خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HossEin_v نمایش پست ها
      در جواب اون خطی که بولد کردم هم باید بگم که: خواهشا همه چی رو با هم قاطی نکنیم!
      چرا فکر میکنی آدمی که مثلا حق الناس گوش دادن به موزیک رو نداده نباید حق الناس موسسه حرف آخرو بده؟؟ این 2تا چه ربطی به هم دارن؟
      بنظرم این ضرب المثل حرف قشنگی میزنه: کاچی بهتر از هیچی! من اگه بتونم یه سر سوزن از حق الناس هام کم کنم باز هم بنظرم حرکت خوب و مثبتیه! نباید بگم چون فلان حق به گردنمه پس دیگه نباید نسبت به حق الناس های دیگه حساس بشم! اینطور صفر و صدی به قضیه نگاه نکنید.

بنظرم مفهوم و مصادیق حق الناس رو مرجع تقلید بهتر از من و شما میفهمه! خودمون رو علامه ی دهر ندونیم، بله واقعا ما ایرانی ها آدمای عجیبی هستیم چون درمورد چیزایی که اطلاعات کافی ازش نداریم نظر میدیم، اونم از نوع سفت و سخت و قطعیش!

امیدوارم که از حرفای من هم ناراحت نشده باشی چون آخرای کامنتت لحنش یه جوری بود بخاطر همین منم سعی کردم با همون لحن جوابتو بدم
      1-من گفتم حق موسسه س حرف آخرو ادا نکن؟ خوبه اول حرفام گفتم حرکتت شایسته و قابل تقدیره...
      2-جالبه با این که خودت می گی و می دونی منطقی نیست ولی چون فلانی گفته انجامش می دی، احسنت...

ویرایش توسط It is POSSIBLE : 31 مرداد 1397 در ساعت 18:40

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arezuarezu21 نمایش پست ها
      به به چه گوسفنده حرف گوش کنی هستی قشنگ سواره مغزت شدن.بیا حق مردم اختلاص شده رو هم بده.حق مردم و یتیمان ودامش اموزانی که منتظری و اشغال احمدی سرشون گلاه گذاشتن وچاپیدنشون.خدا عقلت بده از بس دینی خوندی روانی شدی اخرش.ولی خوب شده گوسفنده حرف گوش کنی شدی همونی که کاکازاده ها میخان شدی که قشنگ سوارت بشن.
      تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبدست...
      نمیتونی مثل آدم انتقاد کنی؟؟ حتما یاد گرفتی با بی تربیتی انتقاد کنی؟

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر از دیدن فیلم ها لذتی بردی حرامه، چه پول چه ندی
      اگر که لذت به اندازه ای نبود که فکرت رو عوض کنه مکروهه
      اگر الان لبخند رو لباته مستحب هست چون بی اراده بوده از روی لذت نبوده
      اگر لذت نمیبری میتونی پودرتو عوض کنی هوم کر بخری
      .
      این دی وی دی ها یه مشت اراجیفه منتظری و کامیار دونه ای 5 هزار تومنم زیاده براشون
      یه تابع درس داده همه جا هست بقیه هم تو کتابا هست این مرده داغونه تعطیله فک کرده فیثاغوریثه چرا یکم نگران ادمای بی پول نیست بیاد یک همایش بزاره
      تبلیغ تو تلویزیون ثانیه ای خداتومنه بعد ایشون میان یک ساعت داد میزنن
      یکم فکر کن
      بیا من نمونه فیلمشو دارم بهت میدم پولتو ننداز دور مضخرفن اینا @mamade_reza

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      در جواب اون خطی که بولد کردم هم باید بگم که: خواهشا همه چی رو با هم قاطی نکنیم!
      چرا فکر میکنی آدمی که مثلا حق الناس گوش دادن به موزیک رو نداده نباید حق الناس موسسه حرف آخرو بده؟؟ این 2تا چه ربطی به هم دارن؟
      بنظرم این ضرب المثل حرف قشنگی میزنه: کاچی بهتر از هیچی! من اگه بتونم یه سر سوزن از حق الناس هام کم کنم باز هم بنظرم حرکت خوب و مثبتیه! نباید بگم چون فلان حق به گردنمه پس دیگه نباید نسبت به حق الناس های دیگه حساس بشم! اینطور صفر و صدی به قضیه نگاه نکنید.

بنظرم مفهوم و مصادیق حق الناس رو مرجع تقلید بهتر از من و شما میفهمه! خودمون رو علامه ی دهر ندونیم، بله واقعا ما ایرانی ها آدمای عجیبی هستیم چون درمورد چیزایی که اطلاعات کافی ازش نداریم نظر میدیم، اونم از نوع سفت و سخت و قطعیش!

امیدوارم که از حرفای من هم ناراحت نشده باشی چون آخرای کامنتت لحنش یه جوری بود بخاطر همین منم سعی کردم با همون لحن جوابتو بدم

با قضیه و قانون کپی رایت که صد درصد موافقم و شمام باید اورجینالش رو میخریدی..اما راجع به حرفت: خدا به شما عقل داده و بر همون اساس از شما بازخواست میکنه نه اینکه بندازی گردن دیگران و بگی چون اون گفت منم انجام دادم....
      خُنُک آن قماربازی، که بباخت آن‌چه بودش
      بنماند هیچش إلّا، هوس قمار دیگر...

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب نیوفتاد ای دیم mamade_reza
      فیلسوف ریاضی دان منجم شاعر قرن 5 و 6

6. Top | #21
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      منم باید برم از کمپانی مارول حلالیت بخوام

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما یه شکلات میخری دوست داری اونو بدی به رفیقت ایا بقال میتونه بگه نه من اونو فقط به تو فروختم ؟

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

در رابطه با این قسمت حرفات دلم نیومد این رو نگم...
      خیلیا رو علامه دهر ندون!
      همون ها که گفتی, اگه "متوجه " بودن, پارک دوبل و سر و صدای عروسی و برخی جشن ها و عزاداری ها رو هم حرام اعلام میکردن به عنوان ضایع کردن حق الناس!
      و خیلی چیزای دیگه اینجا گفتنی نیست...
      این روز ها کسی رو نمیبینم که تو جامعه "بزرگتر" باشه و حق الناس حالیش باشه.
      کو عقیده؟

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی پیچیده شد
      اگه همون اول دست دوم میگرفتی مسئله ای باقی نمیموند ولی الان نمیدومم چی بگم واقعا
      حق داری شما.برای منم حق الناس خیلی مهمه هرچند بقول خودتون حتی اگه خون مردمو هم تو شیشه کرده باشن!
      بازم باید با خود موسسه تماس بگیرین ببینن تکلیف چیه ولی نظر شخصی خودم اینه که فکککر نمیکنم مشکلی داشته باشه دست دوم از یکی بخرین.

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      JUST FUN : آخه اگه این جوری پیش بره که همه ی ما به کمپانی محبوب brazzers بدهکاریم هزینه اشتراکش ماهانه 20 دلاره کم کمش هم هر فرد عادی هم به طور میانگین تو زندگیش 100 تا فیلم از این کمپانی دیده باشه باید تا آخر عمر بهش باج بده تا حلالش کنه
      در مورد سوال استارتر عزیز هم باید بگم که من اعتقادی به اسلام که تراوشات ذهنی یه آدم مجهول الحال هست ندارم ولی من اگه جای تو بودم به جای اینکه اون پول رو بدم به اون موسسه حرف آخر میریختم به حساب محک ( سازمان حمایت از کودکان سرطانی ) یا میدادم به یه کنکوری که واقعا حتی نمیتونه یه کتاب تست برا خودش بخره و یا خیلی چیزای دیگه که این مملکت گریبانگیرشه ( متاسفانه درد که یکی دو تا نیست ) به هر حال نظر من اینه خودت سبک سنگین کن ببین چی دلت رو آروم می کنه برو سراغش

ویرایش توسط _ Joker _ : 31 مرداد 1397 در ساعت 21:56

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      قبلا سر این موضوع با خیلی های دیگه بحث کردم، میدونم که اگه بخوام کامل توضیح بدم از اون بحث های دراز و طولانی میشه!! پس بیخیال توضیح دادن میشم
      ولی فعلا در این حد بهت میگم که من به عنوان یه شیعه توی مسائل فروع دین ( مثل همین حق الناس و بقیه چیزها ) موظف هستم که از مرجع تقلیدم پیروی کنم! و مرجع تقلیدم هم میگه که: رعایت حق ناشر و این چیزا برا فیلم - کتاب - برنامه و فایل های خارجی لزومی نداره!! همین حقوق مؤلف های ایرانی رو رعایت کنیم کافیه!
      منم میدونم که بنظر منطقی نمیاد ولی من حرف مرجع تقلید رو گوش میدم و چون ایشون مرجع تقلیده اگر هم حق الناسی چیزی داشته باشه همش به گردن خودشه! چون فتوا داده، اصلا مرجع تقلید یعنی همین!! توی مسائلی که برات سوال میشه یا مطمئن نیستی به فتواش عمل میکنی، اونوقت اگه موردی مشکلی چیزی داشته باشه از ایشون بازخواست میکنن نه من! (و اما الحوادث الواقعه فارجعوا الی رواة حدیثنا فانهم حجتی علیهم و انا حجة الله علیهم)

درضمن من خیلی ساله که دیگه هیچوقت سراغ فیلم و آهنگ ایرانی نرفتم! به همین دلیل ( البته فیلم های ایرانی رو که حتی اگه هیچ حق و حقوقی هم نداشت بازم نمیدیدم! وقت تلف کنیه! )
      اگه به حق ناس باشه اپ های توی گوشیتم حق الناسه ها
      نصف اون جنسای مسخره وطنی هم ک میخریم کپی مدل خارجیش هست بدون مجوز و اونم مصرفش ایراد داره .
      زیاد تو فکرش نرو پیر میشی

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب بابت تگ ممنون. ولی واقعا من نمیتونم کمکی بکنم در این زمینه (:
      نظرمو میگم ( فقط دقت داشته باش نظر من فقط نظر منه. + من اعتقاد ندارم. )

ولی اگه جای تو بودم و اعتقادات تو رو داشتم :

درست نفهمیدم از چنل ها دانلودشون کردی یا کسی بهت مجانی داده.
      در هر دو حالت شما دی وی دی رو از شخص سومی گرفتی که به نظر من گناه حق الناس گردن اونه.
      اون یارو که مث رابین هود دزدی میکرد میرفت میداد به فقیرا رو یادته ؟؟
      همون که میگفت کمک کردن 10 تا خوبی داره دزدی یدونه بدی داره پس 9 تا سود میکنم ؟؟
      اون ادم هایی که بهشون کمک میشده ایا گناهکار بودن ؟؟

+ من اطلاعات دینیم زیر خط فقره. ولی اگه میخوای بگی تو از قضیه خبر داشتی پس گناهکاری...
      یکار دیگه میتونی بکنی :
      فرض کن کسی که بهت دی وی دی رو داده ( چه مجانی چه با پول کم )
      دی وی دی رو بهت فروخته! ( اگه پول دادی پس فروخته - اگه پول ندادی اون خودش خواسته بهت مجانی بده. به نظر من حکم همون فروش یا اهدا یا همچین چیزی داره )
      در هر صورت دست دوم بوده.
      پس تو هم دست دوم بخر ( ینی از دیوار )
      بعد اینکه از دیوار خریدی ینی پولشو دادی.

به نظرم میتونی بعدش دوباره خودت بفروشیش و فک نمیکنم مشکلی داشته باشه.

ولی اگه در فروختنش شک داری. میتونی هدیه بدی به یه نفر دیگه.

حالا اگه مجانی بدیش به یه نفر دیگه : به نظرت خودت گناهکار نیستی ؟؟ چون الان خودت جای همون شخصی وایسادی که به خودت دی وی دی هارو داده بود (:

نتیجه گیری کلی :
      من اگه جای خودم باشم. از دی وی دی ها استفاده میکنم. یه ابم میکنم روش.
      اگه جای تو باشم. هیچکاری نمیکنم.

اگه بیشتر جای تو باشم : از دیوار میخرم. بعدش دوباره میفروشمش (: یه چیزی شبیه دور زدن تحریم ها

کل حرفم اینا بود. ببخشید زیاد شد.

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط unlucky نمایش پست ها
      خب بابت تگ ممنون. ولی واقعا من نمیتونم کمکی بکنم در این زمینه (:
      نظرمو میگم ( فقط دقت داشته باش نظر من فقط نظر منه. + من اعتقاد ندارم. )
      خوشحالم که دوباره تکست هاتو میخونم پرهام جان
      خوشم میاد مثل همیشه چاشنی طنز رو به حرفات اضافه کردی
      ولی اگه بخوام شوخی رو بذارم کنار، درمورد اون مثال رابینهودت باید بگم که: اگه اونایی که کمک رابین هود ( یا آقای x ) رو قبول کردن میدونستند که اون اجناس دزدیه پس بنظرم شریک جرم محسوب میشن! خریدن یا قبول کردن و خوردن مال دزدی حرامه، شکی توش نیست! حالا اگه ندانسته اون هدیه ها رو میگرفتن بنظرم مشکلی نداره
      من اینارو از این کپی فروش ها گرفتم، بابتشون به اونا پول دادم! همون موقع هم میدونستم که کپی دیدن مشکل داره و راضی نیستند ولی چون آذر ماه بود و اون زمان هم خیلی خیلی تعریف اینا رو از رفیقم شنیده بودم برا همین اشتباه کردم و دیدمشون! ( کلی هم وقتم با اینا تلف شد! کاش حداقل نتیجه بخش میبود! دوبل ضرر کردم )
      بنظر منم خرید و فروش دست دومش هیچ مشکلی نداره! ولی دفتر مرجع تقلیدم میگفت که: باید از صاحب امتیاز سوال کنی ببینی راضی به این کار هست یا نه؟ ( چون درصورت حکم غلط، دینش به گردن مرجع میفته بخاطر همین اغلب جانب احتیاط رو رعایت میکنند! درکل کار از محکم کاری عیب نمیکنه! )
      ممنون که بخاطر من وقت گذاشتی ( راستی، خوبه که جای من نیستی! ولی اون مثال دور زدن تحریم ها رو خیلی خوب اومدی )

در جواب It is POSSIBLE و SEYED.mjtf هم که گفته بودن: خودت میگی منطقی نیست ولی به حرفای یکی دیگه عمل میکنی، خودت عقل داری نیازی به حرفای کس دیگه ای نداری و فلان بهمان ... باید بگم که: همین داعشی ها یا هر گروه تروریستی دیگه یا همون صدام حسین یا هر تجاوزکار و جنایتکار دیگه هم پیش خودش فکر میکنه که داره کار درست و منطقی رو انجام میده و کلی هم پاداش معنوی و اخروی داره این کارش!! اگه قرار باشه که هرکی مطابق عقل نصفه و نیمه ی خودش توی این مسائل تصمیم بگیره که دین و شریعت و مذهبمون پر از انحراف میشه و فاتحه ش خونده میشه! دقیقا مثل همون آدم هایی که انتحاری خودشون رو توی جمعیت میترکونن، به این امید که بعد از مرگ فورا همنشین و یار غاز پیامبر بشن!! غیر از اینه؟! اونم مطابق عقل و منطق خودش فکر میکنه که کاری که داره انجام میده درسته!
      اگه شیعه ای که عقل و منطق و مذهب حکم میکنه که وقتی بین 2تا کار موندی، برای تشخیص درست از غلط باید بری پیش کسی که کل زندگیش صرف تحصیل و تحقیق و تفحس توی این زمینه شده و سوادش در این زمینه خیلی خیلی بیشتره و جانبداری کسی رو هم نمیکنه! نه اینکه خودت با عقل و منطق خودت یکی رو انتخاب کنی. اگر هم شیعه نیستی که در اون صورت من نمیتونم درباره ت نظری بدم! هرکاری فکر میکنی درسته رو انجام بده
      درضمن اگه قرار باشه که هرکسی توی تمام موارد فقط و فقط مطابق منطق و عقل خودش عمل کنه که وجود پیامبران و امامان هم در طول تاریخ بیهوده و بیخود بوده! چون هرکسی خیر سرش یه تتمه ای از نعمت عقل برخورداره دیگه، حالا کم یا زیاد!! جالبه که حتی دیوانه ترین آدم ها هم فکر میکنن که از خودشون عاقل تر توی جهان وجود نداره!! همینه دیگه، همگی حق به جانب هستیم! کیه که بگه من عقلم کمه و خودش اقرار کنه؟! حالا فکر کن آدم های دیوانه ای مثل اینها بخوان مطابق عقل خودشون که خدا بهون داده به خیلی کارها عمل کنن، اونوقت چه اتفاقی میفته؟! خودت بگو ...
      نمیشه که توی همچین مسائلی آدم ها خودشون تصمیم بگیرن، پس باید پیامبر، امام، عالم دینی ( از نوع درستکارش! ) یا هر شخص دیگه ای که عمرشو توی این راه صرف کرده برای راهنمایی بقیه وجود داشته باشه

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan
      ویرایش توسط HossEin_v : 01 شهریور 1397 در ساعت 11:25

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا نمیدونم به بعضی ها چی بگم!! موجودات جالبی هستند!

خوبه همون اول گفتم که " اگه به حق الناس و این چیزا اعتقادی نداری و برات اهمیتی نداره پس نظر نده! " ولی کو گوش شنوا ...
      عزیزم زورت که نکردن بیای کامنت بذاری، تفکرات من هرچی که هست به خودم مربوطه و همچنین تفکرات شما حضرات گرانقدر فیلسوف و همه چی دان هم به خودتون مربوطه! حالا برو برا خودت هرکاری دوست داری بکن، نمیخواد به دیگران مشاوره بدی! اگه مردی گلیم خودتو بچسب که آب نَبَرَدِش ...
      عزیزی که میگی اینDVD های موسسات بدرد نمیخورن و آشغالن و 5 هزارتومن قیمتشون نیست و از این حرفا ... داداشم مگه من گفتم بیا درمورد DVD های موسسات نظر بده؟ دوست نداری نخر و نبین، به همین سادی به همین خوشمزگی! چرا موضوع رو پیچیده ش میکنی و آسمون ریسمون میبافی؟
      _ Joker _ شمایی که هنوز یاد نگرفتی به عقاید و اعتقادات دیگران احترام بذاری و مقدس ترین شخصیت برای یک میلیارد و چند صد میلیون نفر رو به شوخی یا جدی مجهول الحال و یه سری چیزای دیگه لقب میدی بنظرم همون بهتر که حرفاتو برا خودت نگه داری! میترسم بیرون پیش بقیه ژست روشنفکری هم بگیری! عزیزم آدمِ روشنفکر به عقاید دیگران توهین نمیکنه و همه رو محترم میشماره حتی اگر غلط هم باشن! چون اگه قرار باشه آدما به هرچی که مطابق میلشون نیست توهین کنند که سنگ روی سنگ بند نمیشه ... درضمن موضوع این نیست که ببینیم دلمون چی میخواد و چی آرومش میکنه، موضوع اینه که حق به حق دار برسه حتی اگه خلاف میل ما باشه! طرف یه DVD ساخته و براش زحمت کشیده حالا عشقش میکشه که فقط به قیمت 1 میلیون تومن بفروشتش و در غیر این صورت هم اصلا راضی به استفاده نیست، کسی مشکلی داره؟! اگه دوست نداری نخر! دیگه چرا جبران حق و حقوق این بابا رو به موسسه محک و چیزای دیگه ربط میدی؟! حقشه عزیزم حقشه! ای کاش بجای جوکر واقعا عبدالرضا منتظری بودی، اونوقت دوست داشتی ملت DVD هاتو دانلود کنند و کسی برا خریدشون پول نده؟؟! از کسایی که پولتو نمیدن و میرن چیزایی که بخاطرش زحمت کشیدی و هزینه کردی رو مفت و مجانی دانلود میکنن میگذشتی؟ مشکل اینه که یک طرفه قضاوت میکنیم ...

Defne و amirhossein78 صورتی پوش های مجری قانون من جواب سوالمو گرفتم، بی زحمت اگه میشه این تاپیک رو ببندید چون با این سطح شعوری که من از بعضی کاربرهای فهیم و روشنفکر اینجا میبینم، میدونم که 10-20 تا کامنت جلوتر یه بحث و جدل درست حسابی درست میشه و انواع و اقسام توهین ها و فحش های آنچنانی رو شواهد خواهیم بود

It is POSSIBLE هرچند که میتونم بحث باهات رو ادامه بدم ولی این کارو نمیکنم، چون مجادله کردن بی مورد فایده ای نداره! راستشو بخوای یجورایی هم دوست دارم که باهات بحث کنم و آخرش به یه نتیجه مشترک برسیم! پس اگه حوصله داشتی و خواستی بیا تلگرام ( توی امتیاز آی.دی تلگرامم رو برات میفرستم )
      unlucky
      Heisenberg1997
      76farshad

jhasani
      SEYED.mjtf
      khansar
      JOEY_DEX
      hafsharmehr
      AHGA.DEMAH
      seyedali

ممنون از شماها که راهنمایی کردید و بخاطر من وقت گذاشتید
      و ممنون از بقیه بچه هایی که بدون توهین یا تحقیر یا سرزنش کردن عقاید دیگران سعی کردند راهنمایی کنند.
      در آخر هم باید بگم که: امیدوارم خدا یخورده شعور و جنبه و درک به بعضی از روشنفکر نماهای ریاکارِ این جمع و جاهای دیگه بده
      شب همگی خوش

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من که به شخصه دیدن فیلم های این موسسات ریختن پول توجیب این شیادا واسه خودم حروم میدونم
      بعد درخصوص حق الناس گفتی اگه واقعا چنین چیزی قبول داری باید درخصوص همه اینو قبول داشته باشه نه اینکه اون چون غیر مسلمون حقش صایع بشه اشکالی نداره. بعد گفتی که مرجع اگه اشتباه بگه گناهش بااونه بامن نیست این جملت که واقعا خیلی تعجب اور بود که هنوز چنین تفکراتی وجود داره دوست عزیر هرکسی مسیول کار خودشه اگه به عقل سلیم مراجعه کنی قشنگ میتونه راهنمات باشه بخصوص دراین قضیه.ما کشورمون اسلامیه که متاسفانه بزرگترین ضایع کننده حق الناس وحق کپی رایت درجهانه
      درنهایت اگه فکرمیکنی کنکورسال بعد خراب میکنی ودچار عقوبت الهی میشی بهشون زنگ بزن ببین چی میگن همین دیگه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)