خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 59
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pourya78 نمایش پست ها
      رزرو چجوریه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
      راستش شرایطشو که دقیق نمیدونم که بگم
      کلیتشو میگم
      دانشگاه ثبت نام میشی مثل انصرافه ....یکسال معادل دو ترم جاتو توی دانشگاه رزرو میکنی و شهریه میدی...حالا نمیدم کل شهریه رو میدی یا کمتره
      بعد یکسال اگه خواستی میری دانشگاه و ادامه اش میدی....انگار که همون سال قبول شدی
      اگه هم نخواستی که نمیری.....باز نمیدونم اینم انصراف داره یا نه
      فعلا مشغول به تحقیقم

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      منم همچين شرايطي دارم
      انصرافي بودم زيست رو خيلي كم زدم
      بنطرم قطعا ميتونم بهتر شم
      ادب رو هم كم زده بودم چون ٥٠ روز قبل كنكور شروع كردم
      حس ميكنم پرديس برم تا اخر عمر ارزوي رتبه رو دلم ميمونه
      منم خیلی کم خوندم البته اینجوری رند نی که بگم
      مثلا دو روز میخوندم یه هفته نمیخوندم
      درصدام خوبه بقیه درسا مثلا ادب ۷۲ ...عرب ۸۳
      اما این فیزیک ۱۷ کلا رتبه ام رو خراب کرد
      اگه ۶۰ میزدم شاید یه ۱۷۰۰_۱۸۰۰میاوردم
      هرچند بازم رزرو میکردم اون موقع
      چون هدفم خیلی بالاتر اینه

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      منم خیلی کم خوندم البته اینجوری رند نی که بگم
      مثلا دو روز میخوندم یه هفته نمیخوندم
      درصدام خوبه بقیه درسا مثلا ادب ۷۲ ...عرب ۸۳
      اما این فیزیک ۱۷ کلا رتبه ام رو خراب کرد
      اگه ۶۰ میزدم شاید یه ۱۷۰۰_۱۸۰۰میاوردم
      هرچند بازم رزرو میکردم اون موقع
      چون هدفم خیلی بالاتر اینه
      فكر ميكني بتوني يه سال ديگه با قدرت بخوني؟

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من مشکلم اینکه اصلا نمیفهمم مطلبو که به تست برسه
      نمیدونم چطوری بگم مثلا مبحث حرکت آینه یه چیزایی قابل فهم و تصورن که راحتم باهاشون
      اما اینا میخونم حس میکنم خودمو مسخره کردم و کلا هیچی نمیفهمم...یعنی اون چیزایی که میفهمم بنظرم چرت و پرته
      مشکل همین دیدگاه‌ته تا وقتی به دید چیزای چرت و پرت به هرکتابی نگاه کنی، یادش نمی‌گیری. نه ربطی به هوش نداشتن داره نه نفهمیدن. تو به ذهنت تلقین کردی که اینی که دارم می‌خونم یه چیز اضافه‌س، مجبورم بخونم. منم سال پیش سر تاریخ ادبیات همچین مشکلی داشتم. می‌خوندم ولی می‌گفتم فلان اثر رو یاد بگیرم که چی بشه مثلا؟ آخرشم گذاشتمش کنار کلا. باید دیدگاهتون عوض کنی، همه‌چی خود به خود حل می‌شه

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      بالاخره تصمیم به کنکور مجدد گرفتم اما فعلا قصد شروع ندارم و منتظر نتایج کنکورم که بعدش شروع کنم.....الان حس میکنم بیشتر به تفریح نیاز دارم و دوباره پشت کنکور موندن باید آمادگی ایجاد کنم
      خلاصه من کنکور امسال درصدام در کل خوب بود اما امان از دست این
      فیزیک
      راستیش رو بخواین خوب هم نخونده بودمش اما دیگه درصد ۱۷ براش زیادی جالب نی

زبان و ریاضی هم یکم ضعیفه اما اونا میدونم با تلاش درست میشن

حالا من فیزیک پیش از فصل سه به بعد با چی و کی بخونم؟
      مبتکران امتحان کردم
      گاج توسی
      نشرالگو
      جزوه دبیر
      دی وی دی کازرانیان
      کلا انگار این فصلا علی الخصوص پیش۲ برام قابل فهم نی
      یذره میخونم بعد میگم اینا چین خب که چی
      آزمایش یانگ فقط اسمشو شنیدم اصلا فرمولارو میبینم دل و دماغم به خوندنشون نمیره
      ازین بدتر که همه میگن پیش۲ آب خوردنه

چیکار کنم من؟

در مورد رزرو دانشگاهم چیزی بدونین ممنون میشم بگید
      درباره پيش ٢ يا هر فصل ديگه اگه ضعيفي اين روش رو امتحان كن اگه جواب نداد تو بيا هرچي خواستي بگو؛
      اول كتابو بخون تمريناشو حل كن و يه چنتا نمونه سوال تشريحي اگه خواستي به تسلط بيشتر برسي بعد برو ستاره داراي گاج نقره اي رو بزن
      براي حفظ فرمول ها هم اسماشون رو فارسي حفظ كن مثلا بگو طول موج برابر است با سرعت تقسيم بر بسامد
      پيش ٢ رو بايد پله پله بري جلو و فصل ٤،٥ رو اول خوب بلد باشي تا بتوني بقيه شو بفهمي

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا گاج (به تنهایی) برای کسی که برای شروع سطح متوسط رو ب پایینی داره مناسب نیست
      من اصرار بیهوده میکردم برا استفاده از گاج که ضررشم دیدم! (رشته م ریاضی بود )
      بنظر من فیزیک تنها درسیه ک واقعا معلم خوب نیاز داره، چون مهم ترین قسمتش اینه که مفهومو خوب بفهمی
      اگه مبتکران استفاده کردی و فایده نداشته کلاس کنکور برو با یه دبیر خیلی خوب، یا از کلاسای آلاء استفاده کن
      مشکل مفهوم که حل شد میتونی از گاج تست بزنی، من تقریبا همه ی تستای پیش 2 کنکور رو با فقط خوندن گاج درست زدم با این ک فیزیکم خیلی خوب نبود
      ولی مدار و پیش 1 همیشه مشکل داشتم با گاج با اینکه همه تست هاشو کار کرده بودم
      پس اول مفهوم رو حل کن و خوب یاد بگیر، شده تشریحی هم کار کن ، بعد بیا سراغ گاج

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ebrahim999 نمایش پست ها
      فكر ميكني بتوني يه سال ديگه با قدرت بخوني؟
      راستش تقریبا آره
      به خودم اعتماد کامل ندارم اما فک کنم بتونم

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      درباره پيش ٢ يا هر فصل ديگه اگه ضعيفي اين روش رو امتحان كن اگه جواب نداد تو بيا هرچي خواستي بگو؛
      اول كتابو بخون تمريناشو حل كن و يه چنتا نمونه سوال تشريحي اگه خواستي به تسلط بيشتر برسي بعد برو ستاره داراي گاج نقره اي رو بزن
      براي حفظ فرمول ها هم اسماشون رو فارسي حفظ كن مثلا بگو طول موج برابر است با سرعت تقسيم بر بسامد
      پيش ٢ رو بايد پله پله بري جلو و فصل ٤،٥ رو اول خوب بلد باشي تا بتوني بقيه شو بفهمي
      برای فیزیک پیش پارسال توی پکیج قلم چی کتاب نمونه سوالات امتحانی بود که الان دارمش ....اونو حل کنم؟

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      کلا گاج (به تنهایی) برای کسی که برای شروع سطح متوسط رو ب پایینی داره مناسب نیست
      من اصرار بیهوده میکردم برا استفاده از گاج که ضررشم دیدم! (رشته م ریاضی بود )
      بنظر من فیزیک تنها درسیه ک واقعا معلم خوب نیاز داره، چون مهم ترین قسمتش اینه که مفهومو خوب بفهمی
      اگه مبتکران استفاده کردی و فایده نداشته کلاس کنکور برو با یه دبیر خیلی خوب، یا از کلاسای آلاء استفاده کن
      مشکل مفهوم که حل شد میتونی از گاج تست بزنی، من تقریبا همه ی تستای پیش 2 کنکور رو با فقط خوندن گاج درست زدم با این ک فیزیکم خیلی خوب نبود
      ولی مدار و پیش 1 همیشه مشکل داشتم با گاج با اینکه همه تست هاشو کار کرده بودم
      پس اول مفهوم رو حل کن و خوب یاد بگیر، شده تشریحی هم کار کن ، بعد بیا سراغ گاج
      من برعکس با مدار و حرکت راحتترم
      ممنون

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      راستش تقریبا آره
      به خودم اعتماد کامل ندارم اما فک کنم بتونم
      شما که رتبت خوب شده مواظب باش سال بعد حسرت امسال نخوری هم رقابت شدیدترمیشه وهم خستگی تو مطالعه بیشتر.خیلی باید به خودت اعتماد داشته باشی
      اگه مشکل مالی نداری حتما پردیس برو. توفکر رتبه اوردن هم نباش مهم اینه که به این سه رشته برسی

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed744 نمایش پست ها
      شما که رتبت خوب شده مواظب باش سال بعد حسرت امسال نخوری هم رقابت شدیدترمیشه وهم خستگی تو مطالعه بیشتر.خیلی باید به خودت اعتماد داشته باشی
      اگه مشکل مالی نداری حتما پردیس برو. توفکر رتبه اوردن هم نباش مهم اینه که به این سه رشته برسی
      پردیس رو رزرو میکنم که از دستش ندم
      بخاطر همین شرایط کنکور ۹۸ انتخاب رشته کردم و میخوام رزرو کنم

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.M نمایش پست ها
      عزیزم به نظر من حتما برو کلاس یا از جزوه کلاسای بیرون استفاده کن تا از اول مبحث درست و حسابی برات جا بیفته...فیزیک اونم پیش2 چیزی نیست که بشه با درسنامه های گاج درست و حسابی یادش گرفت ( یعنی من نتونستم..)
      من امسال قوی ترین درسم فیزیک بود اونم مدیون جزوه یکی از اساتید شهرمون هستم ( البته با اجازشون! )..
      به نظرم ممانعت برای کلاس نرفتن برای درسایی مثل ریاضی و فیزیک اشتباه بزرگیه...گاهی بیشتر از زمان کلاس فهمیدن یه مبحث از آدم زمان میگیره..
      کلاس مشکلی ندارم که برم اما اینجا دبیرای خوب فیزیک فقط آقا هستن و این کلاس خصوصی یکنفره با دبیر مرد معذبم میکنه ....... دوست هم کسی نی که شرایطش شبیه من باشه
      نصف کلاسم که میره به خاطرات دوران مدرسه همون دبیر
      برای همین پارسالم هرچی خانواده اصرار کردن نرفتم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      جزوات بهادر کامران به نظر عالی میاد .یه نمونه بگیر خوشت اومد بقیشو بگیر

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستش شرایطشو که دقیق نمیدونم که بگم
      کلیتشو میگم
      دانشگاه ثبت نام میشی مثل انصرافه ....یکسال معادل دو ترم جاتو توی دانشگاه رزرو میکنی و شهریه میدی...حالا نمیدم کل شهریه رو میدی یا کمتره
      بعد یکسال اگه خواستی میری دانشگاه و ادامه اش میدی....انگار که همون سال قبول شدی
      اگه هم نخواستی که نمیری.....باز نمیدونم اینم انصراف داره یا نه
      فعلا مشغول به تحقیقم

این موردی که شما گفتین دقیقا به شکل زیر هست:
      شما بر فرض مثال پزشکی پردیس تبریز قبول شدی میری ثبت نام می کنی و هزینه شهریه ثابت رو میدی هر ترم تقریبا 5 میلیون میشه برای دو ترم باید 10 میلیون بدی تا دو ترم مرخصی بگیری که برای کنکور 98 بخونی بعدا اگه کنکور قبول شدی باید بری از اونجا انصراف بدی حالا اصل قضیه اینجاست که باید هزینه شهریه ثابت ترم های باقی مانده رو به دانشگاه بپردازی تا با انصرافت موافقت بشه یعنی تقریبا باید 70 میلیون دیگه هم باید بدی تا بتونی از دانشگاه انصراف بدی چون دو ترم اول رو مرخصی گرفتی و هنوز 14 ترم داری که باید بخونی. به نظرم کلا کار ریسکیه پزشکی پشت کوه هم بخونی پزشکیه فرق نداره مدرکت رو از کجا گرفتی مهم اینه سواد داشته باشی به نظرم اگه قبول شدی برو بخون ارزش نداره یه سال دیگه هم بمونی عمرت رو تلف کنی
      ویرایش توسط _ Joker _ : 29 مرداد 1397 در ساعت 12:45

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من مشکلم اینکه اصلا نمیفهمم مطلبو که به تست برسه
      نمیدونم چطوری بگم مثلا مبحث حرکت آینه یه چیزایی قابل فهم و تصورن که راحتم باهاشون
      اما اینا میخونم حس میکنم خودمو مسخره کردم و کلا هیچی نمیفهمم...یعنی اون چیزایی که میفهمم بنظرم چرت و پرته
      منم برا پیش 2 همین مشکلو داشتم و چون کلاس و مدرسه نمیرفتم واقعا نمیدونستم چکار کنم...ولی یکی از دوستام dvd مسعودی رو داشت، بهم پیش 2 رو داد( این جمله ام به این معنی نیست که تمام dvd هاشون خوبه، اتفاقا خیلی هم از این مسعودیه بدم میاد ) اما خب چاره ای نداشتم دیگه...
      اول dvd رو نگاه میکردم، بعد درسنامه رو میخوندم، آخر سر هم تست میزدم
      شما هم میتونی یه dvd از یه موسسه ای پیدا کنی و اونو نگاه کنی، حداقل یخورده بهت میفهمونه

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)