خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دوستان ریاضی فارغ التحصیل لطفا راهنمایی کنید

سلام خدمت همگی غزض از مزاحمت اینکه من دیپلم تجربی دارم دوبارم کنکور دادم یعنی یک سال که دانش اموز بودم یک سالم پشت کنکور بودم ولی سال اول 12000 اوردم سال دوم کلی تلاش کردم با اینکه همه اختصاصی از پارسال سخت تر شده بود با این که تقریبا همه درصدام بهتر شد نسبت به سال قبل ولی رتبم شد 11000 و یعنی عملن میدونم دیگه تو تجربی به جایی نمیی رسم چون من هرچی بیشتر تلاش میکنم رقابت سخت تر میشه تلاش ما هم پودر میشه و نمیتونم 3 رشته اصلی یا حتی فیزیوتراپی و بینایی سنجی و شنوایی سنجی رو بیارم به خاطر همین امسال تصمیم گرفتم دانشگاه ازاد پچیزی بزنم تا سال بعدی کنکور ریاضی بدم به نظر شما این شدنیه؟ ریاضی ام بدنیست امسال ریاضی تقریبا 50زدم به نظر شما یعنی به نظر شما تو یه سال و با وجود درسای دانشگاه (چون خونه موندن خسته شدم می خوام برم دانشگاه و قصد مرخصی گرفتن ندارم چون اگر یه سال دیگه هم بمونم خونه یقینن روانی میشم )کتابای اختصاصیای ریاضی رو بخونم یه درصد 30 و 40 بزنم بتونم دانشگاه های خوب ریاضی مثل امیر کبیر و خواجه نصیر و ...رشته های خوب بیارم ؟و اگر میشه یه راهنمایی کنید که درس ها و سرفصلای نمره اور ریاضی کدوماست و بیخیال کدوما بشم از قبل راجع مزخرف بودن گسسته شنیدم و در ضمن هندسه هم ضعیفه یعنی اون هندسه 1 کهسال دوم با ریاضی مشترک بود کلن تو 3سال حتی سمتش نرفتم برای تست زدن ولی اگر ممکنه کسی اطلاعاتی داره یه کمکی بکنه ممنونش میشم ببخشید که طولانی به خاطر پرسیدن این سوال اینجا عضو شدم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان این تاپیک ما داره غرق میشه کسی نیست

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام , کتابای رشته ریاضی برای کنکور اینا هستن (حساب دیفرانسیل و انتگرال , حسابان , گسسته , جبر و احتمال , هندسه تحلیلی , هندسه 1 , هندسه 2 , آمار و مدل سازی) به نظر من از الآن کل هندسه 1 و 2 و مبحث گراف از گسسته رو بذارید کنار , بقیشو میشه خوند چون هم زمان خیلی زیادی مونده تا کنکور 98 و هم بسیاری از مباحث اینا با ریاضی تجربی یکسانه
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      منم میخوام همین کار رو بکنم منتها نه با ادله شما
      سوالم از دوستان اینه که من الان پیش دانشگاهی تجربی رو که گرفتم
      برای کنکور ریاضی لازم به پاس کردن درسی یا واحدی دارم یا فقط باید موقع ثبت نام کنکور رشته ریاضی رو انتخاب کنم؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mghp نمایش پست ها
      سلام
      منم میخوام همین کار رو بکنم منتها نه با ادله شما
      سوالم از دوستان اینه که من الان پیش دانشگاهی تجربی رو که گرفتم
      برای کنکور ریاضی لازم به پاس کردن درسی یا واحدی دارم یا فقط باید موقع ثبت نام کنکور رشته ریاضی رو انتخاب کنم؟
      ن هیچی لازم نیست باید موقع ثبت نام باید رشته ریاضی رو بزنید

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_tezar نمایش پست ها
      ن هیچی لازم نیست باید موقع ثبت نام باید رشته ریاضی رو بزنید
      ممنون
      این گراف واقعا سخته؟
      در مورد هندسه هم من مشکلی با خوندنش ندارم به نظر شما چرا نباید خوند؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mghp نمایش پست ها
      ممنون
      این گراف واقعا سخته؟
      در مورد هندسه هم من مشکلی با خوندنش ندارم به نظر شما چرا نباید خوند؟
      از گراف 1 دونه سوال میاد و زدنش یکم سخته , اون دوستمون گفتن چون از هندسه 1 خوششون نمیاد منم گفتم قید هندسه 1 و 2 رو بزنن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_tezar نمایش پست ها
      سلام , کتابای رشته ریاضی برای کنکور اینا هستن (حساب دیفرانسیل و انتگرال , حسابان , گسسته , جبر و احتمال , هندسه تحلیلی , هندسه 1 , هندسه 2 , آمار و مدل سازی) به نظر من از الآن کل هندسه 1 و 2 و مبحث گراف از گسسته رو بذارید کنار , بقیشو میشه خوند چون هم زمان خیلی زیادی مونده تا کنکور 98 و هم بسیاری از مباحث اینا با ریاضی تجربی یکسانه
      دوست عزیز رو چه حساب و بر چه مبنایی از الان داری میگی اینارو حذف کنه ؟؟!!
      دوتا از سوالات هندسه 1 معمولا آسونه
      هندسه 2 رو هم به راحتی میشه حداقل یک تستش رو زد
      گراف رو هم میشه با تست زیاد روش مسلط شد

اگه فکر میکنی طرف از پس این مباحث پشمکی برنمیاد
      بهتره بهش توصیه کنی اصن سمت رشته ریاضی نیاد
      چون قطعا در دانشگاه ( بر اساس رشته قبولیش ) در انتگرال سه گانه و ریاضیات مهندسی و معادلات دیفرانسیل گیر میکنه
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان نداشتن علاقه من به هندسه تا حدودی هم به بی اهمیت بودن اون برای ما تجربیا بود چون ما زیست داشتیم که واقعا دهمنونو سرویس میکرد یعنی اگر براش وقت بذارم شاید بتونم یه کارایی بکنم هندسه چطوری مباحثش بهم متصل ان از هندسه 1 که میدونم که فصل 1 و 3 اش نسبت به بقیه اش راحت تر در مورد هندسه 2 چطور فصل راحت تر داره؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      و یه سوال دیگه اینکه اگر تاثیر سوابق قطعی بشه باتوجه به اینکه ما برای درسای اختصاصی ریاضی (به جز فیزک و شیمی) نداریم یعنی 25 درصد تو اون درسا از دست میدیم؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خلاصه بهت بگم.
      هیچ درسی رو کنار نذار.
      خیلی دقیق بخون حتما قبول می شی.
      سوالی داشتی همینجا دقیق تر بپرس

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohhamad1234567 نمایش پست ها
      دوستان نداشتن علاقه من به هندسه تا حدودی هم به بی اهمیت بودن اون برای ما تجربیا بود چون ما زیست داشتیم که واقعا دهمنونو سرویس میکرد یعنی اگر براش وقت بذارم شاید بتونم یه کارایی بکنم هندسه چطوری مباحثش بهم متصل ان از هندسه 1 که میدونم که فصل 1 و 3 اش نسبت به بقیه اش راحت تر در مورد هندسه 2 چطور فصل راحت تر داره؟
      فصول استدلال و دایره آسونه , تبدیل ها متوسطه و هندسه در فضا نسبتا سخته
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی متشکرم با توجا به رشته و دانشگاهتون معلومه خیلی وارد هستید میدونم خواسته زیادی و وقتتون میگیرم ولی اگه میشه تو هرکتاب کدوم فصلا اسون تره و نمره اور تره اونا از اونا شروع کنم چون من که میدونم قطعا نمی تونم درصد خیلی شاخی بزنم ولی برای همون 30 تا 40 چیا کافیه چون الان خیلی رو میبینم با درصد ریاضی 30 و 40 خیلی رتبه های خوبی اوردن

14. Top | #14
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohhamad1234567 نمایش پست ها
      سلام خدمت همگی غزض از مزاحمت اینکه من دیپلم تجربی دارم دوبارم کنکور دادم یعنی یک سال که دانش اموز بودم یک سالم پشت کنکور بودم ولی سال اول 12000 اوردم سال دوم کلی تلاش کردم با اینکه همه اختصاصی از پارسال سخت تر شده بود با این که تقریبا همه درصدام بهتر شد نسبت به سال قبل ولی رتبم شد 11000 و یعنی عملن میدونم دیگه تو تجربی به جایی نمیی رسم چون من هرچی بیشتر تلاش میکنم رقابت سخت تر میشه تلاش ما هم پودر میشه و نمیتونم 3 رشته اصلی یا حتی فیزیوتراپی و بینایی سنجی و شنوایی سنجی رو بیارم به خاطر همین امسال تصمیم گرفتم دانشگاه ازاد پچیزی بزنم تا سال بعدی کنکور ریاضی بدم به نظر شما این شدنیه؟ ریاضی ام بدنیست امسال ریاضی تقریبا 50زدم به نظر شما یعنی به نظر شما تو یه سال و با وجود درسای دانشگاه (چون خونه موندن خسته شدم می خوام برم دانشگاه و قصد مرخصی گرفتن ندارم چون اگر یه سال دیگه هم بمونم خونه یقینن روانی میشم )کتابای اختصاصیای ریاضی رو بخونم یه درصد 30 و 40 بزنم بتونم دانشگاه های خوب ریاضی مثل امیر کبیر و خواجه نصیر و ...رشته های خوب بیارم ؟و اگر میشه یه راهنمایی کنید که درس ها و سرفصلای نمره اور ریاضی کدوماست و بیخیال کدوما بشم از قبل راجع مزخرف بودن گسسته شنیدم و در ضمن هندسه هم ضعیفه یعنی اون هندسه 1 کهسال دوم با ریاضی مشترک بود کلن تو 3سال حتی سمتش نرفتم برای تست زدن ولی اگر ممکنه کسی اطلاعاتی داره یه کمکی بکنه ممنونش میشم ببخشید که طولانی به خاطر پرسیدن این سوال اینجا عضو شدم
      حالا رقابت توی ریاضی اینقدرا هم آسون نیستا

ولی شما همه چیزو بخون. من خودم همه سرفصل های ریاضی رو برای کنکور خوندم. ولی اونجا شرایط واقعا غیرقابل پیش بینیه. مثلا 2 تا تست نظریه اعداد رو هیچکدومو سر کنکور نزدم چون وقت زیادی میخواست. ولی توی سال کنکور خیلی نظریه اعداد خونده بودم (این مسئله به حدی شدید بود که تا چند وقت بعد از کنکور هر روز به خودم فحش میدادم که چرا اینقدر نظریه اعداد خوندی )

یا مثلا هندسه پایه رو از 8 تا تست اش انگار 6 تاشو زدم که توی هیچ آزمونی 6 تا تست هندسه نزده بودم!!
      تحلیلی هم مقاطع رو همه میگفتن حذف کنین ولی من تستای اونو زدم اما یه تست ساده ی ماتریس رو نزدم...

اینا رو برای این دارم بهت میگم که سر جلسه ی کنکور هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست... و حذف کردن هم عاقلانه نیست. من خودم این یکسال برای بالای 70-80 خوندم ریاضی رو ولی 67 زدم. شما اگه با این روحیه بری جلو که 30-40 بزنی ، ممکنه 20 بزنی...

خلاصه مطلب این که نه باید خیلی کمالگرا باشی نه اینکه خودتو دست کم بگیری... اینا جفتش افراط و تفریط اند.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام میدونم رقابت تو ریاضی هم این قد ساده نیست و قبولی تو رشته های خوب دانشگاه های خوب سخته وولی خودت حساب کن پارسال تجربی 580 هزار نفر بود امسال بالای 660000 هزار نفر بود این 80 هزار که اضافه شدن گوسفند که نبودن ریاضی پارسال 150 هزار بود امسال شد 120 هزار نفر دیگه خودت رقابتو مقایسه کن طرف تو ریاضی مهم ترین درسش که ریاضی باشه رو30 زده بقیه درسای اختصاصی اشم همین طور میبینی رتبش میاد 2800(کارنامه رفیقم سال 96) بعد من بیچاره تو تجربی زیست 50 زدم بقیه درصدامم به جز فیزیک همه شون خوبه اونوقت رتبم شده 11 هزار

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)