن.هنوز که سنجش چیزی نگفته ولی خدا کنه که بشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      داش این انجمن رو ماها میگردونیم دیگه (منظورم با کامنتامونه ) و الا اونی که دکتر میشه الان سرش تو کتاباس نه مثل منو تو همش تو انجمن باشه
      به خدا منم بعضی وقتا میام

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      جدا از این مطالب بهانه رو کنار بگزاریم اینها چشم نداشتن فیلمی تاثیرگذار از رتبه برترهای استثنایی(نابینا ،کم بیناو ...) با عشق باید راه پیمود در راه عشق ناممکن وجود ندارد

برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچها من نظام قدیمم تاثیر معدل قطعی شد واس ۹۸؟

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      Up

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام خدمت دوستان من فقط این انجمن عضو شدم تا این حرف هارو بگم هر چند تو اون حدی نیستم نصیحت کنم ولی با توجه به بعضی از توهماتی کی تو اکثر نظام قدیمیا و حتی اونایی که چندین سال قبل کنکور دادن از جمله دایی من و دوستش وجود داره لازم دونستم اینارو بگم :درس به درس بررسی میکنم.(من خودم کنکور 98 نظام جدید تجربی بودم)
      اولا این سال کنکور اسان بود خودم قبول میکنم.ولی خیلیا میگن اقا نظام جدید اسون بود پس میریم جدید بدیم. =این رسم کنکور بوده که هر سالی که نطام اموزشی عوض میشه اولین کنکورشو اسون میدن.اینو بار ها معلم های کنکور با تجربه ما گفتن و گفته بودن موقعیت خوبیه تا قبول شین.ولی اصلا فکر نکنین سال بعد اسون میشه حتی یک درصد.
      خب ادبیات : ادبیات دروس کم شده و تاریخ ادبیات تقریبا حذف شده و فقط اسم کتاب ها اومده. پس اسون شده ؟ خیر اصلا و ابدا.در واقع خوندنش اسون شده.مثلا چی؟ اقا قدیم مجبور بودی تاریخ ادبیات رو بخونی و سه تا تست معادل دوازده درصد میومد که رو هوا میزدی. ولی واسه نظام جدید چی؟ یک عدد تست دادن اونم شمارشی.پس میبینی که درسته که خوندن ادبیات اسون شده ولی تست های اسان مثل تاریخ ادبیات رو کم کردنمباحث زهر مار ادبیات چی هستن؟افرین ارایه و دستور و قرابت.حالا اون دوتا تست رو بین مباحث زهر مار ادبیات پخش کردن.یعنی به جای اینکه مثلا سه تا ارایه بزنی قراره چهار شاید پنج تا بزنی.این ادبیات. ( نظام جدید )
      دینی : دینی تغییر کرده ولی چیزی نیست که به خاطرش کنکور عوض کنی.یعنی مطمئن باشین همانطور که واسه نظام قدیما دینی سخت بود واسه ما هم سخته در حدی که من فکر میکردم بیست سی درصد میشه چون تو اکثرش شک داشتم ولی خدا رو شکر 64 درصد شد.(ارزش تغییر نظام نداره )
      عربی : تقریبا چیزی عوض نشده فقط چندتا مبخث کوچک که قدیمیا شاید اصلا تست نمییومد شاید یه دونه میومد حذف شده ، ترجمه محور شده و از لغات سوال میاد..لغات جدید داریم.مثل قدیم درک مطلب داریم.تازه چیزی که در حق نظام جدیدا ظلم شد این بود که صراحتا تو اول کتاب نوشته که واسه نظام جدید تعریب تشکیل نمیاد ولی دقیقا برعکس شد. حال صاحب حال ( با اینکه گفته نمیاد ولی مثل تعریب
      ) استثنا اینا همش سرجاشه. (ارزش تغییر نظام نداره)
      انگلیسی کلا لغات جدید داریم.من مطمئن نیستم ولی از بچه ها شنیدم نزدیک سه برابر نظام قدیم لغات جدید داریم.کنکورش مثل قدیما زهرماره یعنی قبل کنکور هشت تا سوالشو بی خیال شده بودم و بقیه رو زدم. پس این مورد به صلاحه که نظام قدیم باشید. (نظام قدیم)عمومی ها رو بررسی کردیم.دیدید هر کجا بحث کم کردن جای دیگه جبران کردن مثل انگلیسی و ادبیات پس تا حالا ارزش تغییر نظام واسه عمومی ها نیست.
      اختصاصی ها :
      زیست :
      ببینید زیست برابر میاد حالا تعجب میکنید میگید چرا؟ اولا بعضی مباحث مثل قارچ و نمیدونم باکتری اینا حذف شده.عوضش مثلا ما یه فصل تو دهم داریم که قدیمیا نداشتن + بعضی پاراگراف هارو تو ایمنی و فصول دیگه و غیره میخونیم که نظام قدیم نداشت.
      حلیات : اقا به پیر به پیغمبر حلیات حذف نشده فقط و فقط محاسبات عددی حذف شده چطور؟
      اولا سوال ژنتیک میدن.مجبوری از روی سوال ژنوتیپ های افراد رو در بیاری. و اگه لازم بود گامت بنویسی.یعنی تا اینجاش دقیقا با نطام قدیم برابره.حالا اخرش قدیم میپرسید چقدر احتمال دارد که پسری کور رنگ با گروه خونی فلان باشد. ولی توی نظام جدید توی هر چهار گزینه به جای عدد جمله مینویسه میگه امکان دارد که دختر همانند پسر کور رنگ و گروه خونی فلان باشد.حالا خودتون قضاوت کنید کدومش راحته. شجره اینا حذف شده. و در مورد زیست موضوعی که واسه افرادی که مصمم هستند جدید بدن اینه که باید خععععععلی دقت کنن.چون یک نکته مشترک ، تو قدیم غلطه ولی تو جدید درسته.یعنی اگه خود من نظام قدیم بودم حداقل واسه زیست تغییر نظام نمیدادم. مثلا قدیم راه انداز جز ژن بود ولی تو جدید راه انداز جز ژن نیست و همینطور نکات رو بگیر برو تا اخر.
      شیمی : تنها درسیکه میتونم بگم هیچی نشده شیمی هست. + کسی که بخواد بیاد نظام جدید باید بشینه عین چیز حفظیاتش رو بخونه. یعنی مثل قدیم تو یه فعالیت نیم صفحه ای اومده گفته پی هاش مساوی منفی لگاریتم هاش مثبت.بعد تو خیلی سبز هفت نوع مساله اورده.حفظیات زهرماری زیاد شده یعنی کسی بخواد کنکور جدید بده باید بشینه عین چیز حفظیت رو بخونه.متنش رو با دقت زیاد بخونین مثلا نوشته انسان های اولیه اولین پوشاک خود را از *** حیوانات بدست اوردن.با گذشت زمان از گیاهان استفاده کردن.قلمچی داده بود انسان های اولیه اولین پوشاک خود را از گیاهان درست کردند.که غلطه هر وقت یادش میفتم دیوونه میشم
      فیزیک فشار کار و انرژی گرما همونه + یه فصل اضافه تو دهم که راجع چگالی تخمین مرتبه بزرگی ( چالشی ترین بخش) و یه سری حفظی چرت و پرت.مدار چیز خاصی نشده و هنوزم سنگینترین فصله.مغناطیس در حد دو سه تا فرمول مثل میدان پیچه و میدان سیم و نیروی سیم و اینا حذف شده بقیه سر جاشه الکترومغناطیس چیز هیچی نشده.پیش حرکت شناسی میشه گفت بازم سخته و فقط نوع سوال حذف شده.یعنی سفوط ازاد حذف شده.فرمولای سقوط ازاد همون فرمولای خط راسته فقط با شتاب متفاوت.از پیش فصلی که میشه گفت تغییر زیادی داشته دینامیک بوده.نوسان و موج بازم جز سنگین تریناس و اگه تشباه نکنم عدسی اینا حذف شده ولی شکست موج اینا مونده دسی بل و غیره بقیه سرجاشه.از اخرین فصل اطلاعی ندارم ولی احتمال نود درصد همونه یعنی همون سوالایی که اکثرا تو کنکور میومد همون مباحث مونده.
      ریاضی مباحثی که تقریبا ثابت مونده : تابع، مثلثات ،رادیکال ، حد و پی ، لگ ، امار ( از امار فقط جدول فراوانی حذف شده واریانس میانگین میانه مد انحراف معیار ضریب تغییر اینا مونده)کاربرد مشتق رو خیلی کم کردن ولی چون مبحث سوال خیزی هست و از طرفی کم شده اماده اینکه سوالش گیرپیچ دار باشه باشین.شمارش همونه.انتگرال پر ( ولی واسه درسخونا خیلی بد شده نکته مهم واسه اونایی که دارو میخوان اینه که باید حتما زمین رو با دقت بخونن و درصد بالای چهل پنجاه بزنن
      چون نظام جدید فقط یک کتاب زمینشناسی داره.خود من چهل درصد زمین زدم و زیر گروه دو فقط هشتصد تا پایین اورده.
      من الله توفیق اگر کم و کاستی داشت به بزرگواری خودتون ببخشید.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط عطا009 نمایش پست ها
      با سلام خدمت دوستان من فقط این انجمن عضو شدم تا این حرف هارو بگم هر چند تو اون حدی نیستم نصیحت کنم ولی با توجه به بعضی از توهماتی کی تو اکثر نظام قدیمیا و حتی اونایی که چندین سال قبل کنکور دادن از جمله دایی من و دوستش وجود داره لازم دونستم اینارو بگم :درس به درس بررسی میکنم.(من خودم کنکور 98 نظام جدید تجربی بودم)
      اولا این سال کنکور اسان بود خودم قبول میکنم.ولی خیلیا میگن اقا نظام جدید اسون بود پس میریم جدید بدیم. =این رسم کنکور بوده که هر سالی که نطام اموزشی عوض میشه اولین کنکورشو اسون میدن.اینو بار ها معلم های کنکور با تجربه ما گفتن و گفته بودن موقعیت خوبیه تا قبول شین.ولی اصلا فکر نکنین سال بعد اسون میشه حتی یک درصد.

فقط اونجاش که میگه عربی نظام جدید با قدیم یکیه
      من یادمه پرسش شفاهی مدرسمون از این سوالا سخت تر بود. خودتون قضاوت کنین. اینا سوالای عربی نظام جدیده:

633.png

سوال کرده تو کدوم جمله متضاد نیست! در کدام جمع مونث سالم نیست! در کدام فعل امر هست! در کدام شرط هست! حصر را پیدا کنید!

حالا سوال های قدیم رو ببینین:

ghadim.png

من دیگه چیزی نمیگم!
      ما که نظام قدیم رو انتخاب کردیم، ولی خواهشا مزخرف به هم نبافین که ادم به شعورش توهین بشه.
      شما میگی ژنتیک همونه فقط به جای عدد اومده شده توصیفی! سوالای بیماری انسان جزو سوالای خنده دار ژنتیکه و ژنتیک جانوری و شجره نامه که وقت گیر و پیچیده هستن برای جدید حذف شده.
      کنکور مثل دوی صد متر المپیکه که توش هزارم ثانیه هم مهمه. اون وقت این همه تفاوت؟
      شیمی جدید هم بیشتر در حد مجله ی علمیه تا درس. همه دنبال اینن مساله حل نکنن و تست حفظی شیمی بزنن تا مثل درصدهای خیارشوری نظام جدید برن بالا. شما میگی برن مثل اسب تو مساله های نظام قدیم گیر کنن که همزمان با اون یه نظام جدیدی یه سوال حفظی مسخره رو تو 5 ثانیه بزنه و شیمی رو بزنه 90؟

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      اکثر لغات درسهای کتاب عربی نظام جدید نیاز به ترجمه ندارن شبیه همون چیزی هست که در فارسی بکار میبریم
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      من یادمه پرسش شفاهی مدرسمون از این سوالا سخت تر بود. خودتون قضاوت کنین. اینا سوالای عربی نظام جدیده:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 633.png
مشاهده: 282
حجم: 97.9 کیلو بایت

سوال کرده تو کدوم جمله متضاد نیست! در کدام جمع مونث سالم نیست! در کدام فعل امر هست! در کدام شرط هست! حصر را پیدا کنید!

حالا سوال های قدیم رو ببینین:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ghadim.png
مشاهده: 271
حجم: 95.3 کیلو بایت

من دیگه چیزی نمیگم!
      ما که نظام قدیم رو انتخاب کردیم، ولی خواهشا مزخرف به هم نبافین که ادم به شعورش توهین بشه.
      شما میگی ژنتیک همونه فقط به جای عدد اومده شده توصیفی! سوالای بیماری انسان جزو سوالای خنده دار ژنتیکه و ژنتیک جانوری و شجره نامه که وقت گیر و پیچیده هستن برای جدید حذف شده.
      کنکور مثل دوی صد متر المپیکه که توش هزارم ثانیه هم مهمه. اون وقت این همه تفاوت؟
      شیمی جدید هم بیشتر در حد مجله ی علمیه تا درس. همه دنبال اینن مساله حل نکنن و تست حفظی شیمی بزنن تا مثل درصدهای خیارشوری نظام جدید برن بالا. شما میگی برن مثل اسب تو مساله های نظام قدیم گیر کنن که همزمان با اون یه نظام جدیدی یه سوال حفظی مسخره رو تو 5 ثانیه بزنه و شیمی رو بزنه 90؟
      من کم به انجمن میام و حوصله این رو ندارم مثل اینستاگرام و تلگرام هی جواب بنویسم بعد هم هی شما جواب بنویسی ولی اونی که توهین کرده خود شمایی که به خودتون توهین کردین !
      میدونین چرا؟ محض رضای خدا نوشته هامو هم درست حسابی نخوندید من خودم صراحتا تو متن گفتم و الان هم میگم کنکور 98 خیلی خیلی اسون بود.اونوقت شما مثلا عکس سوالای عربی رو میذاری میگی مقایسه کنین ببینین کدوم اسون بود ! خب من که اینو گفتم شما چرا خونتونو کثیف میکنین.
      بله شجره حذف شده.امید وارم توی کنکور موفق بشین ولی کی گفته ژنتیک جانوری حذفه؟ توی کنکور جدید نیومده یعنی حذفه؟ لطفا برای اینکه ثابت کنین از معده گرامی این حرفو نزدید مثل اون عکسای عربی یه پست بگذارید و ثابت کنید.چون اولا توی کتب کمک اموزشی هم ژنتیک جانوری داریم و از طرفی هم توی جدیدترین اصلاحیه هم همچین چیزی نگفته حتی در مورد عربی هم یه مورد جالب هست.
      اصلاحیه کنکور جدید دو بار اومد تا اونجایی که یادمه.بار اول تو درس عربی همه چیز رو حذف کرده بودن. از تعریب تشکیل بگیر تا قواعد اعداد و تطبیق ترکیب ها و صاحب حال و مجهول مثل 46 قدیم و انواع فاعل خبر صفت انواع حال مطابقت حال و صاحب حال خیلی قواعد دیگه ای که تو نظام قدیم هست ولی تو نظام جدید نیست.یعنی یه کسی عربی کنکور رو نخونده باشه و قران بلد باشه میره صد میزنه با این حذفیات. ولی تو بار دوم اصلاحیه که اخرین اصلاحیه بود همه اینا رو پاک کرده بودن وبجاش نوشته بودن فقط لغات که تو اخر بعضی درسا هستن.میتونین بگین این چه معنی میده؟ این معنی میده که همه اونایی که گفته بودن حذفه ، حذف نیست و میاد.انشالله سال بعد بعد اینکه کنکور دادن و سوالا اومد بیرون همین جا به شما ثابت میکنم که ذهنیتی که دارید از بیخ اشتباه هست.خواهید دید اکثر افراد شوکه میشن.چون اینا خودشون نمیدونن دارن چیکار میکنن

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط عطا009 نمایش پست ها
      لطفا برای اینکه ثابت کنین از معده گرامی این حرفو نزدید مثل اون عکسای عربی یه پست بگذارید و ثابت کنید
      بحث سر این که چه نظامی راحته و سخته هم تو این انجمن زیاد شده و تا الان هم، همه نظامشون رو انتخاب کردن، پس بحث کردن بی معنیه.
      اما در مورد باد معده، خود آموزش و پرورش داره میگه من کل درسا رو سبک کردم که دانش آموزا راحت باشن و توی مقدمه ی بعضی کتاب ها هم دقیقا بهش اشاره شده.
      توی کنکور یه سوال اشتباه می تونه سرنوشت شخص رو عوض کنه. مثال از شیمی بگم خوبه؟
      همه میگن سوالای شیمی جدید راحت تر بوده. یکی از دلایلش هم این بوده که تعداد مسائلش کمتر از قدیم بوده. حالا من می خوام بگم، همون مسائل هم که به جدید دادن چی بوده؟!
      زمانی که یه نظالم قدیمی این مساله رو حل می کنه:

11.png

یه نظام جدیدی، مساله ی فوق پیچیده زیر رو حل می کنه:

22.png

یا این از قدیم:

333.png

با این از جدید:

444.png

مساله ی مهم اینه که از دید سنجش، سختی این سوال ها با هم یکیه! فقط وقتی خودش دید که چقدر درصدای جدید بالاتره، دو سه درصد مثل گدا ریخت جلوی قدیما اونم با کلی منت.
      حالا اگه دید شما هم با سنجش یکیه دیگه بحثی نمی مونه.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن