خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

یه راهکار ساده برای زود بیدار شدن!

سلام
      اینی که میخوام بگم حاصل تجربه ی شخصی خودمه و یجورایی هم روانشناسانه س! بر اساس شرطی سازی و این مسائل.

پیشنهادم اینه که: زنگ Alarm گوشی تون رو همون آهنگی بذارید که Ringtone گوشیتونه! اینطوری وقتی ساعت 6 صبح که گوشیتون صداش بلند میشه فورا فکر میکنید که کسی باهاتون تماس گرفته و شما هم باید جوابشو بدید، همون لحظه یه کورتیزول مانندی توی بدنتون ترشح میشه و یه نیمچه استرسی هم بهتون وارد میشه و با خودتون میگید که یعنی کیه با من کار داره؟! کارش چیه؟ خلاصه همین اتفاقات باعث میشن که احتمال بیدار شدنتون خیلی بیشتر بشه! اگه گوشیتون هم یه 2-3 متری از خودتون فاصله داشته باشه که دیگه عالی میشه!!

ولی حالا فرض کنید که صدای Alarm گوشیتون همون صدایی باشه که مخصوص آلارمه! اونوقت زمانی که ساعت 6 گوشیت زنگ میخوره ذهنت دقیقا پیش خودش میگه که: این همون زنگیه که قبلا به مدت چندین روز یا چندین ماه وقتی شندیدمش بدون اینکه بهش توجه کنم با چشمای خواب آلود خاموشش کردم و دوباره خوابیدم! پس الان هم باید خاموشش کنم و دوباره بگیرم بخوابم!! اونوقته که بیدار میشی و به خودت میای میبینی ساعت 10 شده درحالی که گوشیتو روی ساعت 6 تنظیم کرده بودی و اصلا حتی یادت نمیاد که این گوشی کی زنگ خورده و کی خاموشش کردی!!

البته بعد از نهار نخوابیدن و شب حدود ساعت 10-11 خوابیدن و قبل از خواب با کامپیوتر و گوشی کار نکردن و این چیزا هم واقعا خیلی مهمه!

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      عالی

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

جواب نمیده

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      قبل از خواب , tv , pc, mobile اصلا خوب نیس ------------------نگاه کردن به موبایل در تاریکی خوب نیس -----------نور آبی خواب رو از سرتون میپرونه---------------لطفا با نور کم کتاب نخونید----------ساعت خواب 20 روز طول میکشه تنظیم بشه یک روز شب زنده داری همه چیز رو میریزه بهم-------روز های اول صبحا زود تر بیدار شید و شبهای بعدی زودتر به رختخواب برید حتی اگر خوابتون نبره (به هیچ وجه توی این فصله با موبایل کار نکنید- برای کتاب هم نور کم باشه خوب نیس نور زیاد هم خوابتون نمیبره ) ------سپس ساعت خواب رو حفظ کنید -----خواب کمتر از 7.5 ساعت برای یک کنکوری مضره البته بازم بستگی به عادتتون داره-------------سعی نکنید هی ساعت بیداریتون رو بکشید عقبتر عوضش شبها زود تر به رختخواب برید خود به خود درست میشه--------------ساعت مطالعه مفید بیشتر از 12 ساعت ممکن نیست یا اگرم عادت کنید بهره وری کافی رو نداره(hint: ساعت مطالعه 12 ساعت مفید حدود 14 تا 16 ساعت غیر مفیده)

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      روش بدی نیس ولی من در حالت معمولی هم 6 صبح جواب کسی رو نمیدم

چه برسه به اینکه خودمم بدونم که واقعا زنگ نیس و الارممه :/

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یه برنامه هایی هستن که شما تا اون مثلا پازل رو حل نکنی نمیتونی الارمو قطع کنی یا میشه بذاریش تو کمد دیواری کلید کمد دیواری هم بذاری تو یخچال (تجربه های کنکوری سابق)
      این راهی هم که گفتین خوبه البته

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خوبه.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      راهکار زیاده و میشه ازشون استفاده کرد. مطلبی که میخوام بگم اینه که لطفا لطفا لطفا لطفا در مورد به موقع خوابیدن و به موقع بیدار شدن خیلی سخت گیر باشین.وقت از دست ندین. واسه همین چند ماه از بیشتر خوابیدن فرار کنین هیچی از دست نمیدین مطمئن باشین. یه حسرت واسه بعد از کنکور رو به جون نخرید.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با اینکه به نظر موضوع ساعت خواب و ساعت بیداری یه موضوع به نظر ساده میاد ولی واقعا کل ساختمان مطالعه یک کنکوری روی فونداسیون خواب درست بنا شده.چیزی که خودم هم درگیرم باهاش و امیدوارم بتونم هم خودم و هم هر کسی که هنوز درستش نکرده بتونه ان شاء الله زودتر سر و سامانش بده تا بعد از کنکور حسرت نخوره.
      به امید موفقیت همه و همچنین به امید لغو تاثیر قطعی معدل ان شاء الله

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب بعد از 5-6 دفعه دیگه مغزز میفهمه داری گولش میزنی و تغییری ایجاد نمیکنه

شما باید تو بازه های زمانی زنگ هشدار گوشی رو عوض کنید تا مغز عادت نکنه به یک زنگ و خواب بمونید

به جای اینکارا هم زود بگیرید بخوابید شب صبح راحت بیدار شید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unlucky نمایش پست ها
      روش بدی نیس ولی من در حالت معمولی هم 6 صبح جواب کسی رو نمیدم

چه برسه به اینکه خودمم بدونم که واقعا زنگ نیس و الارممه :/
      پرهام گیان، خاصی؟
      موضوع جواب دادن یا ندادنت به اون زنگ نیست عزیز، موضوع اینه که اغلب آدما نسبت به صدای زنگ گوشی شون شرطی شدن و وقتی اونو میشنون ( حتی اگه صدای زنگ گوشی بغل دستیش هم باشه! ) باعث میشه که یه احساس استرس خیلی خفیفی بهشون دست بده ( چون میخوای بدونی که کیه؟ چکارت داره؟ ) همین بنظرم میتونه یه محرک برای هوشیار شدن باشه.
      درضمن شما چطوری ساعت 6 صبح که از خواب میپری میتونی تشخیص بدی که این صدای آلارمه یا Ringtone درحالی که جفتشون یه صدا دارن؟! من که برام اتفاقا افتاده بعضی وقتا ( توی پاییز مخصوصا ) ساعت 7 بیدار شدم و واقعا تا چند دقیقه نمیدونستم که الان 7 صبحه و من دارم از خواب شب بیدار میشم؟ یا 7 غروبه و من از خواب عصرانه م دارم بیدار میشم؟
      چون درطول روز گوشیت به دلایل مختلفی چند بار زنگ میخوره، باعث میشه که همون حس " آماده باش " که نسبت به صدای Ringtone گوشیت داری برات حفظ بشه!

حالا شما امتحان کن، ضرر نداره! ولی حتما بذار گوشیت یه چند متری از خودت دور باشه. درضمن بنظرم اگه ویبره ی گوشیت رو هم روشن کنی دیگه غوغا میکنه! ساعت 6 صبح یه جوری شوکه میشی که خواب از سرت میپره البته اگه میخوای ویبره روشن کنی باید برا زنگ تماست هم ویبره بذاری که فرقی بینشون نباشه!

پ.ن: نرفتی خون بدی؟! امروز فردا نکن دیگه، هرچی زودتر بری برا خودت خوبه!

تارس
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه هایه مشکل دیگم هست صدای زنگ میره رواعصاب مامان وبابا!!!!!!!!!!!!!
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unfriendly نمایش پست ها
      خب بعد از 5-6 دفعه دیگه مغزز میفهمه داری گولش میزنی و تغییری ایجاد نمیکنه

شما باید تو بازه های زمانی زنگ هشدار گوشی رو عوض کنید تا مغز عادت نکنه به یک زنگ و خواب بمونید

به جای اینکارا هم زود بگیرید بخوابید شب صبح راحت بیدار شید
      شما امتحان کردی که میگی 5-6 دفعه؟ من که خیلی وقته دارم از این روش استفاده میکنم، حداقل برا من که جواب میده شاید مغز من خنگه! Who Knows؟
      درضمن مطالعات و تحقیقات دانشگاه های غربی نشون داده که فقط کافیه آدم 21 روز مرد و مردانه و متعهدانه روی ساعت خوابش کار کنه و تنظیمش کنه، روز 22 ام دیگه ساعت بیولوژیکی بدنش بیدارش میکنه و اصلا دیگه نیازی با آلارم و این چیزا نیست! ( اتفاقی که توی سربازی هم برای من افتاد و واقعا هم همینطور بود! ) این کاری که من گفتم شاید به قول شما بعد از یه مدت بی اثر بشه، ولی میتونه توی این 1-2 ماه اول خیلی کمک کننده باشه.
      شما امتحان کن، ضرر نمیکنی! مجانی هم هست ولی وجدانا بعد از چند روز که این کارو کردی بیا توی همین تاپیک نتیجه رو اعلام کن که ما هم بدونیم برات مؤثر بوده یا نه!

اینی هم که میگی باید زنگ الارم رو عوض کنی تا مغز عادت نکنه رو منم 100% قبول دارم! اگه دقت کرده باشی توی اولین کامنتم هم همین رو گفتم، ولی صدای Ringtone گوشی با بقیه ی صداهای دنیا برای آدم فرق داره، شنیدنش یه حس دیگه به آدم میده ...

تارس

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masume1381 نمایش پست ها
      بچه هایه مشکل دیگم هست صدای زنگ میره رواعصاب مامان وبابا!!!!!!!!!!!!!
      پدر و مادر شما وقتی ببین بچه شون داره ساعت 5-6 بیدار میشه که درس بخونه مطمئننا بجای عصبانیت شاید خوشحال هم بشن! حتی اگر به قیمت شنیدن 10 ثانیه صدای Alarm باشه

تارس

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      شما امتحان کردی که میگی 5-6 دفعه؟ من که خیلی وقته دارم از این روش استفاده میکنم، حداقل برا من که جواب میده شاید مغز من خنگه! Who Knows؟
      درضمن مطالعات و تحقیقات دانشگاه های غربی نشون داده که فقط کافیه آدم 21 روز مرد و مردانه و متعهدانه روی ساعت خوابش کار کنه و تنظیمش کنه، روز 22 ام دیگه ساعت بیولوژیکی بدنش بیدارش میکنه و اصلا دیگه نیازی با آلارم و این چیزا نیست! ( اتفاقی که توی سربازی هم برای من افتاد و واقعا هم همینطور بود! ) این کاری که من گفتم شاید به قول شما بعد از یه مدت بی اثر بشه، ولی میتونه توی این 1-2 ماه اول خیلی کمک کننده باشه.
      شما امتحان کن، ضرر نمیکنی! مجانی هم هست ولی وجدانا بعد از چند روز که این کارو کردی بیا توی همین تاپیک نتیجه رو اعلام کن که ما هم بدونیم برات مؤثر بوده یا نه!

اینی هم که میگی باید زنگ الارم رو عوض کنی تا مغز عادت نکنه رو منم 100% قبول دارم! اگه دقت کرده باشی توی اولین کامنتم هم همین رو گفتم، ولی صدای Ringtone گوشی با بقیه ی صداهای دنیا برای آدم فرق داره، شنیدنش یه حس دیگه به آدم میده ...

بله عادت مهمه ، ی مدت ی تایم رو ادم تکرار کنه رو اون تایم بدن عادت میکنه! مثل منکه ساعت 7 صبح تازه میخوابم :/

ولی خو باید به این دقت کرد بخوای 2 بخوابی 6 بلند شی جالب نیست!
      مینیمم 6-7 ساعت خواب شب نیازه ، 11-12 بخوابید 6-7 بلند شید خیلی هم خوبه و مغزتونم بهترین عملکرد رو خواهد داشت

ن افراط خوبه ن تفریط

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن