خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

.:منبع زیست یازدهم.:

سلام دوستان میشه یک مقایسه ای بین منابع زیست یازدهم انجام بدید (آموزش،تست،درجه سختی و ..)
      یکی از خوبیای میکرو دهم این بود که برخی قسمتهای کتاب که گنگ بود مستقیما توی تست ها بهش پرداخته بود و مفیدبود، میکرو یازدهم هم این وضعیت رو داره؟!

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز درسنامه و تست خیلی سبز بهترینه گول میکرو یا نشر الگورو نخوری هااا هرکی اومد گفت نمیدونم چی خوبه چی بده تو کاری نداشته باش فقط خیلی سبز کار کن وماز شرکت کن
      منابع تکمیلی بعد خوندن خیلی سبز iq
      جمع بندی وازمون هم موج آزمون البته هنوز نظام جدیدش نیومده ولی من ندیده میگم
      با این ترکیب 100رو شاخته

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهترین کار اینه که خودت بری کتاب فروشی و کتاب های مختلف رو خودت دست بگیری و نگاه بندازی. هم درسنامه ، هم تست ها و هم پاسخنامه رو . هر کدوم رو که به نظر خودت بهتر بود انتخاب کن. به پیشنهاد های بقیه هم زیاد توجه نکن . بهترین منبع برای تو منبعی هست که خودت باهاش راحت باشی و بتونی ازش استفاده کنی.
      "کورسو مقدارِ ایده آلِ امیده"

نشو تسلیم هنوزم میشه سر کرد میون آتیش و خاکستر و باد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یکی از منابعی که قراره بیاد خط فکری نشر دریافته ( دکتر عمارلو) . یه کتاب دیگه هم فاگو زیسته که قرار درسنامه های مفید و کوتاه و تست هم داشته باشه ( طبق گفته خود آقای جوادی ) و یکی دیگه از کتابهایی که فقط 14 روزه وارد بازار شده هفت خوان مبتکرانه نوشته پدرام فرهادیان ( زیست آفبا ) . هفت خوان یه چیزی تو مایه های الگوئه. پس یه مقدار صبر کن و انتخاب کن. من خودم میکرو داشتم ولی زیاد با وجود اینکه همه تعریفشو می کردن من خوشم نیومد و هفت خوان گرفتم.
      راستی بچه ها شیمی یازدهم بهمن بازرگان هم اومد !

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamedaaa نمایش پست ها
      بهترین کار اینه که خودت بری کتاب فروشی و کتاب های مختلف رو خودت دست بگیری و نگاه بندازی. هم درسنامه ، هم تست ها و هم پاسخنامه رو . هر کدوم رو که به نظر خودت بهتر بود انتخاب کن. به پیشنهاد های بقیه هم زیاد توجه نکن . بهترین منبع برای تو منبعی هست که خودت باهاش راحت باشی و بتونی ازش استفاده کنی.
      خیلیی ممنون ولی چون تازه میخوام برم یازدهم خیلی از مباحث سر درنمیارم و نمیتونم قضاوت کنم!

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با منابع دیگه آشنایی زیادی ندارم ولی میکرو که من استفاده کردم از هر نظر عالی بود و راضی بودم و برای کنکور هم همون رو استفاده خواهم کرد بازم نظر خودتون

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان کسی نظردیگه ای نداره؟!

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تستای کدوم کتاب سخت تر و مفهومی تره؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من شنیدم، خیلی سبز به طور افراطی از تست شمارشی استفاده کرده. ولی خب اگه این هم نباشه، به هرحال تالیف آقای زارع (میکرو) کلاً یه سطح از بقیهٔ کتابا بالاتره به نظر من. واقعاً اکثر قریب به اتفاق تستاش نکات آموزشی زیبایی دارن. و اینکه اگه درسنامه می‌خوای (که بنظرم تو زیست بی‌فایده است) خیلی سبز بگیر، مطالبو خوب توضیح می‌ده.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظرم نیازی به خوندن درسنامه نیست، کتاب درسی + تستای میکرو و الگو کافیه کافین...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      رضا امیر تدریس زیست 11و12رو در کانالش شروع کرده....اگه احتیاج به درسنامه دارید خیلی کمک کننده میتونه باشه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتابای لقمه مهر وماه چطورن؟ به درد میخورن اگر به درد میخورن چه دروسی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      رضا امیر تدریس زیست 11و12رو در کانالش شروع کرده....اگه احتیاج به درسنامه دارید خیلی کمک کننده میتونه باشه
      سلام
      آیدی شو میزارین

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      والا من زیست یازدهم الگو داشتم برا من جواب داد خوبیش اینه سوالای آزمونایه قلمچیو و گزینه 2 با کنکورو کاملا دسته بندی کرده و تستایه تالیفیشم خیلی خوب بود ی آزمون گاج عیدو باهاش 80 زدم آخرین آزمونه سالم که 21 اردیبهشت بودو سنجش 94 زدم یا 96 یادم نیس اونایی که نزدم شمارشی بود قرار بود برگردم درگیر شیمی شدم یادم رفت
      البته با نظر من خوب بودا تصمیم آخر با خودته درضمن من خیلی سبز داشتم گذاشتمش کنار
      به خاطره درسنامه های بیخود
      تستایه فوق العاده خسته کننده
      واقعا بد بود به نظرم
      البته باید بگم آزمونا انقد فاصلس به خاطره اینه کلا همین دو آزمونو رفتم ببینم سطحم چطوریه جفتم جامع بود
      ویرایش توسط AmirNSB : 08 شهریور 1397 در ساعت 00:27

15. Top | #15
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام . من کنکوری 98 هستم، جوری که کامنت هاتون رو خوندم متوجه شدم که کنکوری 99 هستید .
      کامل ترین تحلیلی که میتونم از کتابایی که باهاشون برخورد داشتم ارائه کنم اینه :

اول این که بهترین روش انتخاب منبع اینه که خودتون برید کتابخونه و ببینید و بپسندید.

دومین روش هم اینه که فایل نمونه کتاب ها رو دانلود و مطالعه کنید و باز اگر پسندیدید بخرید .

سوم این که ' دقت کنید' که "هیچکس " نمیتونه بگه که کتاب فلان خوبه و به جز کتاب فلان هیچی نگیر!

چهارم این که اکثر افرادی که اینجا نظر دادن کسایی هستن که مثل من کنکوری 98 هستن و یا نظام قدیم . بنابراین بررسی های اونا اصلا به دردتون نمیخوره . چون حتی ما نظام جدیدا کتابایی رو دیدیم که در اکثر اون ها نویسنده ها اشتباهاتی داشتن که خب ، الان برای شما اصلاح شده.

من با کتابای میکرو ، خیلی سبز های ( پایه به پایه) یا (پایه کنکور) ، الگو ، مبتکران یازدهم و آزمون پلاس پایه آشنایی دارم .

از بین این کتابا ، الگو سوالای سختی داره ( از نظر سایرین و نه شخص من!) ولی استاندارد نیست . چون توی خیلی بخش ها زیاده گویی کرده و افراطی پیش رفته . نوع تست ها به شیوه تالیف گذشته نویسنده بوده و نو آوری زیادی نداشته...
      در کل برای کسی که بخواد تازه با زیست آشتی کنه یا دنبال مفهوم و درک خوده کتاب باشه توصیه نمیکنم اما واژه بد رو به کار نمیبرم .

درباره خیلی سبز های پایه به پایه که برادران نصری جزو نویسنده های اون هستن ، شخصا حالا شاید به دلایل سلیقه ای ، اصلا بهشون فکر هم نکردم !
      چون با شناختی که از نویسنده های کتاب دارم توی بعضی مطالب زیاد علمی صحبت نمیکنن در کل بعضی حرفا رو میزنن که فقط مطلب جا بیوفته و بره ...
      تست های خوبی تقریبا داره ، البته بازم زیاد توی تستا دقت نمی کنن مثلا تست های کنکور رو بدون تطابق با متن کتاب نظام جدید گذاشتن و ....

کتاب بدی نیست ، خیلی ها خیلی سبز رو میپسندن و استدلالاتشون قابل احترامه ...

خیلی سبز پایه کنکور خیلی سبز ، اسم نویسنده رو که بیاریم مخصوصا کنکوری های نظام قدیم خیلی به به و چه چه میکنن ولی خب شنیدن کی بود مانند دیدن؟!
      نمی خوام در این باره وارد حاشیه بشم ، کلا بگم که تست نوین نداره ، سبک های طراحی تست قدیمی بیشتر به چشم میخوره ، ایراد علمی رو نمیشه ازش جدا کرد ( جبهه گیری نکنید که طبق مصاحبه ها میگم) درسنامه نداره ولی درسنامک های توی پاسخنامه اش کار رو راه میندازه ، مطالبی که توش گفته زیاد موشکافانه نیست ولی خالی خالی هم نیست ، مطالبی که توش دیدم توی آزمون ها و جزوه های ماز بودن ....

کتابیه که من از 10 بهش 6-5/5 میدم . در کل نسبت به الگو قابل ترجیحه ، اماااااا دقت کنید که برای کنکوری های 99 نیست :/ و من اصلا براب منبع اول توصیه اش نمیکنم به خاطر همون جریان درسنامه .

کتاب زیست شناسی مبتکران یازدهم ( همون که روش یه مغزه به حالت نقشه در اومده) :/ واقعا دوست ندارم اینطوری بگم ، بالاخره نویسنده هاش زحمت کشیدن ولی.... مزخرف ترین کتابی که توی کل عمرم دیدم .
      دقیقا که درسی خودتونه با این تفاوت که برای تایپ مطالب آیا میدانید و یک عکس تکمیلی که بازم از کتاب خودتونه یک صفحه کامل گذاشته و فقط کاغذ سیاه کرده ....

مشخصه که به هیچکس توصیه اش نمیکنم؟!

آزمون پلاس :/ مناسب کنکوری های 98 ... قبلا توی نظراتم خیلی سبز پایه کنکورو بهش ترجیح دادم بعد که خیلی سبزو بهتر بررسی کردم فهمیدم صد رحمت به آزمون پلاس و برای منبع دوم انتخابش کردم ...
      البته بررسی کاملشو بعد میفرستم

زیست شناسی میکرو .... منبع اول مطالعاتی من توی سالای دهم و یازدهم و تا حالا ازش پشیمون نشدم ... در واقع من زمانی این کتابو خریدم که تا یک ساعت قبلش نظر 100% ام خرید کتاب الگو بود ...
      هیچکس هم نبود که بهم بگه چه کتابی خوبه و خیلی تصادفی یک نسخه از کتاب به دستم رسید و با خوندن مقدمه اش فهمیدم چیزیه ک دنبالشم و تا آخر هم هیچوقت به این فکر نکردم که عوضش کنم ...

اما ویژگی هاش ، یکم مفصل تر میگم چون مثل کف دست میشناسمش :/

بهترین ویژگیش ، مطالبقت متنش بر متن کتاب درسیه ... جمله ها رو عین کتاب درسی بیان کرده ، جاهایی که توضیحایی لازم بوده ، نویسنده مثال هایی زده ، تشبیه های برای درک بهتر گفته ، یا خود جملات کتاب رو به شیوه قابل فهم تری تکرار کرده اما ، خود متن کتاب رو حذف نکرده ...

ویژگیی که در نگاه اول توجهمو جلب کرد ، بخش های " یاد آوری " بود که توی کتاب دهمش ، از مطالب کتاب علوم تجربی بود ، توی فصلای 2 به بعد دهم ، ترکیب های سایر فصل های گذشته رو داشت و توی کتاب یازدهم ترکیب علوم و کتاب دهم و فصل های پیش و بعد هر فصل در یازدهم ....

تست های استانداردی داره ، یعنی با استفاده از کلک های معمولی که الان خیلی نویسنده ها به کار میبرن تستا رو سخت نکرده ، در کل من با زدن هر تست حس میکنم که نویسنده با طراحی هر گزینه هدفی داشته ....

پاسخنامه اش به این شکله که هر گزینه رو دونه دونه بررسی کرده ...

هر شکل کتاب درسی توی این کتاب ، حداقل یک کادر شکل داره که توش همه نکات شکل گفته شده ... برای اونایی که مثل من موقع مطالعه زیاد به شکل دقت نمیکنن خوبه.

یسری ویژگی دیگه هم داره که خسته ام بگم :///

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن