خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به اجبار سراغ کنکور اومدین یا علاقه

رأی دهندگان
    62. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • مجبوریم دیگه چکار کنیم

40 64.52%
    • نه بابا علاقه داشتم

22 35.48%
    صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Churchill نمایش پست ها
      10 15 سال پیش بورس رو ریاضی بود ملت همه عاشق آچار پیچ گوشتی و گچ و طراحی ساختمان و غیره و ذلک بودن چرخ روزگار که به کام ریاضی نچرخید و عشاق خدمت به مردم و پول ندوست به تعداد هر خانواده یکی رسید تجربی رو بورس اومد و همون جماعت برگشتن سمت پزشکی عاشق بدن و خدمت به مردم
      اینم میگذره یه روزی میاد تو اسنپ درخواست دکتر میدی یکی سر دو دقیقه میاد معاینه ت میکنه حلوا حلوات میکنه سر آخر دو قرون بهش میدی یه قطار دعات هم میکنه!
      اون روز هیچوقت نمیاد دوست عزیز
      تنها درصورتی اتفاق میفته که هر شهری 5 تا دانشکده پزشکی باز کنه عین مهندسی که هر شهر علمی کاربردی و آزاد و غیر انتفاعی و دولتی داره مهندس بیرون میده در صورتی که هزینه تعلیم دانشجوی پزشکی به ارزونی مهندسی نیست و امکانات زیادی میخواد. رشته پزشکی فقط مقطع علوم پایش هر درس یه آزمایشگاه تخصصی نیاز داره که هزینه تجهیزاتش فوق العاده بالاست.

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg
      قبلاٌ کرمانشاه رو مثال میزدم الان خوزستان رو
      و اینکه جالبه بدونی خوزستان
      5 تا دانشگاه علوم پزشکی داره جندی شاپور / دزفول / آبادان / شوشتر/ بستان البته نمیدونم در جریانی یا نه که سر جمع 209 تا سالی پزشکی و 225 تا پرستار تحویل جامعه میده
      در ضمن مهندسی با اون بازار کار باز که امکان داره تو یه شهر کوچیک 10 تا ساختمون هم زمان در حال ساخت باشه توش که از انواع معمار و گچکار و آرچیتکت و ... رو در بر میگیره اشباع شد این که دیگه هر شهر یه بیمارستانه و چند تا مطب
      شما الان به اتفاق مدرک داروسازی ت ( ایشاالله بعد از 8 سال درس خوندن تراکتور مسلکانه ) بری وزارت بهداشت بگی من میخوام داروخانه بزنم بهم مجوز بده بهت میخنده چون الان دیگه اشباعه همینطور پزشک عمومی باید بری جای یکی بشینی که اونم گونی گونی پول میخواد
      ویرایش توسط Churchill : 21 مهر 1398 در ساعت 02:12

3. Top | #18
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حتی الامکان آمار دانشجویان
      خارج کشور که خبر آنلاین عدد اون رو 10 هزار نفر در گروه علوم پزشکی ذکر کرده بود
      فروش صندلی
      تغییر رشته با سهمیه هیئت علمی
      به اون آمار بالایی اضافه کن
      و اینو هم بخاطر داشته باش هر جا که شما پا بزاری اولویت با فرزندان جانبازه و اول اونا استخدام میشن توی تخصص هم که سهمیه دارن و طرح هم که شما اگه منطقه 2 و 3 باشی باید تعهد k برابر مدت تحصیل تخصص رو بدی ولی اونا کلاٌ نمیرن
      حالا اگه شما همه ی اینارو پشت سر بزاری 7 سال بخونی 2 سال طرح بری بر فرض محال تخصص یه رشته خوب بیاری که آمار لو رفتن و خرید و فروش سوالاش داد فلک رو درآورده هم قبول بشی اونم 4 سال بخونی 4 سال هم طرح رو بری بعد از 17 سال ایشالله میشه یه متخصص که تازه باید شروع کنی ببینی کی به کیه البته بگم تا اینجا از جیب خرج کردی / زن و بچه نداری / و الالقاعده نزدیک به 40 سالته
      ویرایش توسط Churchill : 21 مهر 1398 در ساعت 02:13

4. Top | #19
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      8.jpg
      وضعیت پزشکان عمومی شرکت کننده در کنکور تخصص

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 8.jpg
مشاهده: 216
حجم: 218.5 کیلو بایت
      وضعیت پزشکان عمومی شرکت کننده در کنکور تخصص

همه ی حرفایی که میگی رو قبول دارم خودمم تو اولین کامنتم همینو گفتم
      ولی پزشکی هیچوقت وضعش به بدی مهندسی نمیشه یعنی در اون حد اشباع نمیشه همه اینایی که گفتی کنار هم بزاریم بازم وضعش نمیشه عین مهندسی
      البته اشباع شدن چیزی خیلی موارد توش دخیله مثلا یکیش نیاز کم جامعست که داروسازی همینجوری اشباع شده ولی پزشکی اتفاقا جامعه کلی نیاز به دکتر متخصص و عمومی داره که هنوز برطرف نشده

6. Top | #21
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سیکل معیوب مهندسی رو اونچنان که هست و داریم میبینیم عده ای بی سواد که از دانشگاه آزاد و علمی کاربردی سر کوچه مدرک گرفتن نباید مقایسه کرد یکی از نزدیکان که پسرش داشت برق آزاد میخوند گفت نمیدونم چرا پسرم درس نمیخونه ولی همه ی نمراتشو بالا میشه!!!
      دست بر قضا هم یه روز سر بیکاری با پسرایشون رفتم سر کلاس دانشگاه تا اونجایی که عقل من میکشید و دیدم این رو فهمیدم که درس خوندن جزو 200 اولویت اول دانشجو ها نبود یه مشت ... که نه استاد حال داشت درس بده نه اینا همکاری سر آخر هم یه امتحان فرمالیته اونم با حذف 90 صفحه از جزوه 100 صفحه ای میان تو بازار کار میان میگن آی کار نیست و ایران چیزی نداره ما تلف میشیم از اینجا باید بریم اینجا کسی قدر ما رو نمیدونه و باقی ماجرا !!!
      قبول دارم مهندسی بیکار داره ولی نه اونقدر که نشون داده میشه.
      ویرایش توسط Churchill : 21 مهر 1398 در ساعت 15:57

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سیکل معیوب مهندسی رو اونچنان که هست و داریم میبینیم عده ای بی سواد که از دانشگاه آزاد و علمی کاربردی سر کوچه مدرک گرفتن نباید مقایسه کرد یکی از نزدیکان که پسرش داشت برق آزاد میخوند گفت نمیدونم چرا پسرم درس نمیخونه ولی همه ی نمراتشو بالا میشه!!!
      دست بر قضا هم یه روز سر بیکاری با پسرایشون رفتم سر کلاس دانشگاه تا اونجایی که عقل من میکشید و دیدم این رو فهمیدم که درس خوندن جزو 200 اولویت اول دانشجو ها نبود یه مشت ... که نه استاد حال داشت درس بده نه اینا همکاری سر آخر هم یه امتحان فرمالیته اونم با حذف 90 صفحه از جزوه 100 صفحه ای میان تو بازار کار میان میگن آی کار نیست و ایران چیزی نداره ما تلف میشیم از اینجا باید بریم اینجا کسی قدر ما رو نمیدونه و باقی ماجرا !!!
      بیکار واقعا زیاد داره
      طبق آمار آزاد و علمی کاربردی و غیرانتفاعی هم وقتی مدرک صادر میکنن پس‌ مهندس حساب میشن و به آمار مهندسای بیکار اضافه میشن
      معلومه مهندس برق دانشگاه ایوانکی رو با شریف نمیشه مقایسه کرد
      کلا کسایی مدرک مهندسی دارن متاسفانه یا بیکارن یا کار غیر مرتبط دارن
      نمونش‌دایی های من که یکیش مهندس برق‌از آزاده که راننده کامیون شده
      یکی دیگشم مهندس‌ کامپیوتره که تو بانک داره تحویل داری میکنه
      اوضاع مهندسی متاسفانه عجیب و‌ غریبه و قابل کتمان نیست

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR.del نمایش پست ها
      هرکی گفته که از درس خوندن پول در میاد اشتباه گفته
      پول اصن تو درس نیست تهشم اگه پول بدست بیاد با سختی بدست میاد
      خود من قراره چند سال دیگه مدرک پزشکی عمومیم رو بگیرم بعد برم طرح و خدمت بعدشم که کسی دکتر عمومی رو آدم حساب نمیکنه باید برم دنبال تخصص گرفتن از اونور تو 40 سالگی میشم پزشک متخصص که با هزار جور شرایط سخت کاری و تهمت و نگاه بد جامعه بتونم یه لقمه نونی بدست بیارم که تازه برم دنبال زندگی تشکیل دادن.
      ولی پسر رفیق بابام که یادمه تو دبیرستان نصف درسا رو پاس میکرد یعنی کاری که من دارم تو دانشگاه و سخت ترین رشته میکنم و بالاترین درسش 14 بود و معدلش 12 الان به پشتوانه ثروت باباش و حمایت داییش شده تاجر شکلات و قهوه و بی ام و سوار میشه اونوقت من دلم خوشه که دارم پزشکی میخونم.
      شما یبار ببر ماشینتو تو تهران مکانیکی یه پیج رو سفت میکنه برات 50 تومن میگیره مکانیک خوب سراغ دارم که خودش میگفت تا پنجم ابتدایی بیشتر نخونده وهر پایه رو تو دوسال خونده یعنی 10 سال طول کشیده که تا پنجم ابتدایی بخونه الان مدل بالاترین ماشینا میان پیشش واسه تعمیر و مثل اسب پول در میاره و من دلم خوشه که دارم پزشکی میخونم.
      همه اینا به کنار شما آریشگاه بری و بخوای موهاتو کوتاه کنی 25 هزار تومن باید بدی یعنی پول ویزیت یه پزشک عمومی محل ما وقتی که اسباب کشی کردیم یه آرایشگاه داشت که الان طرف تا سه تا مغازه اونطرف ترش رو فقط با آرایشگری خریده و آزرا 2018 سوار میشه و من دلم خوشه پزشکی میخونم
      همکلاسی دوره دبیرستان که از 5 روز مدرسه 3 روزشو نمیومد و تو پارک و قهوه خونه مشغول عمله گری بود الان تو سعادت آباد کافه زده و به قول خودش خالص روزی 10 میلیون در میاره و منم دلم خوشه دارم پزشکی میخونم

هرکس به شما گفت درس بخون که چند سال بعد پول دارشی فقط بزن تو دهنش خلاص
      اگر برا این چیزا پزشکی خوندی همون کاش نمیخوندی!دندون میخوندی ضمننا با این حرفا و تلقینا احتمال پزشک موفقی شدن خودتونو کم میکنید! + بیندیشید!
      ویرایش توسط Colonius : 22 مهر 1398 در ساعت 13:29

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      اگر برا این چیزا پزشکی خوندی همون کاش نمیخوندی!دندون میخوندی ضمننا با این حرفا و تلقینا احتمال پزشک موفقی شدن خودتونو کم میکنید! + بیندیشید!

اینا رو گفتم که دیدگاه یکسری افراد رو از اینکه اگه پزشکی قبول شن اون قدری پول درمیارن که میتونن پادشاهی کنن رو عوض کنم.
      اتفاقا دندون آزاد هم آوردم و نرفتم چون دنبال یه زندگی روتین و نرمال نیستم زندگی باید هیجان و دردسر داشته باشه که پزشکی واست میسازه.
      منظور از من هم خودم نبودم اونایی بودن که تفکر اشتباهی دارن ولی خودمو مثال زدم که سوئ تفاهم نشه برای بقیه.

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خودتم میگی دانشگاه آزاد و فلان ........
      الان دانشگاه ما دارن پاره میکنن مارو
      نمره خودمونم بهمون نمیدن
      اذیت میکنن
      من دارم برق میخونم 90 درصد اطمینان بر بیکاری دارم
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR.del نمایش پست ها

اینا رو گفتم که دیدگاه یکسری افراد رو از اینکه اگه پزشکی قبول شن اون قدری پول درمیارن که میتونن پادشاهی کنن رو عوض کنم.
      اتفاقا دندون آزاد هم آوردم و نرفتم چون دنبال یه زندگی روتین و نرمال نیستم زندگی باید هیجان و دردسر داشته باشه که پزشکی واست میسازه.
      منظور از من هم خودم نبودم اونایی بودن که تفکر اشتباهی دارن ولی خودمو مثال زدم که سوئ تفاهم نشه برای بقیه.
      ازاینکه گفتی زندگی باید هیجان داشته باشه خیلی حال کردم و معتقدم که پزشکی خلاقیت داره و برای افراد ماجرا جو باحال تره ، ممنون انگیزمو چندبرابر کردی!

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ..
      برای انکس
      که ایمان دارد ناممکن وجودندارد/دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
      اگر بتوانم یک دل را از شکستن باز دارم،به بیهودگی زندگی نخواهم کرد .
      اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم ، یا دردی را تسکین بخشم ، یا انسانی تنها را یاری کنم، که دیگر بار بسوی شادی بازگردد ، به عبث زندگی نخواهم کرد
      من برای این هدف می خواهم پزشک شوم

13. Top | #28
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عجب ... :/
      تکلیف منی که عشق آتشین به هیچ رشته ای ندارم چیه؟
      نه مرا حسرت به رگ ها می دوانید آرزویی خوش/نه خیال رفته ها میداد آزارم ...

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mina_medicine نمایش پست ها
      عجب ... :/
      تکلیف منی که عشق آتشین به هیچ رشته ای ندارم چیه؟
      عشق و نفرت واقعی بعد از قرارگیری توی اون رشته و شغل و تجربه کردنش شکل میگیره

ایشالا درمسیری قراربگیری که عاشق شی

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Colonius نمایش پست ها
      ازاینکه گفتی زندگی باید هیجان داشته باشه خیلی حال کردم و معتقدم که پزشکی خلاقیت داره و برای افراد ماجرا جو باحال تره ، ممنون انگیزمو چندبرابر کردی!
      آخرش رفتی دندون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن