خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      پرهام گیان، خاصی؟
      موضوع جواب دادن یا ندادنت به اون زنگ نیست عزیز، موضوع اینه که اغلب آدما نسبت به صدای زنگ گوشی شون شرطی شدن و وقتی اونو میشنون ( حتی اگه صدای زنگ گوشی بغل دستیش هم باشه! ) باعث میشه که یه احساس استرس خیلی خفیفی بهشون دست بده ( چون میخوای بدونی که کیه؟ چکارت داره؟ ) همین بنظرم میتونه یه محرک برای هوشیار شدن باشه.
      درضمن شما چطوری ساعت 6 صبح که از خواب میپری میتونی تشخیص بدی که این صدای آلارمه یا Ringtone درحالی که جفتشون یه صدا دارن؟! من که برام اتفاقا افتاده بعضی وقتا ( توی پاییز مخصوصا ) ساعت 7 بیدار شدم و واقعا تا چند دقیقه نمیدونستم که الان 7 صبحه و من دارم از خواب شب بیدار میشم؟ یا 7 غروبه و من از خواب عصرانه م دارم بیدار میشم؟
      چون درطول روز گوشیت به دلایل مختلفی چند بار زنگ میخوره، باعث میشه که همون حس " آماده باش " که نسبت به صدای Ringtone گوشیت داری برات حفظ بشه!

حالا شما امتحان کن، ضرر نداره! ولی حتما بذار گوشیت یه چند متری از خودت دور باشه. درضمن بنظرم اگه ویبره ی گوشیت رو هم روشن کنی دیگه غوغا میکنه! ساعت 6 صبح یه جوری شوکه میشی که خواب از سرت میپره البته اگه میخوای ویبره روشن کنی باید برا زنگ تماست هم ویبره بذاری که فرقی بینشون نباشه!

پ.ن: نرفتی خون بدی؟! امروز فردا نکن دیگه، هرچی زودتر بری برا خودت خوبه!
      خاکدم (:

متوجه ام. امتحان میکنم.
      ولی فک نمیکنم جواب بده.
      چون اون استرس خفیفو ندارم :/

نه نرفتم هنو
      ولی میرم توی هفته بعد.

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواب واقعا ی بخش تاثیر گذار تو کنکور کمبود خواب بد موقع خوابیدن باعث کم شدن تمرکز و خستگی زودرس میشه و زیادی خوابم باعث بی حالی و کمبود وقت در نتیجه کم شدن اعتماد بنفس و ناامید شدم میشه برا افراد مختلف فرق میکنه من خودم خیلی بد خواب بودم خوابیدنم ساعت مشخصی نداشت صب شب عصر اصلا معلوم نبود و واقعا خیلی ضربه زد حتما ی راه جدی برای تنظیم خواب پیدا کنید
      و حداقل شبانه روز ۵ تا ۶ ساعت بخوابید و نیم ساعت خواب ظهر واقعا ب ادم انرژی دوباره میده

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      جالب بود ( ولی صداهای ناهنجار هم خوبه برای بیدار شدن یه چیزی که تا 2 ساعت مثل بید بلرزی ولی خوب احتمالا بعد باید بریم تو هتلی جایی زندگی کنیم )
      خیلی راه هست برای بیدار شدن
      1. گوش دادن به موسیقی هنگام بیدار شدن ( البته بعدش دیگه گوش ندید فقط وقتی میخواید بیدار شید )
      2. بیرون رفتن ( که البته اگه حالش بود بریم بیرون که ... ولی خوب برای بعضی از افراد که بعد از بیدار شدن هم میخوان بخوابن خوبه )
      3. اصلا بیدار نشین و شب بیدار بمونید ( Not Recommended )
      4. به یک شخصی بگید بیدارتون کنه ! ( این روش تو زمستون خیلی کاربردیه من رو میومدن پتو رو میبردن و نابود میشدم ولی خوب بعدش بیدار بودم )
      ...
      بعضی ها هم که کلا سحرخیزن

4. Top | #34
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      راهکار خوب و کارگشاییه
      منم یه پیشنهاد دارم. به یه نفر بگین هر روز صبح بهتون استرس بده که اگه بلند نشی رتبت بالای 10000 میشه و هیچی نمیشی و به .... میری و از خونه میندازیمت بیرون و ... (با صدای بلند)
      خشنه ولی اگه با راه های عادی بیدار نمیشین جواب میده
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      جالب بود ( ولی صداهای ناهنجار هم خوبه برای بیدار شدن یه چیزی که تا 2 ساعت مثل بید بلرزی ولی خوب احتمالا بعد باید بریم تو هتلی جایی زندگی کنیم )
      خیلی راه هست برای بیدار شدن
      1. گوش دادن به موسیقی هنگام بیدار شدن ( البته بعدش دیگه گوش ندید فقط وقتی میخواید بیدار شید )
      2. بیرون رفتن ( که البته اگه حالش بود بریم بیرون که ... ولی خوب برای بعضی از افراد که بعد از بیدار شدن هم میخوان بخوابن خوبه )
      3. اصلا بیدار نشین و شب بیدار بمونید ( Not Recommended )
      4. به یک شخصی بگید بیدارتون کنه ! ( این روش تو زمستون خیلی کاربردیه من رو میومدن پتو رو میبردن و نابود میشدم ولی خوب بعدش بیدار بودم )
      ...
      بعضی ها هم که کلا سحرخیزن
      با ۴ خیلی حال کردم!
      ولی تجربش نکردم زیاد!
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهترین روش، چیزیه ک میخام بگم (یکم ارتشیه ولی خوووب جواب میده )

گوشیتونو میزارید توی کمد یا کشو و درش‌رو قفل میکنید. کلیدش رو هم یکجای دور از دسترس (مثلا تو دستشویی!!!) میزارید! به همین سادگی. اگه نتیجه نداد دیگه واقعا خیلی خسته‌اید :=|

روش بعدی اینه که لپتاپ رو وصل میکنید به اسپیکرهای قوی. بعدش تنظیم میکنید ساعت 6 یک آهنگ باس‌دار با نهایت توان پخش بشه : / البته این وقتی ک اتاق جداگانه از محیط خونه (مثلا دوبلکسه خونتون یا اتاق انباری یا زیر زمینی، جایی ...)دارید جواب میده وگرنه توسط بقیه برخورد فیزیکی میشه باهاتون

از نظر روحی هم بهتره موقع خواب با استرس بخوابید. ممکنه بگید یعنی‌چی ؟ یعنی این :
      وقتی تو تختی و چشماتو بستی، به چیزای خوب و ایده‌آل و تخیلی بعضا !! فکر نکنید! به چیزای استرس زا فکر کنید! به عقب موندن از درس! عقب موندن از بقیه! عقب موندن از برنامه کانون (مثلا)، خراب کردن کنکور بخاطر کمکاری! تباه شدن یکســال از زندگی! **** رفتن کل آینده بخاطر تبنلی و اینطور چیزای روی اعصاب ! درست مثل وقتی ک فرداش امتحان دارید و نخوندید و مجورید صبح پاشید! و زودتر از آلارم خودبخود پا میشید

تا 2هفته نشده خوابتون اوکی میشه و براحتی میتونید حفظش کنید. من خودم تا مرداد تقریبا هنوز ساعت 6پا میشدم امسال : / ولی الان ساعت 11 منظورم هنوز بعد از 3هفته بعد کنکور هم خودبخود ساعت 6 بلند میشدم !

سیب خوردن قبل و بعد خواب، هم به خواب راحت کمک میکنه، هم به راحت بلند شدن از خواب (تست کردم ... )

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن