خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 60
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation کنکور نظام قدیم و فراز و نشیب های آن

سلام
      دوستان دو تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره راهنمایی کنه
      1) آیا کنکور 98 آخرین کنکور نظام قدیم هست؟ اگه بله امکانش هست برای سال 99 هم کنکور نظام قدیم تمدید بشه یا نه؟
      2) کتاب های درسی نظام جدید نسبت به نظام قدیم چند درصد تفاوت داره؟ ممنون میشم به تفکیک دروس بگین مثلا بگین : دین و زندگی نظام جدید 30 درصد نسبت به نظام قدیم عوض شده یا مثلا شیمی نظام جدید 10 درصد نسبت به نظام قدیم عوض شده

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ظاهرا آخرین کنکور نظام قدیمه!
      البته یکی دو باره شنیدم که تا سه سال نظام قدیم هست که بعیده!
      +
      تغیرات زیاد نیست عمدتا مطالب همونان ولی چینششون توی کتب درسی فرق میکنه(البته شنیدم زیست واژه های جدیدی داخلش به کار رفته)

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _ Joker _ نمایش پست ها
      سلام
      دوستان دو تا سوال دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره راهنمایی کنه
      1) آیا کنکور 98 آخرین کنکور نظام قدیم هست؟ اگه بله امکانش هست برای سال 99 هم کنکور نظام قدیم تمدید بشه یا نه؟
      2) کتاب های درسی نظام جدید نسبت به نظام قدیم چند درصد تفاوت داره؟ ممنون میشم به تفکیک دروس بگین مثلا بگین : دین و زندگی نظام جدید 30 درصد نسبت به نظام قدیم عوض شده یا مثلا شیمی نظام جدید 10 درصد نسبت به نظام قدیم عوض شده
      بله آخرین ساله
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      سلام
      احتمال خیلی زیاد بله آخرین کنکور نظام قدیم خواهد بود...
      کتاب ها هم محتوا تغییر زیادی نداشته بلکه فرمش تغییر کرده...
      سعی کن همین سال ۹۸ قبول بشی...وقتی هنوز ۱۰ ماه وقت داری و میگی نمیشه، پس هیچ وقت نمیشه....توی این تایم تو میتونی رتبه ۱ بشی، اونوقت سراغ کنکور ۹۹ و ۱۴۰۰ رو میگیری؟
      داداش به این چیزا فکر نکن و با اعتماد به نفس و قدرت تلاش کن، شک نکن به هر چیزی که بخوای میرسی
      خُنُک آن قماربازی، که بباخت آن‌چه بودش
      بنماند هیچش إلّا، هوس قمار دیگر...
      ویرایش توسط M.javaddd : 27 مرداد 1397 در ساعت 00:59

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ميگن اخريه
      ولي احتمالش هست دوباره تمديد بشه .شايدم نشه معلوم نيست

عموميا زياد تغيير كرده
      رياضي و فيزيك خيلي كم
      شيمي يه كم
      زيست واژه هاش عوض شده ولي مباحث هموناست البته خيلي اسونتره و حجم كمتري داره نسبت به نظام قديم .مثلا فصلاي ويروس و باكتري و اغازيان و قارچ و مسائل ژنتيك كلا حذف شدن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میگن آخرین ساله ولی تو ایران هیچی معلوم نیست

تغییرات اساسی نداره
      بعضی واژه های زیست عوض شده

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سنجش گفته آخرین سال نظام قدیمه. ولی خب هیچی معلوم نیست. سال ۸۱ تا ۸۴ هم هر دو کنکور نظام قدیم و جدید برگزار شده. اما بعید می‌دونم اینبار بعد ۹۸ کنکور نظام قدیم بازم برگزار شه.
      درباره کتابهای نظام جدید هم چیز زیادی نمی‌دونم. ولی یه جاهایی رو که نگاه انداختم اینطور برداشت کردم که درساشون سبک‌تر شده. به خصوص تو فیزیک و شیمی و ادبیات و عربی.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راستش من خودم نظام جدیدم.
      اطلاعی هم از کتاب های نظام قبلی ندارم.
      بنابراین نمیتونم درست راهنماییت کنم (:
      اما تا جایی که دیدم بقیه دوستان جوابتو کامل و جامع دادن.
      اما چون تگ شدم دوباره چند تا از حرفاشونو تکرار میکنم....

به گفته اقای خدایی ۹۹ فقط نظام جدید برگذار میشه.
      ولی خب چیزی که مشخصه اینه که کلا مملکت ما ثبات خاصی توی هیچ زمینه ای نداره.
      و ممکنه این وضع تغییر کنه.

اما نظر شخصیم اینه که فقط نظام جدید برگذار میشه.
      مگر اینکه نظام قدیمی ها تعداد بالایی داشته باشن و کار به اعتراض بکشه.
      که فکر نمیکنم اعتراضی باشه. چون از خداشونه نظام جدید ازمون بدن

در مورد سوال دومت اطلاعی ندارم واقعا.
      اما در کل اینو بگم که انگار کتاب های ما یه مقدار خلاصه تر - مفهومی تر - و به اصطلاح خوشگل تره

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      سلام....
      1- احتمالا باز هم برگزار بشه ولی خوب احتمالش پایین وتا زمانی که رسما اعلام نشده نمیشه روش حساب کرد.
      2-تغییرات اونطور که دبیرا میگن زیاد بوده....مثلا ریاضی خیلی از مباحث (مثل انتگرال)حذف شده....زیست ژنتیک اونطور که ما میشناختیم حذف شده و....

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلام
      1.سازمان سنجش گفته آخرین کنکور نظام قدیمه و تمدید نمیشه ولی خب اینارو که میشناسی صبح پا میشن یک دفعه تصمیمات جدید میگیرن ولی خب نمیشه به این مورد اکتفا کرد به تنهایی
      2.من به صورت تفکیک شده نمیدونم ولی چیزی که از اطرافیان شنیدم اینه که اونا بعضی مباحثشون حذف شده و غالب سر فصل های نظام قدیم و جدید یکیه فقط بعضی از مطالب سر فصل های نظام جدید دستخوش تغییرات شده
      به دوشکا ,قناصه , خمپاره شصت
      به قلبی که تیری بر آن می نشست
      پلاکی که نیمی از آن می شکست
      به سربند و سنگر به آتش و دود
      به نام آوران بسیجی درود...

ویرایش توسط Hooman_Hk : 27 مرداد 1397 در ساعت 03:19

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام
      در مورد این دو سوالت ، دوستان توضیحات کاملی دادند .
      اما دارم به یه چیزی فکر میکنم راجب شما .
      این که شاید شما سال 98 موقعیت رفتن به دانشگاه رو نداری یا شاید هم مشکلی نداری با اینکه 98 نشه
      و برای 99 هم بخونی
      و همینطور اینکه داری پیش خودت فکر میکنی که امسال منابع کنکور رو طوری انتخاب کنی که اگر 98 به هر دلیلی نشد ،
      چیزهایی که خوندی ، برای کنکور 99 هم به کارت بیاد .
      اگر حدسم درسته ، لحظه ای شک نکن به اینکه منابع نظام جدید رو مطالعه کنی .
      نگران نباش ، دروس توی منابع نظام جدید ، چهارچوب منطقی تری پیدا کرده و میشه گفت نسبت به سال های قبل جذاب تر شدند و دیگه حوصله سر بر نیستند .

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلام

1. به هیچ وجه مشخص نیست

2. مشاوره تلفنی و برنامه ریزی تحصیلی و کنکور - تغییرات کتاب های درسی قدیم و جدید در پایه دهم

http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/1285

http://kolbeyemoshavere.mihanblog.com/post/1328
      ویرایش توسط .khosro. : 27 مرداد 1397 در ساعت 03:55

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      احتمالا آخرین کنکور خواهد بود.
      در درس زبان انگلیسی مطالب عوض شدن و خیلی آسان تر شدن.
      در کل عمومیا بیشتر از تخصصیا تغییر کردن.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      سلام دوست عزیز.

1- فعلا طبق گفته رئیس سازمان سنجش 98 اخرین کنکور نظام قدیم هست ولی هر چیزی ممکنه.شما ببین از اول سال تا الان چقدر قانون کنکور اومده و تغییر کرده.

2 - در مورد بررسی کتابای نظام جدید همینقدر بهت بگم که سطح کتابای جدید خیلی خیلی ساده تر و قابل فهم تر شدن.برای بررسی دقیق کتاب همون دو سایتی که مینو گفت عالیه.

http://forum.konkur.in/thread62657.html#post1349264

یه چیزی هم بگم.من خودم کتابای جدید رو که بررسی کردم ادبیاتش تاریخ ادبیات حذف شده غیر اینکه تو بعضی درسا فقط مثلا اخر درس گفته گفته مثلا از گلستان سعدی! و گر نه دیگه چیز خاصی نداره.لغات دشوار هم حذف شدن.مباحث زبان فارسی هم محدود تر شدن.ارایه همون قبلیاس.عربی شاید بشه گفت قواعد جدید 10 درصد قواعد قدیم نشن.تو مقدمه کتابش هم بارها تاکید کرده که قواعد پیچیده رو حذف کردن و مثلا تست تسکیل و تحلیل صرفی و اینا ممنوعه تو کنکور.کلا عربی جدید رو ترجمه بسته شده.در مورد دینی هم کتابای دهم و یازدهم که منتشر شده هر کدوم 12 درس دارن که دو کتابش 8 درس کمتر از نظام قدیم دارن.بعضی درساش هم مشترک با قدیم هست.ایات هم خیلی کم شدن.زبان هم تعداد درساش خیلی کم شده و آموزش تصویری و خوشکل.گرامر هم زیاد نیست مباحثش.ریاضیات دنیایی از حذفیات داشته آقای بابک سادات تو کانالشون نوشتن: انتگرال،ماتریس و دستگاه معادلات،75 درصد هندسه،70 درصد مقاطع مخروطی،همگرایی و واگرایی و کرانداری دنباله ها،مجموع جملات تصاعد حسابی و هندسی،کلیه حدود و مشتقات مثلثاتی،70 درصد کاربرد مشتق،نمودارهای آماری،30 درصد احتمال

مباحث بالا در کتاب های ریاضیات نظام جدید نیستند.فیزیک هم ساده تر و حذفیات داشته.زیست و شیمی هم فصلاشون کمتر شده مثلا زیست نظام قدیم هر سه کتابش 30 فصل بود ولی جدید 24 فصله.سه فصل اخر پیش 2 و ژنتیک و محاسبات حذف شدن

شاید تنها سختی زیست و شیمی فقط همون واژگان جدید باشه و گر نه مشکل دیگه ای نداره.

ویرایش توسط alk1370 : 27 مرداد 1397 در ساعت 10:23

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن