خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

لغتای زبان رو چجوری حفظ کنم؟

دوستان میخوام کتاب 1201 لغت رو کار کنم ...اما مثلا امشب ده تارو میخونم فردا یادم رفته:/
      خب الان موندم قراره چجوری تا کنکور یادم باشه...اصلا چجوری میشه این همه لغت و حفظ کرد؟کسایی که کار کردن ممنون میشم راهنمایی کنن........

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز قرار نیس به یبار خوندن لغت حفظ کنی و یادت بمونه باید مرور کنی 1201 داری مثلا امروز 2تا یونیت ازش میخونی فرداش قبل از اینکه بخوای یونیتای جدید رو شروع کنی یونیت های قبلی رو دوره کن همینجوری الی آخر
      من در جامعه ای زندگی میکنم که در آن مشکلات بیداد میکند و خدایی دارم که مرا در همه ی مشکلات یاری میکند آری این است زندگانی من......

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه روش خوب اینکه با متن لغت یاد بگیرید. مثلا نترسیم از متن شبقره رو بگیر متنش رو بخون و به عنوان یک ریدینگ بهش پاسخ بده. (یعنی با تکنیک های ریدینگ نه اینکه کل متن رو بخونی) بعد لغت هایی که به نظرت مهم بودند رو (لغت هایی که میبینی خیلی تکرار شدن یا بدون دونستن معنی اونها نتونستی تست رو جواب بدی) در یک دفترچه یا دفترچه تیک ایت گاج بنویس. سعی کن خیلی زیاد ننویسی چون بعد از یکی مدت تعداد لغات بالا میره و آزار دهنده میشه.
      حالا باید هر شب قبل از اینکه ریدینگ بعدی رو حل کنی و ازش لغت در بیای همه لغت های که از قبل نوشتی رو بخونی و اگه معنیشو بلد بدی یک تیک جلوش بزنی و اگه بلد نبودی ضربدر اینطوری میفهمی که کدوم لغت رو زود زود فراموش میکنی و چون اون لغت دوباره تو متن ها تکرار میشه به طور خودکار معنی شو به مرور زمان یاد میگیری.
      اگه میخای از تیک ایت استفاده کنی که خیلی عالیه اما اگه میخای تو دفترچه بنویسی سعی کنی لغات رو در یک صفحه و معن اونها رو در صفحه بعد بنویسی و بعد از اینکه هشت روز خود لغات رو از انگلیسی به فارسی مرور کردی بری سراغ فارسی به انگلیشون اینطور در طی 16 روز یک لغت رو هر روز خونیدی و در ضمن چون در متن اون رو خوندی با کاربردش و معنا های متفاوتش آشنا میشی...
      این روش برای کسایی که از اکنون تا کنکور وقت زیادی دارن و میخان ضمن استفاده درست از زمان لغات هیچ وقت یادشون نره.
      بعد از اینکه شبقره رو تموم کردی یا درکنار اون در آزمون موسسه که شرکت میکنی میتونی با کتاب های تست زبان به صورت درس به درس و با توجه به بودجه بندی آزمون تست لغت کار کنی، لغات کتاب خیلی مهم هستند. بهتره برای اینکه یک کتاب همیشه همراهت باشه از همین لقمه های مهر و ماه هم در وقت تلف شدت استفاده کنی...
      اینطوری علاوه بر اینکه در طول زمان کلی لغت حفظ میکنی کاربرد اونها رو هم بلدی و از همه مهم تر ریسک فراموشیش کمتره.
      موفق باشید
      ویرایش توسط bbenyamin : 04 شهریور 1397 در ساعت 00:10

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن