خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TTOoTT نمایش پست ها
      چی بگم والا
      حرف شماکاملادرسته
      ولی یه حس درونیه دیگه چ کنم باهیچکسم نمیتونم راجبش حرف بزنم یابپرسم فقط میتونستم اینجامطرحش کنم
      ی مشاور بگیر خو
      هفتگی کنترلت کنه
      هر وقتم ناامیدیت گل کرد روحیه بده

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      ی مشاور بگیر خو
      هفتگی کنترلت کنه
      هر وقتم ناامیدیت گل کرد روحیه بده
      میدونم ولی امکانش نیست

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله قطعاهمینطوره
      شمامیدونیدمیزان این مطالب مشترک چقدره؟
      جواب این سوال شوخی نیست که هرکس بتونه سرسری جواب بده چون برای کنکور بعدی می خواد یک سال از عمر آدم صرف بشه
      خود شما باید با دیدن کتاب های نظام جدید به طور دقیق این موضوع رو بررسی کنید
      ولی تا جایی که از معلمانم شنیدم ریاضی همونه حتی ساده تر شده و فیزیک برخی مباحث سخت رو حذف کردند و کمی حفظیات اضافه کرده اند

کلا به نظرت ناامید شدن از الان برای کنکور ۹۸ خیلی زود نیست
      افرادی هستند که تازه مهر از صفر شروع می کنند

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شماکه بررسی کردین میشه بگین مثلا تو زیست توبخش قلب بغیرازاینکه اسم هاعوض شدن آیا مفهوم یاموضوع هم عوض شده؟
      یاتو ادبیات شنیدم تاریخ ادبیات ندارن درسته؟
      دینی چطور؟درسا تغییر کردن؟
      ولی معلم شیمی پیشم میگفت ک شیمی نظام جدید خیلی ازمباحثو بصورت کلی گفته ومث نظام قدیم بازش نکرده وینی ازنظرمفهوم قدیمیا جلوترن چون تو کنکور ازاون مباحثی ک توکتابشون توضیح نداده برای حل سوالا دونستنشون لازمه وفقط حفظیاتشون بیشتر شده
      من چون خودم رو زیست تخصص دارم امسال هم 79.4 زیست زدم کنکور 97 این رو ویژه بررسی کردم
      زیست نظام جدید این حذفیات رو داره
      اصلا موکول زیستی رو در ضمن فصل گفته و کمتر هم گفته بافت شناسی رو یه خلاصه ای گفته در ابتدای فصل گوارش بافت گیاهی هم جدا کرده در قسمت گیاهی
      فصل اندامک سلولی به کل حذف شده در عوض زیست دیروز امروز فردا دارن این به اون در در حالی که بحث مولکولی سلولی واجب تر بودن
      قسمت قلب و گوارش و عصب رو بیشتر گفته و حتی مفصل تر زیست نظام قدیم کمی مبهم هست بعضی جملاتش
      در عوض قسمت کلیه و دفع مواد و هورمون خیلی جزئی تر گفته این به اون در میشه تولید مثل رو در حد هم گفته
      تقسیم ها رو یکی گفته
      زیست جانوران دیگه غیر از انسان رو کمتر بحث کرده در تمام کتاب ها
      کمی اضافه کرده مطلب گیاهی از اون طرف از زیست چرخه های گیاهی سوم رو حذف کرده این به اون در میشه
      ژنتیک به کل قیچی کرده شجره و مندلی به کل ندارن این پون مثبی هست برای خیلی ها چون معمولا سوالات ژنتیک وقت گیرترین سوال زیست بودن
      دوباره پروتیئن سازی اجازه طرح مسئله عددی نداره یعنی باز راحتره
      ژنتیک جمعیت کلا قیچی شده با اون مسئله هشا و مباحث مشترک با انتخاب طبیعی
      پیدایش به کل قیچی شده کمی حفظیات سنگین داره این نام ها تاریخ ها انقراض ها و...
      تحول جاندارن تقریبا بیشتر فصلش حذف شده یه قسمتی فقط گفته شده
      پویایی جمعیت به کل قیچی شده
      آغازیان میتونم بگم 95 درصد مطلبش قیچی شده
      قارچ 100 درصد قیچی شده
      ویروس و باکتری هم 90 درصد مطلبش قیچی شده
      شارش انرژی اجازه طرح سوال از فرمول هایی شیمایی نداده
      ایمنی کمی زیادتر بحث کرده با این که مولف اشتباه کرده چرا ویروس رو باکتری بحث نکرده این حد نفهمی از این همه مولف زیست بعید بوده
      هورمون هم که فصل سنگین نظام قدیمی هاست مباحث ترکیبی رو کلا قیچی کرده وقتی توی دفع مواد زاید نگفته و تقسیم بندی هورمون ها رو نگفته باشه
      در کل زیست بسیار راحتری دارن و کمی مولف ناشی بازی هم در اورده سطح سواد کمتری به نظرم داشته جای بحث نیست
      ولی سختی هم داره این واژگان آشغال زبان فارسی اضافه شده که زیاد نیستن میشه مسلط شد بهشون کاری سختی نیست
      شیمی عمق مطلب نظام قدیم بیشتره و مفهومی تر نظام جدید شیمی مخلوط شده ولی هر کی شیمی هر دو تا نظام رو بخونه یه چیزی میاد داخلش دستش چیزی جدیدقرار نیست یاد گرفته بشه جز جابجایی چندتا حفظیات میشه گفت شیمی یکی هستن
      دینی هم من بررسی کردم دینی دوم 12 درس دارن ولی نظام قدیمی ها 16 درس دوباره همین 12 درس سوم و 16 درس نظام قدیمی پیش هم هنوز چاپ نشده ولی اونم حتی یکی باشه دینی تا اینجا 8 درس کمتر حتی پیش کمتر باشه بالای 8 درس کمتره
      ادبیات تاریخ ادبیات دارن ولی نه مثل تاریخ ادبیات ما اون حجیم و نظم و مطلب کتابشون بهتر شده
      زبان که کل مطلب و ردینگ ها عوض شده ولی تقریبا هدف یادگیری یه سری مطلب خاص هست در هر دو نظام
      عربی هم تغییر خاصی نکرده از نظر قواعد حتی کتاب ها بهتر شده در گفتن قواعد و...
      ریاضی هم که گفتم خیلی بهتر شده
      فیزیک هم کم شده هم بهتر شده هم فیزیک 1ندارن
      ویرایش توسط Eternal : 21 مرداد 1397 در ساعت 19:54

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza 1380 نمایش پست ها
      جواب این سوال شوخی نیست که هرکس بتونه سرسری جواب بده چون برای کنکور بعدی می خواد یک سال از عمر آدم صرف بشه
      خود شما باید با دیدن کتاب های نظام جدید به طور دقیق این موضوع رو بررسی کنید
      ولی تا جایی که از معلمانم شنیدم ریاضی همونه حتی ساده تر شده و فیزیک برخی مباحث سخت رو حذف کردند و کمی حفظیات اضافه کرده اند

کلا به نظرت ناامید شدن از الان برای کنکور ۹۸ خیلی زود نیست
      افرادی هستند که تازه مهر از صفر شروع می کنند
      اسم حسم نمیدونم چیه
      ولی منم دارم برای کنکور98تلاش میکنم نمیگم دس رو دست گذاشتم ولی اگه یه درصدم به هدفم نرسم...

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eternal نمایش پست ها

من چون خودم رو زیست تخصص دارم امسال هم 79.4 زیست زدم کنکور 97 این رو ویژه بررسی کردم
      زیست نظام جدید چند این حذفیات رو داره
      اصلا موکول زیستی رو در ضمن فصل گفته و کمتر هم گفته بافت شناسی رو یه خلاصه ای گفته در ابتدای فصل گوارش بافت گیاهی هم جدا کرده در قسمت گیاهی
      قسمت قلب و گوارش و عصب رو بیشتر گفته و حتی مفصل تر زیست نظام قدیم کمی مبهم هست بعضی جملاتش
      در عوض قسمت کلیه و دفع مواد و هورمون خیلی جزئی تر گفته این به اون در میشه تولید مثل رو در حد هم گفته
      تقسیم ها رو یکی گفته
      کمی اضافه کرده مطلب گیاهی از اون طرف از زیست چرخه های گیاهی سوم رو حذف کرده این به اون در میشه
      ژنتیک به کل قیچی کرده شجره و مندلی به کل ندارن این پون مثبی هست برای خیلی ها چون معمولا سوالات ژنتیک وقت گیرترین سوال زیست بودن
      قارچ 100 درصد قیچی شده
      ایمنی کمی زیادتر بحث کرده با این که مولف اشتباه کرده چرا ویروس رو باکتری بحث نکرده این حد نفهمی از این همه مولف زیست بعید بوده
      هورمون هم که فصل سنگین نظام قدیمی هاست مباحث ترکیبی رو کلا قیچی کرده وقتی توی دفع مواد زاید نگفته و تقسیم بندی هورمون ها رو نگفته باشه
      در کل زیست بسیار راحتری دارن و کمی مولف ناشی باشی هم در اورده سطح سواد کمتری به نظرم داشته جای بحث نیست
      ولی سختی هم داره این واژگان آشغال زبان فارسی اضافه شده که زیاد نیستن میشه مسط شد بهشون کاری سختی نیست
      شیمی عمق مطلب نظام قدیم بیشتره و مفهومی تر نظام جدید شیمی مخلوط شده ولی هر کی شیمی هر دو تا نظام رو بخونه یه چیزی میاد داخلش دستش چیزی جدیدقرار نیست یاد گرفتهب شه جز جابجایی چندتا حفظیات میشه گفت شیمی یکی هستن
      دینی هم من بررسی کردم دینی دوم 12 درس دارن ولی نظام قدیمی ها 16 درس دوباره هیمن 12 درس سوم و 16 درس نظام قدیمی پیش هم هنوز چاپ نشده ولی اونم حتی یکی باشه دینی تا اینجا 8 درس کمتر حتی پیش کمتر باشه بالای 8 درس کمتره
      ادبیات تاریخ ادبیات دارن ولی نه مثل تاریخ ادبیات ما اون حیجم و نظم و مظلب کتابشون بهتر شده
      زبان که کل مطلب و ردینگ ها عوض شده ولی تقریبا هدف یادگیری یه سری مطلب خاص هست در هر دو نظام
      عربی هم تغییر خاصی نکرده از نظر قاوعد حتی یبک کتاب ها بهتر شده
      تحلیل تون واقعا کامل بود
      ممنون

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza 1380 نمایش پست ها
      با سلام
      ۱و۲ - کاملا قطعی شده که تنها کنکوری که دو نوع سوال مختلف دارد سال ۹۸ است و در صورت پشت کنکور ماندن فرد باید کتاب های نظام جدید را مطالعه کند

تغییرات که زیاد بوده ولی برای مثال
      عربی: این درس فقط تغییراتی در واژگان وجود دارد و تغییری چندانی در قواعد و.... به چشم نمی خورد.
      فیزیک و ریاضی : سرفصل ها مانند نظام قدیم هستند و تازه کتاب های نظام جدید حذفیات هم داشته البته طبیعتا اضافات هم داشته به خصوص فیزیک ولی نه خیلی
      ادبیات: در قرابت - آرایه ها ـ مباحث زبان فارسی مثل ساختمان واژه و... تفاوت زیادی به چشم نمی خورد
      و....
      باید این مطلب را ذکر کنم که مباحث دروس تغییر کلی نداشته و فقط جزییات حذف یا اضافه شده اند برای مثال محاسبات عددی ژنتیک را برای نظام جدید حذف کرده اند
      ولی در بعضی دروس مانند زیست و دینی و تا حدودی حفظیات شیمی ممکن است به مشکل بر بخورید

ببخشید طولانی شد
      معتل نيز در عربى نظام جديد به چشم نمى خورد!
      در فيزيك هم به هم بستن خازن ها و تركيب حذف شده است

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

زیست نظام جدید چند این حذفیات رو داره
      تقسیم ها رو یکی گفته
      قارچ 100 درصد قیچی شده
      در کل زیست بسیار راحتری دارن و کمی مولف ناشی باشی هم در اورده سطح سواد کمتری به نظرم داشته جای بحث نیست
      ولی سختی هم داره این واژگان آشغال زبان فارسی اضافه شده که زیاد نیستن میشه مسط شد بهشون کاری سختی نیست
      شیمی عمق مطلب نظام قدیم بیشتره و مفهومی تر نظام جدید شیمی مخلوط شده ولی هر کی شیمی هر دو تا نظام رو بخونه یه چیزی میاد داخلش دستش چیزی جدیدقرار نیست یاد گرفتهب شه جز جابجایی چندتا حفظیات میشه گفت شیمی یکی هستن
      دینی هم من بررسی کردم دینی دوم 12 درس دارن ولی نظام قدیمی ها 16 درس دوباره هیمن 12 درس سوم و 16 درس نظام قدیمی پیش هم هنوز چاپ نشده ولی اونم حتی یکی باشه دینی تا اینجا 8 درس کمتر حتی پیش کمتر باشه بالای 8 درس کمتره
      ادبیات تاریخ ادبیات دارن ولی نه مثل تاریخ ادبیات ما اون حیجم و نظم و مظلب کتابشون بهتر شده
      عربی هم تغییر خاصی نکرده از نظر قاوعد حتی یبک کتاب ها بهتر شده
      منوشرمنده کردین بااین توضیحات جامع وکاملتون⚘
      میشه بطورمختصر یکم درموردنحوه خوندن زیستتون بهم بگین چون درصد قابل توجهی زدین
      بازم تشکر

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      منوشرمنده کردین بااین توضیحات جامع وکاملتون⚘
      میشه بطورمختصر یکم درموردنحوه خوندن زیستتون بهم بگین چون درصد قابل توجهی زدین
      بازم تشکر
      مختصر اینه
      که کتاب + تست +کتاب + خلاصه برداری + کتاب + تست
      باید این کار انجام بدی هم کتاب درسی بخونی هم نکته برداری کنی هم تست زیاد بزنی نکته ها میتوین در کتاب بنویسی میتوین اگه زیادن توی یه دفتر بنویسی ولی خواندن کتاب درسی و تست هم نباید فراموش بشه نکته برداری هم نکته های خیلی خفن نه هر نکته ای که با خوندن کتاب بشه فهمید

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مختصر اینه
      که کتاب + تست +کتاب + خلاصه برداری + کتاب + تست
      باید این کار انجام بدی هم کتاب درسی بخونی هم نکته برداری کنی هم تست زیاد بزنی نکته ها میتوین در کتاب بنویسی میتوین اگه زیادن توی یه دفتر بنویسی ولی خواندن کتاب درسی و تست هم نباید فراموش بشه نکته برداری هم نکته های خیلی خفن نه هر نکته ای که با خوندن کتاب بشه فهمید
      یعنی نیازی به درسنامه نیست؟
      فقط کتاب وتست؟
      تست اگه وقت نشدمیشه تالیفی نزد؟

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      وقتی الان که تقریبا ۱۰ ماه تا کنکور داری و میگی قبول نمیشم، پس هیچوقت قبول نخواهی شد...این حرفا رو‌ بزار کنار،مطمئن باش اگه بخونی همین امسال میتونی رتبه برتر بشی حتی
      خُنُک آن قماربازی، که بباخت آن‌چه بودش
      بنماند هیچش إلّا، هوس قمار دیگر...

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یعنی نیازی به درسنامه نیست؟
      فقط کتاب وتست؟
      تست اگه وقت نشدمیشه تالیفی نزد؟
      من درسنامه هایی که دیدم در بازار هیچ کدوم نه کامل حتی غلط هم دارن بهتره خود متن کتاب و شکل های کتاب مسلط بشی تا درسنامه ناقص بقیه بخونی
      تست هم برای نظام جدید تست های مشترک مباحث نظام قدیم میشه زد
      نظام قدیم هم که تست کنکور همه رو زد تست تالیفی هم نه هر تستی بعضی تست ها جاده خاکی رفتن الکی سختن تست باید این ویژگی داشته باشه
      در عین کوتاه بودن جمله محتوای علمی سنگینی داخل جملاتش باشه
      بعد یه کلیتی بگه صورت سوال وارد جزئیات بشه
      تغییر جزئی به کلی یا حالت برعکسش در صورت سوال باید به چشم بخوره
      باید دانش آموز رو به شک بندازه یعین تو باید با خوندن صورت سوال متوجه بشی ولی شک کنی درسته یا نه این تست استاندارد هست
      ولی بعضی سوال ها بعضی ها طرح میکنن هم طولانی هم فهم صورت سوال کلی زمان میخواد نباید فهمش سخت باشه باید بفهمی و شک کنی این جور تست ها خوبن
      ویرایش توسط Eternal : 21 مرداد 1397 در ساعت 20:15

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED.mjtf نمایش پست ها
      وقتی الان که تقریبا ۱۰ ماه تا کنکور داری و میگی قبول نمیشم، پس هیچوقت قبول نخواهی شد...این حرفا رو‌ بزار کنار،مطمئن باش اگه بخونی همین امسال میتونی رتبه برتر بشی حتی

شمادرست میفرمایین
      منم حرفتونو قبول دارم
      دارم میخونم ولی دارم میبینم افرادی روکه ۳ یا۴ساله دارن برای هدفشون میجنگن و کنکورمیدن وخیلیاشون امسال بالاخره به خواستشون رسیدن واختلاف رتبشونم حدود۳۰۰ یا۴۰۰ تابوده هرسال
      منم چون سال اولیه ک دارم میخونم میدونم اشتباهات زیادی هم در مسیرخوندنم خواهم داشت ک ممکنه علی رغم تلاش زیاد بدلیل نداشتن تجربه کافی به هدفم نرسم
      ولی اینکه ازالان ناامیدم خودمم میدونم درست نیس ولی چ کنم..

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من درسنامه هایی که دیدم در بازار هیچ کدوم نه کامل حتی غلط هم دارن بهتره خود متن کتاب و شکل های کتاب مسلط بشی تا درسنامه ناقص بقیه بخونی
      تست هم برای نظام جدید تست های مشترک مباحث نظام قدیم میشه زد
      نظام قدیم هم که تست کنکور همه رو زد تست تالیفی هم نه هر تستی بعضی تست ها جاده خاکی رفتن الکی سختن تست باید این ویژگی داشته باشه
      در عین کوتاه بودن جمله محتوای علمی سنگینی داخل جملاتش باشه
      بعد یه کلیتی بگه صورت سوال وارد جزئیات بشه
      تغییر جزئی به کلی یا حالت برعکسش در صورت سوال باید به چشم بخوره
      باید دانش آموز رو به شک بندازه یعین تو باید با خوندن صورت سوال متوجه بشی ولی شک کنی درسته یا نه این تست استاندارد هست
      ولی بعضی سوال ها بعضی ها طرح میکنن هم طولانی هم فهم صورت سوال کلی زمان میخواد نباید فهمش سخت باشه باید بفهمی و شک کنی این جور تست ها خوبن
      خیلی ممنون
      باید واردش بشم تابهترمتوجه توضیحاتتون بشم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن