خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

توصیه ی شما واس کسی که میخواد از صفر شروع کنه(نظام جدید) رتبه ها کمکم کنید

سلام
      امروز 3شهریوره و من هنوز نتوستم شروع کنم
      میخوام تو این یه ماه باقی مونده بهترین استفاده رو از تابستون ببرم
      از شما عزیزان هم میخوام اگه پیشنهادی نصیحتی به من دارید تو این تاپیک بنویسید
      ویرایش توسط Mahsa-p80 : 13 دی 1397 در ساعت 14:05

2. Top | #2

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa-p80 نمایش پست ها
      سلام
      از شما عزیزان هم میخوام از پیشنهادی نصیحتی به من دارید تو این تاپیک بنویسید
      سلام من رتبه نیستم کنکور هم ندادم.امسال مث خودت نظام جدید هستم و به عنوان کسی که از مرداد شروع کرده میتونم بگم خیلی وقت مونده میتونید تو این یک ماه کامل کامل یک پایه رو جمع کنید +نصف پایه دیگه رو.موفق باشید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقاط ضعف و قوت خودت رو اول مشخص کن.
      من خودم روی یک ورقه تمام مشکلات و چیز هایی که بلد بودم رو نوشتم . بعد اومدم همین ها رو دسته بندی کردم .

عمومی

+ : ترجمه و تعریب عربی ، آرایه و قرابت ...

_ : قواعد عربی 1 و عربی 2 ، درک مطلب عربی ، دینی دهم ...

اختصاصی :

+ : ریاضی 2 ، فیزیک 2 ...

_ : حفظیات شیمی 1 و شیمی 2 ، فیزیک 1 ، زیست گیاهی1 ...

مثلا این طوری...
      بعد روی قسمت هایی که ضعیف تر هستم و برام اولویت بیشتری دارن کار می کنم. فکر کنم این طوری بشه به یه تسلط نسبی رسید.
      کار های فرعی هم هست ، مثل حل تمرین های کتاب فیزیک و ریاضی یا حتی عربی ، که اگر بشه انجامش داد خیلی خوبه
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلام
      من نظام قدیمم......برای همین دقیقا سرفصل هاتونو نمیدونم اما کلی میگم
      اولش اینکه خیلیا هست توی یکماه باقی کنکور رتبه شونو نصف یا حتی بیشتر کاهش میدن در نتیجه یکماه کلا فرصت زیاده ........پس با استرس اینکه کمه از دست نده
      دوم خودت خودتو بهتر میشناسی پس لازمه نقطه ضعفاتو بین حرفایی که من میگم لحاظ کنی

ادبیات.......آرایه ادبی اگه دارین بخون کلا جمعش کن تستاش رو زوج و فرد کن فقط فردا حل کن اما از نظر درسنامه خوندن اینا کلا جمعش کن

عربی.......برای عربی پایه خیلی مهمه برای ما میشد اول دبیرستان که ثلاثی مجرد مزید و اسم از نظر مشتق و جامد اینا بررسی میکرد پس پایه تو قوی کن و اونارو بخون
      +شگرد های ترجمه درسنامه شو بخون کامل با تست ضریب ۴ یا ۵ ....درسنامه جوری باشه که تمومش کنی

دینی....هیچی

زبان.......لغت خیلی مهمه شروع کن از اولین درس بودجه بندی کنکورتون لغت خوندن+ شگرد های کلوز و متن

ریاضی......بازم پایه و نقطه ضعفاتو بخون مثلا مثلثات خیلی مهمه.....مفهوم اولیه تابع ضروریه......مشتق مهمه
      همشو نخونا....ببین کدومش بیشتر میلنگی فقط اونو قشنگ ببند

زیست......من که زیست شما ندیدم اما ژنتیک بخون و فصلایی که حس میکنی خوب نفهمیدی و زیادی برات مبهمه

فیزیک......حرکت یا دینامیک یا خازن و مدار بخون

شیمی........استوکیومتر یا محلول ها یا فصل ساختار لوییس بخون

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      در کل ببین الان زیاد مهم نی چی بخونی
      مهم اینکه به خوندن عادت کنی
      ساعت مطالعه ۷_۸ ساعت در روز تا مهر برات عادی بشه و سختت نباشه
      قلق خوندن درسا و منابع و مدل برنامه ریزی دستت بیاو

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلام
      من به عنوان کسی ک این مسیرو رفته میگم همین الان شروع کن!شروع کن و جوری درس بخون ک شب ک خواستی بخابی حس رضایت وجودتو فراگرفته باشه!
      دو راه هست:
      ۱_تا قبل از مهر نقاط ضعفتونو رفع کنین یا اینکه بالاخره به ی سطح خوبی برسونیدش
      ۲_از الان بیاید واسه مباحث اولین ازمون مهر ک واس دوازدهمیاس فک کنم ۲۱یا۲۳مهر بشه بخونید چون دوازدهمم مطالب جدید و سنگینی داره همین فصول اولش
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر من تو باید از همین الان سریعا شروع کنی
      همین الان نه فردا صبح(چون فردا صبح هیچ اتفاقی نمی افته)
      چون حتما تا الان اینقدر امروز و فردا کردی که رسیده به سوم شهریور
      سعی کن خودت برنامه بریزی و اختصاصی های دهم و یازدهم رو ببندی
      و هر شب هم برای عمومی ها این باکس رو انجام بدی (که کلا دو ساعت وقت می بره)
      ۱- ۵ تست قرابت
      ۲- ۵ تست آرایه
      ۳- ۵تست زبان فارسی
      ۴- ۱۵ دقیقه لغت ادبیات
      ۵- ۵ تست قواعد عربی
      ۶- ۵ تست ترجمه عربی
      ۷- یک متن عربی
      ۸- ۱۵ دقیقه لغت عربی
      ۹- مرور یک درس دینی از پایه
      ۱۰- ۱۵ دقیقه لغت زبان
      ۱۱- ۵ تست گرامر
      ۱۲- یک کلوز
      ۱۳- یک ریدینگ
      ویرایش توسط dr.Genius : 03 شهریور 1397 در ساعت 19:45

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      قرار نیس روزی 10 بخونی -----با روزی 4 به صورت 2 صبح 2 عصر شروع کن کم کم به روزی 6 برسون ....اگه تا مهر وسطش خوندن قطع نشه عالیه(روزی 4 *30 روز میشه 120 که چون مفید هس کم نیس) هر روزی که نخونی نه تنها عقب میمونی بلکه یه سری چیزا یادت میره و پسرفت میکنی-----------قرار نیس روز خاصی شروع کنی قراره این غولی که از کنکور ساختی رو فراموش کنی ملایم بری جلو همون قضیه رهرو آن نیست که....------اون دو راهی که در بالا گفتن خوبه----برای افزایش ساعت باید تنوع درسی رو ببری بالا و مثلا اوایل در روز 6 درس مختلف بخونی----بعدا برسونی به 4 نوع درس (یا 5 تا)-----------------------------------مهم ترین چیز تداومه---------اصلا کاری به این که فلان آزمون سوالای فلان درسش فلان طور بود نداشته باش کنکور اصلا قابل پیش بینی نیس------------------------------------در آخر اصلا نگران نباش این نیز بگذرد--------برای شما جدیدا مهم ترین چیز کتابه چون متن کتاباتون کلی حفظی داره البته غلط هم-------واسه اوقات فراغت حتما یک برنامه خوب بریزید مثلا هفته ای 5 یا 3 ساعت برید گردش یا هر چیز دیگه ای (آخر هفته ها حتما برید تفریح)

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ۱- سعی کن هر روزی که می خواهی مطالعه می کنی عناوین درسی رو زیاد کنی و تنوع داشته باشی
      یعنی مثلا به جای اینکه در یک روز دو درسی مثل ریاضی و زیست را مطالعه کنی سعی کن ریاضی و زیست و شیمی و عربی را مطالعه کن (نه اینکه ساعت مطالعه رو اضافه کنی بلکه همون ساعت مطالعه همیشگی رو باید بین چند درس بیشتر تقسیم کنی)
      ۲- زمان مطالعه استرس این رو نداشته باش که نکنه مبحث رو یاد نگرفته باشی و باید چند بار دیگه بخونی بعد بری سراغ تست
      در واقع در سال کنکور فرد باید ۵۰ درصد مطالب را با خواندن یاد بگیرد و ۵۰ درصد دیگر را با تست تحلیلی
      ۳- در ابتدا تست را بدون زمان گرفتن بزن و خوب خوب تحلیل کن
      ۴- کمال گرا نباش و در هر درس از یک یا دو منبع استفاده کن چون اولا هیچ جزوه و کتابی کامل نیست
      دوما ۸۰ درصد مطالب مشترک و تکراری اند
      ویرایش توسط dr.Genius : 03 شهریور 1397 در ساعت 21:54

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام منم تازه میخوام شروع کنم. نظام جدیدم
      ولی من یه چیز بگم ناراحت نباش که دیره
      اره دیر هستش ولی نه تا حدی که بگی تمومه
      یارو تو سه ماه مونده به کنکور میگه میخوام دو رقیمی بیارم ( سطحشم صفره )
      اصلا من دیدم طرف تو شیش ماه سه رقمی 500 اورده رفته پزشکی
      نمیخوام بگم نخونه بزار دقیقه نود منظورم اینکه نا امید نشو
      طرف همکلاسیم از اول تابستون روزی ده ساعت میخونه هنوز ترازش 5500 یا نهایتا 6000 هستش .
      یکی دیگه از دوستام هر روز سه ساعت حداقل مطالعشه واقعا از اول تابستونم میخونه ترازش تازه رسیده 5000

پس ببین ربط نداره

من خودم میخوام و میتونم پایه دهم و یازدهم رو تو همین یه ماه مونده تموم کنم
      بعدشم مدرسه ام شروع بشه تا اخر مهر ماه اصلا معلما سنگین نمیرن جلو و امتحان نمیگیرن بازم میشه خوند
      یعنی در اصل دو ماه میتونی کل پایه رو در حد درصد بالا جمع کرد

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کنکور نظام جدید از حالت دو ماراتن در اومده و به دو سرعت تبدیل شده
      باید قبول کنی که از بقیه رقبا عقب تری ولی اگر از الان تا خود کنکور هیچ روزی مطالعه ات از رنج خاصی پایین تر نرود . می توانید به بهترین دانشگاه و بهترین رشته هم فکر کنید.
      امسال شما برای چی میان انجمن مثلا شما کنکوری هستیدا (اصلا برای چی از نت استفاده می کنید) (اصلا چرا گوشی دارید)(البته بعضیا با pc میان)
      همین وقتی که اینجا تلف می کنید رو می تونید باهاش ۱۰ تا تست بیشتر بزنی
      برو درس بخون و درگیر حاشیه نشو (حاشیه شاخ و دم نداره ها گاهی فکر می کنی از حواشی دوری ولی وسط حواشی هستی)
      حاشیه سم یه کنکوریه
      پولتم حروم موسسه ها نکن. هر جا مشکل داشتی آلا رو ببین . بهترین های آلا اینان:
      زیست دهم و یازدهم جلال موقاری
      ریاضی دهم امینی راد
      شیمی یازدهم صنیعی
      فیزیک یازدهم طلوعی
      عربی دهم و یازدهم حشمتی
      بقیه دبیراشون هم خوبن ولی واقعا به پای اینا نمی رسن
      ویرایش توسط dr.Genius : 03 شهریور 1397 در ساعت 20:06

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza 1380 نمایش پست ها
      کنکور نظام جدید از حالت دو ماراتن در اومده و به دو سرعت تبدیل شده
      باید قبول کنی که از بقیه رقبا عقب تری ولی اگر از الان تا خود کنکور هیچ روزی مطالعه ات از رنج خاصی پایین تر نرود . می توانید به بهترین دانشگاه و بهترین رشته هم فکر کنید.
      امسال شما برای چی میان انجمن مثلا شما کنکوری هستیدا (اصلا برای چی از نت استفاده می کنید) (اصلا چرا گوشی دارید)(البته بعضیا با pc میان)
      همین وقتی که اینجا تلف می کنید رو می تونید باهاش ۱۰ تا تست بیشتر بزنی
      برو درس بخون و درگیر حاشیه نشو (حاشیه شاخ و دم نداره ها گاهی فکر می کنی از حواشی دوری ولی وسط حواشی هستی)
      حاشیه سم یه کنکوریه
      پولتم حروم موسسه ها نکن. هر جا مشکل داشتی آلا رو ببین . بهترین های آلا اینان:
      زیست دهم و یازدهم جلال موقاری
      ریاضی دهم امینی راد
      شیمی یازدهم صنیعی
      فیزیک یازدهم طلوعی
      عربی دهم و یازدهم حشمتی
      بقیه دبیراشون هم خوبن ولی واقعا به پای اینا نمی رسن
      بله دیگه اینقدر درس ها رو آسون کردن که کنکور حالت دو ماراتنش کمرنگ شده ولی هنوزم حالت ماراتن داره ها ! البته هدفشون این بود که در عوض این کار امتحانات نهایی در سه سال برگزار کنن که نتونستن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راحت میتونین تا کنکور رتبه 3 یا 2 رقمی بشین
      همه چی به تلاش خودتون بستگی داره
      به 6 رقمی شدن هم فکر کنین چون دیگه نمیزاره تنبلی کنین
      همه چی به خودتون بسته س
      فقط تلاش ... نه از شنبه شروع میکنم...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن