خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 18 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 262
    1. Top | #1
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 47 منطقه 2 تجربی کنکور 97 - محمدسینا ملکی

سلام و وقت بخیر
      سلام

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !
      محمدسینا ملکی هستم از شهرستان اردستان استان اصفهان
      دبیرستان امام خمینی

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی تهران ، اصفهان و ...

- لطفا کارنامه های کنکور و سوابق تحصیلیتان را بگذارید!

1.png

2.png

3.png

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      سال دوم امّا جدی نبود
      مطالعه جدی ام از تابستان چهارم بود

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دهم
      چند فصل از زیست دوم را مطالعه کردم و آزمونی شرکت نمی کردم

- تابستان سال یازدهم
      دروس اختصاصی دوم و چند فصل از زیست سوم را مطالعه می کردم و آزمونی شرکت نمی کردم

- تابستان سال پیش دانشگاهی

آزمون گزینه دو میرفتم و دروس دوم و سوم را یک بار جمع کردم
      کتاب هایی مثل زیست الگو دوم و سوم، زیست IQ قسمت پایه، شیمی IQ قسمت پایه، میکرو فیزیک پایه گاج را تکمیل کردم و در طول سال کم بهشون مراجعه داشتم و مثلا فیزیک ترجیح می دادم منبع جدیدتری استفاده کنم .

- سال تحصیلی پیش دانشگاهی

با آزمون ها و برنامه قلم چی پیش رفتم

- دوران طلایی نوروز

دوران بسیار عالی برای مطالعه که دروس دوم و پیش 1 را مطابق برنامه قلم چی دوره کردم .

- ماه رمضان

متاسفانه نتوانستم روزه بگیرم و مثل سایر ایام بود

- دوران امتحانات نهایی

کاری با امتحانات نداشتم و به کنکور مشغول بودم

- دوران جمع بندی

مهم ترین دوران که برای من از 14 اردیبهشت شروع شد و روند صعودی خوبی در آزمون های جامع داشتم
      سه آزمون قلم چی جامع و دو آزمون سنجش جامع هم شرکت کردم
      با روش دو روز یکبار کنکور ها و کتاب شبیه ساز کنکور قلم چی و آزمون های آزمایشی جامع را مطابق با شرایط کنکور امتحان می دادم
      کتاب زرد عمومی را هم از 20 فروردین هر شب یک آزمون کار می کردم
      شیمی و زیست و دین و زندگی چندبار کتاب درسی را خواندم و ریاضی و فیزیک آزمون جامع ( از جمله فیزیک رشته ریاضی) زیاد کار می کردم

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      ادبیات
      لغت : خیلی سبز
      تاریخ ادبیات: لقمه مهروماه
      قرابت و زبان فارسی : الگو
      آرایه : خیلی سبز
      املا : به مطالعه تشابهات املایی و گروه واژگان کتاب زبان فارسی اکتفا کردم و گاهی از الگو تست می زدم.
      در انتها هم موج آزمون و آزمون خیلی سبز کار کردم
      عربی : گاج کامل برای تابستان و الگو جامع برای طول سال و در انتها هم موج آزمون
      دین و زندگی : جامع گاج و آزمون خیلی سبز و دورتند(فقط تست هایش)
      زبان : جامع مبتکران و کتاب های ریدینگ مبتکران و شبقره و قلم چی و 1201 لغت مهروماه
      ریاضی : تخته سیاه برای آموزش و تست زنی آموزشی ( تست های کنکور را کامل داشت و تست های برگزیده قلم چی و دیگر موسسات) و در کنارش نکات خط ویژه و کتاب سه سطحی
      عید هم موج آزمون و آزمون خیلی سبز تهیه کردم که خیلی خوب بودن و سرعتم رو بالا بردن
      زیست : الگو برای تست زنی اولیه استفاده میکردم صرفا برای آشنایی با مبحث
      بعد از آن iq و سه سطحی و سوالات قلم چی از منتا و اردیبهشت به بعد هم آزمون خیلی سبز و موج آزمون
      آزمون های ماز هم شرکت می کردم که به نظرم از کتاب های موجود در بازار بهتر و به روز تر بود
      فیزیک : برای آموزش از جزوات آقای کامران استفاده می کردم و برای تست زنی هم میکرو گاج و سوالات چندسال اخیر قلم چی (منتا) و هم چنین سه سطحی و در پایان هم آزمون خیلی سبز ( گاهی هم موج آزمون کار می کردم)
      شیمی: آموزش در سال های پایه مبتکران و سال چهارم خیلی سبز که بهتر بود
      iq گاج که تست های خوب و مطابق کنکور های جدید داشت ( مسائل تالیفیش کمی سنگینه)
      آزمون فار پایه و موج آزمون پیش و پایه

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده می کردید؟

فقط ادبیات که مبحث آرایه و زبان فارسی استاد عبدالمحمدی را یکبار برای همیشه اوایل تابستان مشاهده کردم که تا حدودی پیش نیاز بود اما به هیچ وجه نمی توانید ادعا کنید که بعد از مشاهده ، این مباحث را کامل بلد هستید و قطعا تست های آن را در کنکور پاسخگو خواهید بود چرا که تست خیلی زیادی بعد از آن باید کار کنید .
      بحث رایجی که دانش آموزان دارند در مورد ریاضی و فیزیک هست : دروسی مثل فیزیک و ریاضی که حجم زیادی دارند اصلا پیشنهاد نمی شود دی وی دی مشاهده کنید چرا که وقت زیادی از شما می گیرند و این همه وقت ارزش چند صفحه درس نامه نداره و این دروس با تست زیاد خیلی بهتر و قطعی تر به نتیجه خوب می رسند چرا که یادگیری اصلی شما در تست زدن اتفاق می افتد .
      ممکنه بگید درسنامه را متوجه نمیشم که خب در اکثر موارد بخش کوچکی از درسنامه هست که شاید اصلا بی اهمیت باشه ( در ریاضی زیاد مشاهده میشه ) اما وقتی تست بزنید ممکنه اون مطلب رو بهتر یاد بگیرید.

--در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      روز های مدرسه 8 ساعت و روز های تعطیل 12 تا 13 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      6 تا 8 ساعت
      خواب مناسب حتما داشته باشید چرا که کم خوابی خیلی از تمرکزتون در بلندمدت کم میکنه و ضررش رو در آزمون ها مشاهده خواهید کرد.

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      قلم چی و جامع سنجش و تابستان گزینه دو و زیست ماز

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      قلم چی 7378

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      سال چهارم 7320

- شرکت در آزمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بله
      آزمون نقاط ضعف شما را نشون میده و به صورت تدریجی و با برنامه ریزی درست می تونید اون ها رو به نقاط قوت خود ، تبدیل کنید
      رقابت با داوطلبانی که قراره در کنکور شما شرکت کنن باعث میشه بتونید درک نسبی از جایگاه و وضعیتتون داشته باشید
      آزمون های مداوم باعث میشه جلسه کنکور از شرایط خارق العاده بودن خارج بشه و به یک مورد معمولی براتون تبدیل بشه به شرطی آزمون ها را با رعایت اصول و زمان بندی انجام بدید

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      عصر جمعه ابتدا سوالات غلط و نزده رو قبل از دیدن جواب حل میکردم و بعد پاسخ تشریحی تمام سوالات را مطالعه می کردم
      و بعدا با توجه به درصدها و ترازهای دروس و زمانی که برای مطالعه شون صرف کردم نتیجه گیری می کردم که چه درسی به اصلاح روش یا منبع نیاز داره

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید

برای دو هفته قلم چی 3 روز اول هفته اول را به مطالعه دروس جدید پیش دانشگاهی اختصاص می دادم و بعد 3 روز بعدی تست های اونا را تکمیل می کردم به علاوه مرور دروس پایه و بعد از اون آزمون های زمان دار از پیش و پایه کار می کردم و بعد هم مرور دروس و نکاتی که از تست ها برداشت کردم برای آزمون
      چهارشنبه های هفته دوم آزمون های مشابه سال های قبل قلم چی کار می کردم
      پنج شنبه قبل از آزمون هم مرور نهایی دروس عمومی و آزمون ماز و تحلیل آن

در مورد برنامه ریزی روزانه هم قبل از سال چهارم مثلا برای یک روزم اینطوری برنامه می ریختم : ساعت 8 تا 10 فیزیک ، ساعت 10 تا 12 زیست و ...
      که خب فهمیدم با این روش نتیجه دلخواهم را نمی گیرم و چند اشکال داشت : اگه مثلا 8:05 شروع کنید به درس خوندن کم کم نظم موجودش از بین میره یا بعضی افراد اصلا بی خیال درس خوندن میشن
      در سال چهارم روشم رو تغییر دادم : مطالعه فصل پروتیین سازی یک ساعت ، آزمون زمان دار ریاضی 35 دقیقه ، تست های الکتروشیمی 2 ساعت( که اگر می خواستم کوچکترش می کردم مثلا 4 تا نیم ساعت) و ...
      و بعد این زمان ها حساب می کردم تا به ساعت مطالعه دلخواهم مثلا بین 12 تا 14 ساعت برسم
      و البته زمان هایی که تخمین می زنید با توجه به شرایط خودتون و در طول زمان بدست میان
      خوبی این روش این بود که انعطاف بالایی داشت و مثلا اگر الکتروشیمی نیاز به دو ساعت و نیم پیدا می کرد نیم ساعت دیگه از یه درسی که جلوتر بودم و میدونستم وضعیتم در اون مطلوب تره مثلا فیزیک قرض می کردم و برای فردا نیم ساعت فیزیک رو بهش بر می گردوندم و به این ترتیب خیالم آسوده بود که درسا به خوبی همگی جلو میرن و این طوری نیست که یه درس و مبحث رو در حد 100 درصد بلد باشم و یه درس و مبحث دیگه رو اصلا نخونده باشم و به راحتی هم میتونید جای درس ها را عوض کنید و صبح ها با درس مورد علاقتون شروع کنید تا انگیزه بیشتری برای مطالعه داشته باشید.
      ویژگی دیگه ای که داشت هم تنوع دروس بود که خستگی نمی آورد
      در مورد دروس عمومی هم هر شب حدود 90 دقیقه به باکس های ادبیات : تست های قرابت،زبان فارسی و آرایه یک صفحه از هر کدوم، باکس عربی: تست ترجمه و تعریب و قواعد و درک مطلب ، دین و زندگی : مطالعه درس به درس (بیشتر اوقات دین و زندگی و عربی رو به صورت یه شب در میون میذاشتم ) و باکس زبان : ریدینگ و کلوز

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      آزمون های جامع کتاب های موج آزمون (ادبیات ، عربی ،ریاضی، زیست و شیمی) و آزمون خیلی سبز(ریاضی و زیست و ادبیات و دین و زندگی و فیزیک ) و زرد قلم چی و آزمون های آزمایشی جامع سال های قبل قلم چی و سنجش و گاج برای تست
      و مطالعه کتاب درسی زیست و شیمی که در طول سال حاشیه نویسی کردم براشون
      مطالعه متن گاج برای معارف ، تفاسیر زیر آیات رو نیازی نیست زیاد بخونین ولی آیات رو حفظ کنید و ترجمه شون هم بدونید . ترجیحا از کتاب های جمع بندی برای دین و زندگی استفاده نکنید.
      ادبیات هم لغات ستاره دار از واژه نامه کتاب و بی ستاره های مهم که در طول سال مشخص کرده بودم از خیلی سبز
      تاریخ ادبیات هم یکبار اعلام سه کتاب درسی برای کامل بودن نکات
      و بیاموزیم ها و نکات حفظی زبان فارسی
      عربی هم با آزمون زدن اشکالات را پیدا می کردم و بعد رفعشون می کردم
      زبان هم لغات درون کتابی و گرامر ها رو خوندم
      در مورد ریاضی و فیزیک آزمون جامع زیاد کار می کردم تا ببینم چه مباحثی فراموش شدن و اون ها رو با یه تعداد تست برگزیده خودم رفع اشکال می کردم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمی کنید؟
      اوایل سال در درس زیست مدام دنبال پیدا کردن نکته های جدید از درسنامه ها و جزوات بودم و به کتاب درسی توجه جدی نداشتم که ضرر آن را در یکی از آزمون ها مشاهده کردم و وقتی خودم شروع به پیدا کردن نکته از کتاب درسی کردم پیشرفت درصدم را در آزمون ها مشاهده کردم.
      یا درس ریاضی اوایل به دنبال حل کردن تست های سخت بیشتر بودم و تست زمان دار کم کار می کردم اما وقتی آزمون های زمان دار را زیاد کردم پیشرفت کردم.

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      من کتاب های زیادی برای مدت های کوتاه استفاده می کردم و بررسی شون می کردم کتابایی که بالاتر گفتم بهترین ها برای من بودن
      آزمون شیمی فار پیش به هیچ وجه سراغش نروید سوالات غیراستاندارد زیادی داره
      دین و زندگی سفیر خرد ( گاج کاملتر هست)
      لغات سطر به سطر ادبیات گاج ( خیلی مفصل و زیاد نوشته و خیلی سبز کاربردی تر و بهتر بود)

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      من با تمام وجود تلاشم را می کردم و بعدش بر خدا توکل می کردم و مطمئن بودم اون چیزی که حقم هست رو برام رقم میزنه
      اصولا وقتی برنامه ریزی درست داشته باشید و در آزمون ها هم نتایج دلخواهتون رو بگیرید استرس خاصی نخواهید داشت

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      بله

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      ادبیات : مبحثی مطالعه کردن و هر روز کار کردن سه بحث قرابت،زبان فارسی و آرایه
      عربی:مطالعه خیلی مختصر و مفید نکات قواعد و ترجمه و بعد از آن تست زیاد کار کردن و به صورت پیوسته
      دین و زندگی: مطالعه دقیق آیات و متن کتاب درسی و تست خیلی محدود و کم
      زبان : گسترش دایره لغات و مطالعه مفید و مختصر گرامر و کار کردن زیاد ریدینگ و کلوز
      ریاضی: مطالعه درسنامه حتی الامکان برای اولین و آخرین بار و بعد تست کنکور و بعد تست های تالیفی و بعد آزمون های زمان دار
      زیست : مطالعه صرفا جهت آشنایی با فصل برای اولین بار به طور روزنامه وار و بعد تست های الگو برای تثبیت نسبی مطالب جدید آموخته شده و پیدا شدن نکات پنهان کتاب که بار اول توجه نکردید و بعد مطالعه دقیق و عمیق کتاب درسی همراه با استدلال ( صرفا حفظ نکنید و مثلا شکلای مهمو برای خودتون بکشید) و بعد تست های iq و حاشیه نویسی نکات مهم و بعد فقط مطالعه کتاب درسی
      هر نکته ای هم که از تست ها اشتباه زدید یا بلد نبودید مخصوصا هنگامی که اولین بار الگو می زنید الکی حاشیه نویسی نکنید کتاب خیلی شلوغ شه . کتاب رو باید تا چند روز قبل کنکور هم بخونید پس هوشمندانه حاشیه نویسی کنید.
      فیزیک: مطالعه جزوه یا درسنامه و بعد تست های جزوه و بعد تست های گاج و سه سطحی و بعد مرور جزوه و حل کردن دوباره سوالات مهم آن ( در درس فیزیک کار کردن چند باره یه سری تست خوب و مطابق کنکور خیلی مفید خواهد بود )
      شیمی : مطالعه درسنامه و حاشیه نویسی نکات مهم در کتاب و بعد تست های متوسط مثل خیلی سبز و بعد تست های قوی مثل iq و بعد از آن آزمون های زمان دار موج آزمون و فار

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      عمومی ها که خب مطالعه مطالب مهمی که قبلا خوندید را نیاز داره دوباره بخونید
      ریاضی و فیزیک با زدن آزمون می فهمیدم چه مواردی را فراموش کردم و برطرفشون می کردم
      شیمی کم پیش میومد مسئله ای را دوبار حل کنم و ترجیح می دادم تست های متنوع بیشتری کار کنم تا انواع تیپ های ممکن را ببینم
      زیست هم مهم ترین درسیه که مرور نیاز داره که مثلا مطالعه به روش حافظه تصویری خوب هست به طوری که یه صفحه کتاب رو که خوندید کتاب را ببندید و سعی کنید مطالب اون صفحه را به یاد بیاورید و در ذهنتون برای خودتون توضیح بدین که خب طبعا اوایل کار خیلی سخت خواهد بود اما اگر عادت کنید خیلی خوب و مفید خواهد بود

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      همراه شدن با برنامه قلم چی و شناخت مواردی که فراموش کرده اید یا اشکال دارید با کار کردن آزمون های زمان دار برای آنها

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      مشاور فقط برای ابتدای مسیر و توضیح منابع مناسب میتونه باشه اما بقیه مسیر رو خود فرد باید بسازه
      این که مشاور برای من برنامه ریزی کند را قبول نداشتم و معتقدم بهترین کسی که من را میشناخت خودم بودم.
      البته شرایط افراد متفاوت است و نمی توان نظر قطعی داد.
      من گفتگو با رتبه های برتر سال های گذشته رو ترجیح می دادم برای این که ببینم اون ها چه کارهایی انجام دادن و بعد خودم تلفیقی از بهترین کارهای آنها را پیدا کنم و انجام بدم.

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      به مدت محدودی در روز شاید مجموعا 30 تا 35 دقیقه

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      جمعه های بعد از آزمون را برای تفریح قرار داده بودم البته تحلیل آزمون سرجایش بود

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      خب تفریح لازم هست ولی محدود و عمده وقت شما برای کنکور باید صرف شود. سعی کنید بین هر بازه درس خوندنتون مثلا 90 دقیقه حدود 5 تا 10 دقیقه استراحت داشته باشید و این که زمان برای تفریح کردن زیاده اما کنکور زمانش محدوده .

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      به دنبال حاشیه و اخبار کنکور اصلا نبودم .
      حتی الامکان به سایت های مشاوره ای و گروه های کنکوری و این قبیل موارد توجه نمی کردم
      البته نمیگم مثلا این موارد مشکل دارند بلکه خوب هستند اما در زمان درست ، من خودم تابستان تمام مطالب مشاوره ای و بررسی منابع و مصاحبه های نفرات برتر و ... را چک میکردم اما از مهر به بعد وقتم رو صرف این موارد نمی کردم.
      به کاری که انجام می دادم اعتماد داشتم ولی در زمان هایی که نیاز بود با رتبه های برتر مشورت می کردم

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      الزاما خیر . تابستان بهترین زمان است و نهایتا تا قبل از عیدکلاس ها تمام شود.
      بهتر است کلاس جهت رفع اشکال باشد نه آموزش مطلب

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      مهم ترین اصل برای موفقیت در کنکور برنامه ریزی است که خیلی باید توجه شود. برنامه ریزی کوتاه مدت برای آزمون های آزمایشی اهمیت زیادی داشت.
      برنامه ریزی بلند مدت که اصلش برنامه راهبردی قلم چی تا کنکور بود که حتما نیاز هست و برنامه های بلند مدت خودتون که مثلا تصمیم گرفتم iq زیست و شیمی دوم و سوم را تست هایش را بدون توجه به بودجه بندی آزمون کار کنم که حساب کردم و دیدم با کار کردن روزی 50 تست حدودا تا اواسط شهریور تکمیل خواهد شد. یا مثلا عربی را با گاج کامل با تعداد تست مشخص روزانه تا اواخر تابستان تکمیل کنم.

مشکلی که دانش آموزان تجربی دارن مربوط به درس ریاضی و یا فیزیک هست که ممکنه وقت نکنن دوهفته قلم چی برسن و همه تست های کتاب تستشون رو بزنن و یا میگن پایه ضعیفی داریم و این قبیل موارد ...
      اگر بعضی درسا را نمی رسید با قلم چی جلو بیایید برنامه ریزیتون رو با بازه طولانی تر قرار بدید و تعداد تست مشخص ( مثلا 40 تا تست ریاضی در روز که در دراز مدت به راحتی می تونید چندتا کتاب رو جمع کنید ) بدون توجه به بودجه بندی آزمون ها کار کنید. به هیچ وجه درسی را کلا کنار نگذارید .

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      در زیست فقط نکات آزمون های ماز را خلاصه می کردم و به هیچ وجه متن کتاب را خلاصه نمی کردم.
      در ریاضی هم از خلاصه های موج آزمون استفاده می کردم که فرمول ها و نکات را خلاصه کرده بود.
      در فیزیک هم از جمع بندی های جزوه آقای کامران
      در کل حاشیه نویسی را به خلاصه نویسی ترجیح می دهم
      اما راهکار : سعی کنید کلیدی ترین کلمات را انتخاب کنید و افعالی که کاربردی ندارند در خلاصه ننویسید. گاهی نماد یا رسم شکل می تواند خلاصه را بهتر کند.
      اگر وسواس زیاد دارید سراغ خلاصه نویسی نروید.

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      تا قبل از عید خب 70 به 30 و بعد از عید 60 به 40 تقریبا

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      این مورد به هر درس بستگی دارد مثلا دین و زندگی بیشتر مطالعه و خیلی کم تست یا ریاضی مطالعه کم و تست زیاد

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      قطعا قابل جبرانه ولی با سخت کوشی زیاد و پشتکار فراوان و این که زود ناامید نشید و برای هدفتون تا حد امکان تلاش کنید.

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      تابستان تقریبا فقط پایه را مطالعه کردم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      تابستان برای یادگیری روش های مطالعه هر درس و شناخت نحوه مطالعه خود مهم است و بهتر است بعضی از کتاب های کمک درسی در تابستان تکمیل و جمع بندی شوند تا در سال تحصیلی دچار تعدد منابع و کمبود وقت و به تبع آن استرس و آشفتگی نشوید.

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      دروس اختصاصی همگی اهمیت دارند و مباحث سنگین تر و وقت گیر کامل تر کار شوند
      عربی تکمیل شود
      ادبیات و زبان موارد مهارتی مثل قرابت آرایه و زبان فارسی و ریدینگ و کلوز استارت زده شوند.

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      خستگی موقتی بود که با استراحت کوتاه رفع می شد یا اواخر تابستان کمی خسته شده بودم که با یک مسافرت کوتاه برطرف شد
      توجه به هدفی که دارید ( مثلا برای خودم قبولی در دانشگاه پزشکی تهران یا اصفهان که موجب میشد تلاشم را متناسب با هدفم قرار بدهم)
      و پیشرفت تراز در آزمون آزمایشی برای من انگیزه بخش بود

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      در مواردی که مثلا ترازم در آزمون پایین تر از حد انتظارم می آمد کمی نگران می شدم ولی این مورد هم انگیزه ای بود برایم که برای آزمون بعدی بهتر بخوانم و جبران کنم و به این جمله اعتقاد داشتم که هر شکستی مقدمه یک پیروزی است و واقعا هم آن را تجربه کردم.

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      به نظرم بحث و گفتگو در مورد درس زیست مثلا در مدرسه مفید باشد و نکات در ذهن بماند
      اما در کل مطالعه فردی خیلی بهتر است.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      لطف خدا و تلاش و پشتکار و آرامش و حمایت خانواده

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      پدرم دبیر ادبیات سه ساله ام بود و در اغلب کارها با ایشان مشورت می کردم . مادرم هم فرهنگی است و آن ها در ایجاد محیط مناسب و همراه با آرامش نقش موثری داشتند و در فراز و فرودها همیشه به من روحیه می دادند و به تغذیه من هم اهمیت زیادی می دادند.
      از همفکری ها و تجربیات خواهرم هم استفاده می کردم .

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خواهرم رتبه 900 منطقه دو کنکور 93 شد و دانشجوی پزشکی دانشگاه کاشان است

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      در چند آزمون جامع آخر حدس می زدم رتبه ام بین 80 تا 150 باشد که خدا را شکر کنکور بهترین آزمونم شد

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      مشابه بود تقریبا

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      در دروس عمومی بله و دروس اختصاصی ریاضی زیست شیمی فیزیک که این ترتیب اختصاصی را از اولین آزمون مهر قلم چی انتخاب کردم و ادامه دادم.
      روش های جدید در روز کنکور به کار نبندید و از تجاربی که به آن ها مطمئن هستید و برای شما موثر بوده استفاده کنید.

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      قدر زمان را بدانند و برای هر آزمونشان جوری تلاش کنند که انگار همان آزمون کنکور است و از تجارب شخصی رتبه های برتر استفاده کنند.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      به خانواده عزیزم
      ویرایش توسط sina1421 : 27 شهریور 1397 در ساعت 12:45

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم
      شما منطقه ۲ بودید یا منطقهه۳ ؟

3. Top | #3
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KAVEH.MZ نمایش پست ها
      سلام تبریک میگم
      شما منطقه ۲ بودید یا منطقهه۳ ؟
      سلام تشکر
      منطقه 2

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام به نظرتون کارم درسته میرم11ودهوموخوب نخوندم میخوام ازالان شروع کنم وتمام کتاب درسیای دهم و11تموم کنم ودرطول سال تست بزنم کارم درسته؟
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تبریک . ماشاالله تلاش

سوال ۱. زیست جحور متن اشو موشکافانه میخوندین؟
      سوال ۲.شیمی راز خاصی پشت درصد خوبتونه منظورم برای فصول مختلف کار خاصی میکردین؟
      موفق باشین
      آنانکه دستی را که نان‌ شان می‌ داد، گاز گرفتند

محکوم‌ اند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می‌ زند!

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masume1381 نمایش پست ها
      سلام به نظرتون کارم درسته میرم11ودهوموخوب نخوندم میخوام ازالان شروع کنم وتمام کتاب درسیای دهم و11تموم کنم ودرطول سال تست بزنم کارم درسته؟
      سلام پیشنهاد می کنم یک ماه آتی رو روی دروس اختصاصی دهم کار کنید ولی یازدهم را در طول سال کامل جمع کنید . تابستان کنکور را هم میتونید به تکمیل دروس دهم و مرور یازدهم یا پیشخوانی دوازدهم بگذرانید

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza...kh78 نمایش پست ها
      تبریک . ماشاالله تلاش

سوال ۱. زیست جحور متن اشو موشکافانه میخوندین؟
      سوال ۲.شیمی راز خاصی پشت درصد خوبتونه منظورم برای فصول مختلف کار خاصی میکردین؟
      موفق باشین
      متشکرم
      1- بعد از مراحل تست زنی که برای تسلط بر فصل می گذروندم ، کتاب درسی را خط به خط میخوندم و همراه با اون نکاتی از تست ها که فهمیده بودم در ذهنم مرور می شد و قسمت هایی از کتاب که در تست ها نمی دیدم دقت بیشتری می کردم و خودم از آن ها سوال طرح می کردم . در دوره های بعدی با دید طراحانه و جابجایی قیود و تغییر افعال این طور مواردی را در ذهنم پررنگ می کردم.
      2- خب سعی می کردم تست های سخت زیاد کار کنم با توجه به دشوارتر شدن سوالات کنکور و یا مثلا آزمون های موج آزمون را تلاش می کردم در زمان کمتری پاسخگو باشم و سرعتم را خیلی بالا ببرم
      در کنکور هم مثل آزمون ها تلاش می کردم در زمان کم سوالات مفهومی را اول جواب بدم و بعد سراغ مسائل برم و سختترین مسائل را هم برای دور بازگشت می گذاشتم
      روش های خاصی هم برای بعضی فصول مثل ساختار لوویس داشتم . از رمزگردانی هم زیاد استفاده می کردم.

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina1421 نمایش پست ها
      سلام تشکر
      منطقه 2
      به نظرتون برنامه قلمچي امسال مناسبه كسايي كه پايه متوسطي دارند هست؟ امسال نسبت به پارسال سنگين شده
      من ميخوام مطالبو عميق بخونم و اين برنامه دو هفته اي با اين حجم مطالب بالا به مقصدم نميرسم و ميخوام از حاشيه هاي قلمچي دور باشم مثل پشتيباناش و ميخوام برم گزينه ٢
      از طرفي خوب جامعه اماراي خوبي داره و سطح سولات زيستش بالاست
      كدوم بهتره الان
      ویرایش توسط arshaa : 01 شهریور 1397 در ساعت 01:33

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ضمن تبریک به شما <3
      سوالم اینه که در درس ریاضی چقدر از کتاب تخته سیاه رضایت داشتید؟؟
      اموزشش بهتر از خیلی سبزو... هستش؟

10. Top | #10
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiirhosein نمایش پست ها
      ضمن تبریک به شما <3
      سوالم اینه که در درس ریاضی چقدر از کتاب تخته سیاه رضایت داشتید؟؟
      اموزشش بهتر از خیلی سبزو... هستش؟
      تشکر . تخته سیاه یکی از کامل و روان ترین درسنامه ها را بین خیلی و سبز و مهروماه داره . من مباحثی مثل کاربرد مشتق یا هندسه مختصاتی را فقط با این کتاب و بدون هیچ دبیری یاد گرفتم.
      دسته بندی مناسبی هم داره تستاش برای آموزش مطلب
      اما منبع آزمونی مثل موج آزمون یا آزمون خیلی سبز هم حتما در کنارش تهیه کنید برای افزایش سرعت

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ابتدا تبریک میگم
      بعد یه سوال قطعا درصد های بالای 60 شیمی من میگم روش های سرعتی دارن در این درس مخصوصا برای مسائل
      شما چجوری مثلا مسائل ترکیبی چند مرحله ای رو زیر 1 دقیقه جواب میدادی واقعا حتی استاد های شیمی هم میگن نمیشه زیر 1 دقیقه جواب داد امسال هم چندین مسئله وقت گیر داشت
      روش خاصی رو محاسبات داشتی که این روش خاص حتما در فیزیک و ریاضی هم کمکت کرده
      چون سوالات ریاضی امسال هم کسی با روش عادی بخواد حل کنه کلی زمان رو از دست میده

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina1421 نمایش پست ها
      به نظرم قلم چی یکی از بهترین برنامه های راهبردی با تعداد مرور های بالا داره که چندین ساله امتحانشو پس داده و اکثر رتبه های برتر با همین برنامه جلو رفتن
      و سه هفته تا حدودی آشفتگی و بی برنامگی ایجاد می کنه
      شما فارغ التحصیل هستید یا دوازدهم؟
      برنامه راهبرديش تنها دليلي بود كه ميخواستم برم قلمچي اما امسال برنامه عوض شده
      من فارغ تحصيلم البته سه هفته اي بودن لزوما باعث بي برنامه گي نميشه متين وكيلي بود ايشون ازمون نشانه ميداد مشكل من با قلمچي حجم مباحث بالاش واسه امسال و حاشيه هاشه وگرنه از هر لحاظ از جمله كيفيت سوال و جامعه اماري بي نقصه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      براي زبان كلاس هم رفته بوديد كلا؟ يا صرفا زبان دبيرستان

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      برنامه راهبرديش تنها دليلي بود كه ميخواستم برم قلمچي اما امسال برنامه عوض شده
      من فارغ تحصيلم البته سه هفته اي بودن لزوما باعث بي برنامه گي نميشه متين وكيلي بود ايشون ازمون نشانه ميداد مشكل من با قلمچي حجم مباحث بالاش واسه امسال و حاشيه هاشه وگرنه از هر لحاظ از جمله كيفيت سوال و جامعه اماري بي نقصه
      دقيقا مثل پارساله چه فرقي كرده؟؟؟

15. Top | #15
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      براي زبان كلاس هم رفته بوديد كلا؟ يا صرفا زبان دبيرستان
      حدود 8 سال پیش کلاس زبان می رفتم . اما برای کنکور نه

صفحه 1 از 18 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن