خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 1011
    نمایش نتایج: از 151 به 160 از 160
    1. Top | #151
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sanjari نمایش پست ها
      سلام ببخشید من خیلی سر سوالات ریاضی و فیزیک می مونم
      یعنی وقتم رو خیلی از دست می دم تا جایی که 20 تا تست ریاضی رو تو یکساعت می زنم و تحلیل می کنم
      ممنون می شم راهنمایی کنید
      این موضوع علل مختلفی میتونه داشته باشه که عمده ترین دلیلش عدم تسلط شما روی اون مباحثه! من اول پیشنهاد میکنم کامل روی درس مسلط بشید و برای تسلط موندن روی سوالات کاملا عادیه و جای نگرانی نیست فقط نباید مدت زیادی طول بکشه و تمرکزتون موقع حل سوالات فقط روی سوال باشه...
      فعلا در وهله ی اول باید روی درس مسلط بشید و به همین دلیل موندن روی سوالات عادیه...!
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      قیامت کرده ای زین قد و قامت
      موذن گر ببیند قامتت را
      به قد قامت بماند تا قیامت
      بر قد و قامت رعنا و چشمان زیبا و رخ دلربای مهدی قرآن امام زمان امام النور ابوالقاسم محمد بن الحسن المهدی(ص) صلوات

2. Top | #152
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چه درسایی هست که زدن دوباره تستاش ارزشی ندارن(منظورم اینه مثلا ریاضی خیلی سبز دوبار تستاشو بزنی بهتره یا تستای دو کتابو بزنی؟همچنین بقیه درسا)

3. Top | #153
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadMahdi14 نمایش پست ها
      این موضوع علل مختلفی میتونه داشته باشه که عمده ترین دلیلش عدم تسلط شما روی اون مباحثه! من اول پیشنهاد میکنم کامل روی درس مسلط بشید و برای تسلط موندن روی سوالات کاملا عادیه و جای نگرانی نیست فقط نباید مدت زیادی طول بکشه و تمرکزتون موقع حل سوالات فقط روی سوال باشه...
      فعلا در وهله ی اول باید روی درس مسلط بشید و به همین دلیل موندن روی سوالات عادیه...!
      کسی از بهمن با ساعت مطالعه 60 ساعت هفتگی شروع کنه میتونه رتبه 20 هزار کشور بیاره؟

4. Top | #154
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      چه درسایی هست که زدن دوباره تستاش ارزشی ندارن(منظورم اینه مثلا ریاضی خیلی سبز دوبار تستاشو بزنی بهتره یا تستای دو کتابو بزنی؟همچنین بقیه درسا)
      به نظر من بسته به شخص داوطلب فرق میکنه! مثلا یادمه محمد فاضلی میگفتن احساس نیاز نمیکردن دوباره بخوان تست ها رو کار کنن وبا یک بار کامل یاد میگرفتن و یا همینطور اگر اشتباه نکنم آقای حامد محمدی یکی از رتبه برتر های سال 96 هم همینطور بودن ولی بر عکس این دو بزرگوار آقای محمد صادق جعفر پور میگفت من تست های یه کتبابمو حداقل سه بار زده بودم...
      در حالت کلی من پیشنهادم اینه که شما اگر روی تست های یه کتاب تست مسلط شدید (حالا ممکنه با یکبار مسلط بشید و ممکن با بیش از یکبار) اونوقت دیگه نیاز نیست چند بار بزنید تست ها رو و برای کار کردن بیشتر میتونید برید سراغ منابع جدید
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      موذن گر ببیند قامتت را
      بر قد و قامت رعنا و چشمان زیبا و رخ دلربای مهدی قرآن امام زمان امام النور ابوالقاسم محمد بن الحسن المهدی(ص) صلوات

5. Top | #155
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      کسی از بهمن با ساعت مطالعه 60 ساعت هفتگی شروع کنه میتونه رتبه 20 هزار کشور بیاره؟
      سوالتون یکم عجیبه...
      به نظر خودتون نمیتونه؟! به نظر من که میتونه!
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      موذن گر ببیند قامتت را

6. Top | #156
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام..میشه لطفا نحوه جمع بندی دی و بهمن تون رو بگید ؟ممنون

7. Top | #157
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkor98 نمایش پست ها
      سلام..میشه لطفا نحوه جمع بندی دی و بهمن تون رو بگید ؟ممنون
      سلام ببخشید شاید خیلی دیر باشه جواب میدم ولی چون دیر به دیر میام انجمن و شما هم نقل قول نکرده بودید الان پیامتون رو دیدم:
      برای جمع بندی دی و بهمن من آزمون های کانون از سال 92 تا 96 رو دانلود کرده بودم و دو هفته جمع بندی کردم و خوندم و تست زدم و رفع اشکال کردم و یک هفته هم هر روز آزمون میدادم و رفع اشکال میکردم البته برای درس عربی تو همون دی ماه وقت گذاشتم و تمومش کردم کل عربی رو و آزمونهای کانون رو آزمون به آزمون خیلی کامل تحلیل کردم و خیالم از عربی راحت شد. برای بهمن هم تقریبا همین کار رو کردم ولی چون وقت کم بود مطلب خیلی زیاد آزمون نتونستم بزنم.
      بازهم شرمنده خیلی دیر جواب دادم
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      موذن گر ببیند قامتت را

8. Top | #158
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

سلام
      واسه عربی جمع بندی 14ساعته الا کامله ؟
      اگه کامله همونو ببینم و سراسری 90 به بعد رو ازمونی حل کنم.
      سلام بله کامله به نظرم اگر همایش تستش رو هم تهیه کنید کاملترم میشه و علاوه بر تست های سرارس ی 90 به بعد آزمون های عربی کانون رو هم کامل تحلیل کنید یا اگر وقت نکردید جامع های کانون و سنجش رو کامل کامل تحلیل کنید مطمئن باشید درصدتون بالای 70 خواهد بود ان شاالله
      انجمن به بدترین شکل ممکن شده هر یه پستی که میخوای بذاری خود به خود خارج میشه دوباره باید وارد بشی..
      قیامت قامت ای قامت قیامت
      موذن گر ببیند قامتت را
      ویرایش توسط MohammadMahdi14 : 17 تیر 1399 در ساعت 13:21

9. Top | #159
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      گفتم حیفه تاپیک خاک بخوره
      آوردمش بالا

10. Top | #160
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadMahdi14 نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر
      سلام عاقبتتون بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !
      بسم الله الرحمن الرحیم با استمداد از حضرت صاحب الدین والزمان امام النور ابوالقاسم محمد بن الحسن الهادی المهدی (ص)
      محمد رضا مهری رتبه 476 منطقه سه و 2641 کشور (450 زیر گروه 1 و 412 زیر گروه 2) , شهرستان رباط کریم ، مدرسه ی دولتی محتشم کاشانی

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      ان شا الله با عنایت صاحب الزمان دندون دانشگاه تهران یا بهشتی یا البرز و بعدش هم پزشکی این دانشگاه ها و ایران و بعدش هم دارو که امیدوارم کار به سومی نرسه و تو همون اولی تموم بشه

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!

رتبه کشوری و ترازمو اگه مقایسه کنید با پارسال متوجه میشید که با رتبه ی 300 و خورده ای پارسال برابری میکنه!

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      از سوم دبیرستان میخوندم ولی به طور جدی از تابستون سال پیش دانشگاهی البته باید بگم که من پشت کنکوری بودم و سال اول رتبم شده بود 1583 حدودا 10000 کشور

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)
      - تابستان سال دهم
      اگه منظورتون اول دبیرستانه باید بگم هیچی

- تابستان سال یازدهم
      این تابستون دروس سال دوم دبیرستان رو خوندم اما چه فایده آخر تابستون اکثرا از یادم رفته بود

- تابستان سال پیش دانشگاهی
      بعد از امتحانات نهایی و بعد از ماه مبارک رمضان شروع کردم به خوندن تو اولین آزمون ترازم شد 7024 البته بگم که تابستون رو آزمون های گاج رفتم بعدش هم ترازم همینجوری بود تا اینکه رسیدم به مهر و از مهر رفتم کانون تو تابستون حدودا 10 ساعت میخوندم و خب کم کم داشتم لم بعضی از درسا رو پیدا میکردم...
      اینم اضافه کنم تابستون سال پشت کنکوری هم از دست دادم چون فکر میکردم که دارو سازی قبول میشم اما نشدم و خب تابستون هم اینجوری از دست رفت

- سال تحصیلی پیش دانشگاهی
      من تو تابستون خیلی خوب خوندم اما رسیدیم به مهر و بزرگترین معضل من و همه ی ببچه های منطقه سه مدرسه!!! تو مدرسه های دولتی که معلم زورش میاد حتی در حد کتاب درس بده چه برسه به کنکور و متاسفانه مدرسه موافقت نکردد که من مدرسه نرم و خب چون راه هم تقریبا طولانی بود تا مدرسه خسته و کوفته میرسیدم به خونه و شاید 4 ساعت بیشتر نمیتونستم بخونم و خب به طبعش ترازمم افت کرده بود و رسیده بود 6500 تو کانون

اینم خودم اضافه میکنم؛
      سال پشت کنکوری هم شروع شد اما من تا اواسط مهر داشتم دنبال علل میگشتم که چرا سال اول قبول نشدم و بعد از اون شروع کردم به خوندن و در اولین آزمون(5 آبان) ترازم شد 6680 که خب برای من خیلیییی کم بود اما نقطه ی امیدم شده بود زیست که برای اولین بار تو عمرم 80 درصد زیست زده بودم و خب طبیعتا از این درصد خوشحال بودم گذشت و گذشت تا بالاخره تونستم تو سومین آزمون (17 آذر) ترازم رو به بالای 7000 برسونم و بعدش هم تقریبا این روند رو حفظ کردم و تا عید ترازم تقریبا بین 6800 تا 7200 بود

- دوران طلایی نوروز
      برای من باید بنامم دوران جهنمی نوروز هم سال اول و هم سال دوم به دلایلی از دستش دادم و ضربه روحی بزرگی خوردم به خصوص سال اول که کنکور میدادم سال دوم هم از دست دادم اما تجربه ی سال اول به دادم رسید و روحیمو از دست ندادم و با قدرت شروع کردم به خوندن

- ماه رمضان
      ماه مبارک رمضان سال اول که مصادف شده بود با دوران جمع بندی به شدت مریض شدم و علاوه بر اینکه نتونستم درس بخونم روزه هم نتونسته بودم بگیرم هم بیماری جسمی داشتم و هم روحی نوع شدیدی از عفونت معده و از طرفیم افسردکی باعث شده بود تا نتونم روزی بستر از 2 یا 3 ساعت درس بخونم و خب نتیجشم تو کنکور دیدم
      اما سال دوم ؛ سال دوم خییلی خوب بود هم روزه گرفتم و هم روزی حدودا 10 ساعت درس می خوندم به این صورت که تا سخر بیدار بودم سحر میخوابیدم تا حودا 10 صبح بعدش بلند میشدم و بکوب مبخوندم تا ساعت 7 غروب بعدش هم میرفتم برا استراحت و افطار و از ساعت 12 شب تا سحر تقریبا میخوندم

- دوران امتحانات نهایی
      سال اول که گفتم مریض بودم و خب خیلی نتونستم خوب بخونم و به جز دو تا امتحان اول دو تای بعدی رو خراب کردم

- دوران جمع بندی
      دوران جمع بندی سال اول همونطوری که گفتم تعریفی نداشت و اصلا دوست ندارم در موردش صحبت کنم چون حالم خراب میشه
      اما دوران جمع بندی سال دوم
      من اینجوری خوندم که اول حدودا 10 روز رو درسا رو بقجه ای خوندم مثلا سه روز گذاشته بودم برای زیست روز اول کل زیست دوم رو مرور کردم و آخر شبم تمام تست های 92 تا 96 رو از خودم آزمون گرفتم روز دوم ریست سوم و روز سوم هم زیست پیش رو خوندم و به همین ترتیب تست ها رم میزدم بعدش دوروز شیمی خوندم و تست ها رو زدم و بعدش یک روز ریاضی و یک روز هم فیزیک من نقاز قوتم ریاضی و فیزیک بود اما متاسفانه سر جلسه خراب کردم و خیلیییییییی هم الان اعصابم بابت این دو تا درس خورده شاید اگه در صدایی که تو سنجش آخر زدم برای این دوتا درس تو کنکور هم میزدم الان رتبم خییلییییییی بهتر بود بگذریم بعد از اینا نوبت رسید به عمومی ها عمومی ها هم فقط ادبیات و دینی رو مرور کردم عربی که او اولش خوب بودم و آزمون جامع میزدم زبانم که کلا شوت بودم و نمیخوندم بعدش شروع کردم به آزمون دادن امسال زیاد آزمون نگرفتم از خودم 92 و 93 و95 داخل و 96 داخل و خارج آزمون هایی بود که از خودم گرفتم و چون در طول سال تست های کنکور رو خلیییی کار کرده بودم تقریبا بهشون مسلط بودم و ایرادتم رو میدونستم که چه مبحثی از چه درسی مشکل دارم نیازی نمیدیم وقتمو با آزمون دادن تلف کنم و بیشتر رفع اشکال میکردم و از موج آزمون ها تست میزدم... اها اینو میخواستم بگم بعد از 10 روز بقچه ای خوندن شروع کردم به چند درس خوندن و تقریبا تمام دروس رو میخوندم تو یه روز البته من این روش رو به کسایی پیشنهاد میدم که حال و حوصله داشته باشن مثلا 10 ساعت پشت سر هم زیست بخون اونم فقط یک کتاب زیست!!!!
      اهان منابع جمع بندیمم اینا بودن
      ادبیات=سیب مهرو ماه
      عربی=هیچی فقط آزمون میزدم از زرد عمومی
      دینی= خط ویژه
      زبان
      ریاضی=خط ویژه
      زیست=فقط کتاب درسی+تست های کنکور+آزمون شبیه ساز استاد رضا امیر
      فیزیک=آزمون جمع بندی خیلی سبز
      شیمی=کتاب + تست های کنکور

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
      اولش بگم که من عمومی نخوندم شاید باور نکنید ولی من تا دوران جمع بندی یک بار ادبیات رو کامل نخونده بودم و تقریبا یک ماه اخر یهذره نه بیشتر عمومی خوندم

ادبیات= مبحثی های الگو
      تاریخ ادبیات و لغت که باید بشینید حفظ بکنید
      اما آرایه و زبان فارسی رو از روی جمع بندی کاظم کاظمی آلا خوندم اونم در دوران جمع بندی (البته خب در آرایه و قرابت قوی بودم اما زبان فارسی معمولا تستاش رو نمیزدم)

عربی= برای درس عربی من از فیلم های آلا استفاده کردم از استاد ناصح زاده و برای تست زدن هم از آبی کانون که فوق العاده است و من ازش راضی بودم البته بگم آخرین باری که من لای جزوه عربیم رو باز کرده بودم برای آزمون جمع بندی پیش یک بود در واقع تا اون موقع عربی رو تموم کرده بودم و بعدش تست میزدم اما نه از آبی کانون بلکه خود آزمون های کانون رو میگرفتم از نت و تستاش رو کار میکردم به نظرم اگه تو درس عربی 10 تا تست رو درست تحلیلل کنید بهتر از زدن 100 تا تسته البته ناگفته نماند من عربیم خوب بود و سال اول هم سر یه بی دقتی و جا به جا وارد کردن درصدم از 86رسید به 56

دینی= سال اول فیلم های رنجبر زاده رو دیده بودم و سال دوم فقط کتاب رو میخوندم و اصلا تست نزدم براش اما منبعی که پیشنهاد میکنم آبی کانونه که خیلییییییی عالیه پیشنهادم اینه که اول یه دور آیات رو بخونید و حفظشون کنید و بعدش هم حواستون به تیتر ها هم باشه که هر جمله ای مربوز به کدوم تیتر تو کتاب درسیه

زبان: حرفی برای گفتن ندارم

ریاضی= من یه معلم ریاضی داشتم دوم دبیرستان که از همینجا دستش رو میبوسم مسیر زندگی منو کلا تغییر داد یک معلم درجه یک که باعث شد ریاضی بشه قوی ترین درسم و همیشه درصدام بالا بود تو این درس و سال قبل هم ریاضی رو 82 درصد زده بودم و خب نیاز من به منبع آموزش رو کاملا تامین کرده بود و من فقط تست میزدم و از روی موج آزمون هم تست میزدم و رفع اشکال میکردم به نظرم اگه کسی میخواد منبع آموزشی داشته باشه خیلی سبز و منبع تست من اول تست های کنکور رو پیشنهاد میدم بعدش تست های موج آزمون رو که خیلیییی عالیه

زیست شناسی= رسیدیم به مهمترین درس تجربی ها زیست شناسی!!!
      من زیست شناسی همیشه ضعیف بودم به طوری که تو سال اولی که کنکور میدادم بالاترین درصد زیستم 60 بود و خب تو کنکورم 37 زدم و ضربش رو هم خوردم و بزرگترین معضل من بود برای سال دوم اما سال دومی که کنکور دادم با استاد رضا امیر آشنا شدم (البته آشنا بودم اما استفاده نمیکردم) و به حرف های ایشون عمل کردم و درصدم از 37 رسید به 72 به این صورت که ایشون فرموده بودند اول ویس های ایشون رو گوش بدیم بعدش کتاب درسی رو بخونیم و تست های کنکور رو تحلیل کنیم اونم موشکافانه و بعدش تست طرح کنیم ایشون مبدع روش های طرح تست کنکور سراسری هستن یعنی اومدن و روش هایی رو که طراح باهاش تست طرح میکنه رو گفته و این باعث میشه که اکثر تست های تالیفی و آزمونها از استاندارد خارج بشن من با روش های استاد تست طرح میکردم و این به قدری من و کمک کرد که من سر جلسه میدونستم اصلا طراح چرا این گرینه رو آورده و یا اینکه با کمی زرنگی جواب مد نظر طراح رو پیدا کنی اگرچه کامل روی اون مطلب تسلط نداری و همه ی اینا از روی تسلط به سه تا موضوعه اول کتاب درسی دوم تست های کنکور و سوم روش های طرح تست طراهای کنکور سراسری روش مطالعه ام هم به این صورت بود اول ویس های اون مبحثی که باید رو گوش میدادم بعدش کتاب درسی بعدش تست کنکور بعدش بازم کتاب درسی و طرح تست به قدری به تبحر رسیده بودم که تست هام تو آزمونهای کانون میومد

فیزیک=من فیزیک رو سال اول با استاد طلوعی خونده بودم و سال دوم فقط جزوه رو مرور میکردم و از روی مبتکران تست میزدم به نظر من درسنامه های مبتکران زیاد خوب نیستن اما تستهاش به شدت عالین به شدت توصیه میکنم تست هاش رو من پیشنهادم همینه فیلم های طلوعی و تست های مبتکران

شیمی= شیمی هم سال اول از روی آقاجانی خونده بودم و سال دوم فقط جزوه ی استاد رو خوندم و تستت های کنکور رو که تو جزوه بود کار کردم

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      دی وی دی که نه ولی از فیلم های آلا استفاده کردم و بهترینش هم فیلم های استاد ناصح زاده بود

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      سال اول روزهای مدرسه 4 یا 5 و روزهای تعطیل 8 تا 10
      سال دوم 10 تا 12 ساعت مطالعه داشتم

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      پاییز و زمستون کم درحد 6 ولی بهار زیاد شده بود و بعضا به 9 ساعت هم میرسید کلا من آدمیم که خوابم بهم بخوره اصلا نمیتونم بخونم کلا رو خوابم حساسم

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      سال اول تابستون گاج بعدش کانون
      سال دوم کلا کانون

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      سال اول تا قبل از عید6500 بود اما بعدش گند زده شد به همچی آخرشم رسید به 5700 که خب افتضاح بود و مریضیم هم جسمی و هم روحی تاثیرش رو گذاشته بود
      سال دوم 6733 شد

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      6680

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      بله به شدت اما نه برای رتبه و تراز بلکه برای مدیریت آزمون و مدیریت درس ها اینکه تو چه مبحثی ضعف دارید

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      راستش رفع اشکال نمیکردم ولی چون معمولا آزمونا همپوشانی داشت تو طول هفته تست هارو دوباره کار میکردم و در هر ایستگاه جمع بندی سعی میکردم دوباره آزمونهای قبلی رو حل و تحلیل کنم

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید
      راستش روش برنامه ریزی رو من از همین انجمن یاد گرفته بودم حدودا تا اوایل عید از روش قرعه کشی جام جهانی استفاده میکردم بعد از اون دوتا آزمون از روش آقای آروین استفاده کردم که دیدم نمیتونم باهاش کار کنم دو باره از همون روش قبلی استفاده کردم . برای جمع بندی هم که گفتم چجوری خوندم و برنامه ریزی کردم
      اون دوتا روشم با یه سرچ کوچولو میتونید پیدا کنید اگر نه بگید لینکاش رو بذارم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
      منابع جمع بندی رو بالا اعلام کردم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      اگر دوباره کنکور بدم بیشتر تست میزدم به خصوص تو فیزیک

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !
      من همه ی کتابامو دوست داشتم اما کتاب آیکیو گاج ریاضی رو همون اوایل گذاشتم کنار چون الکی ریاضی رو سخت کرده بود
      ولی مابقی کتابمو همه رو دوست داشتم

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟
      استریکس نداشتم که کلا آدمیم که خیلی واسه امتحانا استرس نمیگرفتم ولی اواخر خیلی استرس داشتم اما آزمون آخر سنجش رو که دادم خیالم راحت شد وقتی دیدم نه امسال با سال قبل خیلییی فرق کردم پیشنهادم به بچه ها اینه که آزمون های جامع کانون رو نرن من که دوتا آزمون رفتم اصلا راضی نبودم اصلا

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟
      اگه تاثیر مثبت باشه 100% اما اگه قطعی بشه باید خیلیی تلاش کنه یادتون باشه کلا نتیجه کنکور سر جلسه کنکور تعیین میشه نه تو نهایی یا... اگه شما درصداتون 70 80 باشه دیگه غصه ای نخواهید داشت

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
      روش مطالعه رو بالا توضیح دادم بازم سوالی بود در خدمتم

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
      همه رو توضیح دادم تو جمع بندی
      اما اگه منظورتون تو طول ساله باید بگم با برنامه ی کانون مرور میکردم درس هایی که مسلط بودم رو تست میزدم مثل ریاضی و فیزیک زیست رو کامل میخوندم کامللل و شیمی هم مسائل رو تست میزدم و حفظی ها رو از رو جزوه یا کتاب میخوندم

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
      به نظرم اگه با برنامه یه آزمون آزمایشی مثلا کانون باشه خیلی عالیه حتی برا کسایی که آزمون نمیرن

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟
      مشاور میتونه نقش خوبی داشته باشه اما نه برای هر کس برای کسی که مثل من نمیتونه قبول کنه که یکی بهش دستور بده این کار رو بکن اون کار رو بکن اینا رو چرا نخوندی اون کارو چرا نکردی بهتره مشاور نگیره اما کسایی که تا چوب بالاسرشون نباشه درس نمیخونن لازمه به نظرم

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟
      از تلگرام چون لازمم بود که از کانال استاد رضا امیر استفاده کنم

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
      تفریح آنچنانی نداشتم ولی بعد از آزمون رو معمولا استراحت میکردم

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟
      همونطور که گفتم تفریح نداشتم و اگرم بود اکثرا در راستای کنکور

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟
      من همیشه به هر حاشیه ای که میرسیدم در این موضوعات بود قبول میشم؟! امسال نفرات زیاد شده چی کار کنم؟!! به خودم میگفتم من کار خودمو میکنم اگه من درصدام بالا باشه دیگه کسی جلو دار من نیست سعی میکردم کار خودمو بکنم...

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟
      کلاس کنکور رو من زمانی لازم میبینم که دیگگه هیچ جوره دانش آموز نمیتونه درس رو بفهمه اینجا میگم حتما به یه استاد مراجعه کنه
      زمان خاصی که به نظرم اگه قبل از عید باشه خیلی بهتره بعد از عید به نظرم دورانی که دانش آموز باید در اختیار خودش باشه و تمام تلاشش رو بکنه

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
      برنامه ریزی از اصول اولیه موفقیه برنامه ریزی بلند مدت یه اطمینان خاطر به ادم میده که خب تا کنکور میتونم درس ها رو تموم کنم و برنامه ریزی کوتاه مدت هم به آدم این اطمینان رو میده که درس هارو خوب بخونه

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟
      راستش من اصلا اهل خلاصه نویسی نیستم یعنی هچی رو نمیتونم به طور خلاصه بگم همیشه مطلب رو با اطناب مینویسم و میگم

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
      به نظرم کسی که از عمومیاش مطمئنه میتونه95 درصد تایمش رو بده به اختصاصی به خصوص زیست و شیمی من خودم که اینجوری بودم اگر نه تابستون 90 به 10 نیم سال اول 85 به 15 و نیم سال دوم 80 به 20 بعد از عید 70 به 30 عمومی و اختصاصی بخونه دوران جمع بندی هم اصلا دروس عمومی فراموش نشه

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
      ریاضی و فیزیک که همش تست بود
      زیست هم فقط مطالعه + تست های کنکور (90به 10مطالعه میکردم) البته گفتم مطالعم به نحوی بود که بیشتر تست طرح میکردم تا تست بزنم
      شیمی بعضی از فصول رو که خوب بلد بودم فقط تست میزدم اما بعضی از فصل ها مثل اسید و باز و الکترو شیمی نیاز داشتم به طور کامل بخونم
      عمومی هام کلا نمیخوندم ولی خوندنی هم به جز عربی تست نمیزدم

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
      بهتره که دروس پایه رو قوی کنن پیش خودش خود به خود میاد بالا دروس پایه اگه قوی باشه کار خیلییی راحت میشه پس حتما دروس اصلی و پایه رو خوب بخونید و به بهونه ی آزمون ها که به آزمون نمیرسم دروس پایه رو رها نکنید سعی کنید اگر از آزمونهم عقب افتادید حتما دروس پایه رو بخونید قرار نیست نتیجتون رو تو کانون ببینید قراره تو کنکور نتیجه بگیرید و برای این کار نیازه پایتون رو قوی کنید

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
      تابستون کلا دروس پایه رو خوندم(تابستون پیش دانشگاهی)

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
      نقش مفیدی داره اما اگه کسی تابستونو از دست بده زانوی غم بغل نگیره از مهر بخونه 100 در 100 مینویسم و امضا میکنم تلاش کنه موفق میشه

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
      به نظرم دروس پایه بخصوص زیست و شیمی این دوتا درس خیلیییییییییی تاثیر گذارن بخصوص پایشون که اگه کسی پایه این دوتا درس رو نخونه اصلا پیش دانشگاهی نمتونه تست بزنه

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.
      از درس خوندن مگه میشه کسی خسته نشه ؟! مواقعی که خسته میشدم به هدفم فکر میکردم و به یه رتبه ی خوب و میومدم انجمن و مصاحبه رتبه برتر ها رو میخوندم و انرژی میگرفتم یا کارنامه های کانون رو میرفتم میدیدم

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟
      نا امید نه ولی اگه کسی نا امید میشه یادش باشه باید بدوعه!!! کسی که نا امید میشه یعنی تا الان داشته راه میرفته از اینجا ببعد باید بدوعه تو نا امید موندن هیچ فایده ای نداره

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟
      در انباری یه انباری خیلی کوچیک

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
      برا دخترا اصلا برای پسر ها هم توصیه نمیکنم چون به بهونه بررم این سوال رو از رفیقم بپرسم یهو میبین دوساعت گذشته و هنوز سوالم نپرسیدی

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟
      اول از همه لطف و عنایت صاحب الزمان بوده که من به اینجا رسیدم و همه ش رو لطف و مرحمتی از جانب اون حضرت میدونم چون اصلا شرایط من طوری نبود که بتونم سال دوم بمونم اما خودشون کمکم کردن تا به اینجایی که هستم برسم رتبم زیاد خوب نشد که زیاد خوشحالشون کنم اما بازهم ازشون میخوام شرمندشون نشم . بعدش هم کمک های استاد بزرگوارم همون استاد ریاضی آقای کهکی که اگه ایشون نبودن شاید اصلا نمیتونستم سال دوم بخونم خیلییی ازشون ممنونم میدونم که نتونستم خوشحالشون کنم و اگه درصد ریاضیمو بفهمن حسابی از خجالتم درمیان ولی از همینجا دستشونو میبوسم به خاطر تمام کمک هاشون...

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
      بشدت زیاد پدر و مادر خیلیی تاثیر دارن بخصوص مادر . من از اول همه چی رو با مادرم در میون گذاشته بودم و مادرم به حدی از کنکور اطلاعات داشت که باور کنید خیلی از این مشاور نما ها ندارن مادرم همه جوره منو پشتیبانی کرد هر موقع خسته میشدم با مادرم صحبت میکردم برنامه ی هر روزمو باید چک میکردن و یکی از عللی که باعث شد من زیستمو بالا بزنم مادرم بود , همیشه میگفت زیستتو خوندی یانه؟!! از همینجا دستشو میبوسم. از پدرم هم تشکر میکنم که در تموم این مدت تمام مخارج من به گردنش بود و از هیچ چیزی دریغ نکرد تا به اینجا برسم و دستانشون رو میبوسم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟
      نه بابا رنگ دانشگاه هم ندیدن اصلا نمیدونن دانشگاه چیه

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      آخرین آزمونم که سنجش بود ترازم شده بود 11600 و رتبم 337 انتظار داشتم تو کنکور حداقل 200 یا نهایتا 300 بشم اما خب مثل اینکه امسال نتایج خیلیی عجیب غریب بودن البته طبق گفته ی مشاور های اصلی کنکور 13 تا 15 درصد رتبه ها از این باید کمتر باشه که طبق این اصل رتبم میشه حدودای 380 تا 405 تقریبا که خب تقریبا همون رتبه ی سنجشمه کمی بدتر

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      عمومی ها دقیقا همون بودن + زمین و فیزیک
      اما ریاضی 10 درصد/زیست 2 درصد/شیمی هم دو درصد که اونم علتش حذف سوال 244 بود که من درست زده بودم اما اینا حذفش کردن و نابودم کردن

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
      در عمومی بله اما در اختصاصی اول زیست بعدش شیمی بعدش فیزیک بعدش ریاضی
      دوست دارم علت پایین شدن ریاضیمو هم بگم راستش من 43 تا تست زیست رو تو 40 دقیقه جواب دادم و رفتم سر شیمی که خدا روز بد نصیبتون نکنه دستشوییم گرفت کمی تحمل کردم اما دیدم نه نمیشه تحمل کردرفتم دستشویی و اومدم 5 دقیقه رفته بود بعدش که شیمی تموم شد رفتم سراغ فیزیک و حدودا 1 ساعت و نیم مونده بود تموم بشه آزمون صفحه اول رو که زدم رفتم صفحه بعد دیدم نه خیر این فیزیک از اون فیزیکاش نیستمتاسفانه وقتم رفت که البته بخشیش دست خودم بود که مثلا صورت سوال رو خوب نخونده بودم و حل میکردم و به جواب نمیرسیدم دیدم یک ساعت مونده و من 5 تا تست فیزیک زدم و کل ریاضی هم مونده گفتم خدایا من یه سال نموندم پشت کنکور که الان بخوام شکست بخورم عزمم رو جزم کردم رفتم سراغ ریاضی تو 14 دقیقه 21 تست رو جواب دادم که نتیجه تند عمل کردنم شد سه تا تست غلط و بعدش هم رفتم سراغ فیزیک و 20 تا تست زدم ، یعنی هم وقت ریاضی هم زمین و هم اضافه زیست رو دادم(برای زیست 50 دقیقه در نظر گرفته بودم که 5 دقیقش به wc رفت 5 دقیقشم به فیزیک) به فیزیک اما آخرم سر دوتا بی دقتی 2 تام فیزیک غلط زدم و شد اینی که نباید میشد
      آخر آزمون خیلی ناراحت بودم اما وقتی یه نگاه به پاسخ برگم کردم دیدم همش سیاهه خیالم یکم راحت شد و اومدم بیرون
      صدای اون یاروهم خیلی رو اعصاب بود . مراقبان اجرای بند 2 (اه)

مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
      درس بخونند درس بخونند و درس بخونند شما میتونید بعدا هم با گوشی بازی کنید میتونید سراغ رفیق و رفیق بازی برید میتونید بعد فیلم ببینید میتونید... ولی نمیتونید بعد از کنکور رتبتون رو تغییر بدید نمیتونید دانشگاه و رشتتون رو تغییر بدید پس بهتره درس بخونید تا بعدا با خیال راحت بتونید به علافیاتون برسید
      دروس پایه فراموش نشه! خیلیییییییییی مهمه که پایتون از الان قوی باشه

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
      میدونم که ارزشی نداره اما ران ملخی است کمتر به
      پیشگاه نورانی پاک و پسر پاکان ، فرزند خورشید فروزان و ماه های تابان و ستارگان درخشان ،امید امید واران و دوای دل دردمندان،محبوب و یار عالمیان،
      پدر دلسوز و مهربان، حضرت امام محمد بن الحسن المهدی (صلی الله علیه و آله)؛او که هیچ شریفی به پای او نرسد و هیچ کس با او توان برابری ندارد…

به به... یه آشنای دیگه رو هم توی انجمن پیداکردم....

صفحه 11 از 11 نخستنخست ... 1011

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن