خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

پشت کنکور+ سوال+با تجربه ها کمک

سلام به همه
      من امسال برای بار دوم پشت کنکور هستم چندتا سوال دارم لطفا اگه میتونید کمک کنید . ممنون
      1) امسال نمیخوام آزمون بدم . یعنی تصمیمم بر این بود که کلا ی برنامه برای خودم داشته باشم چون پارسال اصلا از برنامه کانون خوشم نمیومد بهش نمیرسیدم . مثلا اول سال رو کلی کش داده ولی آخر سال با سرعت پیش میره . اما الان که دارم برنامه کوتاه مدت میریزم نمیدونم مثلا ماه دیگه قراره چی رو تموم کنم یا مثلا کی مرور بذارم به نظرتون میتونم خودم برنامه بچینم یا حتما از یه برنامه راهبردی استفاده کنم؟ و آیا بدون رفتن سر جلسه، یعنی آزمونا رو تو خونه بزنم ،هم خوب نتیجه میگیرم ؟
      2) افرادی که از دو تا منبع استفاده میکنن مخصوصا زیست همون موقع برای اولین بار که درس رو میخونن دو تا منبع رو تست میزنن یا یکی رو میذارن موقع مرور ؟
      3) کتابایی مثل موج آزمون رو دقیقا کی باید کار کرد و کنکور ها رو کی؟
      پیشاپیش ممنون از همه

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      با سلام
      1)اینکه بتونید خودتون برنامه بریزید بدون تکیه به آزمون های آزمایشی نیازمند برنامه بلند مدت هست یعنی از الان مشخص کنید چه درسی قراره کی تموم بشه،تو کدوم ماه مرور بشه،هر ماه چقدر بخونید و اطلاعاتی از این قبیل و بعد برید سراغ برنامه کوتاه مدت و روزانه.البته پیشنهاد میشه اینکار رو نکنید و سعی کنید از برنامه آزمون های آزمایشی استفاده کنید.البته قلمچی برنامش از باقی موسسات بهتر هست هرچند عیب و ضعف بسیاری داره.هرچند پیشنهادم اینه به عنوان کسی که پشت کنکور هستید حتما یک آزمون آزمایشی شرکت کنید (اگر میتونید) که هم بتونید خودتون رو بسنجید و هم یه رقابتی با بقیه داشته باشید هم نقطه ضعفاتون رو راحتر بشناسید و تحلیل کنید

2)افرادی که از 2 منبع استفاده میکنند،به چندنوع بهره میبرند.
      یکی اینکه از یه منبع به عنوان تست آموزشی بعد از خوندن استفاده میکنند و از یکی دیگه به عنوان آموزشی و سنجشی (یعنی روز بعد زیست خوندن)
      یکی دیگه کسایی که از یه منبع به عنوان آموزش و سنجش استفاده میکنند و از یه منبع به عنوان جمع بندی آزمون
      دسته دیگه ای هم هستند که از هردو برای آموزش و سنجش استفاده میکنند !
      3) موج آزمون ها بعضی هاشون دارای آزمون فصلی + جامع هستند(مثل موج شیمی) و بعضی هاش فقط جامع داره (مثل زیست)
      آزمون های فصل دار رو میشه زمانی زد که شما قصد دارید فصلی مثل استو رو جمع کنید.یا جامع پایه رو میشه تو عید ماه وقتی قلمچی قراره شیمی 2 رو جمع کنه استفاده کرد
      موج آزمون زیست شناسی رو هم میشه تو دوران جمع بندی استفاده کرد.کنکور هارو هم تو دوران جمع بندی کار میکنید
      دردهای واقعی میسازه مردهای واقعی، نه ترس‌های واقعی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت توضیحات کاملتون . راستش من دیگه از جو آزمون های کانون و آدم هایی که اونجا هستن حالم بد میشه چون چند سال شرکت کردم و الان که دوباره پشت کنکور موندم اصلا معذبم و بدتر میشم . اگه گاج شرکت کنم . خوبه به نظرتون ؟ اصلا به رتبم توجه نکنم و فقط درصد ببینم چون جامعه آماریش کمه و جمع بندیا رو برم سنجش؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrOMi نمایش پست ها
      با سلام
      1)اینکه بتونید خودتون برنامه بریزید بدون تکیه به آزمون های آزمایشی نیازمند برنامه بلند مدت هست یعنی از الان مشخص کنید چه درسی قراره کی تموم بشه،تو کدوم ماه مرور بشه،هر ماه چقدر بخونید و اطلاعاتی از این قبیل و بعد برید سراغ برنامه کوتاه مدت و روزانه.البته پیشنهاد میشه اینکار رو نکنید و سعی کنید از برنامه آزمون های آزمایشی استفاده کنید.البته قلمچی برنامش از باقی موسسات بهتر هست هرچند عیب و ضعف بسیاری داره.هرچند پیشنهادم اینه به عنوان کسی که پشت کنکور هستید حتما یک آزمون آزمایشی شرکت کنید (اگر میتونید) که هم بتونید خودتون رو بسنجید و هم یه رقابتی با بقیه داشته باشید هم نقطه ضعفاتون رو راحتر بشناسید و تحلیل کنید

2)افرادی که از 2 منبع استفاده میکنند،به چندنوع بهره میبرند.
      یکی اینکه از یه منبع به عنوان تست آموزشی بعد از خوندن استفاده میکنند و از یکی دیگه به عنوان آموزشی و سنجشی (یعنی روز بعد زیست خوندن)
      یکی دیگه کسایی که از یه منبع به عنوان آموزش و سنجش استفاده میکنند و از یه منبع به عنوان جمع بندی آزمون
      دسته دیگه ای هم هستند که از هردو برای آموزش و سنجش استفاده میکنند !
      3) موج آزمون ها بعضی هاشون دارای آزمون فصلی + جامع هستند(مثل موج شیمی) و بعضی هاش فقط جامع داره (مثل زیست)
      آزمون های فصل دار رو میشه زمانی زد که شما قصد دارید فصلی مثل استو رو جمع کنید.یا جامع پایه رو میشه تو عید ماه وقتی قلمچی قراره شیمی 2 رو جمع کنه استفاده کرد
      موج آزمون زیست شناسی رو هم میشه تو دوران جمع بندی استفاده کرد.کنکور هارو هم تو دوران جمع بندی کار میکنید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marzie_ نمایش پست ها
      ممنون بابت توضیحات کاملتون . راستش من دیگه از جو آزمون های کانون و آدم هایی که اونجا هستن حالم بد میشه چون چند سال شرکت کردم و الان که دوباره پشت کنکور موندم اصلا معذبم و بدتر میشم . اگه گاج شرکت کنم . خوبه به نظرتون ؟ اصلا به رتبم توجه نکنم و فقط درصد ببینم چون جامعه آماریش کمه و جمع بندیا رو برم سنجش؟
      گاج هم خوبه از لحاظ پیشروی درس برنامش مشابه کانونه و خیلی تفاوت نداره فقط جامعه آماریش پایینه و بعضی وقتا هم بعضی سوالای آزمونش خیلی فضایی هست ! (حتی بدتر از قلمچی) اما در کل من خودم برنامه گاج رو خیلی میپسندم.از لحاظ مروری و پیشروی حجم درس خیلی منطقیه
      جمع بندیا هم خیلی تفاوتی نداره کدوم آزمون شرکت کنید ولی خب سنجش رو به خاطر جامعه بالای آماری و نزدیک بودن دروس عمومیش به کنکور پیشنهاد میکنند
      دردهای واقعی میسازه مردهای واقعی، نه ترس‌های واقعی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه هایی که میخونین لطفا نظر بدین ، آزمون برم یا بدون آزمونم میشه موفق شد ؟ اگه کسی اطلاع داره گاج قسطی هم میده ؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      راستش به نظر من شركت كني خيلي بهتره
      به ماهاي اول نگاه نكن كه با قدرت جلو ميري
      ممكنه اواسط راه شل بگيري
      ازمون يه رقابتي ايجاد ميكنه حالا نه صرفا رقابت با بقيه كه حداقل خود من نداشتم بلكه رقابت با خودتون
      كه مثلا وقتي ازموني رو خراب ميكني بهترين تلاشت رو بكني كه ازمون بعدي رو بتركوني يا اين كه سير صعودي رو تو كارنامت ببيني كه داري ميري بالا
      كنكور يه جورايي مسابقه حفظ قدرت و روحيه هم هست كه ازمون خيلي كمكت ميكنه تو اين راه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به قول یکی از باتجربه ها و بزرگای انجمن:اگه از آزمون جدا شدی از کنکورم جدا شو...!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      راجع به گاج هم بگین بچه ها . چون واقعا قلم نمیتونم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به نظر من آزمون خیلی خوبه اگر شرکت کنید ولی به شرطی که با برنامه اش جلو برید در غیر این صورت فقط به ضررتون تموم میشه ولی اگه به برنامه پایبند باشید عالیه ...
      در ضمن باید یه رقابتی باشه بالاخره و یه آزمونی که بسنجی دقیق خودت رو ...
      و این که قلم چی هم بهترین مزیتش جامعه آماریش هست که امسال چون دو نظام هست به نظرم خیلی مهمه این موضوع
      در کل به نظر من :
      شما همون قلم چی برو ولی برو یه شعبه ی دیگه که نبینی کسی رو اصلا ! و با برنامه اش جلو برو و از برنامه جدا نشو
      موفق باشید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون دوست عزیز ولی شهر ما ی حوزه واسه دخترا بیشتر نداره
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      به نظر من آزمون خیلی خوبه اگر شرکت کنید ولی به شرطی که با برنامه اش جلو برید در غیر این صورت فقط به ضررتون تموم میشه ولی اگه به برنامه پایبند باشید عالیه ...
      در ضمن باید یه رقابتی باشه بالاخره و یه آزمونی که بسنجی دقیق خودت رو ...
      و این که قلم چی هم بهترین مزیتش جامعه آماریش هست که امسال چون دو نظام هست به نظرم خیلی مهمه این موضوع
      در کل به نظر من :
      شما همون قلم چی برو ولی برو یه شعبه ی دیگه که نبینی کسی رو اصلا ! و با برنامه اش جلو برو و از برنامه جدا نشو
      موفق باشید

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون دوست عزیز ولی شهر ما ی حوزه واسه دخترا بیشتر نداره
      خدمت شما عرض کنم که اصلا به اونا چه بخون برای آیندت چیکار داری به بقیه ؟! یه سال تحمل کن و بعدش با افتخار تو حوزه قدم بزن
      شما نه سربازی داری و نه دردسرهای دیگه که پسرا متحمل میشن برای همین باید بخونی که به شغل مورد نظرت برسی و اعتبار خودتو بالا ببری دیگه ...
      اصلا وظیفت رسیدن به هدفته ( البته من نمیدونم در چه حد معذبی اگر خیلی دیگه برات سخته نرو و برو جای دیگه ولی حیفه به نظر من ...)
      موفق باشید

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      1-از اطلاعات و قدرت برنامه ریزی شما اطلاعی ندارم ولی شک ندام که هر کس می تونه برای خودش برنامه بریزه و اصلن هم برنامه های راهبردی موسسات رو قبول ندارم...به نظرم با یه برنامه ریزی درست و منطقی میتونین قشنگ و عالی دروس رو تموم کنید حتی خیلی بهتر از برنامه راهبردی کانون ! ولی شرطش اینه اصول برنامه ریزی رو بلد باشین
      دقیقن بهترین کار ممکن رو میکنید برنامه ریزی خودتون و حل ازمون های مختلف منم همین کارو انجام خواهم داد.
      2-در مورد دو منبعی هم من شخصن میخوام یه منبع رو تموم کنم بعد برم سراغ بعدیش...به نظرم موازی کار کردن دو منبع با هم چندان جالب نباشه
      3-موج ازمون رو نمیدونم ولی در مورد کنکور اگه منظورتون سوالات مبحثی کنکوره که باید از همین ابتدای کار بررسی بشن..اینکه میگن کنکورهارو بذارین واسه جمع بندی اون موقع حل کنید همش کشکه شما باید از همین ابتدای کار با سوالات کنکور اشنا باشید ...
      و اگرم منظورتون کنکور های جامع هست که در دوران جمع بندی باید حل و بررسی بشن

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واقعا ممنونم از شما . راستش ی افرادی اونجان که از اینکه من دارم دوباره کنکور میدم خوشحال میشن و این برام عذابه . حالا جدای از اینا من بعد از یکسال به چه بهونه ای برم تو حوزه با افتخار قدم بزنم
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      خدمت شما عرض کنم که اصلا به اونا چه بخون برای آیندت چیکار داری به بقیه ؟! یه سال تحمل کن و بعدش با افتخار تو حوزه قدم بزن
      شما نه سربازی داری و نه دردسرهای دیگه که پسرا متحمل میشن برای همین باید بخونی که به شغل مورد نظرت برسی و اعتبار خودتو بالا ببری دیگه ...
      اصلا وظیفت رسیدن به هدفته ( البته من نمیدونم در چه حد معذبی اگر خیلی دیگه برات سخته نرو و برو جای دیگه ولی حیفه به نظر من ...)
      موفق باشید

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واقعا ممنونم از شما . راستش ی افرادی اونجان که از اینکه من دارم دوباره کنکور میدم خوشحال میشن و این برام عذابه . حالا جدای از اینا من بعد از یکسال به چه بهونه ای برم تو حوزه با افتخار قدم بزنم
      "شما برای ساختن ایندتون نیازی به بهونه یا تایید دیگران ندارید..!"
      از خودم
      ولی خارج از شوخی اینکه شما چند بار کنکور میدین یا چه کاری میکنید به هیچ کسی در دنیا ربطی نداره...حتی اگه شده به قیمت قطع رابططون با دیگران باشه...
      از کاری که میکنید خجالت نکشین و با افتخار سرتون رو بلند کنید چون شما دارین تلاش میکنید که ایندتون رو بسازین و این جای خجالت کشیدن نداره

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنونم از شما دوست عزیز
      به نظرت بشینم الان ی برنامه راهبردی خودم تدوین کنم . چون الان که دارم میخونم همش ذهنم درگیره که مثلا فلان پایه کی تموم میشه یا کی مرور میشه یا 4 ماه بعد من باید کجا باشم
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaAhmadi نمایش پست ها
      سلام
      1-از اطلاعات و قدرت برنامه ریزی شما اطلاعی ندارم ولی شک ندام که هر کس می تونه برای خودش برنامه بریزه و اصلن هم برنامه های راهبردی موسسات رو قبول ندارم...به نظرم با یه برنامه ریزی درست و منطقی میتونین قشنگ و عالی دروس رو تموم کنید حتی خیلی بهتر از برنامه راهبردی کانون ! ولی شرطش اینه اصول برنامه ریزی رو بلد باشین
      دقیقن بهترین کار ممکن رو میکنید برنامه ریزی خودتون و حل ازمون های مختلف منم همین کارو انجام خواهم داد.
      2-در مورد دو منبعی هم من شخصن میخوام یه منبع رو تموم کنم بعد برم سراغ بعدیش...به نظرم موازی کار کردن دو منبع با هم چندان جالب نباشه
      3-موج ازمون رو نمیدونم ولی در مورد کنکور اگه منظورتون سوالات مبحثی کنکوره که باید از همین ابتدای کار بررسی بشن..اینکه میگن کنکورهارو بذارین واسه جمع بندی اون موقع حل کنید همش کشکه شما باید از همین ابتدای کار با سوالات کنکور اشنا باشید ...
      و اگرم منظورتون کنکور های جامع هست که در دوران جمع بندی باید حل و بررسی بشن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن