خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 845 منطقه 1 انسانی کنکور 97 - محمد امین محرمی

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !
      محمد امین محرمی هستم. از شهر تبریز. در مدرسه دولتی امیر خیزی تحصیل میکردم.

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      حقوق تبریز.

- لطفا کارنامه های کنکور و سوابق تجصیلیتان را بگذارید!

4.png

3.png

2.png

1.png

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      من بعد از امتحانات سوم کمی استراحت کردم. و تقریبا از اواخر شهریور به صورت جدی استارت زدم.

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دوم
      فقط گیم و تفریح.

- تابستان تحصیلی سوم
      من تا عید ازمونی نمیرفتم سال اول و این از ضعف ها بود. چون نه برنامه ریز داشتم. نه هدفی

- دوران طلایی نوروز
      کلا خوندم. توصیه میکنم کسایی که خونشون موقعیت فراهمه خونه درس بخونن. من حتی روز اول عید هم 6ساعت درس خوندم. بقیه روز ها هم 8-9 ساعت. میخوندم

- ماه رمضان
      ماه رمضون روزه نگرفتم و همون جور عادی درسم رو خوندم.

- دوران جمع بندی
      جمع بندی به روش سه روز یک بار بود. ولی خب نرسیدم همه کنکور هارو بزنم. و کامل تحلیل کنم. شااید کلا 7-6 تا کنکور زدم. سال اول خوب خوندم. ولی خب پایه ضعیف بود. موفق نشدم.

_سال پشت کنکوری.:
      خب درس رو از اذر کم کم شروع کردم. برنامه ریزی به این صورت بود که اول مباحثی که قلم چی مشخص کرده بود رو مینوشتم. و نسبت به اون تایم و مباحث برنامه ریزی میکردم. یعنی برنامه ریزیزم حداکثر 3 روزه بود. و زیاد بلند مدت برنامه ریزی نمیکردم.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

زبان : زبانم از اول قوی بود. پس هیچ منبعی نداشتم.پ
      دینی.: ابی قلم چی خوندم. ( زیاد فرقی نداره منبعت چی باشه. دینی فقط باید بخونی و بخونی و بخونی. و ایه هارو حفط کنی
      علوم اجتمایی و اقتصاد ابی قلم چی.
      عربی: عربی به زبان ساده ایاد فیلی. عربی اختصاصی نقره ای گاج.
      روان شناسی: مشاوران
      فلسه منطق درس چغر و بد بدن)ئ مشاروان
      ادبیات رو متاسفانه بد جور خراب کردم. و توصیه ای ندرام.

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      dvd که نه ولی از فیلم هایه سایت الا استفاده میکردم. و خیلی مفید بودن.

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      اوایل شاید 3-4( شهریور)
      بعدا شد 8-9 ساعت .

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      حداقل 7 ساعت رو میخوابیدم. ساعت 11 تا ساعت 6 صبح. 6 صبح بیدار میشدم و از 6:30 درس شروع میشد

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      فقط قلم چی. به همه همونو توصیه میکنم
      - میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      6400-6200
      بهترین ازمونم 6800/ بدترین 5800

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      6100

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بله 100%. علاه بر اینکه توهم یاد گیری رو اصلاح میکنه. تو یه جو رقابتی هم قرارتون میده.

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      روز جمعه کامل استراحت میکردم. چه سال اول چه سال دوم. بعدا یه دور غلط هام رو میخوندم. و مباحثی رو که غلط زده بودم یاداشت مکردم. برا خوندن بیشتر

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      من برنامه ریزیم به صورت دقیق نبود که بگم اره مثلا امروز حتما 5 صفحه علوم اجتمایی. ولی شب جمعه که ازمون میدادیم. برنامه 2 هتفه بعد رو مطالعه میکردم. و سعی میکردم حدس بزنم هر مبحث ازمون چه قدر زمان لازم داره تا بهش اختصاص بدم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      فقط زرد عمومی. دور دنیا

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      تقریبا رازیم فقط اگه بر گردم به دوم دبیرستان. سعی میکردم پایمو قوی کنم.

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      من همه کتاب هام رو با مشاوره و پرس جو خریده بودم و از همشون رازی بودم

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      استرس من خوشبختانه مثبت بود و مشکل چندانی نداشتم. صبح روز کنکورم واقعا اروم بودم.

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      بله. نمونش خود من نمره هامو نگاه کنید خودتون میفهمید.

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      خب. عربی من اول میرفتم فیلم اموزشی از سایت الا رو میدیدم. بعد یه دور دیگه درس نامه رو مطالعه میکردم و بعد میرفتم سراغ تست.
      دروس انسانی بجز عربی و ریاضی و منطق بیشتر حفظی هستن و بیشتر رو تکرار و مرور میچرخن.
      اقتصاد هم از دروس اسونه فقط سعی کنید امسال تو مسائل بیشتر کار کنید که مثل من غافل گیر نشید.
      منطق و فلسفه همه کم میزنن و خیلی تاثیر گزاره. اگه معلم خوب دارید برید کلاسو و اگه نه باید برا % خوب برا این درس خیلی تلاش کنید.
      دینی هم فقط تکرار و تکرار و حفظ کردن ایه ها

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      من خودم نه یاداشت بردای داشتم نه نت. متن کتاب رو به صورت کلی مرور میکردم.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      سعی کنید از اول قوی بخونید. دروس تاثیر گزار انسانی مثل عربی و ریاضی رو از اول جدی بگیرید

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟

مشاور نداشتم و فقط از ویس هایه استاد افشار استفاده میکردم. و رازی بودم

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      من خودم روزانه کم شاید در حد نیم ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      من برنامم جوری بود روزانه 2 ساعت وقط استراحت داشتم. 1 ساعت سریال بود و نیم ساعت خواب ظهر. و نیم ساعت هم شبکه هایه اجتمایی

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      اولش سخت بود . ولی هدفم بهم انرژی میداد

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      فقط میخوندم. و کاری به حاشیه ها نداشتم.

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      برا درسایی مثل ریاضی و عربی اگه ضعیف هستید بله. ولی صرفا تو تابستون. که دیگه وقط نمیشه بعدا

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      من برنامه ریزی بلند مدت نداشتم. ولی کوتاه مدت خیلی تاثیر داره. حتما بچه ها با توجه به امونی که شرکت میکنن برنامه ریزی رو مد نظر گرار بدن

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      همون اول جو گیر نشید و تو بار اول مطالعه خلاصه نویسی کنید چون همه چیزو یاداشت میکنید و از حالت خلاصه در میاد. اول به مطالعه کامل مسلط بشید بعدا

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      70-30

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      من سال دوم خیلی کمتر تست زدم. و فقط برا ادب اختصاصی و عربی اختصاصی تست میزدن. ولی بچه هایه رشته هایی مثل تجربی از تست غافل نشید اصلا. و تست رو فقط با درست زدن جواب ندید. سعی کنید نکته تست رو یاد بگیرید و زاویه دید طراح رو به دست بیارید

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟پ
      باید خیلی خیلی بیشتر زحمت بکشید و تلاش کنید

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      بیشتر پیش. من روز هایه مدرسه پیش میخوندم. و سه روز اخر هفته پایه

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      کم. سال پشت کنکور از اذر شروع کردم

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      ریاضی و عربی

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      بله. خیلی پیش میومد. بعضی روز ها بود که ازو صبح معلوم بود امروز روز درس نیست. اون روز هارو من با گریه و اه ناله حروم نمیکردم. بلکه به تفریح میپرداختم تا از فردا با انرژی بیشتری مطالعه کنم

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      خیر. تمرکز به هدف.

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      در خانه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      فکر نکنم.

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

من فقط تلاش

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      خیلییی زیاد. پدر عزیزم در همه مدت پشتیبان من بود و با حمایت _(مالی و معنوی) راه رو هموار میکرد

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      خیر اصلا.

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      تخمین رتبه من 800-1000 بود که 845 شدم

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      فقط در 2 درس. زبان .و اقتصاد

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      بله

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      فقط بخونید و بخونید و بخونید. دور حاشیه یه خط بزرگ قرمز بکشید. اگه معلتون پاینه حتما ترمیم کنید.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      پدر و مادر عزیزم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اولین کامنت
      تبریک داداش گل خودم

ایشالا بهترین رشته و بهترین موفقیت ها نصبیت بشه 3>
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      اولین کامنت
      تبریک داداش گل خودم

ایشالا بهترین رشته و بهترین موفقیت ها نصبیت بشه 3>
      مرسی عزیزم. انشالله باهم دیگه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.تبریک میگم.
      اگه کسی بخواد توی انسانی دو رقمی بشه و ریاضیش هم ضعیف باشه به نظرتون اگه عربی و ادبیات رو بالای ۸۰بزنه تاریخ و جغرافی هم ۷۰ به بالا باشه ایا اون درصد کم ریاضی جبران خواهد شد؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abcd11 نمایش پست ها
      سلام.تبریک میگم.
      اگه کسی بخواد توی انسانی دو رقمی بشه و ریاضیش هم ضعیف باشه به نظرتون اگه عربی و ادبیات رو بالای ۸۰بزنه تاریخ و جغرافی هم ۷۰ به بالا باشه ایا اون درصد کم ریاضی جبران خواهد شد؟
      بله 100%. میشه
      ولی دقط کنید. منم ریاضیم خیلی خیلی ضعیف بود. ریاضی انسانی چند تا مبحث کم جون داره. مثل احتمال که 10% هست. شما بایداینارو شناسایی کنید و بخونید. میشه با 0 زدن هم دو رقمی شد اما سخته. شما برید سایت الا. فیلماش رایگانه. 3-4 مبحث رو انتخاب کنید و از اول روشن کار کنید. از ریاضی نترسید که واقعا میشه بحش رسید

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون‌ ازتون. راستی اگه کسی رو میشناسید که توی انسانی زیر ۱۰۰۰ رتبه اورده بگین بیان انجمن مصاحبه بزارن.واقعا نیاز داریم (:

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستی شما توی آزمون هاتون درصد ریاضیتون چقدر بود حدودا؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abcd11 نمایش پست ها
      راستی شما توی آزمون هاتون درصد ریاضیتون چقدر بود حدودا؟
      من ریاضی رو تا اخر خرداد اصلا نخوندم. چون یه ترسی داشتم. این 10% هم سرجمع با 5-6 ساعت مطالعه و یکمی شانس زدم
      برا همین میگم ازش نترس و قشنگ بخون. من فکر نمیکردم ریاضای ما اینقدر راحت باشه و ازش یه غول ساخته بودم. سر همین راحت 40-50% از دست دادم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن