خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 46
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان یکی لطف کنه مختصرو مفید هرچی حذف شده رو بگه همچنین بگه که مثلا چیزه مهم و سختی بوده یا نه؟
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED.mjtf نمایش پست ها
      دلخوش به این مقدار نباشید...
      سید یه توضیحی بده به من من هیچی از این دوازدهم سر درنمیارم الان چیا حذف شده دقیقا؟

تو یه لکه نور نشونم بده

3. Top | #18
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Love lover نمایش پست ها
      حذفیات فیزیک پایه و پیش
      کل نور و آینه
      کل شکست نور و عدسی
      .............که همین دو تا فصل حداقل 1 ماه توی کورس رقابت نظام جدید رو میندازه جلو
      خازن و مقاومت کلی حذفیات داشت فیزیک سوم
      فیزیک پیش که وضع خیلی بدتره قشنگ 1 ماه و نیم میندازه جلو
      سینماتیک بغرنج ترین و چالشی ترین چیزا رو حذف کردن
      پرتاب با سمت بالا و پایین / سقوط آزاد / حرکت شتابدار متغیر تقریبا هیچی از فصل سیناتیک نمونده فقط 4 تا مفهوم بسیار راحت مونده
      دینامیک که گند واقعی رو زدن فقط قوانین نیوتن و 4 تا مفهوم ساده گفته که اینها ما در فیزیک دوم دبیرستان می خوندیم
      کل قرقره و سطح شیبدار که یکی از چالشی ترین ها بود حذفیده
      حرکت دایره ای / زاویه ای / پیچ جاده صاف و شیبدار
      حرکت ماهواره و سیاره کلن حذفیده
      امواج که واقعا شده تاریخ ادبیات همه رو کرده یه فصل هر کدوم یه مثال
      تمرین های آخر فصل هم کم شده هم چیزی نگفته که بغرنج باشه
      چالشی ترین و سخترین مباحث رو حذف کردن
      این حذفیات فقط شامل فیزیک تنها هم نیست
      ریاضی میریم نگاه میکنیم چالشی ترین ها حذف شده
      زیست میرم نگاه میکنیم چالشی ترین ها حذف شده
      فقط برید عشق و حال کنید دیگه تا میتونید بخونید که دیگه آسون تر از این دیگه نمیشده کتاب بنویسن
      .......کلا به نظرم فیزیک شما یه 2 تا 3 ماه از نظام قدیم ها جلوترین
      بقیه درس ها هم همین شکله
      میگم با ای اوصاف فاکتور تعیین کننده کنکور تجربی قشنگ زیست و شیمی هست که
      اینا موقع تالیف گفتن بیایم به تجربی ها خیلی تو این درسا که خیلی به دردشون نمیخوره فشار نیاریم
      غافل از اینکه ای مولف احمق تو این کشور با کشورهای پیشرفته وضعیت متفاوته
      اینجا ی دفعه 500 هزار تا میان واسه پزشکی
      باید ی چیزی منبع باشه که بشه از روش غربالگری رو انجام داد
      الان با این همه حذفیات خب خیلی راحت میانگین درصد تو این دو تا درس میره بالا و خیلی توی نتیجه نهایی اثر نخواهد داشت-بهتر بود اصلا کل این دو تا رو حذف میکردن دیگه

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط therealfarshid نمایش پست ها
      اینا موقع تالیف گفتن بیایم به تجربی ها خیلی تو این درسا که خیلی به دردشون نمیخوره فشار نیاریم

الان با این همه حذفیات خب خیلی راحت میانگین درصد تو این دو تا درس میره بالا و خیلی توی نتیجه نهایی اثر نخواهد داشت-بهتر بود اصلا کل این دو تا رو حذف میکردن دیگه
      ببین به طراح کنکور فصل اندازه گیری دهم رو هم بدن بگن سختش کن یجوری سختش میکنه فقط چند نفر صد بزننش

تو یه لکه نور نشونم بده

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط therealfarshid نمایش پست ها
      فقط تنها درسی که تعیین میکنه شیمی هست بین نظام جدیدا
      نظام قدیمی که اصلا با این اوضاع قدرت رقابت نداره خود به خود حذفه
      تازه اگه سهمیه بندی هم بشن نظام قدیمی ایثارگر نشسته حقشو بخوره ..........90 هزار تا ایثارگر و رزمنده امسال کنکور داده که حداقل 80 هزار تا پشت کنکور میمونه
      کلن این وزیر آمورزش و پرورش و آیت الله العظمی ها گفتن ما باید جوانان متدین تربیت کنیم
      پرورش بدیم مطالب درسی رو آسون بگین تا فکر و ذکر مشاورا بشه تربیت انسان متدین
      جالبه هم در تربیت موندن هم مطالب علمی رو حذف کردن
      هم جالت تر باز به این راحتی هم اکثر بچه ها میل و رغبتی به کتاب ها ندارن
      چون مسئولین نادان سر کار هستن
      کار که بیافته دست نادادن همین میشه

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      ببین به طراح کنکور فصل اندازه گیری دهم رو هم بدن بگن سختش کن یجوری سختش میکنه فقط چند نفر صد بزننش
      اون که صد البته
      ولی به نظرت امتحان از یه کتاب قطور سختره
      یا امتحان از یه کتابچه
      مشخصه کسی هر فصلی هر چی کمتر باشه تعداد مرور و فرصت بیشتری داره و تسلط بالاتری میرسه حالا سطح سوال سخت باشه تسلط داوطلبا بالاتره
      مثلا دونده های دوی مارتن انرژی خیلی بیشتری از دست میدن چون تایم دوندگی بالاست
      ولی دوندگان دوی صد متر زیادترن چون صرف انرژی کمتری میخواد
      جالبه دوندگی دوی مارتن هم کار هر کسی نیست
      یه مسابقه دوندگی هست مارتن یخی تنها در کل جهان یه زن تونسته تموم کنه اونم به خاطر آسیب مغزی بوده که حس نداشته یعنی عملا هیچ زنی نتونسته
      ویرایش توسط Love lover : 28 مرداد 1397 در ساعت 18:29

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Love lover نمایش پست ها
      اون که صد البته
      ولی به نظرت امتحان از یه کتاب قطور سختره
      یا امتحان از یه کتابچه
      مشخصه کسی هر فصلی هر چی کمتر باشه تعداد مرور و فرصت بیشتری داره و تسلط بالاتری میرسه حالا سطح سوال سخت باشه تسلط داوطلبا بالاتره

مثلا دونده های دوی مارتن انرژی خیلی بیشتری از دست میدن هستن چون تایم دوندگی بالاست
      ولی دوندگان دوی صد متر زیادترن چون صرف انرژی کمتری میخواد
      جالبه دوندگی دوی مارتن هم کار هر کسی نیست
      یه مسابقه دوندگی هست مارتن یخی تنها در کل جهان یه زن تونسته تموم کنه اونم به خاطر آسیب مغزی بوده که حس نداشته یعنی عملا هیچ زنی نتونسته
      ببین چیزی که من فکر میکنم اینا باسه هممونه باسه هممون اسون شده باسه هممون اولین کنکوره باسه همه ی ما کتابا گنگ و پراشتباهه از هممون قراره امتحان نهایی بگیرن ولی خوب این وسط نظام قدیما معلوم نیست که من فکر میکنم ظرفیت جدایی باسشون هست یا یجوره دیگه ای قراره با ما حساب شن فکر نکنم سال اول بخوان خیلی گندکاری کنن تا جایی که میتونن سعی میکنن کنکور بی حاشیه ای رو برگزار کنن

تو یه لکه نور نشونم بده

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از جهتی کاره کاملا درستیه که ریاضی فیزیک رو سبک کنن بنظرم حتی باید تو یکسری درسا مثل زبان حرفه ای تر کار کنن اغلب بچه های تجربی تا اخرتشون ریاضی فیزیک به کارشون نمیاد تازه چیزی که من شنیدم سطح درسایه ما در این سن و سال بچه ها از خیلی کشور ها بالاتر هم هستش پس همچین شلوغ نکنید که وایی به اموزش عالی کشور داره اسیب وارد میشه

تو یه لکه نور نشونم بده

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به گفته خودشون این یک نوع سیاست جدید است تا بتونن دست این موسسات دزد رو ببندن
      در مقدمه کتاب زیست دوازدهم نوشته است که کنکوری ها و خانواده هایشان هزینه زیادی بابت کلاس های کنکوری و جزوات و ... برای محاسبات عددی ژنتیک انجام دادن پس به این دلیل ما محاسبات ژنتیک را حذف کردیم
      من از یه دید دیگه به این موضوع نگاه می کنم که اگر این مباحث سخت و غیرکاربردی از کتاب نظام جدید حذف نمی شدند من به عنوان یک فردی که نه معلمان خوبی دارم و نه پول کافی برای خرید دی وی دی ها. مجبور می شدم به هر طریقی که شده برای فهم این مباحث به خانواده فشار بیاورم تا هزینه های گزاف را پرداخت کنند
      ولی با این حذفیات می توان گفت فهم و درک مباحث کتاب های دهم تا دوازدهم زیاد سخت نیست و در مناطق محروم فرد می تواند خودش جور امکانات کم و ... را براحتی بکشد و نیاز به معلم آنچنانی و امکانات زیاد و... ندارند(خیلی از افراد با استعداد کشور بر سر همین موارد کنکور را بوسیدند و گذاشتند کنار)
      در واقع عدالت آموزشی بیشتر رعایت می شود و نقش امکانات کمتر(ولی باز هم نه در حد صفر)

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین چیزی که من فکر میکنم اینا باسه هممونه باسه هممون اسون شده باسه هممون اولین کنکوره باسه همه ی ما کتابا گنگ و پراشتباهه از هممون قراره امتحان نهایی بگیرن ولی خوب این وسط نظام قدیما معلوم نیست که من فکر میکنم ظرفیت جدایی باسشون هست یا یجوره دیگه ای قراره با ما حساب شن فکر نکنم سال اول بخوان خیلی گندکاری کنن تا جایی که میتونن سعی میکنن کنکور بی حاشیه ای رو برگزار کنن
      من این نظر رو الان میدم ولی موقعه اعلام نتایج کنکور این نظر من رو به چشم خواهی دید
      به نظر من بالای 90 درصد قبولی در صورت عدم سهمیه بندی نظام جدید میشه مثل روز روشن مشخصه دوندگی دوی صد متر راحتره
      سهمیه بندی هم بشه به علت پشت کنکور های زیاد ایثارگران داوطلبان آزاد ضرر میکنن //
      سال بعد مرداد ماه اینو خواهی دید که کسانی که امسال انتخاب رشته نکردن موندن و تلاش جدی هم نکردن داد و قال میکنن آی تقلب آی فلان ولی به این نکته ظریف دقت نکرده بودن
      و چند بار هم گفتم نظام قدیمی ممکنه شانسی برای قبولی داشته باشه که از حالا روزی 12 ساعت بخونه و همه درس ها بالای 70 بزنه نزنه انالله انا علیه راجعون میشه

11. Top | #26
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      خب ببین
      حجم اومده پایین و زمان خوندن برا کنکور همون تقریبا 10-11 ماه هست
      این طوری اونی که میخواد بخونه واقعا میخونه و همه نوع سوال رو پوشش میده و معمولا این شکل افراد چون خیلی کار کردن سوال جدید هم بذارن جلوشون باهاش کنار میان

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ناراحت نشیا ولی امیدواردم هرچی میشه به نفع ما بشه حالا چه عادلانه چه ناعادلانه

تو یه لکه نور نشونم بده

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

14. Top | #29
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      شما نظام جدید هستی؟!

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza 1380 نمایش پست ها
      به گفته خودشون این یک نوع سیاست جدید است تا بتونن دست این موسسات دزد رو ببندن
      در مقدمه کتاب زیست دوازدهم نوشته است که کنکوری ها و خانواده هایشان هزینه زیادی بابت کلاس های کنکوری و جزوات و ... برای محاسبات عددی ژنتیک انجام دادن پس به این دلیل ما محاسبات ژنتیک را حذف کردیم
      من از یه دید دیگه به این موضوع نگاه می کنم که اگر این مباحث سخت و غیرکاربردی از کتاب نظام جدید حذف نمی شدند من به عنوان یک فردی که نه معلمان خوبی دارم و نه پول کافی برای خرید دی وی دی ها. مجبور می شدم به هر طریقی که شده برای فهم این مباحث به خانواده فشار بیاورم تا هزینه های گزاف را پرداخت کنند
      ولی با این حذفیات می توان گفت فهم و درک مباحث کتاب های دهم تا دوازدهم زیاد سخت نیست و در مناطق محروم فرد می تواند خودش جور امکانات کم و ... را براحتی بکشد و نیاز به معلم آنچنانی و امکانات زیاد و... ندارند(خیلی از افراد با استعداد کشور بر سر همین موارد کنکور را بوسیدند و گذاشتند کنار)
      در واقع عدالت آموزشی بیشتر رعایت می شود و نقش امکانات کمتر(ولی باز هم نه در حد صفر)
      ببین مثل اینکه تلوزیون تماشا نمیکنی
      هر روز میان درس میدن دی وی دی یازدهم دهم دوازدهم
      حتی بخوان از یک صفحه هم امتحان بگیرن این موسسات هستن موسسات با این روش ها حذف نمیشن
      در جواب اون دوستمون فیزیک تجربی نباستی نور و عدسی رو حذف میکرد این فیزیک در چشم پزشکی و رادیولوژی خودش رو نشون میده بدون هیچ زمینه ای بخوان اون موقعه بخونن سخته
      میکروارگانیسم ها هم نبایستی حذف میشد و وراثت در کل هر چی شما بیشتر بخونی و علمی تر به نفع کل جامعه است
      آموزش عالی هم انشالله دانشگاه تشریف میبرید یه کتاب 2000 صفحه ای همه بچه ها با یه جزوه دست و پا شکسته پاس میکنن یادگیری اونجا و فهم بنیه علمی اونجا به مراتب سختره و ضعیف تر همه چی روی دوش دانشجو هست
      مثل اینکه در دانشگاه تازه بخوان جدول ضرب یاد بدن اصلا یاد نمیده استاد به فرضی درس میده که تو بلدی
      مثلا این مهندسی ها همش انتگرال سه گانه دوگانه فضایی میخونن استاد کاری نداره تو انتگرال یه گانه بلدی یا بلد نیستی من موندم اینها چطور مهندس میخوان بشن

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن